مبالغ را از طریق کارت اعتباری یا کارت هزینه پرداخت کنید این ابزارها از برترین و مهمترین راه ها برای محافظت و حمایت از استفاده کننده می باشند.
● ارسال پول از طریق سیستم مخابراتی می تواند ریسک داشته باشد. همانند ارسال وجه نقد، در صورتی یک بار ارسال بشود، دیگر ارسال شده است. شما نمی توانید آن را برگردانید.
● خرید در اینترنت و استفاده از ابزارهای شبه نقد مانند چک شخصی و…. می تواند ریسک داشته باشد. تنها زمانی از این ابزارها استفاده کنید که شخصی که با او معامله می کنید، را می شناسید.
حساب های مالی خود را به دقت بررسی کنید

به طور روزانه و مستمر حساب های خود را بررسی نمایید تا مطمئن شوید تمامی برداشت های پول از حساب مطابق نظر خودتان صورت گرفته است
نماد اعتماد الکترونیک کسب و کارهای اینترنتی

نخستین و مهم ترین نکته ای که بایستی از وبسایت مرجع مشاهده نمایید، نماد اعتماد الکترونیک کسب و کارهای اینترنتی می باشد که بدین صورت می توانید به سایت فروشنده اعتماد کنید. چرا که این نماد از طریق سازمانی به نام توسعه تجارت الکترونیکی به سایت های فروشنده به عنوان تاییدیه ای داده می شود که این نماد چیزی بیشتر به عنوان صلاحیت فروشنده داده می شود و هر سال باید تمدید شود. بنابراین در اولین اقدام باید به انتهای سایت فروشنده مراجعه نمایید و در صورت مشاهده این نماد، می توانید با خیالی راحت خرید اینترنتی نمایید.
پیشوند URL سایت پرداخت هزینه

در زمان پرداخت هزینه به طور آنلاین باید دقت نمایید که URL وب سایت باید Https باشد. در غیر این صورت مطمئن شوید که سایت پذیرنده برای پرداخت هزینه توسط افراد سودجو طراحی و نوشته شده است و هیچ محصولی به شما ارسال نخواهد شد و بلکه اطلاعات کارت شما نیز به دست آنها خواهد رسید و می توانند از کارت شما سوء استفاده نمایند.بنابراین در هنگام وارد کردن اطلاعات خود دقت کنید و توصیه می شود از کامپیوتر به جای موبایل در هنگام پرداخت استفاده نمایید و علت آن هم دید کافی شما به URL سایت می باشد.
فعال سازی رمز یکبار مصرف

همان طور که می دانید هر سال تعداد جرائم سایبری بسیار زیاد می باشد که افراد سودجو با ایجاد درگاه های ساختگی و کاملا دروغین می توانند اقدام به تخلیه کلی حساب بانکی شما کنند. این اتفاق یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی است که هر فردی می تواند تجربه کند که فرآیند رسیدن به پول از دست رفته کمی طولانی و زمان بر می باشد.
https://about.me/khabco/getstarted