در ترکیب مواد شوینده به این نکته توجه داشته باشید که این عمل ممکن است بسیار خطرناک باشد و عواقب جبران ناپذیری را به بار آورد. پیشنهاد ما استفاده این است که نظافت منزل و محل کارتان را به “کارچی‌داری” بسپارید.

برچسب روی مواد پاک کننده معمولا اطلاعات دقیقی از ترکیبات آن‌ها ندارد. از طرفی تولیدکننده‌ها هم معمولا ترکیبات را دائم تغییر می‌دهند. توصیه می‌کنیم هرگز ریسک نکنید و مواد شوینده و پاک‌کننده را باهم مخلوط نکنید.

آیا ترکیب جرم‌گیرها خطرناک است؟ به خاطر متفاوت بودن ترکیب اسیدی و قلیایی جرم‌گیرها، ترکیب آن‌ها باهم می‌تواند واکنش شیمیایی خطرناکی را ایجاد کند. پس از ترکیب کردن جرم‌گیرها باهم پرهیز کنید.
ترکیب سرکه با جوش‌شیرین، وایتکس و آب اکسیژنه
کف تولید شده دراثر ترکیب سرکه و جوش شیرین در ظرف سربسته می تواند تولید انفجار کند.
ترکیب سرکه با آب اکسیژنه سم بسیار قوی‌ای به نام اسیدپراستیک تولید می‌کند. این ماده ازطریق پوست جذب بالایی دارد و روی مخاط دهان، گلو و مری تاثیر زیادی دارد.
سرکه حاوی اسیدسیتریک و وایتکس حاوی کلر است. گاز سمی تولید شده در اثر مجاورت این دو ماده تحریک و سوختگی‌های چشمی، در قفسه سینه، تورم و تاول گلو، ریه، چشم و پوست را در پی خواهد داشت.
ترکیب مواد شوینده با آب گرم
گاز کلر تولید شده در اثر ترکیب انواع شوینده‌ها با آب گرم بسیار مضر است. درصورت ترکیب آن‌ها به ویژه در فضاهای کوچک مثل سرویس بهداشتی و حمام که بخار دارد خطرات شدید تنفسی را به همراه دارد.
برای مشاهده خطرات ناشی از ترکیب وایتکس با الکل یا آمونیاک به مقاله ترکیب شوینده‌ها مراجعه کنید.
توصیه‌ی تیم متخصص کارچی‌داری به شما این است که در هنگام استفاده از دستکش‌های لاتکس را هنگام کار با شوینده‌ها فراموش نکنید. استفاده از دستکش پوست دست شما را در برابر مواد شوینده و میکروب‌هایی که روی سطوح وجود دارند محافظت می‌کند. روشن کردن پنکه هم به جریان هوا و کاهش آسیب‌های تنفسی کمک می‌کند.