نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: نحوه آپدیت کلاینت ها

نحوه آپدیت کلاینت ها

دوستان سلام و وقت بخیر، بنده توی بحث آپدیت نرم افزار یه مشکلی دارم، اینکه نرم افزار روی ۲۰-۳۰ تا کلاینت نصب شده و هر وقت که نسخه جدیدی ارائه میشه باید کل اون ۳۰ تا کلاینت، نرم افزارشون رو اپدیت کنن و خب این یکم برای مشتری ها مشکله و بارها به بنده اطلاع دادن که این روال رو ساده تر کنم یعنی با آپدیت شدن یه کلاینت بقیه کلاینت ها هم آپدیت بشن، یکی از مشتری ها از یه نرم افزار استفاده میکنن که فایل های اصلی نرم افزار رو روی سرور نصب کردن و فقط شورتکات نرم افزار رو از طریق شبکه روی دسکتاپ کلاینت ها ایجاد کردن و خیلی راحت دارن باهاش کار میکنن، برا بحث آپدیت هم فقط کافیه اون نسخه اصلی که روی سرور نصب شده اپدیت بشه و با اینکار کلیه کلاینت ها از اخرین نسخه استفاده میکنن، البته ناگفته نمونه که اون نرم افزار یه ستاپ هم داره که فقط فایل هایی که برای اجرای نرم افزار حیاتین رو روی سیستم کلاینت ها نصب میکنه، ولی خب بصورت دقیق نمیدونم این روش چطور کار میکنه، اگه کسی با این روش اشنایی داره خیلی ممنون میشم راهنماییم کنه

در کل برای همچین وضعیتی چیکار کنم که با هر نسخه جدید همه کلاینت ها مجبور به آپدیت نباشن؟

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

نقل قول: نحوه آپدیت کلاینت ها

یک راهکار آماده برای این قضیه وجود داره: AppLife Update
    برای نحوه نصب و راه اندازی اش، دستورالعمل ها را تو پیام خصوصی برایت فرستادم.

البته خودم سالها پیش یک راهکار مشابه کاری که این برنامه می کنه رو برای خودم نوشته بودم.

نقل قول نوشته شده توسط مهدی کرامتی مشاهده تاپیک
    یک راهکار آماده برای این قضیه وجود داره: AppLife Update
    برای نحوه نصب و راه اندازی اش، دستورالعمل ها را تو پیام خصوصی برایت فرستادم.

البته خودم سالها پیش یک راهکار مشابه کاری که این برنامه می کنه رو برای خودم نوشته بودم.
    استاد خیلی ممنون از لطفتون و بابت وقتی که گذاشتین، اونطور که بنده از این نرم افزار متوجه شدم اینه که خودش مثلا هر روز یکبار اون آدرسی که حاوی فایل های آپدیت ما هستش چک میکنه و اگه نسخه جدیدی در دسترس بود، نرم افزار رو آپدیت میکنه، شاید من اشتباه متوجه شدم!!
    ولی اگه همین روال باشه که خب بنده در حال حاضر دارم همین روال رو انجام میدم منتها بصورت دستی، یعنی از کاربر میخوام با میل خودش آپدیت رو دریافت کنه، همین رو میتونم اتوماتیکش هم بکنم، اما خب من دنبال یه راه ساده تر میگردم، مثلا اگر ممکن باشه، نرم افزار موقع ران شدن توی کامپیوتر A بره توی شبکه توی کل کلاینت ها بگرده اگر نسخه جدیدی در دسترس بود، اون فایل هارو از کامپیوتر کلاینت B کپی کنه روی کامپیوتر A، یعنی یجورایی عملکرد وایرال یا ویروسی داشته باشه، یعنی کافیه یکی از کلاینت ها آپدیت بشه، بقیه کلاینت ها هم همون نسخه جدید رو روی خودشون کپی کنن

کاربر دائمی آواتار ebrahim.rayatparvar
    محل زندگی
    https://www.youtube.com/c/zangclass

سلام دوست عزیز شما وقتی یه نرم افزار تحت شبکه دارید پس یه سرور دارید. پس میتونی تو همون سرور یک FTP راه بندازی و در داخل این ftp فایل بروز شده خودت رو بزاری و تمام کلاینت ها زمان اجرا بیان ورژن ها رو چک کنند و اگه ورژن کلاین کوچکتر بود بیاید فایل داخل ftp رو کپی کنی جای این برنامه کلاین یا از روش دانلود استفاده کنی. البته برای خوندن ورژن فابل داخل FTP بهتره یه فایل xml داشته باشی و ورژن برنامه رو داخلش نوشته باشی و هر بار برنامه ورژن خودش رو با ورژن فایل XML که داخلش نوشته چک کنه

ممنون از راهنماییت، توی خوندن ورژن فایل exe مشکلی ندارم، تنها مساله ای که هست اینه که تا حالا توی شبکه به این شکل فایل رد و بدل نکردم، برنامه نویسی خاصی لازم داره؟ لینکی آموزشی چیزی دارین؟

تاپیک های مشابه

1. سوال: روش آپلود کردن سایت بر روی هاست و مدیریت محتوای سایت...
    نوشته شده توسط vahid1993 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 07 خرداد 1395, 19:48 عصر
  2. پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 12:02 عصر
  3. سوال: تشخیص سیستم مدیریت سایت ها و تغییر آدرس ورود به مدیریت CMS ها
    نوشته شده توسط iconsco در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 20 خرداد 1391, 19:12 عصر
  4. سوال: مگر 8 بیت یک بایت نمی شود پس چگونه در این الگوریتم تعداد بیت ها یک بایت میشوند؟
    نوشته شده توسط complexcoding در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 فروردین 1391, 15:21 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •