نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: بازگرداندن اطلاعات غیرمنتظره / اشتباه از یوزر لاگین شده

بازگرداندن اطلاعات غیرمنتظره / اشتباه از یوزر لاگین شده

با سلام
    دوستان من یک وب سایت با لاراول راه اندازی کردم . حدود ۵۰۰ نفر هم در حال حاضر توش ثبت نام کردن .
    من سیستم لاگین رو از کلاسها و متدهای پیشفرض خود لاراول استفاده کردم و فقط ویوها رو عوض کردم . ولی هر از چند گاهی برای یوزرها مشکلات خیلی عجیبی پیش میاد.
    ۱- مشکل اولی که مشاهده کردم(میدونم که عجیب به نظر میرسه ) اینکه که یکی از یوزرها وقتی لاگین کرده اطلاعات در صفحه پروفایل درسته اما وقتی صفحه رو عوض میکنه اسم و یک یوزر دیگه رو نشون داده میشه . حتی مثلا در صفحه رزرو یک دوره آموزشی تمام دوره هایی که یوزر دیگر رزرو کرده نمایش داده میشه یعنی کلاس Auth::user اطلاعات یک یوزر دیگری رو برام بر می گردونه . یوزرم از این مورد یک عکس گرفته و برام فرستاده . ولی من خودم بعدا که لاگین کردم با همون یوزر همه چیز درست بود. و حتی بعد از ریست کردن پسوردش به همون کامپیوتر anydesk زدم و دیگه درست شده بود. این یوزرها خیلی ارتباطی با هم ندارن (تا جایی که می دونم )ولی یکبار دیگه این مشکل برای یک یوزر دیگه ام پیش اومده که اون دو یوزر همکار هم بودن توی یک شرکت ولی کامپیوترها مشترک نبوده ۲- مشکل دوم اینکه توی کامپیوتر همین یوزرم توی مرورگر کروم توی بعضی صفحه ها انگار کاربر اصلا لاگین نکرده و مثلا توی هدر بجایی که اسم کاربر رو نشون بده دوباره دکمه ورود رو میزنه و بعد از اینکه دوباره روی دکمه ورود میزنی ریدایرکت میشه به صفحه پروفایل و اطلاعات یوزر رو نشون میده . جالبه که توی همون کامپیوتر و توی مرورگر کروم این مشکل وجود داره و مثلا توی فایرفاکس درسته .۳- برای بعضی از کاربرا موقع تایید ایمیل یعنی زمانی که روی لینک ارسالی ایمیل توسط سیستم کلیک می کنه تا تایید بگیره . پیام ارور ۴۰۳ میده و پیام invalid signature میده .من همه بخشها رو از سیستم پیشفرض لاراول استفاده کردم و فقط ویو ها رو تغییر دادم . اگر کسی می تونه کمک کنه لطفا راهنماییم کنه ممنونم.

این جا یک کاربر این مشکل رو با سرور nginx داشته و مشکل از کش بوده ولی من apache استفاده می کنم و کش ندارم

https://laracasts.com/discuss/channe...ed-user?page=1

نقل قول: بازگرداندن اطلاعات غیرمنتظره / اشتباه از یوزر لاگین شده

این مشکل برای من خیلی حیاتی شده اگر کسی می تونه کمک کنه . من هزینه اش رو هم پرداخت می کنم . به من اطلاع بدید خیلی ممنونم

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

سشن با کوکی کار میکنه یعنی
    یعنی اول کوکی رو از دستگاه کاربر میخونه و از روی کوکی سشن رو پیدا میکنه و اطلاعاتش رو نشون میده
    این مشکلی که داری برای اینه که داری کوکی کاربر دیگه رو میخونی
    نام کوکی رو تغییر بده شاید حل بشه از توی config/session.php یه سری کانفیگ های دیگه هم داره باهاشون ور برو مثلا کوکی رو secure کن
    ممکنه هم از کش سرور باشه که درست کانفیگ نشده و کوکی کاربر قبلی رو میخونه

مشکل دومت هم برا همین
    مشکل سومت هم تو فایل .env گزینه APP_URL رو چک کن مقدارش دقیقا دامنه سایت باشه
    بعدش هم php artisan config:clear که کش خالی بشه و سیستم رو دوباره آپلود کن اگه vps نداری که دستور رو بزنی تو ترمینالش
    همچنین یک از آدرس های وریفیکیشن که این اررور میده رو چک کن چیز عجیبی توش نبینی ... مثلا https نباشه اگه سایتت رو https نیست

بعد از کلی تلاش و بررسی مشکل رو پیدا کردم

متوجه شدم بعضی از ISP ها مثل ایرانسل صفحات با پسوند html رو کش می کنن و این مشکل رو به وجود میارن . من برای روت هام یه پسوند html رو اضافه کرده بودم و این مشکل به وجود آمده بود. بخاطر همین چیز ساده کل امنیت یه وب سایت رو میارن پایین . بخاطر کش کردن اطلاعات .

این کار از لحاظ فنی درسته ؟ یا نباید html باشه ؟

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

فایلای استاتیک رو معمولا کش میکنن
    بهتره چیز دیگه بزاری

تاپیک های مشابه

1. دپلوی کردن SSIS پکیج روی سرور ریموت و استفاده از یوزر غیر ...
    نوشته شده توسط Touska در بخش SQL Server Integration Services - SSIS
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 18 بهمن 1395, 21:13 عصر
  2. سوال: پیشنهاد یوزر نیم غیر تکراری به کاربر هنگام ثبت نام
    نوشته شده توسط faranakk در بخش ASP.NET MVC
    پاسخ: 9
    آخرین پست: سه شنبه 07 دی 1395, 14:03 عصر
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 22 تیر 1390, 09:46 صبح
  4. یوزر من با گذشت 2 ماه هنوز غیرفعال است لطفا رسیدگی کنید..
    نوشته شده توسط jamnegar در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 29 آذر 1389, 17:06 عصر
  5. غیر فعال بودن context menu در یوزر کنترل
    نوشته شده توسط cazino86 در بخش WPF
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 17 شهریور 1389, 07:50 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید