نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: استفاده از ViewModel در ASP.NET MVC یا ایجاد ویو در دیتا بیس ؟

استفاده از ViewModel در ASP.NET MVC یا ایجاد ویو در دیتا بیس ؟

سلام. برای دسترسی به مثلا دو ستون از دو جدول مختلف میتوان یک ViewModel درست کرد و عملیات دریافت/ویرایش/حذف و ... را انجام داد.
    همچنین میتوان ستونهایی از جداول مختلف که میخواهیم را داخل SQL به یک View منتقل کرده و آن View را به مدل EF6 خود وصل کنیم و مانند یک جدول معمولی روی آن کوئری بزنیم.

هر دو روش جواب میدهد. آیا استفاده از ویو داخل دیتا بیس بجای استفاده از ویو مدل داخل VisualStudio توصیه میشود یا نمیشود؟؟

همچنین در مورد Procedure ها در دیتا بیس - میتوان بجای کوئری زدن مثلا برای جستجوی کلمه در یک جدول، یک Procedure تعریف کرده و کلمه را به آن Procedure ارسال کنیم و ... --
    واقعا نمیدونم کدام یک بهتره و چرا؟؟ کارها را در دیتا بیس انجام بدیم یا در ASP.NET MVC ؟

کاربر دائمی آواتار ali_md110
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول: استفاده از ViewModel در ASP.NET MVC یا ایجاد ویو در دیتا بیس ؟

در mvc معمولا به اتصال داده نیاز داریم DataAccess از هر طریقی میتونه تامین بشه فقط منحصر به EF نیست ولی روش ارجحتر Orm ها هستند
    دلیل بکارگیری EF علاوه بر سرعت بر نامه نویسی بالا و نوشتن کوئری های استاندارد اینه که سیستم وابستگی به یک دیتابیس خاص نداشته باشد و هر زمان خواستید کانکشن استرینگ را تغییر دهید
    اگر شما از sp های درون اسکیول سرور استفاده کنید دقیقا برنامه را منحصر به بکارگیری SQL SERVER کرده اید و موتور بانکهای اطلاعاتی دیگری که ممکن است بعدا نیاز باشد دیگر قابل استفاده نیست و یا نیاز به دوباره نویسی SP برای این نوع بانک ها هستیم و این بر خلاف دیدگاه استفاده از eF هست
    سوال اول شما معمولا توصیه نمیشود
    سوال دوم هم SP ها سرعت بیشتری دارند ولی در کنار EF توصیه نمیشود

دکمه تشکر ندیدم - - بسیاااار ممنون
    توی stackoverflow هم پرسیده بودم، بهم پاسخ دادن چون پرسش شما یک کار سلیقه ای هست!! پست بسته میشود.
    در صورتیکه الان فهمیدم همش سلیقه ای هم نیست و وابستگی به یک بانک اطلاعاتی توصیه نمیشه-- دم شما گرم

سلام من خودم برای عملیات این چنینی از Dapper استفاده میکنم که هم سرعت بالایی داره هم خیلی راحته
    شما پروسیجر ها یا ویوهاتون رو از طریق dapper فراخونی کنید

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

سلام

دوستان درخصوص نکاتی جالبی که گفتید یه سوال برام پیش اومده. از EF در برنامه های WinApp هم استفاده میشه ولی من تمام عملیات را بردم در سمت SQL به این خاطر که کاربر مجبور نباشه دائما برنامه خودش رو Update کنه تا آخرین اصلاحات مربوط به دستورات EF رو یک list رو داشته باشه بلکه در بانک بلافاصله اولین نفری که دستور را فراخوانی کنه با اصلاحات جدید عملیات انجام میشه. من بیشتر برای برنامه های WinApp این مشکل را دارم. راه حل چیه؟

تاپیک های مشابه

1. سوال: پر کردن ViewModel از کوئری دیتابیس
    نوشته شده توسط jaykob در بخش ASP.NET MVC
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 13 آذر 1396, 10:16 صبح
  2. پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 12 آبان 1394, 20:21 عصر
  3. پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 11:18 صبح
  4. مبتدی: اتصال دیتا گرید ویو به دیتا بیس استفاده از انتیتی فریمورک
    نوشته شده توسط mrmaleki در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1