نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: تبدیل uft8 به windows1251

کاربر دائمی آواتار mononoor
    محل زندگی
    شهر گلها

تبدیل uft8 به windows1251

با سلام. یک دیتا بیس است که می خواهم از اون اطلاعات استخراج کنم. ولی مشکل اینجاست که کارکترهای فارسی توی جدول یه صورت مجلس ذخیره شده است. و وقتی که هم فراخوانی می کنم به همین صورت نمایش داده می شود. توی اینترنت سرچ زدم با ابزار انلاین utf8 به windows1251 به فارسی تبدیل شد. حالا یه کانورتور می خوام که این کار را در php برای من انجام بدهد
    یعنی مجلس که توی دیتابیس ذخیره شده است را به معادل فارسی اون که ( مجلس ) است تبدیل کند. در ضمن تنظیمات دیتابیس اولیه را نمی خواهم تغییر بدهم. یا یک دیتا بیس جدید و یا خروجی php.
    در ضمن از کد زیر هم استفاده کردم ولی جواب نداد. کارکترهایی به صورت �� �� نشان داده می شود

iconv("UTF-8", "CP1251//IGNORE", $row["family"]);

ممنون می شوم که راهنمایی کنید

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: تبدیل uft8 به windows1251

من مطمئن نیستم این جواب بده چون اونیک ه دیتابیس رو پر کرده احتمالا قدیمی یا آماتور بوده و چیزی نیست که من بهش برخورده باشم
    ولی کانکشنی که میسازی تو php به دیتابیس رو utf8 نکن (معمولا برای دیتابیس های فارسی وقتی کانکشن رو میسازن کاراکتر ست رو روی utf8 میزارن شما اینکار رو نکن )
    بعد از دیتابیس بخون و نمایش بده

من نمیدونم از چه روشی برای اتصال به دیتبایس استفاده میکنی

ولی نمونه mysqli رو میتونی اینجا ببینی

https://www.w3schools.com/php/func_m...et_charset.asp

اون قسمت

// Change character set to utf8
    $mysqli -> set_charset("utf8");

یا

//
    Change character set to utf8
    mysqli_set_charset($con,"utf8");

رو انجام نده

کاربر دائمی آواتار mononoor
    محل زندگی
    شهر گلها

سلام. ممنون درست شد. دقیقا مشکل از همینجا بود. توی بک آپی که گرفته بودم از سرور و روی سیستم خودم ایمورت کرده بودم درست جواب میداد. ولی وقتی بردم روی سرور این مشکل پیش آمده بود که با تغییر این قسمت مشکل هم روی سرور حل شد. باز هم ممنون از شما

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

شما باید همون اول که تو دیتابیس میریختید داده ها رو کانکشن رو utf8 میزاشتید (علاوه بر خود دیتبایس که اونم باید یکی از ورژن های utf8 باشه )
    وگرنه کلمات فارسی بد ذخیره میشه تو دیتبایس یعنی همینجوری که برای شما ذخیره شدن

الان برای اینکه با php میخونی درست ببینیشون مجبوری کانکشن رو از حالت utf8 در بیاری
    به طور خلاصه موقع ذخیره کردن و موقع خوندن از دیتبایس باید charset کانکشن یکسان باشه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •