دوستان سلام و وقت بخیر، بنده توی بحث آپدیت نرم افزار یه مشکلی دارم، اینکه نرم افزار روی ۲۰-۳۰ تا کلاینت نصب شده و هر وقت که نسخه جدیدی ارائه میشه باید کل اون ۳۰ تا کلاینت، نرم افزارشون رو اپدیت کنن و خب این یکم برای مشتری ها مشکله و بارها به بنده اطلاع دادن که این روال رو ساده تر کنم یعنی با آپدیت شدن یه کلاینت بقیه کلاینت ها هم آپدیت بشن، یکی از مشتری ها از یه نرم افزار استفاده میکنن که فایل های اصلی نرم افزار رو روی سرور نصب کردن و فقط شورتکات نرم افزار رو از طریق شبکه روی دسکتاپ کلاینت ها ایجاد کردن و خیلی راحت دارن باهاش کار میکنن، برا بحث آپدیت هم فقط کافیه اون نسخه اصلی که روی سرور نصب شده اپدیت بشه و با اینکار کلیه کلاینت ها از اخرین نسخه استفاده میکنن، البته ناگفته نمونه که اون نرم افزار یه ستاپ هم داره که فقط فایل هایی که برای اجرای نرم افزار حیاتین رو روی سیستم کلاینت ها نصب میکنه، ولی خب بصورت دقیق نمیدونم این روش چطور کار میکنه، اگه کسی با این روش اشنایی داره خیلی ممنون میشم راهنماییم کنه

در کل برای همچین وضعیتی چیکار کنم که با هر نسخه جدید همه کلاینت ها مجبور به آپدیت نباشن؟