نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: کار با زمان

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

کار با زمان

با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید و خسته نباشید.
    اساتید و دوستان گرامی من از طریق یک فرم ( form1) که unbound می باشد اطلاعاتی را در جدول ذخیره می کنم که یکی از فیلدهای اون زمان ثبت رکورد در جدول می باشد حالا در فرمی دیگر (form2) اطلاعات ثبت شده کلیه کاربران که شش کاربر می باشد همزمان در یک سابفرم دیده می شود حالا سوال اینه که من چطور میتونم اطلاعاتی که ثبت میشه در فرم یک در سابفرم که در فرم دو قرار دارد با یک دقیقه تاخیر دیده شود یعنی زمان ثبت رکورد در سابفرم با یک دقیقه تاخیر دیده شود ممنوم میشم اساتید کدی یا راهنمایی برای این مورد داشته باشند .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

نقل قول: کار با زمان

اینم نمونه برنامه و توضیحات داخلش ممنون میشم کمکم کنید
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

دوستان و اساتید کسی نظری یا ایده ای درباره این مورد نداره چون واقعیت من هر چی به ذهنم میرسید انجام دادم از جمله تبدیل ساعت ثبت به ثانیه و مقایسه با ساعت سیستم که اونو چهل ثانیه دیرتر نشون بده ولی کلا به هیچ نتیجه ای نرسیدم اگه اساتید ایده ای دارند ممنون میشم کمک کنند .

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

سلام
    راستش من خیلی متوجه منظورتون نشدم ولی برای کم کردن یا اضافه کردن زمان از کد زیر در رویداد مربوطه استفاده کن :

Dim dtShipTime As Date
    Dim dtStep1Start As Date
    dtShipTime = Format(Now(), "hh:mm:ss")
    dtStep1Start = DateAdd("n", -1, dtShipTime)

در کد فوق متغیر dtShipTime مساویست با زمان فعلی و در خط بعد dtStep1Start مساویست با زمان فعلی منهای یک دقیقه
    حالا شما میتونید مثلاً بجای 1 هر عددی بگذارید اگر عدد منفی باشد آن عدد از زمان فعلی کم میشود واگر مثبت باشد اضافه میشود.
    موفق باشی
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : شنبه 04 مرداد 1399 در 17:26 عصر

کاربر دائمی آواتار padide55
    محل زندگی
    زاهدان

سلام
    با کد ارسالی بالا نمونه گذاشتم.
    یک فیلد به جدول اضاف کردم و پس از ثبت یک دقیقه اضافه میکنه در فیلد نمایش زمان ذخیره میکنه
    برای ساب فرم رفرش گذاشتم که تایم سیستم که به زمان یک دقیقه بعد رسید موارد کمتر از زمان سیستم رو نشون بده .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط padide55 مشاهده تاپیک
    سلام
    با کد ارسالی بالا نمونه گذاشتم.
    یک فیلد به جدول اضاف کردم و پس از ثبت یک دقیقه اضافه میکنه در فیلد نمایش زمان ذخیره میکنه
    برای ساب فرم رفرش گذاشتم که تایم سیستم که به زمان یک دقیقه بعد رسید موارد کمتر از زمان سیستم رو نشون بده .
    سلام
    متوجه نشدم یعنی الآن مشکلت برطرف شده

کاربر دائمی آواتار padide55
    محل زندگی
    زاهدان

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    سلام
    متوجه نشدم یعنی الآن مشکلت برطرف شده
    سلام . ببخشید سوال مربوط به reza_1199 بود . بنده تغییرات اعمال کردم منتظریم ببینیم نمونه ارسالی جوابگوی کارشون هست یا نه .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

از دوستان خوبم eb_1345 و padide55 بسیار بسیار بسیار ممنونم و واقعا سپاسگزارم بخاطر وقت و کمک ارزشمندتون عاااااالی بود و دقیقا عین خواسته من بود.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

ضمن تشکر از دوستان در پاسخگویی به این مورد یه سوال دیگه برام پیش اومده که ممنون میشم کمکم کنید چطور میتونم توسط این کد
    Me.Text9.Value = time$()
    If time() > #7:30:00 AM# And time() < #7:30:00 PM# Then
    Me.txt2.Value = "1"
    Else
    Me.txt2.Value = "2"
    Exit Sub
    End If
    که بوسیله اون در زمان شیفت کاری به صورت 24 ساعته در دو گروه شیفت اول ( 1 ) و شیفت دوم ( 2 )تعیین می شود یعنی از 07:30 صبح تا 19:30 شب و 19:30 شب تا 07:30 صبح میتوان استفاده کرد . حالا چطور میشه کاری کرد که در این بازه زمانی قید شده تاریخ جاری روز باشد یعنی به فرض از ساعت 07:30 تا 23:59 دقیقه به فرض تاریخ 27 می باشد و بعد از ساعت 12 تاریخ به 28 تغییر پیدا میکنه که بعد از ساعت 24 نیز همون تاریخ 27 ثبت بشه و بعد از ساعت 07:30 صبح تاریخ به 28 تغییر پیدا کنه و این روند تا آخر ادامه پیدا کنه ممنون میشم کمکم کنید
    با سپاس

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

دوستان و اساتید چطور میتونم تو کد بالا اینو تعریف کنم که اگر ساعت بین 7:30:00 صبح تا 7:30:00بعدازظهر باشه تاریخ روز جاری باشه و اگر از 7:30:00 بعدازظهر تا00:00:00 باز تاریخ جاری سیستم باشه و از ساعت 00:00:00 شب تا 7:30:00 صبح که تاریخ عوص میشه یک روز ازش کم بشه و تاریخ روز قبل رو ثبت کنه ممنون میشم کد بالا رو کمک کنین و راهنماییم کنین

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •