نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: درخواست راهنمایی برای انتخاب دیتابیس مناسب

درخواست راهنمایی برای انتخاب دیتابیس مناسب

دوستان من یک سیستم حضورغیاب دارم مینویسم با دلفی 7 که حدودا یک میلیون رکورد پیشبینی میشه توی اون ثبت بشه و بصورت آفلاین روی کامپیوتر شخصی اجرا بشه، میخاستم با sql server 2000 شروع کنم که روی ویندوز 7 به مشکل برخوردم ورژن 2016 منابع زیادی را میخاد حالا بنظر شما باید از چه دیتابیسی استفاده کنم mysql, Sqlite ,sql server 2005,2008, یا اصلا از فایل باینری استفاده کنم میخام به راحتی روی ویندوز 7و8و10 اجرا بشه 32/64 بیتی به راحتی اجرا بشه ، دیتا بیس بعد از چند سال کاهش سرعت نداشته باشه و بکاب گرفتن ازش راحت باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول: درخواست راهنمایی برای انتخاب دیتابیس مناسب

سلام.
    چند تا سیستم بهش متصل می شن؟
    اگر فقط خودشه، اینا می تونه کارت رو راه بندازه:
    SQLite
    PostGreSQL
    SQL Server

چند تا انجین دیگه هم هست برای این کارا و با این حجم که شخصا باهاشون کار نکردم
    پیشنهاد من SQL Server هست. نسخه لااقل 2008 R2
    پایین ترش رو بی خیال بشید بهتره

نوع برنامه نویسی رو هم ببرید روی استور پروسیجر
    سرعت مناسبی داره
    بعدا خواستید چند کاربره اش کنید به راحتی می تونید انجام بدید

فایل باینری افتضاحه
    اکسس برای این همه رکورد خوب نیست
    مای اس کیو ال هم باید روی ویندوز تطبیق بزنی انجین ران کنی و دردسر داره و مناسب نیست

موفق باشید
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

کاربر دائمی آواتار hp1361
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط afshinrz مشاهده تاپیک
    دوستان من یک سیستم حضورغیاب دارم مینویسم با دلفی 7 که حدودا یک میلیون رکورد پیشبینی میشه توی اون ثبت بشه و بصورت آفلاین روی کامپیوتر شخصی اجرا بشه، میخاستم با sql server 2000 شروع کنم که روی ویندوز 7 به مشکل برخوردم ورژن 2016 منابع زیادی را میخاد حالا بنظر شما باید از چه دیتابیسی استفاده کنم mysql, Sqlite ,sql server 2005,2008, یا اصلا از فایل باینری استفاده کنم میخام به راحتی روی ویندوز 7و8و10 اجرا بشه 32/64 بیتی به راحتی اجرا بشه ، دیتا بیس بعد از چند سال کاهش سرعت نداشته باشه و بکاب گرفتن ازش راحت باشه ممنون میشم راهنمایی کنید
    اول از همه که اگر اجباری وجود نداره حتما به دلفی نسخه بالاتر از 2009(بخاطر پشتیبانی از یونیکد) مهاجرت کنید(نسخه ریو پیشنهاد میشه)

بعد اینکه از بانک هایی چون SQLite و Firebird بدون مشکل برای این تعداد رکورد میتونید استفاده کنید. ضمن اینکه بخاطر سبکی بانک و قابل حمل بودنشون(نسخه portable از firebird) کار راحت تر خواهد بود.

منظور شما محیط SQLiteExpertPro64 است ؟
    آیا عکس را میتونم توش ذخیه کنم و اینکه بعد از چند سال از کار نمیوفته و آیا وقتی تعداد رکورد ها به چندین میلیون رسید برنامه دچار کاهش سرعت نمیشه و سوال آخر اینکه آیا نامحدود تا چندید ترابایت اطلاعات را پذیرش میکنه ؟ برا ارتباطش باید از ado استفاده کرد مانند اسکیو ال سرور ؟
    در مورد یونیکد که شاره کردین : الان دلفی 7 به راحتی داره فارسی هارا ذخیره میکنه آیا بنظرتون بعد ها دچار مشکل خواهد شد ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

فقط MySQL ولا غیر

کاربر دائمی آواتار ابوالفضل عباسی
    محل زندگی
    Inside Esfahan

نقل قول نوشته شده توسط afshinrz مشاهده تاپیک
    منظور شما محیط SQLiteExpertPro64 است ؟
    آیا عکس را میتونم توش ذخیه کنم و اینکه بعد از چند سال از کار نمیوفته و آیا وقتی تعداد رکورد ها به چندین میلیون رسید برنامه دچار کاهش سرعت نمیشه و سوال آخر اینکه آیا نامحدود تا چندید ترابایت اطلاعات را پذیرش میکنه ؟ برا ارتباطش باید از ado استفاده کرد مانند اسکیو ال سرور ؟
    در مورد یونیکد که شاره کردین : الان دلفی 7 به راحتی داره فارسی هارا ذخیره میکنه آیا بنظرتون بعد ها دچار مشکل خواهد شد ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    بله.عکس ذخیره میشه کرد ولی حجم بانک اطلاعاتیتون بالا میره و خیلی سنگین میشه.بهتره مسیر عکس رو داخلش ذخیره کنید و هردفعه که خواستین load کنین.
    دلفی 7 در فارسی به مشکل نمیخوره ولی بعضی مواقع دیده شده که در ویندوز 10 همین unicode نبودنش باعث شده فونت های فارسی به صورت ؟ دیده بشه که اون هم با تنظیمات region حل میشه.

ولی به شخصه نظر من و بقیه دوستان این هست که به دلفی 10.2.3 یا 10.3 مهاجرت کنید.
    شما هنگام نصب تیک نصب help رو بردارید.حجم دلفی به کمتر از 15 گیگ میرسه.(به شخصه help دلفی واقعا عالیه و میتونه خیلی وقتا مشکلاتتون رو حل کنه)
    بنظرم بهتره از sql server یا firebird استفاده کنین.
    طبق تستی که من زدم sqlite توی 700 هزار رکورد دیگه قفل میکنه و دیگه هیچ کاری نمیتونین با دیتابیس انجام بدین

سلام
    به نظر بنده قراردادن عکس در هر دیتابیس رابطه ای مشکل ایجاد می کنه
    خودم توی سیستم سرور FTP Server درست می کنم و برنامه فایلها رو توی FTP می ریزه
    یه نرم افزار دارم که سالهاست از این روش استفاده می کنه و حجم فایلهاش تا الان 600 گیگ شده ولی مثل روز اول کار می کنه بی دردسر

تاپیک های مشابه

1. درخواست راهنمایی برای انتخاب دیتابیس مناسب
    نوشته شده توسط afshinrz در بخش مدیریت دیتابیس (Database Administration)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 23 فروردین 1399, 16:39 عصر
  2. درخواست راهنمایی برای شبکه کردن دیتابیس
    نوشته شده توسط sanesta در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 23 آذر 1394, 15:13 عصر
  3. سوال: درخواست راهنمایی جهت طراحی جداول دیتا بیس
    نوشته شده توسط kavoshgar63 در بخش PHP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 05 اردیبهشت 1388, 22:27 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار