نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: امنیت در نرم افزار

کاربر دائمی آواتار پرستو پارسایی
    محل زندگی
    تهران

امنیت در نرم افزار

با سلام چند روز هست در سایت سرچ کردم و در مورد امنیت درباره نرم افزار تولید شده تحقیق کردم . نتیجه ای که گرفتم اینه که پروژه های دات نت رو بعنوان بدترین و بی ثبات ترین نرم افزار ها در بحث امنیت شناسایی شده متاسفانه من بعد از اتمام کارم این تحقیق رو انجام دادم و یک نرم افزار با SQL رو به اتمام رسوندم . بیشتر پست ها یی که در بحت امنیت بررسی کردم تاریخ جدید نداشتند . میخواستم از دوستان گرامی این سوال را داشته باشم آیا در این زمان هنوز ایده جدیدی برای حفاظت از نرم افزار و جلوگیری از ریسورس شدن و آنپک کردن آن در نظر دارند یا کماکان شرایط ثابت است . ممنون میشم اگر پکر مناسب و تست شده و یا روش خاصی هست رو به اشتراک بگذارید . و سوال دومم آیا کسی که کرک میکنه یا به نحوی هکر هست ، هر نرم افزاری رو مورد عنایت قرار میدهد یا فقط نرم افزار های خاص رو .
    از دوستان و اساتید گرامی ممنون میشم در صورت اطلاع پاسخ دهید . سپاسگزارم

کاربر دائمی آواتار ROSTAM2
    محل زندگی
    فارس

نقل قول: امنیت در نرم افزار

https://downloadly.ir/elearning/vide...for-everybody/

به نظر من با خیال راحت باید برنامه سپرد به طبیعت سایبری ...
    همین ویندوزی که ما داریم الان استفاده می کنیم تا با کرک فعال نشه از همه امکاناتش نمی تونیم بهره مند بشیم.
    آخرین ویرایش به وسیله ROSTAM2 : چهارشنبه 29 مرداد 1399 در 08:52 صبح

محل زندگی
    تهران

ممنونم از پاسخ شما ولی قطعا میشه کار رو کمی برای دوستان کنجکاو سخت ترکرد اگر اینقدر راحت باشه پس چرا زحمت پک و قفل و رو بکشیم . سورس رو ارائه بدیم و خلاص. من فکر میکنم علت اینکه عمیق تر تو این مورد بحث نمیشه اینه اگر اساتید نوع امنیت دادن رو عنوان کنند دیگه اون مورد امنیت محسوب نمیشه و به نظرم کار اشتباهی هم نیست . در مورد لینک ممنونم ولی نفهمیدم پایتون رو چرا عنوان کردید ؟

سلام دوست عزیز
    این قسمت یک نگاهی بکنید
    امنیت 100% در هیچ جایی وجود نداره.نا امید نباشید

محل زندگی
    تهران

سپاسگرام از شما بخاطر مطلب آموزنده ای که معرفی کردید.

محل زندگی
    تهران

با سلام از تاریخ این پست چند ماه گذشته و بیشتر این مدت رو وقت فراگیری بخش امنیت نرم افزار کردم و به نکات بسیار جالبی رسیدم که حتما در یک جمع بندی کلی برای دوستانی که مشکلی مثل من رو دارند ارائه میدم ولی در حال حاضر یک موردی که تو بیشتر پست ها دیدم این بود که برخی از دوستان براحتی عنوان میکردند که هر کاری برای امنیت انجام بدهید در نهایت بن بست هست . من دوازده مورد برای ایجاد امنیت رو برای یک نرم افزار دات نتی تهیه کردم که اگر دوستان مایل باشند تست کنیم و نتیجه مطلوب بگیریم . ساده ترین بخشی که تهیه کردم . کد کردن یک متن کوتاه هست . ممنون میشم دوستان قبول زحمت کنند و این یک خط رو دی کد بفرمایید .

0uyWSBPEzhCHIrZDE+Nk/VUflhXZnR3zYHP7UxzBSJ81J0PxQRjeBnrBjvzUce91PH30wNl  J6ACycztBMn8h6ElJf5IyJuHzOPWzmQecTIMbZul1QUBdaw/Xtd4Z8gJ2ukkMol/Lq/oHkLCz2ZHPJQk33ZCCw51Vca1LYJOsRVl9dtkUvQ+0JUQiXUsu  VGE8=+

فاصله در این متن ارسالی وجود ندارد

پاسخ این یک خط در صورت صحیح بودن = I am Parasto Parsaei
    سپاس

نقل قول نوشته شده توسط پرستو پارسایی مشاهده تاپیک
    با سلام از تاریخ این پست چند ماه گذشته و بیشتر این مدت رو وقت فراگیری بخش امنیت نرم افزار کردم و به نکات بسیار جالبی رسیدم که حتما در یک جمع بندی کلی برای دوستانی که مشکلی مثل من رو دارند ارائه میدم ولی در حال حاضر یک موردی که تو بیشتر پست ها دیدم این بود که برخی از دوستان براحتی عنوان میکردند که هر کاری برای امنیت انجام بدهید در نهایت بن بست هست . من دوازده مورد برای ایجاد امنیت رو برای یک نرم افزار دات نتی تهیه کردم که اگر دوستان مایل باشند تست کنیم و نتیجه مطلوب بگیریم . ساده ترین بخشی که تهیه کردم . کد کردن یک متن کوتاه هست . ممنون میشم دوستان قبول زحمت کنند و این یک خط رو دی کد بفرمایید .

0uyWSBPEzhCHIrZDE+Nk/VUflhXZnR3zYHP7UxzBSJ81J0PxQRjeBnrBjvzUce91PH30wNl  J6ACycztBMn8h6ElJf5IyJuHzOPWzmQecTIMbZul1QUBdaw/Xtd4Z8gJ2ukkMol/Lq/oHkLCz2ZHPJQk33ZCCw51Vca1LYJOsRVl9dtkUvQ+0JUQiXUsu  VGE8=+

فاصله در این متن ارسالی وجود ندارد

پاسخ این یک خط در صورت صحیح بودن = I am Parasto Parsaei
    سپاس
    نمیدونم دوازده موردی که مد نظرتون هست چیه ولی مساله ای که ایجاد کرده اید به خودی خود منجر به ایجاد امنیت در نرم افزار نمیشه.
    در نرم افزار داده های نمی توانند برای همیشه در حالت رمزی بمونند، لازمه که امکان رمز گشایی شون فراهم بشه. این مورد رو در نظر بگیرید.

شما یک تابع اختراع می کنید که رشته ورودی a رو تبدیل کنه به داده رمزی b . مشابهش هم که هست، انواع الگوریتم های رمزنگاری هست که داده ورودی رو رمزی می کنند.
    تا اینجای کار مشکلی نیست. و فرض کنیم که هیچ فردی نتونه حدس بزنه که b با چه الگوریتمی میتونه به a برگردونده بشه. اینم بهترین شرایط برای فرض تون.
    اما آیا برنامه شما میتونه از داده رمزی b بدون اینکه رمز گشایی بشه استفاده کنه؟
    شما فرضا اگر بخواهید اون متن رو که بخاطر حفظ امنیت رمزی کرده اید در جایی در برنامه نمایش بدهید، بدون نیاز به روال رمز گشا می توانید به a برگردونید؟
    طبعا موقعی که نیاز به استفاده اش هست باید یک جایی روال کد گشا رو بکار ببرید.

مثل اینه که در رو قفل می کنید، اما در قفل برای خودتون هم همیشه نمیتونه قفل بمونه، باید کلید اش رو هم همون حوالی نگهدارید. نمی توانید کلید رو بندازید دور.
    وگرنه بی نهایت تابع هست که ورودی b رو بگیره و ورودی a رو تحویل بده. اینجا مساله کشف تابع نیست. شما باید از داده ای که رمز گشایی شده حفاظت کنید.
    لازم نیست که روال رمز نگاری شما مهندسی معکوس بشه، برای مهندسی معکوس چیزی تلاش می کنند که در دسترس نباشه، ولی روال رو خودتون ناچارا ارائه می کنید.
    مساله اینه که چطور از روال کد گشا محافظت کنید یا چطور مانع دسترسی به حافظه ای بشوید که داده در اون از حالت رمزی درمیاد.

صورت مساله رو قدری ساده کنم. شما یک متنی رو با رمز قوی و الگوریتمی بسیار پیچیده فشرده می کنید که ابدا قابل کشف نباشه. به ظاهر قصد تون حفاظت از محتویات اونه، اما وقتی این متن رو در برنامه بکار ببرید بالاخره موقعی میرسه که میخواهید متن رو نمایش بدهید یا ورودی تابعی قرار بدهید. ناچار هستید رمز رو وارد کنید تا در حافظه از حالت فشرده و رمزی خارج بشه. برای کسی که میخواد به متن دسترسی داشته باشه رمز و روال رمز نگاری اهمیتی نداره، دنبال کشف رمز نمیره. بجای اینکار موقعی که محتویات توسط خود برنامه شما نمایش داده شد، از حافظه خود برنامه یا فایلی که اونجا رمز گشایی شده کپی اش می کنه. شاید هیچوقت هم نفهمه که شما چه رمزی رو بکار برده بودید، ولی این از داده شما حفاظت نمی کنه، داده رمز گشایی شده رو خود برنامه تون لازم داره و مهیا می کنه.

محل زندگی
    تهران

ممنونم از پاسخ شما ولی هدف من هم همین فرمایش شما هست قرار نیست کسی بتونه هم از روال کار و هم از نتیجه روال سر در بیاره یا از حافظه بارگیری شده مطلب صحیح دستگیرش بشه .در ادامه حتما روش این کار رو توضیح میدم . طبق عرایضم این یک خط متن کد شده ابتدایی ترین مورد بحث من بود . و فرمایش شما کاملا صحیح است ولی چیزی که من متوجه شدم اینه که کسانی که در امنیت نرم افزار موفق بودند علاقه ای به توضیحات در این موارد را ندارند (زمان ایجاد تاپیک) . و این طبیعیه . من قصد دارم از ابتدایی ترین موارد تا ارائه پروژه به مخاطب رو . در قالب یک پروژه که بشه اونو شخصی سازی کرد تهیه و همینجا به اشتراک بگذارم . در نهایت از پاسخ شما بسیار سپاسگزارم . و میدونم که شما تا کنون در پاسخگویی به مشکلات مطرح شده در این بخش بسیار کوشا بودید و مثبت اندیش . سپاس
    آخرین ویرایش به وسیله پرستو پارسایی : یک شنبه 07 دی 1399 در 11:39 صبح

تاپیک های مشابه

1. طراحی سایت ادمین برای درست کردن سایت های پویا مثل سایت ساز؟
    نوشته شده توسط haniyehghassami در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395, 10:06 صبح
  2. پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 12:02 عصر
  3. سوال: مگر 8 بیت یک بایت نمی شود پس چگونه در این الگوریتم تعداد بیت ها یک بایت میشوند؟
    نوشته شده توسط complexcoding در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 فروردین 1391, 15:21 عصر
  4. هزینه های احتمالی یک وبسایت تجاری در صورت رعایت کپی رایت
    نوشته شده توسط میلاد قاضی پور در بخش گفتگوی عمومی کامپیوتر و فناوری اطلاعات
    پاسخ: 5
    آخرین پست: یک شنبه 30 آبان 1389, 08:22 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید