در این بخش از مقالات توریاب به بررسی بازی های جذاب و جاذبه های توریستی مشهد خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید....
سفر کردن به هر شهر و دیاری، می‌تواند در دسته‌ی بهترین تجربیات زندگی انسان‌ها قرار بگیرد. شهر مشهد از جمله مقاصد گردشگری در شرق ایران است، که محال است از دیدن آن پشیمان و یا خسته شوید. چرا که در هر گوشه و کنار این شهر، جاذبه‌های توریستی و زیبایی‌هایی وجود دارد که مسافران و گردشگران تور ارزان مشهد را مجذوب می‌کند. سفر به این شهر زیبا، در کنار بازدید از آثار ملی و باستانی، و همچنین زیارت حرم مطهر و نورانی امام رضا علیه‌السلام، جذابیت‌های دیگری نیز دارد که این شهر را برای افراد مختلف در تمام سنین و سلیقه‌ها، به یک مکان جذاب و دیدنی تبدیل می‌کند. بازی‌ها و سرگرمی‌های مدرن در این شهر، همچون پارک علمی پروفسور بازیما و یا شهربازی‌های دیگر، از جمله تفریحات جذاب و پرهیجان در این شهر زیبا محسوب می‌شود که برای کودکان، نوجوانان، جوانان و افرادی که علاقمند به تجربه‌ی هیجان و یا سرگرمی‌های مدرن هستند، می‌توانند از آن استفاده کنند. در ادامه به معرفی کوتاهی از چند بازی و سرگرمی بسیار جذاب در شهر مشهد می‌پردازیم.
تونل باد صبا، لذت، هیجان، پروازاگر رویای پرواز کردن دارید، حتما از این شبیه ساز پرواز در مشهد دیدن کنید! در شهر مشهد مقدس، برای اولین بار در ایران، یک تونل مخصوص سقوط آزاد ساخته شد که نام آن تونل باد صبا است. این تونل، یک دالان عمودی مرتفع است که چتربازان و افرادی که علاقمند به این تفریح پرهیجان و لذت بخش هستند، از آن استفاده می‌کنند. در قسمت بالایی این تونل عمودی شیشه‌ای، توربین‌هایی پرقدرت نصب شده که با مکشی که دارد، شما را بین زمین و هوا معلق نگه می‌دارد. اگر از آموزش‌های مخصوص سقوط آزاد در زمان پیش از ورود به تونل استفاده کرده باشید، می‌توانید تا پانزده متر هم از زمین جدا شوید. این تفریح لذت بخش و پرهیجان، مورد پسند اکثر جوانان و نیز افراد علاقمند به تفریحات پرسرعت می‌باشد. درضمن استفاده از این تونل برای خانم‌ها و آقایان به صورت همزمان هم ممکن است. همه‌ی تجهیزات لازم نیز در این مجموعه وجود دارد. تونل باد صبا روبری مرکز خرید و تفریح الماس شرق و در منطقه‌ی توریستی سپاد مشهد قرار گرفته است. اگر علاقمندید از این جاذبه‌ی هیجان انگیز بازدید کنید و لذت ببرید، می‌توانید به انتهای بلوار خیام شمالی، خیابان بهارستان، بهارستان شماره‌ی سه و تونل باد صبا مراجعه کنید.بولینگ و بیلیارد پروما، لذت، هیجان، شادیامروزه ورزش بولینگ به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدار ترین ورزش‌های جهان شناخته شده است. این بازی لذت بخش، امروزه در ایران هم موجود است و علاقمندان می‌توانند از آن استفاده کنند. بولینگ پرومای مشهد، یک مکان عالی برای تفریح و هیجان در کنار دوستان است. البته لازم به ذکر است که این تفریح، در شهر مشهد بیشتر مخصوص آقایان است. پس در هنگامی که خانم‌ها و کودکان شما در مرکز خرید پروما مشغول خرید و گشت و گذار هستند، شما می‌توانید در این مجموعه به بولینگ و بیلیارد بپردازید و لذت ببرید. در مرکز خرید پروما فودکورت و رستوران هم وجود دارد. پس نگران پیدا کردن محل مناسب برای غذا خوردن در طول گشت گذار در پروما نباشید. برای بازدید از مرکز خرید پروما، به بلوار فردوسی، میدان جانباز، مرکز خرید پروما مراجعه کنید و یک خاطره‌ی خوش را برای خود بسازید.بانجی جامپینگ، یک تفریح فراموش نشدنیدر اطراف شهر مشهد، یک منطقه‌ی توریستی و گردشگری بسیار زیبا به اسم چالیدره وجود دارد که برای گذراندن اوقات فراغت، یک مکان بی‌نظیر است. در منطقه‌ی گردشگری چالیدره، علاوه بر تمام امکانات و خدمات گردشگری و توریستی، شما می‌توانید از بانجی جامپینگ هیجان انگیز این منطقه هم لذت ببرید. آنچه در بانجی جامپینگ چالیدره تجربه می‌کنید، سقوط آزاد و البته کاملا ایمن به اعماق دره است. قطعا در هیچ کجای ایران، نمی‌توانید مکانی به زیبایی و چشم نوازی چالیدره برای سقوط آزاد تجربه کنید.