نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: درگاه ملت

Question درگاه ملت

با سلام
    دوستان من سوالی دارم که چند ساعتی درگیرم کرده.
    من تا بحال با درگاه ملت کار نکردم و الان در حال راه اندازی اون هستم. مشکلی در رابطه با برنامه نویسی و راه اندازی درگاه ندارم فقط موندم که من نیاز دارم کدوم یک از مقدارهای بازگشتی از درگاه رو در دیتابیس ذخیره کنم؟! یعنی کدوم مقادیر بازگشتی برای مواقعی که مثلا کاربر در پرداخت با خطا مواجه میشه و نیازه که تراکنشش بررسی بشه رو باید نگه دارم؟
    در ضمن اینکه من فعلا با درگاه خود بانک ملت نمیتونم تست کنم و دارم روی لوکال و با کمک سایت banktest درگاه رو راه اندازی میکنم تا بعد انتقال بدم روی فضای آنلاین. در نتیجه امکان انجام تراکنش واقعی و اینکه ببینیم چه مقادیری در پنل ملت ذخیره میشه و میشه بهشون رجوع کرد رو ندارم!
    RefId و SaleReferenceId رو نیازه نگه دارم؟ شماره تراکنش نهایی کاربر کدوم یک از اینهاست؟

نقل قول: درگاه ملت

دوستان کمک کنید لطفا

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

فکر میکنم RefId باشه
    شما اگه درگاه ملت ویک حساب متصل بهش داشته باشی میتونی بعد از پرداخت نگاه کنی تو پنل بانک ملت ببینی جلوی تراکنش چی رو نوشته به عنوان کد رهگیری
    و بعد تو خروجی api نگاه کنی این توی کدوم پارامتر هستش

معمولا 2 تا تیبل میزاریم برای پرداخت
    یک تیبل برای پرداخت آنلاین مثلا online_payment
    یک تیبل برای تراکنش مثلا transactions

یعنی وقتی کاربر میخاد پرداخت آنلاین انجام بده یک ردیف
    توی تیبل online_payment میزاری با شناسه کاربر - مبلغ - کد رهگیری که api برمیگردونه (ref_id)
    وقتی از بانک برگشت و موفق بود توی تیبل transactions میریزی مشخصات رو و اگه نبود تو همون تیبل online_payments تیک میزنی که ناموفق

ممنون عزیز
    دارم آنلاین تست میکنم ببینم چطور میشه.
    اطلاع داری تراکنش موفق بعد از چه فاصله زمانی در پرتال پذیرندگان ثبت میشه؟ چون یک تراکنش موفق انجام دادم ولی چیزی ثبت نشده!

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

وقتی تراکنش انجام میشه باید وریفای بکنی (یعنی وقتی کاربر از درگاه پرداخت برگشت به سایت باید وصل بشی به api بانک و وریفای کنی پرداخت رو ) وگرنه برگشت میخوره
    زمان ثبت شدن تو بانک رو نمیدونم ولی چند دقیقه باید باشه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •