صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 61 از 61

نام تاپیک: چگونه میتوان از اجرای دوباره نسخه کپی شده یک فایل اکسس روی هارد یک کامپیوتر جلوگیری کرد....

کاربر دائمی آواتار narpco
    محل زندگی
    کرج

نقل قول: چگونه میتوان از اجرای دوباره نسخه کپی شده یک فایل اکسس روی هارد یک کامپیوتر جلوگیری کرد....

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    بله ، درسته ! به این مورد دقت نکرده بودم
    فایل اصلاح شده در همون پست قبلی رو مجدداً دانلود و امتحان کن ببین درست شده

عالی برادر ..خسته نباشی ..عالی کار می کنه .......کارت درسته .....بسیار ممنونم ...
    ممنون میشم فایل (.accdb)رو محبت بفرمایید...و اگر توضیحی هست بنده دو زانو نشستم برای شنیدن ....

و در نهایت اینکه نظر خودتون در مورد این سناریو چیه ......چقدر میتونه با توجه به شرایط جلوی کپی کاری رو بگیره ....من چیز دیگه ای به نظرم نمی رسه ..فک کنم هر راهی بود بستیم ..ممنونم

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: چگونه میتوان از اجرای دوباره نسخه کپی شده یک فایل اکسس روی هارد یک کامپیوتر جلوگیری کرد....

نقل قول نوشته شده توسط narpco مشاهده تاپیک
    ممنون میشم فایل (.accdb)رو محبت بفرمایید...و اگر توضیحی هست بنده دو زانو نشستم برای شنیدن ....
    سلام
    همون فایلی که در فولدر مربوطه هست نسخه فایل accdb است. من فقط حرف آخر اون رو از b به e تغییر داده ام ، و اگر در حین اجرا شیفت رو نگه داری میتونی وارد محیط برنامه وکد نویسی اون بشی.

[QUOTE=narpco;2433130]
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : شنبه 11 مرداد 1399 در 10:16 صبح

محل زندگی
    کرج

سلام بسیار عالی و بازم ممنونم زحمات شما هستم ......حل این چالش به یادگار در این سایت بماند ..چرا که تنها شما توانستین بصورت عملی و دقیق مشکل رو حل کنید
    و خیلی از دوستانی که مدعی داشتن مدرک از فلان جا و فلان مرکز بین المللی داشتن ..نتونستن مشکل رو حل کنن.....اینکه میگم نتونستن واقعا نتونستن ها ..اغراق نمی کنم
    به هر حال بنده قلبا ٌ سپاسگزارم ..بخاطر حس مسئولیت و تعهد اخلاقی
    در یکی از پست ها عزیزی به اخلاق مهندسی اشاره کردن ....
    میخواستم بگم اخلاق مهندسی یعنی همین ....عرض ارادت ما را پذیرا باشید ....ناصریان ...مرداد 99

narpco ( ناصریان ) عزیز

با توجه به صورت مساله شما , مشکل راه حلی درون ساختی نداره ( لاک گرفتن رو عرض میکنم )

نتونستن مشکل رو حل کنن.....اینکه میگم نتونستن واقعا نتونستن ها ..اغراق نمی کنم
    مگه الان مشکل حل شده ؟

فکر نمیکنم مشکل حل شده باشه .

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

سلام بسیار عالی و بازم ممنونم زحمات شما هستم ......حل این چالش به یادگار در این سایت بماند ..چرا که تنها شما توانستین بصورت عملی و دقیق مشکل رو حل کنید
    و خیلی از دوستانی که مدعی داشتن مدرک از فلان جا و فلان مرکز بین المللی داشتن ..نتونستن مشکل رو حل کنن.....اینکه میگم نتونستن واقعا نتونستن ها ..اغراق نمی کنم
    به هر حال بنده قلبا ٌ سپاسگزارم ..بخاطر حس مسئولیت و تعهد اخلاقی
    در یکی از پست ها عزیزی به اخلاق مهندسی اشاره کردن ....
    میخواستم بگم اخلاق مهندسی یعنی همین ....عرض ارادت ما را پذیرا باشید ....ناصریان ...مرداد 99
    سلام
    خواهش می کنم ، شما لطف دارین. کار خاصی انجام نداده ام
    اینکه اشاره فرموده این که تنها بنده تونسته ام این مشکل رو حل کنم و خیلی از دوستان دیگر نتونستن این مشکل رو حل کنن با عرض پوزش باید عرض کنم قطعاً این ادعای درستی نمی باشد ، چرا که هستن بعضی از دوستان که در زمینه برنامه نویسی و شناخت از محیط اکسس از بنده بسیار مسلط ترن
    حالا از این حرف ها که بگذریم با توجه به اون مواردی که قبلاً اشاره کردین که بعضی از کاربران درج نام شرکتی خاص در سربرگ گزارشات براشون خیلی مهم نیست و بقول شما با لاک گرفتن نام شرکت و جایگزین کردن نام جدید ممکنست این موضوع غیر قابل کپی شدن برنامه اجرائی رو جور دیگری هم دور بزن .
    منظورم دسترسی مستقیم و یا غیر مستقیم به جداول بانک اطلاعاتی می باشد . فعلاً دراین مورد به همین اشاره مختصر بسنده می کنم .
    موفق باشی
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : شنبه 11 مرداد 1399 در 19:40 عصر

محل زندگی
    کرج

دوست گرامی عزیز ....فرموده شما صحیح است ....اما ما با ترفند دیگری مشکل رو حل کردیم ....مهم ترین مشکل ما اجرا نشدن فایل کپی شده بود که به لطف دوست عزیزمون حل شد.

و اما eb_1345
    عزیز ....فرموده شما هم صحیح است .... بنده با 43 سال سن و تجربیات به قطع زیاد در ارتباط با متخصصین مختلف به دلیل شغلم عرض می کنم که ...
    پاسخ ندادن به یک درخواست 5 حالت داره
    :
    1- به من چه ......بدوه دنبالش تا پیدا کنه من چرا جواب بدم
    2- چرا مجانی انجام بدم
    3- نمیتونم انجام بدم ....
    4-منم در چالش شرکت می کنم نظر میدم و بصورت تیمی حلش می کنیم و بقولی یا راهی خواهیم یافت یا راهی خواهیم ساخت ....
    5-کارمهم تری دارم الان....

در هر 5 حالت ما مخلص اساتید هم هستیم که حداقل از بنده با سواد ترن ....البته در زمینه برنامه نویسی عرض می کنم ...ما حتی اعلام کردیم اگر هزینه ای هم داره تقدیم میکنیم در حد توانمون ....ولی بازهم کسی درگیر حل مسئله نشد !! و من در مقامی نیستم که قضاوت کنم که چرا ؟!؟!؟! نشد. چرا که اون موقع سوئ تعبیر میشه که ما توقع بیجا داریم ..که قطعا همچین چیزی نیست....انتخاب هر کسی بخودش مربوطه و قابل احترام ....

بنده فقط نتیجه کار برام مهمه و اینکه چه کسی تا اخر سعی می کنه مسئله رو حل کنه ..چون خودم هم همین سیستم کاری رو دارم .....یک مثال مشهوری داریم .....که میگه ....تو اینجا با راه حل نشستی؟ یا خودت هم جزوی از مشکلی؟

حالا ما خودمون در مقام قضاوت خودمون هستیم که بدونیم ....راه حل هستیم ..یا جزئی از مشکل ....

از نظر من مشکلات همیشه در حد تغییر رنگ یک تکست باکس و یا چطوری ایکون اکسس رو عوض کنیم نیست که اینا رو با سرچ ساده در منابع فارسی و انگلیسی میشه خوبش رو پیدا کرد.............اما وقتی شما درگیر پروژه واقعی میشی و کار کردن این برنامه برات حیاتیه و 6 ماه وقتت رو روش گذاشتی که تست بشه و پاسخ بده دیگه..اون وقت با مشکلاتی بر میخوری که شاید واقعا جوابش به این سادگی ها پیدا نشه و شاید برای شخص دیگری سئوال نشده باشه و یا سئوال باشه ولی چون کسی جوابش رو نداده بیخیال قصه شده ...

پس ارزش اینکه کسی پاسخ صحیح و عملیاتی به حل یک مسئله میده واقعا ارزشمنده و من بشدت احترام قائلم ....در همین سایت عزیزانی بودند که مشکلاتی که من باهاشون در طی تولید پروژه هام باهاشون برخورد داشتم پاسخ دادن .....که جا داره از این دوستان هم تشکر ویژه داشته باشم که با عشق سعی در حل مشکل داشتن ....و کمک کردن به دیگران ..براشون ارزش حساب میشه.......

درهمین سایت و در همین عنوان اکسس ببینید وقتی سئوالی مطرح میشه 5 نفر اول که پاسخ دادند چه کسانی هستند.....و آخرین پست رو هم تو اون بحث ببینید که چی کسی بحث رو تمام کرده و مشکل رو حل کرده ...همه این عزیزان در حل اون مشکل سهیم هستن ....چون نیت کمک به حل مشکل بوده هرچند ناچیز .....

انشالله خداوند به همه ما توفیق بده که بتونیم برای کسی کاری انجام بدیم .....که این نشون میده خداوند به ما توجه ویژه ای داره و ما رو لایق این دونسته که مانند قلمی در دست خودش بگیره و از طریق ما پاسخ به خواسته های خلق بده ......بهترین های زمین و آسمان را برای همه شما دوستان خوبم آرزو دارم ......انشالله برای سئوالات دیگر هم در معیت همه شما اساتید باشیم ...انشالله ....

و اینکه دوست خوب من ..مطمئن باش پاسخ شما به خوبی مشکل ما رو حل کرد...نگران چیز دیگه ای نباشید که مشکل لاک گرفتن رو هم با ترفندی حل کردیم ...

در مورد این میحث هم اگر اساتید نظر بهتری دارن ..ما با گوش جان میشنویم.......موفق باشید ....
    آخرین ویرایش به وسیله narpco : شنبه 11 مرداد 1399 در 17:36 عصر

سلام
    یک سوال از اساتید بزرگوار که بی ارتباط با موضوع این تاپیک نیست دارم و آن اینکه اگر نرم افزاری که دارای فایل بانک اطلاعاتی جدا از فایل اجرائی میباشد و آن بانک اطلاعاتی دارای رمز عبور باشد دادن رمز عبور به خریدار حتماً الزام قانونی دارد یا میتواند توافقی باشد ؟
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

دو مورد هست که دوباره یادآوری میکنم چون مطالب نادرستی اینجا مطرح شده و ممکنه برای کسانی این شبهه پیش بیاد که واقعا اینکار شدنی هست!

1- مطلقا هیچ راهی نیست که نشه نسخه های متفاوت از یک برنامه اکسس (حتی با fe-be) رو روی یک هارد نگه داشت و هر نسخه رو در زمان نیاز اجرا کرد، حتی با یک بچ اسکریپت ساده میشه فرآیند رو اتوماتیک کرد.
    این موردی هست که هر کسی کوچکترین آشنایی با فایل سیستم داشته باشه میدونه و حتی بهش هم فکر نمیکنه - البته برای کسانی که این دانش ابتدایی رو ندارن این توهم ممکنه پیش بیاد که راهی پیدا کردن ولی اعتبار راه تا جایی هست که مشتری از خودشون کم سوادتر باشه.

2- موضوع اخلاق مهندسی (و وجدان کاری) خیلی مهم هست و اگر برنامه ای رفتار غیرمتعارف داره باید حتما خریدار آگاه باشه - بطور کلی امکانات و محدودیتها باید مشخص باشه.

نقل قول نوشته شده توسط atf1379 مشاهده تاپیک
    سلام
    یک سوال از اساتید بزرگوار که بی ارتباط با موضوع این تاپیک نیست دارم و آن اینکه اگر نرم افزاری که دارای فایل بانک اطلاعاتی جدا از فایل اجرائی میباشد و آن بانک اطلاعاتی دارای رمز عبور باشد دادن رمز عبور به خریدار حتماً الزام قانونی دارد یا میتواند توافقی باشد ؟
    با تشکر
    تا اساتید بیان و جواب بدن:

قاعده کلی این هست که دیتا که توسط مشتری به دیتابیس افزوده میشه برای خودش هست و برنامه نویس نمیتونه اون رو گروکشی کنه (یعنی قفل بگذاره و در برابرش پول و ... بخواد) ولی داده هایی که خود برنامه نویس تهیه کرده میتونه برای خودش نگه داره.
    البته قفل گذاشتن رو دیتابیس بمنظور حفاظت از دیتا در برابر دستکاری از سوی اشخاص (و خارج از محیط برنامه) امر درست و کاملا مرسوم هست.

قطعا خریدار باید مطلع باشه از این وضعیت و توجیه باشه که دلیل اون چی هست. این موضوع میتونه در قرارداد خرید یا پشتیبانی منعکس بشه.
    اگر قرارداد از نوع خرید یک مرحله ای و بدون پشتیبانی هست که قطعا باید پسورد به مشتری داده بشه بدون بروبرگرد.
    اگر قرارداد پشتیبانی هم هست (تقریبا همه موارد اینگونه است) معمولا یک ماده گنجانده میشه مبنی بر اینکه پشتیبانی منوط به محفوظ بودن پسورد هست، ولی پسورد در یک پاکت مهر و موم تحویل خریدار (یا نزد شخص ثالث مورد اعتماد طرفین) میشه و تا زمانی که محفوظ هست پشتیبانی ادامه داره.
    چون عرف قرارداد پشتیبانی این هست که هزینه مدت قرارداد تماما پیش پرداخت هست، اطمینان کافی برای طرفین فراهم میشه.

محل زندگی
    کرج

نقل قول نوشته شده توسط mazoolagh مشاهده تاپیک
    دو مورد هست که دوباره یادآوری میکنم چون مطالب نادرستی اینجا مطرح شده و ممکنه برای کسانی این شبهه پیش بیاد که واقعا اینکار شدنی هست!

1- مطلقا هیچ راهی نیست که نشه نسخه های متفاوت از یک برنامه اکسس (حتی با fe-be) رو روی یک هارد نگه داشت و هر نسخه رو در زمان نیاز اجرا کرد، حتی با یک بچ اسکریپت ساده میشه فرآیند رو اتوماتیک کرد.
    این موردی هست که هر کسی کوچکترین آشنایی با فایل سیستم داشته باشه میدونه و حتی بهش هم فکر نمیکنه - البته برای کسانی که این دانش ابتدایی رو ندارن این توهم ممکنه پیش بیاد که راهی پیدا کردن ولی اعتبار راه تا جایی هست که مشتری از خودشون کم سوادتر باشه.

2- موضوع اخلاق مهندسی (و وجدان کاری) خیلی مهم هست و اگر برنامه ای رفتار غیرمتعارف داره باید حتما خریدار آگاه باشه - بطور کلی امکانات و محدودیتها باید مشخص باشه.
    جناب روز بخیر
    یه موضوعی برای من خیلی سئوال شد با این فرمایش شما .....
    اگر درست فهمیده باشم البته ....مورد 1----یعنی شما میفرمایید وقتی یک برنامه ای که با اکسس ساخته شده رو روی یک سیستم نصب می کنیم هیچ راهی برای کپی کردن و استفاده کردنش در همون سیستم وجود نداره ؟ حتی با تغییر نام ؟
    منظور حضرتعالی همینه ؟

یا منظور شما اینه که هر کاری هم انجام بدیم بازم براحتی کپی میشه ؟

آخرین ویرایش به وسیله narpco : دوشنبه 31 شهریور 1399 در 17:08 عصر

محل زندگی
    کرج

تا اساتید بیان و جواب بدن:

قاعده کلی این هست که دیتا که توسط مشتری به دیتابیس افزوده میشه برای خودش هست و برنامه نویس نمیتونه اون رو گروکشی کنه (یعنی قفل بگذاره و در برابرش پول و ... بخواد) ولی داده هایی که خود برنامه نویس تهیه کرده میتونه برای خودش نگه داره.
    البته قفل گذاشتن رو دیتابیس بمنظور حفاظت از دیتا در برابر دستکاری از سوی اشخاص (و خارج از محیط برنامه) امر درست و کاملا مرسوم هست.

قطعا خریدار باید مطلع باشه از این وضعیت و توجیه باشه که دلیل اون چی هست. این موضوع میتونه در قرارداد خرید یا پشتیبانی منعکس بشه.
    اگر قرارداد از نوع خرید یک مرحله ای و بدون پشتیبانی هست که قطعا باید پسورد به مشتری داده بشه بدون بروبرگرد.
    اگر قرارداد پشتیبانی هم هست (تقریبا همه موارد اینگونه است) معمولا یک ماده گنجانده میشه مبنی بر اینکه پشتیبانی منوط به محفوظ بودن پسورد هست، ولی پسورد در یک پاکت مهر و موم تحویل خریدار (یا نزد شخص ثالث مورد اعتماد طرفین) میشه و تا زمانی که محفوظ هست پشتیبانی ادامه داره.
    چون عرف قرارداد پشتیبانی این هست که هزینه مدت قرارداد تماما پیش پرداخت هست، اطمینان کافی برای طرفین فراهم میشه.
    و بازهم سلام ....
    و یک سئوال ..البته نظرات و اخلاقیات شما برای من جالب وکاملا قابل احترام هست البته اگر در جامعه فرهنگ سازی بشه ..اما....
    1- آیا شما برای نرم افزار هایی که خودتون تولید می کنید همین کارا رو انجام میدین ؟
    2-اگر نرم افزار تجاری ساخته شده باشه و بصورت سی دی در بازار فروخته بشه بازم این فرایندی که میفرمایید صحت عمل داره ؟
    3-کسی تا حالا شده از بازار نرم افزار مثلا حسابداری بخره و شرکت تولید کننده رمز دیتا بیس رو تو سی قرار داده باشه ؟ مثلا فکر کنید شرکت همکاران سیستم یک نرم افزار میفروشه 40 میلیون تومن و به نظر شما میاد و رمز دیتا بیس رو به ما میده واقعا ؟

برای من خیلی جالب شده که به نظر شما که خبره این کار هستین دنیای نرم افزار باید چگونه باشد ....و در واقعیت چگونه هست ؟

همه اینا رو پرسیدم که به جواب یک سئوال برسم آیا تولید کنندگان نرم افزار تا حالا داشتن سر ملت شیره میمالیدن ؟

هفته پیش شرکت منطق برای یک شرکتی که توکن برنامش خراب شده بود یک میلیون گرفت توکن مجدد داد ......بعنوان قفل سخت افزاری که بصورت منطقی قطعه فیزیکی است برای صحت اعتبار خریدار و ارتباط بین feو Be .......و تاجایی که من تحقیق کردم توکن اگر خراب بشه با 20 هزار تومن عوض میشه نه یک ملیون تومن

خیلی ممنون میشم این موضوع رو باز کنید یا تاپیک مجزا بزنید .. و روشن بفرمایید که واقعا موضوع چیه
    ممنونم

و نکته اخر اینکه وقتی برنامه در محیطی کاملا امنیتی داره کار می کنه و اطلاعات ثبت شده داخل دیتا بیس بحث امنیتی داره بازم باید همه رمز ها رو تقدیم کنیم به خریدار ؟

آخرین ویرایش به وسیله narpco : چهارشنبه 02 مهر 1399 در 07:19 صبح

جناب روز بخیر
    یه موضوعی برای من خیلی سئوال شد با این فرمایش شما .....
    اگر درست فهمیده باشم البته ....مورد 1----یعنی شما میفرمایید وقتی یک برنامه ای که با اکسس ساخته شده رو روی یک سیستم نصب می کنیم هیچ راهی برای کپی کردن و استفاده کردنش در همون سیستم وجود نداره ؟ حتی با تغییر نام ؟
    منظور حضرتعالی همینه ؟

یا منظور شما اینه که هر کاری هم انجام بدیم بازم براحتی کپی میشه ؟

روز شما هم خوش
    منظور این هست که روش های مبتنی بر فایل سیستم کلا محکوم به شکست هست.
    من همون ابتدای تاپیک گفتم که یک روش مؤثر هاردکد کردن اسم و مشخصات مشتری در سربرگ (یا واترمارک) خروجی هاست، این هم به شرطی هست که این خروجی ها در خارج از مجموعه نیاز باشه (مثلا فاکتور یا کارنامه و گزارش پزشک و ...) .
    حالا اگر خروجی ها فایل باشن (بیمه و ...) که توسط خریدار قابل ویرایش هست این هم فایده ای نداره.

باید به روش های دیگه ای فکر کنین - به این صورت که بخشی از دیتا حیاتی (یا دیتا کنترلی) رو در جایی غیر از برنامه و یا دیتابیس ذخیره کنین (و باز هم نه در فایل) .

و بازهم سلام ....
    و یک سئوال ..البته نظرات و اخلاقیات شما برای من جالب وکاملا قابل احترام هست البته اگر در جامعه فرهنگ سازی بشه ..اما....
    1- آیا شما برای نرم افزار هایی که خودتون تولید می کنید همین کارا رو انجام میدین ؟
    2-اگر نرم افزار تجاری ساخته شده باشه و بصورت سی دی در بازار فروخته بشه بازم این فرایندی که میفرمایید صحت عمل داره ؟
    3-کسی تا حالا شده از بازار نرم افزار مثلا حسابداری بخره و شرکت تولید کننده رمز دیتا بیس رو تو سی قرار داده باشه ؟ مثلا فکر کنید شرکت همکاران سیستم یک نرم افزار میفروشه 40 میلیون تومن و به نظر شما میاد و رمز دیتا بیس رو به ما میده واقعا ؟

برای من خیلی جالب شده که به نظر شما که خبره این کار هستین دنیای نرم افزار باید چگونه باشد ....و در واقعیت چگونه هست ؟

همه اینا رو پرسیدم که به جواب یک سئوال برسم آیا تولید کنندگان نرم افزار تا حالا داشتن سر ملت شیره میمالیدن ؟

هفته پیش شرکت منطق برای یک شرکتی که توکن برنامش خراب شده بود یک میلیون گرفت توکن مجدد داد ......بعنوان قفل سخت افزاری که بصورت منطقی قطعه فیزیکی است برای صحت اعتبار خریدار و ارتباط بین feو Be .......و تاجایی که من تحقیق کردم توکن اگر خراب بشه با 20 هزار تومن عوض میشه نه یک ملیون تومن

خیلی ممنون میشم این موضوع رو باز کنید یا تاپیک مجزا بزنید .. و روشن بفرمایید که واقعا موضوع چیه
    ممنونم

و نکته اخر اینکه وقتی برنامه در محیطی کاملا امنیتی داره کار می کنه و اطلاعات ثبت شده داخل دیتا بیس بحث امنیتی داره بازم باید همه رمز ها رو تقدیم کنیم به خریدار ؟

سلام مجدد
    لطفا یک تاپیک مستقل و با عنوان مناسب برای این موضوع ایجاد کنید تا دوستان بیشتری درگیر بشن.
    تا اون موقع در جریان باشین که از بابت قفل نبودن دیتابیس (دست کم در مورد شرکت همکاران سیستم و چند شرکت مشابه دیگه)، به شما اطمینان میدم هیچکدومشون جلوی دسترسی خریدار به دیتابیس رو نمیگیرن.
    در واقع تامین امنیت دیتابیس رو بعهده خریدار گذاشتن (امنیت شبکه و sql سرور) و خودشون رو درگیر این مسائل نمیکنن.

منظور این هست که روش های مبتنی بر فایل سیستم کلا محکوم به شکست هست.
    من همون ابتدای تاپیک گفتم که یک روش مؤثر هاردکد کردن اسم و مشخصات مشتری در سربرگ (یا واترمارک) خروجی هاست، این هم به شرطی هست که این خروجی ها در خارج از مجموعه نیاز باشه (مثلا فاکتور یا کارنامه و گزارش پزشک و ...) .
    حالا اگر خروجی ها فایل باشن (بیمه و ...) که توسط خریدار قابل ویرایش هست این هم فایده ای نداره.

باید به روش های دیگه ای فکر کنین - به این صورت که بخشی از دیتا حیاتی (یا دیتا کنترلی) رو در جایی غیر از برنامه و یا دیتابیس ذخیره کنین (و باز هم نه در فایل) .
    سلام جناب mazoolagh
    به نکاتی تخصصی در پست های 48 و 52 این تاپیک اشاره کرده این که قطعاً برای من و بعضی از عزیزان دیگه قابل هضم نمی باشد

ممنون میشم چنانچه وقت کردین در ارتباط با موارد زیر ساده تر توضیح بفرمائید :

1-منظور از fe-be چیست ؟ آیا منظور همان حالت Front End / Back End است یا چیز دیگه ؟

2- مطلقا هیچ راهی نیست که نشه نسخه های متفاوت از یک برنامه اکسس (حتی با fe-be) رو روی یک هارد نگه داشت و هر نسخه رو در زمان نیاز اجرا کرد، حتی با یک بچ اسکریپت ساده میشه فرآیند رو اتوماتیک کرد.

3- روش های مبتنی بر فایل سیستم کلا محکوم به شکست هست

با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط atf1379 مشاهده تاپیک
    سلام جناب mazoolagh
    به نکاتی تخصصی در پست های 48 و 52 این تاپیک اشاره کرده این که قطعاً برای من و بعضی از عزیزان دیگه قابل هضم نمی باشد

ممنون میشم چنانچه وقت کردین در ارتباط با موارد زیر ساده تر توضیح بفرمائید :

1-منظور از fe-be چیست ؟ آیا منظور همان حالت Front End / Back End است یا چیز دیگه ؟

2- مطلقا هیچ راهی نیست که نشه نسخه های متفاوت از یک برنامه اکسس (حتی با fe-be) رو روی یک هارد نگه داشت و هر نسخه رو در زمان نیاز اجرا کرد، حتی با یک بچ اسکریپت ساده میشه فرآیند رو اتوماتیک کرد.

3- روش های مبتنی بر فایل سیستم کلا محکوم به شکست هست

با تشکر
    سلام و روز خوش

1- بله، منظور همون هست که اشاره کردین.
    2- منظور این هست که میشه عملیات تغییر نام فایل ها و ... در یک batch file (که مجموعه ای از دستورات DOS هست که پشت سر هم و خودکار اجرا میشن) ریخت و حتی پارامتر هم بهش داد.
    فرضا اگر یک نسخه برنامه برای شرکت a و نسخه دیگه برای شرکت b هست، میتونیم اسم این دو شرکت رو بعنوان پارامتر به بچ فایل پاس کنیم و تغییر نام فایلها و ... با توجه به این پارامتر انجام بشن.
    3- منظور این هست که خواسته استارتر تاپیک با روشهایی که اینجا اومده شدنی نیست.

محل زندگی
    کرج

سلام و روز خوش

1- بله، منظور همون هست که اشاره کردین.
    2- منظور این هست که میشه عملیات تغییر نام فایل ها و ... در یک batch file (که مجموعه ای از دستورات DOS هست که پشت سر هم و خودکار اجرا میشن) ریخت و حتی پارامتر هم بهش داد.
    فرضا اگر یک نسخه برنامه برای شرکت a و نسخه دیگه برای شرکت b هست، میتونیم اسم این دو شرکت رو بعنوان پارامتر به بچ فایل پاس کنیم و تغییر نام فایلها و ... با توجه به این پارامتر انجام بشن.
    3- منظور این هست که خواسته استارتر تاپیک با روشهایی که اینجا اومده شدنی نیست.
    ************************************************** ******************************

به لحاظ منطق ریاضی کامپیوتر حرف شما کاملا صحیح است

سئوالی که مطرح میشه و برای من هم بحث جالبی شده با توجه به تجربه و مهارت شما
    چه راه حلی رو پیشنهاد میفرمایید که ما از این دردسر خلاص شیم

اگر امکانش باشه فایل مثال و نمونه ای هم برای فهم بیشتر موضوع بفرستین که عالی میشه ....

*** این موضوع واقعا موضوع شوخی برداری نیست .....یک برنامه تولیدی بین 6 ماه تا یکسال وقت ادم رو میگیره حالا اگر به مشکل غیر قابل حلی برنخوریم .....اینه که امنیت برنامه واقعا موضوع مهمی است
    سواد بنده به شخصه در حد آموزش هایی است که در تمام این سالها در نت و کتاب ها موجود بوده که بحث امنیت تنها در حد رمز گذاری روی فایل ها و محیط وی بی و جدا کردن be-fe هست نهایتا یک فرم لاگین مجزا و کنترل سخت افزاری موقع بالا اومدن برنامه ---در سورس های خارجی هم خیلی بیشتر از این چیزی من پیدا نکردم ....

با سپاس از شما ....

************************************************** ******************************
    چه راه حلی رو پیشنهاد میفرمایید که ما از این دردسر خلاص شیم
    یک سناریو امتحان شده این هست که به جای درگیر کردن خودمون با کاربر و سیستمش، از دیتا کنترلی استفاده کنیم.

منظور از دیتا کنترلی، یک یا چند مقدار بر اساس دیتا هست که کاربر وارد دیتابیس میکنه.
    فرضا یک سیستم حسابداری داریم، دیتا کنترلی میتونه یک رکورد شامل فیلدهای زیر باشه:
    - مشخصات خریدار
    - تعداد سرفصل های کل
    - تعداد سرفصل های معین
    - تعداد سرفصل های تفصیلی
    - تعداد اسناد ثبت شده
    - تعداد کل رکوردها

زمانی که برنامه برای اولین بار روی سیستم مشتری اجرا میشه، دنبال این مقادیر میگرده (فعلا به اینکه کجا باید باشه کاری نداریم) و چون مقدار همه این ها 0 هست (یا اینکه اصلا وجود نداره) و در ضمن دیتابیس هم خالی هست، پس برنامه فرض رو بر مجاز بودن برنامه و دیتا میگذاره و اجازه ادامه کار رو میده.
    با آپدیت شدن دیتابیس، اطلاعات کنترلی هم متناظر با اون آپدیت میشن (یا یکجا و هنگام بسته شدن برنامه)

دفعات بعدی که برنامه اجرا میشه، ابتدا این دیتا کنترلی رو با دیتابیس مقایسه میکنه و اگر یکی بود اجازه ادامه کار رو میده وگرنه برنامه رو میبنده (اینجا میشه دیتابیس رو ریست هم کرد!)

حالا به این که این دیتای کنترلی کجا نگهداری بشه میرسیم.

اول از همه نباید در فایل باشه (از هیچ نوع) بنابراین نمیتونه یک دیتابیس دیگه باشه و حتی رجیستری چون همه اینها قابل دورزدن یا ردگیری هستن.

راه متداول نگهداری در دانگل سخت افزاری هست (حتی در دانگل های قدیمی که روی پورت پارالل کار میکرد این امکان بود)

به این ترتیب نیازی هم به قفل نرم افزاری نیست (شماره سریال مادربرد و هارد و ...) و مشتری میتونه روی هر سیستم دلخواه برنامه رو اجرا کنه ولی فقط یک نسخه دیتا میتونه داشته باشه.

کلا قفل نرم افزاری بدلایل زیر راهکار خوبی نیست (در واقع بد هم هست!):
    1- با هر تغییر در سیستم نیاز به آپدیت توکن هست و خراب شدن قطعات هم یک امر متداول هست
    2- امکان پرتابل بودن کار رو از بین میبره - خیلی از کاربرها پروژه هاشون رو بین دفتر و خونه منتقل میکنن و یا در چند محل کار میکنن

کلا از هر چیزی که باعث ناراحتی کاربر میشه باید دوری کرد، وگرنه در اولین فرصت یک جایگزین بهتر پیدا میکنه.

در مورد دیتابیس و اینکه رمز رو باید داد یا نه؟

درسته که دیتا کاربر مال خودش هست، ولی طراحی دیتابیس هم مال برنامه نویس هست.
    کافی هست یک امکان اکسپورت دیتا به xml یا csv در برنامه بگذارید.

در هر صورت نباید خریدار رو از دسترسی به دیتا خودش محروم کرد.

دیتابیس برنامه های شرکت های بزرگ (مثل همین همکاران سیستم) کاملا باز هست-فقط یک قفل سخت افزاری روی سرور دارن.

محل زندگی
    کرج

در مورد دیتابیس و اینکه رمز رو باید داد یا نه؟

درسته که دیتا کاربر مال خودش هست، ولی طراحی دیتابیس هم مال برنامه نویس هست.
    کافی هست یک امکان اکسپورت دیتا به xml یا csv در برنامه بگذارید.

در هر صورت نباید خریدار رو از دسترسی به دیتا خودش محروم کرد.

دیتابیس برنامه های شرکت های بزرگ (مثل همین همکاران سیستم) کاملا باز هست-فقط یک قفل سخت افزاری روی سرور دارن.

سلام و سپاس از توضیحات کامل شما دقیقا درست میفرمایید ..تصور بنده چیزی دیگری بود از صحبت های قبلی که کامل حل شد
    من در برنام هام امکان خروجی گرفتن از هر نوعی رو فراهم میکنم که کاربر دچار مشکل نشه
    رمز دیتا بیس رو هم کتبی و محرمانه به مدیر میدم که اگر مشکلی بوجود اومد و من در دسترس نبودم بتونن مشکل رو از طریق یک متخصص حل کنند

به هر حال ممنون از راهنمایی های شما ...

کاربر تازه وارد

کلا از هر چیزی که باعث ناراحتی کاربر میشه باید دوری کرد، وگرنه در اولین فرصت یک جایگزین بهتر پیدا میکنه.
    این جمله طلايیه....صدردصد موافقم

صفحه 2 از 2 اولاول 12

تاپیک های مشابه

1. سوال: یک آپی استاتیک روی مودم و 6 وب سایت روی یک کامپیوتر
    نوشته شده توسط Reza Safa در بخش تالار های مرتبط با شبکه و امنیت
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 13 آذر 1397, 12:26 عصر
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 05 دی 1390, 10:36 صبح
  3. سوال: چگونگی کپی همزمان فایل روی کامپیوترهای شبکه
    نوشته شده توسط azad1387 در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 21 مهر 1388, 07:19 صبح
  4. پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 11 خرداد 1385, 17:46 عصر
  5. چگونه میتوان فهمید روی کامپیوتر کاربر فلش نصب شده یا نه؟
    نوشته شده توسط saeed_programer در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 03 دی 1383, 10:17 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •