نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: درخواست راهنمایی برای انتخاب دیتابیس مناسب

درخواست راهنمایی برای انتخاب دیتابیس مناسب

دوستان من یک سیستم حضورغیاب دارم مینویسم با دلفی 7 که حدودا یک میلیون رکورد پیشبینی میشه توی اون ثبت بشه و بصورت آفلاین روی کامپیوتر شخصی اجرا بشه، میخاستم با sql server 2000 شروع کنم که روی ویندوز 7 به مشکل برخوردم ورژن 2016 منابع زیادی را میخاد حالا بنظر شما باید از چه دیتابیسی استفاده کنم mysql, Sqlite ,sql server 2005,2008, یا اصلا از فایل باینری استفاده کنم میخام به راحتی روی ویندوز 7و8و10 اجرا بشه 32/64 بیتی به راحتی اجرا بشه ، دیتا بیس بعد از چند سال کاهش سرعت نداشته باشه و بکاب گرفتن ازش راحت باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول: درخواست راهنمایی برای انتخاب دیتابیس مناسب

نقل قول نوشته شده توسط afshinrz مشاهده تاپیک
    دوستان من یک سیستم حضورغیاب دارم مینویسم با دلفی 7 که حدودا یک میلیون رکورد پیشبینی میشه توی اون ثبت بشه و بصورت آفلاین روی کامپیوتر شخصی اجرا بشه، میخاستم با sql server 2000 شروع کنم که روی ویندوز 7 به مشکل برخوردم ورژن 2016 منابع زیادی را میخاد حالا بنظر شما باید از چه دیتابیسی استفاده کنم mysql, Sqlite ,sql server 2005,2008, یا اصلا از فایل باینری استفاده کنم میخام به راحتی روی ویندوز 7و8و10 اجرا بشه 32/64 بیتی به راحتی اجرا بشه ، دیتا بیس بعد از چند سال کاهش سرعت نداشته باشه و بکاب گرفتن ازش راحت باشه ممنون میشم راهنمایی کنید
    استفاده از فایل باینری خوبه اما نه برای هر برنامه نویسی. اگه طراحش تخصص کافی رو داشته باشه میتونه طوری طراحیش کنه که هم بابت تخریب داده ها نگرانی کمی داشته باشه و هم کوئری ها بصورت بهینه و دقیق قابل انجام باشند و هم بعدا برای توسعه و تغییر ساختار پایگاه داده ها با مشکل مواجه نشه. اگر تجربه و تخصص کافی رو نداشته باشه باید قید یکسری از این ویژگی ها اساسی رو بزنه. اگر تا حالا تجربه طراحی پایگاه داده های بزرگی بر اساس سیستم فایل رو نداشته اید بهتره سراغ فایل باینری نروید.

هم SQLite و هم SQL Server گزینه های خوبی هستند. روی ویندوز 7 تا SQL Server 2014 رو هم می توانید نصب کنید. از SQL Server 2016 به بعد دیگه ویندوز 7 رو پشتیبانی نمی کنند.
    اگر بخواهید افزایش حجم پایگاه داده ها باعث کاهش محسوس سرعت تراکنش ها نشه، می توانید تفکیک انجام بدید، مثلا برای هر سال یا هر 6 ماه یک پایگاه داده مجزا ایجاد کنید که داخل برنامه طوری کد نویسی کنید که در کوئری ها در صورت لزوم به پایگاه داده مربوط به اون تاریخ مراجعه بشه.
    اصولا موقع ثبت ورود و خروج پرسنل بهترین زمان برای انجام هر تراکنشی است که بعدا در محاسبات به افزایش سرعت تراکنش های محاسباتی کمک کنه.
    مثلا استفاده از یکسری جداول تکمیلی که با Trigger ایجاد می شوند. که فرضا بصورت ماهانه در یک رکورد جدول ثبت کنه که پرسنل فلان در ماه بهمان جمعا x ساعت عادی کاری و y ساعت اضافه کاری و z ساعت تعطیل کاری و ... داشته.
    اینجور جداول کمک می کنه که بعدا در کوئری ها بجای اینکه تک تک ورود و خروج ها رو بررسی کنید به مراتب سریعتر محاسبات رو بر اساس این جداول تکمیلی انجام بدهید.

تاپیک های مشابه

1. سوال: درخواست راهنمایی برای کار با دیتابیس
    نوشته شده توسط mozhgan_pkdl در بخش ASP.NET MVC
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 21 مهر 1396, 12:06 عصر
  2. درخواست راهنمایی برای شبکه کردن دیتابیس
    نوشته شده توسط sanesta در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 23 آذر 1394, 15:13 عصر
  3. نمایش عکس هایی که ادرسشان در دیتابیس هست
    نوشته شده توسط mohsen_1687 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2