نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: دمای cpu

Question دمای cpu

سلام
    چجوری میتونم دمای cpu یا بقیه سخت افزارهای سیستم رو توی vb6 ازشون استفاده کنم

نقل قول: دمای cpu

نقل قول نوشته شده توسط gherti69 مشاهده تاپیک
    سلام
    چجوری میتونم دمای cpu یا بقیه سخت افزارهای سیستم رو توی vb6 ازشون استفاده کنم
    یک بخشی در ویندوز هست به نام WMI یا Windows Management Instrumentation که اطلاعات زیادی در مورد سخت افزار و نرم افزار رو میتونه ارائه کنه.
    در نظر بگیرید که هر سخت افزاری و با هر درایوری ممکنه مشخصات متفاوتی داشته باشه، فرضا اگر در سیستم شما سه تا سنسور دما با نام های فلان پیدا میشه ممکنه در سیستم دیگری با تعداد دیگری و اسامی دیگری باشه. تشخیص اینکه کدوم سنسور مربوط به کجا است هم تجربی است.

Private Sub Form_Load()
    Dim WMI As Object
    Dim Items As Object
    Dim Item As Object
    Dim Result As String
    Dim Temperature As Double
    Set WMI = GetObject("WinMgmts:" & "{impersonationLevel=impersonate}!" & "/root/WMI")
    Set Items = WMI.InstancesOf("MSAcpi_ThermalZoneTemperature")
    For Each Item In Items
    Temperature = Item.CurrentTemperature / 10 - 273.15
    Result = Result & Item.InstanceName & " : " & Temperature & vbNewLine
    Next
    MsgBox Result
    End Sub

واحد CurrentTemperature ده برابر واحد کلوین ئه، با 273.15 - 10 / به سانتی گراد تبدیل می کنیم.

اگر علاقه مند بودید که ببینید WMI چه اطلاعاتی ارائه میکنه ابزار هایی مثل SimpleWMIView رو امتحان کنید.

نقل قول نوشته شده توسط the king مشاهده تاپیک
    یک بخشی در ویندوز هست به نام WMI یا Windows Management Instrumentation که اطلاعات زیادی در مورد سخت افزار و نرم افزار رو میتونه ارائه کنه.
    در نظر بگیرید که هر سخت افزاری و با هر درایوری ممکنه مشخصات متفاوتی داشته باشه، فرضا اگر در سیستم شما سه تا سنسور دما با نام های فلان پیدا میشه ممکنه در سیستم دیگری با تعداد دیگری و اسامی دیگری باشه. تشخیص اینکه کدوم سنسور مربوط به کجا است هم تجربی است.

Private Sub Form_Load()
    Dim WMI As Object
    Dim Items As Object
    Dim Item As Object
    Dim Result As String
    Dim Temperature As Double
    Set WMI = GetObject("WinMgmts:" & "{impersonationLevel=impersonate}!" & "/root/WMI")
    Set Items = WMI.InstancesOf("MSAcpi_ThermalZoneTemperature")
    For Each Item In Items
    Temperature = Item.CurrentTemperature / 10 - 273.15
    Result = Result & Item.InstanceName & " : " & Temperature & vbNewLine
    Next
    MsgBox Result
    End Sub

واحد CurrentTemperature ده برابر واحد کلوین ئه، با 273.15 - 10 / به سانتی گراد تبدیل می کنیم.

اگر علاقه مند بودید که ببینید WMI چه اطلاعاتی ارائه میکنه ابزار هایی مثل SimpleWMIView رو امتحان کنید.

ممنون
    اما این کدی که شما دادین فقط یه عدد ثابت نشون میده.
    با برنامه های دیگه که cpu مانیتور میکنن چک میکنم دماهاشون اصلا نزدیک به هم نیست.
    برای من توی بقیه برنامه ها ۴۷ ۴۸ اینجورا نشون میده. اما اینجا فقط ۶۰ نشون میده

نقل قول نوشته شده توسط gherti69 مشاهده تاپیک
    ممنون
    اما این کدی که شما دادین فقط یه عدد ثابت نشون میده.
    با برنامه های دیگه که cpu مانیتور میکنن چک میکنم دماهاشون اصلا نزدیک به هم نیست.
    برای من توی بقیه برنامه ها ۴۷ ۴۸ اینجورا نشون میده. اما اینجا فقط ۶۰ نشون میده
    من اصلا نمیدونم اطلاعاتی که روی سیستم شما نشون میده مربوط به چه سخت افزاری ئه، ممکنه CPU جزو شون باشه یا اصلا CPU داخل شون نباشه.
    WMI بر اساس سخت افزار هایی که دارید و درایور هاشون کاملا نتایج متفاوتی میده.
    دمایی که اعلام میشه الزاما مربوط به CPU نیست، میتونه سنسور کارت گرافیکی باشه، میتونه برای هارد دیسک باشه، میتونه سنسور دما در جای دیگری از مادربورد باشه.
    چیزی که اعلام میشه سنسور های دمای ثبت رسیده توسط درایور ها است، مختص CPU نیست.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •