نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: متخصص سئو چیست؟ چگونه متخصص سئو شویم؟

 1. #1

  Post متخصص سئو چیست؟ چگونه متخصص سئو شویم؟

  سئو که این روزها بحث آن داغ داغ است، یکی از بحث های اصلی و زیرمجموعه های اصلی دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود،

  اما واقعا سئو چیست؟
  آیا سئو نیاز به یک فرد به عنوان متخصص سئو دارد؟
  متخصص سئو چیست و یا کیست؟
  چگونه باید متخصص سئو شویم؟
  تفاوت های اصلی متخصص سئو و یک مشاور سئو چیست؟


  اگر شما هم سوالات مشابهی در مورد متخصص سئو سایت دارید، کافی است که امروز با من همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات خوب و کاربردی به شما بدهم.


  قبل از پرداختن به این سوالات اگر در مورد SEO اطلاع ندارید، باید بگویم که SEO در واقع خلاصه شده عبارت انگلیسی Search Engine Optimize است و در واقع به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. به صورت تکنیکی اگر بخواهیم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم، باید بگوییم که به مجموعه فعالیت ها و کارهایی که شما انجام می دهید تا به صفحه اول گوگل برسید، بهینه سازی سایت یا همان سئو گفته می‌شود.

  این شیوه از بازاریابی دیجیتال به شدت هدفمند است و باعث می شود که شما بتوانید مشتریان هدف خود را به سمت کسب و کارتان بکشانید و کسب و کارتان را گسترش دهید.اگر شما هم علاقه مند باشید، این کار را به بهترین شکل انجام دهید، حتما و قطعا به یک متخصص سئو سایت حرفه ای نیاز خواهید داشت و یا اگر خودتان به این حوزه علاقه مند باشید، باید جواب این سوال را بدانید که چگونه متخصص سئو شویم؟ امروز با من همراه باشید تا همه چیز برای شما مانند نور خورشید واضح و درخشان شود!

  متخصص سئو چه کارهایی باید انجام دهد؟

  شخصی که به آن در زمینه سئو، متخصص گفته می شود، می تواند بر اساس موارد مختلفی مانند الگوریتم های گوگل، تولید محتوای بهینه و سئو شده و … شما را به خواسته تان که کسب نتایج عالی در گوگل است، برساند. در این زمینه باید کمک افراد حرفه ای را کاملا جدی بگیرید.

  در نظر داشته باشید که الگوریتم های موتورهای جستجو مختلف کمی با هم متفاوت هستند، پس حتما از یک متخصص بهینه سازی سایت مخصوص برای موتور جستجو مورد نظر خود استفاده کنید. در واقع طبق تحقیقات مختلف متوجه شده ام که در این زمینه کاربران و افراد مختلفی هستند که بر اساس نیازهایشان ممکن است، خواسته های مختلفی داشته باشند.

  در هر موتور جستجو ممکن است، فاکتورهای مختلفی برای رساندن محتوای شما به صفحه اول وجود داشته باشد، اما اگر در ایران می خواهید کسب و کار خود را رونق ببخشید، بهترین موتور جستجویی که باید بر روی آن سرمایه گذاری کنید، موتور جتسجوی گوگل است که در ایران طرفداران زیادی دارد و می تواند باعث شود که شما بتوانید کسب و کار خود را رشد دهید و مشتریان بسیار بیشتری پیدا کنید.


  متخصص بهینه سازی سایت فراتر از آنچه که تصور می کنید، نقش مهمی دارد

  با توجه به این که شیوه بازاریابی موتورهای جستجو برای کسب و کارها به شدت سودآور و هدفمند است، نقش بازاریابی موتورهای جستجو بیشتر برای شما مفهوم می شود. در این زمینه دقت داشته باشید که اگر می خواهید، بسیار موفق عمل کنید، لازم است که حتما در این زمینه به مواردی توجه کنید که شاید به آن ها کمتر توجه می شود.

  انتخاب یک متخصص که دارای روزمه خوب، عملکرد عالی و … است، شاید مهم ترین اقدام شما برای بهبود رتبه های صفحاتتان در گوگل باشد. در این زمینه می توانید از کمک من استفاده کنید. در این زمینه برای برقراری ارتباط با من از طریق این صفحه اقدام کنید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش نظرات از من بپرسید.

  اگر می خواهید که تبلیغات شما که با استفاده از سئو کاملا هدفمند است، به پول و ثروت تبدیل شود، لطفا فریب افراد بی تجربه و کسانی که می‌گویند، می خواهند با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه سئو اقدام به بهینه سازی سایت شما بکنند را نخورید. تکنیک های کلاه سیاه شاید در یک مدت کوتاه باعث بهبود رتبه شما بشوند، اما در نهایت نتیجه ای جز شکست برای شما نخواهند داشت.


  متخصص سئو کیست؟

  شاید تا الان به جواب این سوال رسیده باشید، اما اگر بخواهم به صورت ساده به این سوال جواب بدهم، باید بگویم که متخصص سئو، شخصی است که به تمامی فعالیت‌هایی که باید برای بهینه سازی یک سایت انجام بشود، به صورت کامل احاطه داشته و مسلط باشد. همچنین با برخورداری از دانش کافی در مورد الگوریتم های گوگل، قادر باشد که یک استراتژی برای یک کسب و کار نیازمند سئو طراحی کند که در عرض سه تا شش ماه بتواند، صفحات خود را در صفحه اول گوگل مشاهده کند.

  به صورت خلاصه در جواب این سوال که متخصص سئو چیست و یا سئو مستر کیست، باید این را به شما بگوییم که فرد متخصص و دارای مهارت ها و ویژگی هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، کسی است که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت دارای مهارت و تجربه ی بالایی است و قادر است که اقدام به بهینه سازی سایت شما بر اساس کلیدواژه های هدفتان کند.

  در واقع این شخص به وظایف یک متخصص سئو مسلط است و می داند که چطور باید کارهای خود را به سرانجام برساند. برای استخدام متخصص سئو در پایان این مقاله برای شما یک راهنما آماده کرده ام که به شما کمک می کند در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهید و به صورت بهتری عمل کنید.


  دانش ها و مهارت های مورد نیاز یک متخصص بهینه سازی سایت

  اگر می خواهید که به یک متخصص سئو سایت، تبدیل شوید و یا می خواهید که یک متخصص در این زمینه را برای کسب و کار خود امتحان کنید، باید در نظر داشته باشید که در این زمینه باید به علم ها و مهارت های شخص، توجه کافی داشته باشید. در ادامه مهم ترین دانش ها و مهارت هایی که یک شخص باید در این زمینه داشته باشد را مورد بررسی قرار می دهیم:


  • دانش کافی و بروز در زمینه سئو و بهینه سازی سایت
  • اشراف کافی بر روی الگوریتم های گوگل
  • دانش کافی در مورد استفاده از ابزارهای تخصصی سئو سایت
  • آشنایی و تسلط بر روی گوگل ترند

  • آشنایی و تسلط بر گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)
  • آشنایی و تسلط بر روی گوگل آنالیتیکس
  • آشنایی و تسلط بر روی گوگل ادز (Google ADS)
  • توانایی انتخاب مناسب ترین و بهترین کلیدواژه ها
  • طراحی استراتژی بر اساس هدف مشتری بر مبنای تولید محتوا، لینک سازی، سئو خارجی و …
  • آشنایی با سوشیال سیگنال و دریافت ورودی از شبکه های اجتماعی
  • و …


  اگر می خواهید که به عنوان یک متخصص سئو سایت یا سئوکار حرفه ای شناخته بشوید و یا خودتان تبدیل به یک فرد حرفه ای در این زمینه بشوید، مهارت ها و دانش های بالا حداقلی هایی است که باید کسب کنید. در این زمینه شاید فکر می کنید که راه سختی پیش رو دارید و در واقع همینطور است!

  اگر شما هم می خواهید در زمینه سئو سایت، متخصص و ماهر شوید، باید این مهارت ها را کسب کنید که برای این منظور می‌توانید از آموزش های آنلاین و یا کارآموزی شروع کنید. همچنین اگر سوالات تخصصی تریدر این زمینه دارید، می‌توانید با من در ارتباط باشید و یا در بخش نظرات ازم من بپرسید تا شما را راهنمایی کنم.

  مهم ترین شاخص های کلیدی عملکرد در سئو سایت که یک متخصص بهینه سازی سایت باید، بلد باشد!

  شاخص های کلیدی در واقع معیارهایی هستند که به ما به عنوان یک متخصص در زمینه بهینه سازی سایت کمک می کنند که بدانیم در کجای مسیر قرار داریم و باید به کجا برویم. این موضوع می تواند به سود شما به عنوان یک کارفرما هم باشد، اگر در رابطه با این شاخص ها اطلاعات کلی کسب کنید.

  همچنین اگر می خواهید که به عنوان یک سئوکار مشغول به فعالیت شوید، حتما در نظر داشته باشید که بدون در نظر گرفتن این شاخص ها احتمالا با مشکل جدی در مدیریت پروژه های خود برخورد خواهید کرد. پس این موارد را جدی بگیرید و با استفاده از آن‌ها کار خود را در هر بازه زمانی مشخص بررسی کنید تا بدانید که در کجای مسیر سئو و رسیدن به صفحه اول گوگل قرار دارید:


  • میزان بازدید یا ایمپرشن (Impression)
  • رتبه میانگین سایت در موتور جستجوی گوگل یا متوسط موقعیت (Average Position)
  • موقعیت کلمه کلیدی اصلی در صفحات گوگل

  • نرخ کلیک یا CTR
  • نرخ پرش یا Bounce Rates
  • میزان حضور کاربران درون سایت یا Time on site
  • سرعت ایندکس شدن صفحات سایت در گوگل یا Index speed
  • بهبود کیفیت بک لینک های گرفته شده یا Backlink Quality
  • بهبود و افزایش اعتبار دامنه یا Domain Authority
  • افزایش اعتبار لندینگ پیج‌ها یا صفحات فرود (Page Rank)
  • نرخ تبدیل یا Organic Conversions
  • و …


  بدون دانستن این شاخص های کلیدی عملا نمی‌توانید بدانید که به عنوان متخصص سئو سایت در کجای مسیر قرار دارید و یا چقدر پیشرفت کرده اید. همچنین اگر به عنوان یک کارفرما اگر می‌خواهید در سایت خود پیشرفت زیادی حاصل کنید، بهتر است که با این موارد آشنا شوید تا بتوانید بدانید که چقدر از عملکرد فرد متخصصی که استخدام کرده اید برای شما نتیجه داشته است و عملکرد آن چگونه بوده است؟

  چگونه تبدیل به یک متخصص سئو حرفه ای شویم؟

  در زمینه سئو و بهینه سازی سایت اگر دوست دارید که به عنوان یک متخصص سئو شناخته شوید، باید به شما بگویم که راه نسبتا پر پیچ و خمی در پیش رو دارید که اگر در آن نتوانید مانند حرفه ای ها عمل کنید با مشکل مواجه می شوید که نتیجه ی آن برای شما احتمالا بسیار دردناک خواهد بود.

  در زمینه بهینه سازی سایت و SEO شما باید مهارت هایی که در بالاتر آن ها را اشاره کردیم را به صورت تخصصی یاد بگیرید، اما راه دیگه ای که در پیش روی خود دارید، پیروی از چند توصیه مهم زیر است که به صورت تجربی آن ها را برای شما آماده کرده ام:

  راهنمای گوگل برای تازه کاران را بخوانید!

  برای این که وارد دنیای تخصصی سئو و بهینه سازی سایت شوید، لازم است که به عنوان یک سئوکار حتما نظرات و توصیه های گوگل را در این زمینه مطالعه کنید. گوگل برای کمک به شما و دیگر افرادی که مانند شما می خواهند وارد دنیای سئو و بهینه سازی سایت شوند، توصیه های مهمی آماده کرده است که پیروی از آن ها می تواند برای شما یک گزینه ی خوب باشد.

  این کتابچه ی گوگل که Search Engine Optimization Starter Guide نام دارد به زبان انگلیسی است که اگر در اینترنت جستجو کنید، شاید نسخه ی فارسی آن را هم پیدا کنید، اما در نظر بگیرید که اگر می خواهید یک سئوکار ماهر و باتجربه شوید که اطلاعات بروزی دارد، حتما باید در این زمینه بر روی زبان انگلیسی مسلط شوید.


  با اعداد و ارقام آشتی کنید چرا که به آن نیاز دارید

  اگر دوست دارید که در کسب و کار سئو و بهینه سازی سایت برای خود سر و صدای زیادی به پا کنید، لازم است که حتما با اعداد و اراقام آشتی کنید و از آن ها استفاده کنید چرا که جزو وظایف متخصص سئو این موضوع وجود دارد که به تجزیه و تحلیل آمار و اطلاعات مربوط به این حوزه بپردازد.

  در واقع اگر به آگهی های استخدام شرکت های بزرگ در این زمینه سری بزنید و آن ها را مطالعه کنید، متوجه می شوید که یک متخصص سئوی حرفه ای از نظر آن ها دارای مهارت تجزیه و تحلیل به صورت حرفه ای است. در این زمینه مد نظر بگیرید که هرچقدر بهتر عمل کنید، رزرومه ی قوی تری برای خود خواهید ساخت! بحث رزومه شد، خوب است که حالا با یک گام اساسی دیگر برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو حرفه ای را بدانید!
  رزومه ی خوب با رضایت مشتری برای خود دست و پا کنید!

  شاید یکی از مهم ترین ویژگی های یک متخصص سئو این است که دارای یک رزومه قوی است. در واقع یک سئوکار حرفه ای کسی است که از پروژه های قبلی خود و از نتایج آن دارای یک مدرک است. این فرد همچنین رضایت تمامی مشتریان قبلی خود را جلب کرده است که نتیجه ی آن افزایش شهرت خود به عنوان یک متخصص سئو است.

  استخدام متخصص سئو باید به چه صورت انجام شود؟

  در زمینه سئو و بهینه سازی سایت باید بدانید که در دانشگاه رشته ای تحت عنوان کارشناس سئو وجود ندارد که شما آن افراد را راحت پیدا کنید و بر اساس میزان مهارت هایشان به آن ها پول بپردازید، بلکه در این زمینه شما باید بر روی وظیفه متخصص سئو، ویژگی های این فرد و … مسلط باشید تا یک انتخاب قوی داشته باشید.

  برای استخدام سئوکار دورکار شرکت های بزرگ معمولا خواسته های یکسانی دارند، اما باید در نظر بگیرید که شما به عنوان یک متخصص سئو می خواهید به چه صورت مشغول به کار شوید؟ در واقع متخصص های سئو می توانند به سه شکل دورکاری، پروژه ای و تمام وقت با مجموعه های مختلف همکاری کنند. این موضوع بسیار حیاتی و مهم محسوب می شود چرا که بر اساس این موضوع باید آگهی های مربوط به پروژه های سئو را مشاهده کنید.

  مهم ترین معیارهایی که شرکت های بزرگ برای استخدام متخصص سئو در نظر می گیرند، عبارت اند از:

  داشتن تجربه به صورت همکاری یا حتی کارآموزی در شرکت های مشابه آن ها تا از نیازهای آن کسب و کار مطلع باشند!
  توانایی لازم برای تحقیق کلمات کلیدی و طراحی استراتژی سئو و استراتژی محتوا
  توانای کار با مهم ترین ابزارهای سئو از جمله گوگل سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس و …
  توانایی همکاری با تیم های دیگر مجموعه از جمله تولید محتوا، بازاریابی، شبکه های اجتماعی و …
  تجربه ی بالا در لینک سازی داخلی و خارجی
  تجربه ی بالا در زمینه بهینه سازی سایت برای SEO On-page و SEO Off-page
  و …

  آگهی استخدام متخصص سئو برای دیجی کالا

  دیجی کالا یکی از بزرگترین استارتاپ های ایرانی است که شهرت آن زبانزد است. این استارتاپ بزرگ برای استخدام متخصص سئو و شرح موقعیت شغلی آن، چندین آگهی در سایت جابینجا منتشر کرده است که یکی از آن ها را می توانید در زیر مشاهده کنید:

  جمع بندی

  سعی کنید که منابع مالی و انسانی خود را به صورت بهینه هزینه کنید. در این زمینه توصیه می‌کنم که قبل از همکاری حتما از فرد درخواست رزومه کنید. اگر رزومه از نظر شما مقبول بود، باید آن را صحت سنجی کنید و در نهایت آن فرد را استخدام کنید. با انجام این کارها متوجه می‌شوید که پس از یک مدت کسب و کار شما به شدت رونق پیدا کرده است و به سمت مسیرهای رو به جلویی در حال حرکت است. حال که مقاله متخصص سئو را مطالعه کردید، پیشنهاد من این است که از صفحه سئوکار حرفه ای نیز بازدید نمایید.


 2. #2

  نقل قول: متخصص سئو چیست؟ چگونه متخصص سئو شویم؟

  خدمات مشاوره سئو سایت حرفه ای


 3. #3

  نقل قول: متخصص سئو چیست؟ چگونه متخصص سئو شویم؟

  یک سئو کار چه تخصص های باید داشته باشد ؟ سئو یه روند بلند مدت است و به سه بخش اساسی تقسیم بندی می شود : 1) سئو تکنیکال 2) سئو داخلی 3) سئو خارجی
  طبیعتا یک سئو کار باید تسلط کامل به موضوعات داشته باشد در این میان متخصص سئو باید آشنایی به تولید محتوا ، رفع خطاهای کدنویسی ، افزایش سرعت سایت ، با ابزار های سئو ، و نرم افزار های مدیریتی و.. آشنایی کامل داشته باشد همچنین در سئو خارجی باید به قوانین و اصول بک لینک دهی آشنا بوده و طبق تجربه خود وب سایت هایی را جهت بک لینک دهی به سایت شما داشته باشد ، البته تمامی این فعالیت ها توسط شخص سئوکار اصفهان انجام نمی شود.

 4. #4

  نقل قول: متخصص سئو چیست؟ چگونه متخصص سئو شویم؟

  بازاریابی دیجیتال از طریق سایت در اینترنت، بحث داغ این روزها در هر کسب و کاری است. رسیدن به بالاترین جایگاه ها در نتایج جستجوی گوگل و جذب بیشترین کاربران اینترنتی، هدف اصلی هر صاحب کسب وکاری است که معمولا برای رسیدن به آن از “مشاوره سئو” کمک می گیرد. اگر به دنبال ارتقای سئو سه گانه وب سایت خود هستید قطعا گرفتن یک مشاوره تخصصی سئو برای کسب وکار شما مثمر ثمر خواهد بود.

 5. #5

  نقل قول: متخصص سئو چیست؟ چگونه متخصص سئو شویم؟

  کوچینگ سئو (SEO Coaching) یکی از روش‌های آموزش بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) است. در این روش، یک مربی سئو، به شما کمک می‌کند تا با توجه به نیازهای وب‌ سایتتان، روش‌های بهینه‌سازی مناسب را یاد بگیرید و از آن‌ها در بهبود رتبه و بازدید وب‌ سایت خود استفاده کنید.


  کوچینگ سئو شامل توضیحات دقیق در مورد کلمات کلیدی، احراز هویت و کسب بازخورد و تجزیه و تحلیل رقابت‌های صنعتی و به طور کلی، بهبود عملکرد وب‌ سایت شما در موتورهای جستجو است. به همین دلیل، کوچینگ سئو یکی از بهترین روش‌های آموزش و بهبود بهینه‌سازی موتورهای جستجو برای وب‌ سایت‌های کوچک و بزرگ می‌باشد. که این نوع خدمات سئو توسط سایت محمد علی نیا انجام می شود

تاپیک های مشابه

 1. سئو کار یا متخصص سئو به چه کسی می گویند؟
  نوشته شده توسط hasanem1 در بخش بک لینک (Back Links)
  پاسخ: 0
  آخرین پست: پنج شنبه 31 مرداد 1398, 13:11 عصر
 2. پاسخ: 1
  آخرین پست: سه شنبه 25 مهر 1396, 16:35 عصر
 3. متخصص کم شده؟! نیست؟! یا نسلشون منقرض میشه؟! یا ما نمیبینیم؟!
  نوشته شده توسط prans68 در بخش آگهی های استخدام
  پاسخ: 2
  آخرین پست: سه شنبه 09 خرداد 1396, 10:45 صبح
 4. پاسخ: 3
  آخرین پست: جمعه 11 فروردین 1396, 11:10 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

 • شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
 • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
 • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
 •