نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: خطا در نمایش فونت Btitr روی ویندوز 7 پس از ارتقاء استیمول به ورژن 2020

خطا در نمایش فونت Btitr روی ویندوز 7 پس از ارتقاء استیمول به ورژن 2020

سلام.
    من قبلا از ورژن 2013 استفاده میکردم. ارتقاء اش دادم به ورژن 2020
    مشکلی که دارم اینه که روی ویندوز 7، فونت BTitr رو نمایش نمیده و خطا میده در حالیکه روی ویندوز این فونت نصبه.
    روی ویندوزهای دیگه این مشکل رو ندارم.

کسی می تونه کمک کنه؟

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

نقل قول: خطا در نمایش فونت Btitr روی ویندوز 7 پس از ارتقاء استیمول به ورژن 2020

تا جایی که یادم میاد فونت هایی که قراره در گزارش ها استفاده شوند میبایست شرایط خاصی داشته باشند (در فایل فونت یک سری مشخصات و Flag ها داره که قابل تنظیم شدن از طریق نرم افزاری مانند FontCreator یا امثالهم هستند).
    دو تا راه به نظر من میاد که می توانید انجام بدید:
    1. از یک فونت بدون نقش مثل IranSans استفاده کنید. چنین فونتی همه جا و تحت همه شرایط درست کار می کنه.
    2. فونت های کامل و فاقد نقص (مثل فونت IranSans) رو در نرم افزاری مثل FontCreator باز کنید و ببینید در بخش تنظیمات فونت چه Flag هایی رو داره، همون ها رو در فونت مورد نظرتون هم فعال کنید.

بعنوان جمع بندی نهایی، شدیدا توصیه می کنم از مورد 1 پیروی کنید. چون طبق اطلاعات دریافت شده در حین جستجوها، فونتی مثل BTitr خیلی قدیمیه (حدود 20 سال پیش ساخته شده) و خیلی چیزها در ساختش در نظر گرفته نشده است. تو خیلی از تاپیک هایی که تو همین سایت و Stackoverflow دیدم افراد موقع چاپ یا Export to PDF با فونت های سری برنا رایانه (مثل BTitr و ...) مشکل داشتند.
    علاوه بر اون، مشکلاتی مثل تراز نبودن کاراکترهای انگلیسی با فارسی از لحاظ ارتفاع و اندازه در فونت های فوق، عدم وجود کاراکترهای انگلیسی در بعضی فونتهای دیگر همون مجموعه و خیلی فونت های قدیمی دیگر، عدم رعایت فاصله گذاری صحیح افقی و ... باعث شد کلا اون سری فونت ها رو برای همیشه کنار بگذارم و با کمی پول خرج کردن از فونت های فوق العاده fontiran.com در همه برنامه هام (وب، دسکتاپ، موبایل) استفاده کنم.

نقل قول: خطا در نمایش فونت Btitr روی ویندوز 7 پس از ارتقاء استیمول به ورژن 2020

سلام ، بنده هم دقیقا به همین مشکل بر خوردم ، اون دسته از گزارش هایی که ناچار به استفاده از فونت B Titr بودم رو توی ورژن 2020 به طور کامل طراحی میکردم با یه فونت دیگه (مثلا Tahoma) بعدش توی ورژن قدیمی 2011 اونایی که مدنظرم بود رو BTitr میکردم . برا همینم مجبور شدم دو نسخه از استیمول روی سیستمم نگهدارم!
    ولی گزارش های دیگه قید B Titr رو زدم

تاپیک های مشابه

1. مشکل در نصب استیمول در ویندوز 10
    نوشته شده توسط sajaaaaad در بخش ابزارهای گزارش سازی
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 30 دی 1394, 08:20 صبح
  2. پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 12 مهر 1393, 12:40 عصر
  3. سوال: اشکال در کار با جوی استیک در ویندوز 7، 64 بیتی در برنامه ای که در 32 بیتی کار می کند؟
    نوشته شده توسط sh.mahmodi در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 29 آذر 1389, 11:29 صبح
  4. در ویندوز 98 یا Xp هستیم؟
    نوشته شده توسط soroush_vs در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 26 اسفند 1384, 13:54 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •