نمایش نتایج 1 تا 36 از 36

نام تاپیک: آیا میتوان در فیلد اکسس ، چند ارزش -(value) را در یک فیلد ثبت کرد؟ (مربوط به طراحی جداول)

کاربر دائمی آواتار narpco
    محل زندگی
    کرج

آیا میتوان در فیلد اکسس ، چند ارزش -(value) را در یک فیلد ثبت کرد؟ (مربوط به طراحی جداول)

سلام بر دوستان و اساتید
    یک جدولی از اطلاعات فیش حقوقی در اکسل طراحی شده است
    نام انگلیسی فیلد--- نام فارسی فیلد برای کپشن
    در سمت راست دو ستون داریم که اینکه این فیلد های و آیتم ها مشمول بیمه و مالیات میشوند یا نه رو باید مشخص کنیم
    تا بعدا بتونیم در محاسبات استفاده کنیم
    البته میدونیم که وقتی قرار باشه فیلد رو تعریف کنیم مثلا حقوق پایه ...درون اون فیلد فقط میتونیم مبلغ اون رو بعنوان value قرار بدیم و امکان اینکه ایا مشمول مالیات و بیمه هست یا نه رو نمیتونیم در همون فیلد قرار بدیم
    مثال
    چیزی که ما میخواهیم :
    Mashmoole maliat?
    mashmoole bime?
    fild value
    Fild name
    no
    yes
    2.000.000
    Hoghogh_paye

چیزی که واقعا امکان پذیره البته با توجه به سواد بنده :

fild value
    Fild name
    2.000.000
    Hoghogh_paye

لینک عکس جهت توضیح : http://s14.picofile.com/file/8409213934/jadval2.png

لینک فایل اکسل نمونه

http://s14.picofile.com/file/8409213668/jadval.xlsx.html

سئوال : چگونه یک همچین نوع جداولی را در اکسس ایجاد می کنیم ....

بسیار ممنونم

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: آیا میتوان در فیلد اکسس ، چند ارزش -(value) را در یک فیلد ثبت کرد؟ (مربوط به طراحی جداول)

نقل قول نوشته شده توسط narpco مشاهده تاپیک
    سلام بر دوستان و اساتید
    یک جدولی از اطلاعات فیش حقوقی در اکسل طراحی شده است
    نام انگلیسی فیلد--- نام فارسی فیلد برای کپشن
    در سمت راست دو ستون داریم که اینکه این فیلد های و آیتم ها مشمول بیمه و مالیات میشوند یا نه رو باید مشخص کنیم
    تا بعدا بتونیم در محاسبات استفاده کنیم
    البته میدونیم که وقتی قرار باشه فیلد رو تعریف کنیم مثلا حقوق پایه ...درون اون فیلد فقط میتونیم مبلغ اون رو بعنوان value قرار بدیم و امکان اینکه ایا مشمول مالیات و بیمه هست یا نه رو نمیتونیم در همون فیلد قرار بدیم
    مثال
    چیزی که ما میخواهیم :
    Mashmoole maliat?
    mashmoole bime?
    fild value
    Fild name
    no
    yes
    2.000.000
    Hoghogh_paye

چیزی که واقعا امکان پذیره البته با توجه به سواد بنده :

fild value
    Fild name
    2.000.000
    Hoghogh_paye

لینک عکس جهت توضیح : http://s14.picofile.com/file/8409213934/jadval2.png

لینک فایل اکسل نمونه

http://s14.picofile.com/file/8409213668/jadval.xlsx.html

بسیار ممنونم

سلام
    کار زیاد پیچیده ای نیست ولی چون خواسته ات را در قالب فایل اکسل نمایش میدهید شاید در نگاه اول پیچیده بنظر برسد.
    شما همین فیلدهای که در فایل اکسل درج کرده اید در یک جدول اکسس وارد و فایل اکسس رو آپلود کن تا خواسته شما ان شاءالله در همان فایل اکسس اجرا شود.
    یا علی

محل زندگی
    کرج

نقل قول: آیا میتوان در فیلد اکسس ، چند ارزش -(value) را در یک فیلد ثبت کرد؟ (مربوط به طراحی جداول)

سلام
    لینک فایل نمونه اکسس

http://s14.picofile.com/file/8409258...rol_accdb.html

من چند فیلد رو برای مثال درست کردم که باقی هم مثل همین ها خواهد بود
    میخواهیم در مورد این فیلد ها این دو سئوال رو بپرسیم و جواب بدیم
    آیا این فید ها مشمول مالیات هستند ؟ بله خیر
    ایا این فیلد ها مشمول بیمه هستند ؟ بله خیر

با چک باکس هم کار راه میوفته

من فقط نام انگلیسی فیلد ها رو داخل جدول گذاشتم و کپشن های فارسی رو هم نوشتم
    که موقع ساخت فرم مشکل نداشته باشیم

بسیار ممنونم

محل زندگی
    تهران

سلام
    لینک فایل نمونه اکسس

بسیار ممنونم
    ..................................................

محل زندگی
    کرج

سلام بزرگوار بنده متوجه منظور حضرتعالی نشدم اگر لینک رو میخواستین که بالای پست اخرم گذاشته بودم

محل زندگی
    تهران

بفرما ! جدولی که مد نظر شماست :
    http://s15.picofile.com/file/8409361...mehBi.rar.html
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : یک شنبه 06 مهر 1399 در 10:25 صبح

محل زندگی
    کرج

دوستان سلام روز بخیر با سپاس از زحمات شما ......
    فکر میکنم توضیحات من یا کافی نبوده یا خیلی زیاد بوده و دچار گمراهی در حل مسئله شده که اگر تقصیر از بنده است عذر خواهی می کنم
    از توضیحات اضافه خودداری می کنم چون کلا از مسیر منحرف شدیم ...

مشکل رو از اول با نمونه فایل جدیدی توضیح میدم
    یک فایل داریم –یک جدول داخلش هست
    7 عدد فیلد داره
    نام فیلد های ما هست :ای دی و سال * 2عدد
    حقوق پایه –پایه سنوات-حق اولاد –حق مسکن-بن کارگری * 5 عدد
    کلا هم یک رکورد بیشتر نداریم چون برای هر سال فقط یک رکورد اطلاعاتی نیاز داریم
    اطلاعات مبلغ هر فیلد-داخل رکورد وارد شده و الان تکمیل هست

میخواهیم برای 5 فیلد :
    حقوق پایه –پایه سنوات-حق اولاد –حق مسکن-بن کارگری

مشخص کنیم که...آیا مشمول بیمه و مالیات هستند یا خیر ؟

چطور این دو سئوال رو به جدول حاضر در فایل اضافه کنیم ؟

لینک فایل نمونه جدید :
    http://s14.picofile.com/file/8409316...ol2_accdb.html

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

اول اینکه در اکسس multivalued field داریم ولی نه به شکلی که شما در نظر دارین.
    یعنی میتونین یک فیلد از این نوع بسازین برای فرضا (شامل بیمه-شامل مالیات) ولی نمیتونین در این فیلد مقدار حقوق رو هم ذخیره کنین.
    بنابراین شما برای 5 فیلدی که اسم بردین به 5 فیلد جدید نیاز دارین.
    از طرفی چون این فیلدها از نوع lookup هستن خواسته دیگه که انتخاب بصورت چک باکس هست خودبخود برآورده میشه.

چند مورد هست که باید در نظر داشته باشین:
    1- اگر قرار هست روی دیتا فیلدهای multivalue پروسس انجام بدین (مثلا با کد مقداردهی بشن) ، یا در کوئری بیان کارتون پیچیده میشه.
    2- اگر یک زمانی دیتابیس رو به sql آپگرید کنین باید تمام کدها رو بازنگری کنین چون اختصاصی اکسس هست.
    3- این نوع فیلد زمانی مناسب هست که انتخاب بین هیچ تا همه حالت های ممکن باشه - در اینجا شما برای هر دو حالت مقدار دهی میکنین (هم بیمه و هم مالیات).
    بعبارت دیگه نسبت به دو فیلد مجزا مزیتی دیده نمیشه.
    4- اگر واقعا (به هر دلیل) نمیخواین این اطلاعات در جدول اصلی بیاد میتونین یک جدول دیگه بسازین و اون رو به جدوا اصلی join کنین.
    5- البته یک راه هم متصور هست که یک فیلد text بسازین و همه مقادیر رو خودتون با یک delimeter (مثلا ;) از هم جدا کنین - ولی داستان بند 1 اینجا هم هست.

محل زندگی
    کرج

نقل قول نوشته شده توسط mazoolagh مشاهده تاپیک
    اول اینکه در اکسس multivalued field داریم ولی نه به شکلی که شما در نظر دارین.
    یعنی میتونین یک فیلد از این نوع بسازین برای فرضا (شامل بیمه-شامل مالیات) ولی نمیتونین در این فیلد مقدار حقوق رو هم ذخیره کنین.
    بنابراین شما برای 5 فیلدی که اسم بردین به 5 فیلد جدید نیاز دارین.
    از طرفی چون این فیلدها از نوع lookup هستن خواسته دیگه که انتخاب بصورت چک باکس هست خودبخود برآورده میشه.

چند مورد هست که باید در نظر داشته باشین:
    1- اگر قرار هست روی دیتا فیلدهای multivalue پروسس انجام بدین (مثلا با کد مقداردهی بشن) ، یا در کوئری بیان کارتون پیچیده میشه.
    2- اگر یک زمانی دیتابیس رو به sql آپگرید کنین باید تمام کدها رو بازنگری کنین چون اختصاصی اکسس هست.
    3- این نوع فیلد زمانی مناسب هست که انتخاب بین هیچ تا همه حالت های ممکن باشه - در اینجا شما برای هر دو حالت مقدار دهی میکنین (هم بیمه و هم مالیات).
    بعبارت دیگه نسبت به دو فیلد مجزا مزیتی دیده نمیشه.
    4- اگر واقعا (به هر دلیل) نمیخواین این اطلاعات در جدول اصلی بیاد میتونین یک جدول دیگه بسازین و اون رو به جدوا اصلی join کنین.
    5- البته یک راه هم متصور هست که یک فیلد text بسازین و همه مقادیر رو خودتون با یک delimeter (مثلا ;) از هم جدا کنین - ولی داستان بند 1 اینجا هم هست.

************************************************** *
    سلام و سپاس از شما
    نظرتون در مورد این مدل طراحی جدول چیه و طراحی فرم در نهایت ....به لحاظ معماری دیتا بیس و تحلیل سیستمی و مدل طراحی ایراد نداره ؟ که بعدش با dlookup و متغییر بگریم دنبال جواب سئوالات در فرم های دیگه یا کوئری ها

http://uupload.ir/view/rjsw_payrol3.rar/

محل زندگی
    تهران

اصل سوال در پست اول :

با توجه به سوال فوق نمونه پست 6 ارائه گردید

آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : یک شنبه 06 مهر 1399 در 00:02 صبح دلیل: ابهام در اصل سوال......

محل زندگی
    تهران

فکر میکنم توضیحات من یا کافی نبوده یا خیلی زیاد بوده و دچار گمراهی در حل مسئله شده که اگر تقصیر از بنده است عذر خواهی می کنم

7 عدد فیلد داره

میخواهیم برای 5 فیلد :

یک سوال از جناب narpco عزیز : بعنوان یک فرد حسابرس و آشنا به قوانین ممکنست بصورت تئوری بفرمائید چگونه باید فهمید که حقوق و مزایائی مشمول بیمه یا مالیات میشود یا نه ؟

مطمئناً با توجه به پاسخی که خواهید داد متوجه خواهید شد در توضیحاتتون به مورد خاصی اشاره ننموده اید که همین امر باعث گمراهی در حل سوال شما گردید .
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : یک شنبه 06 مهر 1399 در 00:16 صبح

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    یک سوال از جناب narpco عزیز : بعنوان یک فرد حسابرس و آشنا به قوانین ممکنست بصورت تئوری بفرمائید چگونه باید فهمید که حقوق و مزایائی مشمول بیمه یا مالیات میشود یا نه ؟

مطمئناً با توجه به پاسخی که خواهید داد متوجه خواهید شد در توضیحاتتون به مورد خاصی اشاره ننموده اید که همین امر باعث گمراهی در حل سوال شما گردید .
    سلام
    سوال شما از آقای narpco باعث شد برای من هم سوال پیش بیاد که چگونه و با چه منطقی ممکن است به سوال آقای narpco باید پاسخ داد ؟
    در تنها جدول فایل ارائه شده ایشان 5 فیلد عددی شامل
    حقوق پایه –پایه سنوات-حق اولاد –حق مسکن-بن کارگری وجود دارد که مجموع آنها 30/000/000 می باشد . بعد قرار است مشخص کنیم که آیا مجموع این فیلد هامشمول بیمه و مالیات میشود یا نه ؟
    قطعاً دراینجا اعداد دیگری بعنوان مبنا باید باشد که جمع این 5 آیتم رو با آن مقایسه بکنیم و متوجه شویم که آیا مشمولیت وجود دارد یا نه . بعنوان مثال کسی حقوق و مزایای ماهیانه اش 28/000/000 ریال است و سوال شود آیا حقوق و مزایای این شخص مشمول مالیات میشود یا نه ؟ خوب کاملاً مشخصه برای اینکه بفهمیم حقوق و مزایای این شخص مشمول مالیات است یا نه باید مبلغ سقف مالیاتی مشخص باشد که من از طریق تفاضل ایندو متوجه این قضیه بشوم . بنظرم در فایل نمونه آقای
    narpco باید یک جدول دیگر وجود داشته باشد ودر آن فایل مبالغ معافیت بیمه و مالیات برای سال موردنظر مشخص باشد .

کاربر دائمی آواتار padide55
    محل زندگی
    زاهدان

نقل قول نوشته شده توسط atf1379 مشاهده تاپیک
    سلام
    سوال شما از آقای narpco باعث شد برای من هم سوال پیش بیاد که چگونه و با چه منطقی ممکن است به سوال آقای narpco باید پاسخ داد ؟
    حقوق پایه –پایه سنوات-حق اولاد –حق مسکن-بن کارگری وجود دارد که مجموع آنها 30/000/000 می باشد . بعد قرار است مشخص کنیم که آیا مجموع این فیلد هامشمول بیمه و مالیات میشود یا نه ؟
    قطعاً دراینجا اعداد دیگری بعنوان مبنا باید باشد که جمع این 5 آیتم رو با آن مقایسه بکنیم و متوجه شویم که آیا مشمولیت وجود دارد یا نه . بعنوان مثال کسی حقوق و مزایای ماهیانه اش 28/000/000 ریال است و سوال شود آیا حقوق و مزایای این شخص مشمول مالیات میشود یا نه ؟ خوب کاملاً مشخصه برای اینکه بفهمیم حقوق و مزایای این شخص مشمول مالیات است یا نه باید مبلغ سقف مالیاتی مشخص باشد که من از طریق تفاضل ایندو متوجه این قضیه بشوم . بنظرم در فایل نمونه آقای
    narpco باید یک جدول دیگر وجود داشته باشد ودر آن فایل مبالغ معافیت بیمه و مالیات برای سال موردنظر مشخص باشد .

سلام
    دقیقا باید یک جدول مالیاتی داشته باشیم .
    یک جدول هم درست کنند که تمام کدهای ایتم حقوق رو داخلش ثبت کنند و شامل ستونهای زیر باشه . در ادامه هنگام محاسبه با vlookup و یا در کوئری این موارد فراخوانی بشه و در محاسبات بکار بیاد.

bime maliat value id
    no yes H_paye 1
    no no H_sanavat 2

محل زندگی
    تهران

سلام

نقل قول نوشته شده توسط padide55 مشاهده تاپیک
    سلام
    یک جدول هم درست کنند که تمام کدهای ایتم حقوق رو داخلش ثبت کنند و شامل ستونهای زیر باشه . در ادامه هنگام محاسبه با vlookup و یا در کوئری این موارد فراخوانی بشه و در محاسبات بکار بیاد.

bime maliat value id
    no yes H_paye 1
    no no H_sanavat 2
    آفرین به دوستان عزیز atf1379 و padide55 بخاطر دقت نظرشون !

محل زندگی
    کرج

خوب ..... سلام و روز بخیر
    به همه دوستان درگیر بحث ......

ممنونم که وقت می گذارید فکر می کنید و پاسخ می دهید

قبل از هر پاسخی که منجر به کدورت بین دوستان بشه دو نکته از قوانین سایت رو یاداوری می کنم برای خودم البته ...که برای دوستان سوء تفاهم پیش نیاد که گفتمان های ما جنبه حاشیه پیدا کرده ...

قانون شماره 15 : --لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات، از به کار بردن الفاظ و عباراتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده می گردد خودداری نمایید. به خاطر داشته باشید که این سایت محل یادگیری است.
    قانون شماره 16--تبدیل محیط علمی انجمن ها به محل حل اختلافات و بیان اظهار نظرهای شخصی ممنوع است.

قصد نداشتم بصورت عمومی پاسخی بدهم و گفتم شاید کمی ناراحت بودند و مورد خاصی نیست تا اینکه الان دیدم هزارماشاالله با انرژی هنوز در حال پاسخ دادن هستید ....خدا قوت ...
    جناب eb_1345 شما همیشه در مقام پاسخ دهنده به سئوالات شخص بنده همیشه محبت داشتید و احترام شما را برخود واجب میدانم و صد البته همه دوستانی که تلاش برای آموزش دارند .و البته همه دوستانی که فقط مهندس ناظر هستند..! و منتظر نتیجه ....
    دو روز است به این فکر می کنم که خطایی از بنده سر زده که این همه حب و بغض رو بر سر بنده خالی می کنید و مسلسل وار الفاظی رو با طعنه و کنایه نثار بنده می نماید.
    بعد مثل همیشه به خود نهیب زدم و سعی کردم خوش بین باشم و حتی المکان پاسخی ندهم چون نمیدانم در قلب شما چه میگذرد و ایا واقعاٌ حضرتعالی قصد راهنمایی دارید یا توبیخ ؟!؟!!! که اینجا چون صدا و تصویر و احساس افراد دیده نمیشود هر گونه قضاوت و سوء برداشتی ممکن است رخ دهد و طبیعی هم هست .....

اما بزرگوار اگر اجازه دفاع از خود رو به بنده می دهید عرض کنم که ...اگر از این جمله ناراحت شدید :؟
    """ از توضیحات اضافه خودداری می کنم چون کلا از مسیر منحرف شدیم ...""""

که روی صحبت با خود بنده بود نه جنابعالی که احساس میکنم بدجوری به خودتون گرفتین و فکر کردین خدایی نکرده توهینی به شما شده ....
    که قطعاٌ اینطور نبوده....

در یک سئوال بخش اول و مهم بیان مشکل هست ....
    وقتی من درست سئوال نپرسم قطعا جواب درستی هم دریافت نمی کنم و مسیر بحث منحرف میشه اونهم بدلیل نحوه سئوال پرسیدن بنده نه خدایی نکرده پاسخ شما .....
    بخش دوم پاسخ سئوال است ...
    دوست عزیز ....اگر کسی می دانست پاسخ سئوال چیست که نمی پرسید ...
    اگر هر عزیزی قصد دارد پاسخی بدهد ....به نظر بنده باید آنچه را فکر می کند راه حل است رو بصورت کامل بنویسد نه اینکه صداهای ذهنی خود را که در درون خودش نجوا می کند را پاسخ سئوال بداند و فکر کند که طرف مقابل هم میتواند درک مفهومی از صداهای ذهنی ما داشته باشد ....بلند فکر نکنیم ...یا جزئیات بنویسیم که منظورمون چیه دقیقا .....
    شما میفرمایید من تا اینجا جواب دادم و بقیش رو بعهده خودتون گذاشتم ....
    دوست خوب من ....اگر من اصلا متوجه نشده باشم که روش پاسخ دهی شما چیست که بازهم سئوال می کنم .....
    پس بهتر است روش حل مسئله رو کامل بفرمایید که بنده دچار سردرگمی نشم ...یا مثال بزنید یا فایل ارسالی رو اصلاح بفرمایید کاری که همیشه زحمتش رو کشیدین و بسیار هم عالی جواب داده بود ....ما هم کدها رو بررسی می کردیم و اگر در نهایت سئوالی بود می پرسیدم ....
    به هر روی ...
    شما پاسخی فرمودید ما هم بررسی کردیم ..دیدیم پاسخ ما نیست ...سئوال رو به نحو دیگری مطرح کردیم ......اینکه دیگه ناراحتی نداره ...

سئوال ما اصلا مربوط به بحث بیمه و مالیات نیست عزیز بزرگوار ...
    >>>سئوال با مضمون بیمه و مالیات و ارقام داخل فیلد ها همگی مثال فرضی هستند<<< نه موضوع مشکل ما ....
    مشکل ما بصورت واقعی چیز دیگری ایست که برای سادگی کار با مثال بیمه و مالیات مطرح شده
    بنده سعی کردم فایل جدیدی بسازم و سئوال رو دوباره و ساده تر بپرسم ..موضوع همینقدر ساده بود دوست من ....

من فکر میکردم که شما مشکل رو مانند صفحه شطرنج از بالا می بینید ولی متاسفانه درگیر سرباز پیاده شدید و درگیر درست و غلط بودن رقم بیمه و مالیات و ایا اینکه من حسابرس هستم یا نه و سخره گرفتن دانش فنی اینجانب ...که جای بحث آن اینجا نیست ....چون من هر چه هستم یا نیستم با تمسخر یا تایید حضرتعالی کم و زیاد نمی شود .....و ارتباطی هم به به موضوع سایت و تاپیک ندارد .....و به همین سان سایر دوستان رو هم دچار اشتباه نمودید ....
    حالا برادر بزرگوار بنده امیدوارم همه آنچه نوشتم اشتباه باشد ....وشما در قلب خود واقعا نیت راهنمایی داشته و دارید .....
    اما بیان و لحن شخصی شما به نظر کمی منظور دار برداشت می شود ...که انشالله همه اشتباه برداشت بنده و سوء تفاهم بنده باشد ....
    که همینجا چون واقعا نیت قلبی شما را نمی دانم طلب مغفرت می کنم .....و طلب حلالیت از هر آنچه در ذهنم میگذرد...
    در مقام یک همیشه دانشجو.....اعلام می نمایم ...
    اگر در این تاپیک حرف و حدیثی از طرف بنده شده و یا نحوه پرسیدن سئوال طوری بوده که سبب انحراف مسیر و سردرگمی شده ....سرتعظیم فرود میارم و عذر خواهی میکنم.....(کماکان که در پست شماره 7 در ابتدای موضوع عذرخواهی کرده بودم .....)

اما اگر حب و بغض و ها اشک ها و لبخند را کناری بگذاریم و بخواهیم در محیط آموزشی دوباره سئوال و پاسخ ها را جهت رسیدن به نتیجه بررسی کنیم .......

و پاسخ پست ..11 و سئوال :
    ""عنوان یک فرد حسابرس و آشنا به قوانین ممکنست بصورت تئوری بفرمائید چگونه باید فهمید که حقوق و مزایائی مشمول بیمه یا مالیات میشود یا نه ؟""" را بدهیم ....
    باید عرض کنم این موضوع تئوری نیست .
    قانونی است که از طرف سازمان عامل درخواست به مجلس اعلام تبدیل به قانون و جهت استفاده در اختیار عموم قرار میگیرد ...در صورت تغییر هم دیگر این مراتب طی نمی شود تنها توسط سازمان عامل تصحیح و اعلام می گردد...
    اگر بخواهیم همین موضوع حقوق رو پیگیری کنیم جدولی وجود دارد حدود 200 آیتم مزدی درآن وجود دارد که خیلی ها آن را ندیده اند و تنها تعدادی از این آیتم های بصورت روزمره استفاده میگردد که در اصناف سازمان ها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند
    به هر روی .....این لیست بصورت مشترک از سمت تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی به دستگاه قانون گذار اعلام شده و هر سازمان بصورت انفرادی اعلام نموده که مثلا از این 200 آیتم 150 تاش بیمه یا مالیات یا هردو..... بهشون تعلق میگیره یا اصلاً هیچکدام به این آیتم ها تعلق نمیگره
    مثلا میگن حق اولاد مشمول بیمه یا مالیات نیست ..البته تبصره هایی هم وجود دارد که بحث اصلاح قانون پس از تاریخ تصویب اولیه است که به سایر موضوعات و عنوان ها و چگونگی واقع شدن رویداد آیتم مزدی بر می گردد ....مثال گفته میشود اگر عیدی یکبار در سال پرداخت گردد فلان قدر مشمولیت مالیاتی دارد ...و اگر بصورت یک دوازدهم هر ماه پرداخت گردد فلان قدر .....اگر مجموع عیدی و حقوق کمترا ز سقف معافیت سالیانه باشد معاف است و صدها زیر قانون دیگر...که با اسناد بالادستی اولیه خیلی فاصله زمانی و سازمانی دارند و البته به موضوع بحث ما هم خیلی ارتباطی ندارد ......این آیتم های مزدی و اینکه ایا مشمول مالیات و بیمه هستند یا نه روی سایت تامین اجتماعی و دارایی قابل دسترس است ...

هدف از این توضیحات این بود که ...لطفا درگیر موضوع بیمه و مالیات نشویم ...که داستان هزار و یک شب است.
    موضوع سئوال بسیار ساده است ...منتها نمیدونم چرا داره تبدیل به نرم افزار حقوق دستمزد میشه .....(البته بازم بر میگرده به نحوه سئوال من متاسفانه )

پس از پاسخ جناب mazoolagh --در پست 7 و پست 9 بنده سئوال رو دوباره پرسیدم و نمونه قراردادم
    ---و پس از پاسخ ایشان بود که بنده دیدم چه نکات صحیحی رومیفرمایند و دچار این تناقض شدم که اصلا دارم سئوال رو درست میپرسم ؟!؟!؟!؟ نکنه دارم همه رو گمراه می کنم و خودم هم دچار صدای ذهنی شدم و هرچی فکر میکنم بلدم بقیه هم همینطوری بلدن ........
    این شد که نحوه پرسیدن عوض شد ....

حالا برای ختم کلام نوع پرسیدن سئوال عکس زیر رو ملاحضه بفرمایید ....میخواهیم فرم و جدول متصلی داشته باشیم شبیه فرم زیر:

http://s14.picofile.com/file/8409428...l_system_9.jpg

طراحی جدول مرتبط چگونه خواهد بود ؟!؟!

در لینک زیر هم فرمی فایل اکسس شبیه به تصویر طراحی شده تقدیم میگردد ....(باید جدولی بسازیم که نتیجه اش فرم موجود باشد)

http://s15.picofile.com/file/8409428318/payrol5.rar.html

فرض بر این است که در ابتدای سال ایتم های مزدی از طرف اداره کار اعلام شده و ما میخواهیم بعنوان اطلاعات پایه که در همه جای برنامه استفاده می شوند این اطلاعات را از طریق فرمی در یک جدول ذخیره کنیم ....پس برای هر سال فقط یک رکود اطلاعاتی داریم ...عنوان ایتم ها بصورن پیش فرض موجود است ....

و در کل مشکل اینجاست که ما واقعا سطح دانش فنی یکدیگر را نمی دانیم و واقعاٌ نمیدونیم طرف سئوال کننده متوجه مفهوم پاسخ های ما میشود یا خیر ..به همین دلیل بهتر است پاسخ ها رو کامل ارائه بدیم ....و انشالله در این راستا همه دوستان مشارکت داشته باشند .....
    با سپاس از همه شما بزرگواران

آخرین ویرایش به وسیله narpco : یک شنبه 06 مهر 1399 در 15:25 عصر

محل زندگی
    کرج

سلام
    قطعاً دراینجا اعداد دیگری بعنوان مبنا باید باشد که جمع این 5 آیتم رو با آن مقایسه بکنیم و متوجه شویم که آیا مشمولیت وجود دارد یا نه . بعنوان مثال کسی حقوق و مزایای ماهیانه اش 28/000/000 ریال است و سوال شود آیا حقوق و مزایای این شخص مشمول مالیات میشود یا نه ؟ خوب کاملاً مشخصه برای اینکه بفهمیم حقوق و مزایای این شخص مشمول مالیات است یا نه باید مبلغ سقف مالیاتی مشخص باشد که من از طریق تفاضل ایندو متوجه این قضیه بشوم . بنظرم در فایل نمونه آقای narpco باید یک جدول دیگر وجود داشته باشد ودر آن فایل مبالغ معافیت بیمه و مالیات برای سال موردنظر مشخص باشد .

-------------------------------------------

دوست گرامی ممنون از مشارکت شما

جهت اطلاع عرض می کنم که در چند پست قبل تر ..لینک زیر....

https://barnamenevis.org/showthread....C%D9%85-%D8%9F

ما با جناب eb1345 مفصل به حل مسئله در باب موضوع مالیات پرداخته ایم و ایشان هم بی دریغ تا اخر موضوع رو حل کردن .....

و موضوع مالیات محاسبه آن و اینکه به چه رقمی چقدر مالیات تعلق میگیره موضوع این تاپیک نیست .......
    بحث این تاپیک از پایه در باره نحوه طراحی نوعی فرم و جدول خاص هست ....که عنوان بیمه و مالیات جهت مثال فرضی ...استفاده شده است .....

انشالله همراه باشید در ادامه ببینیم به چه راه کاری می رسیم ....سپاس از شما .....

محل زندگی
    کرج

سلام

bime maliat value id
    no yes H_paye 1
    no no H_sanavat 2
    ---------------------------------

با سلام پاسخ حضرتعالی هم ایضاً پاسخ داده شده به پست 16

با سپاس از همراهی شما
    آخرین ویرایش به وسیله narpco : یک شنبه 06 مهر 1399 در 14:42 عصر

محل زندگی
    تهران

سلام
    لینک فایل نمونه اکسس
    بسیار ممنونم

سلام
    به توضیحات پست شماره 3 عنایت بفرما ! در فایل نمونه ای که با نام payrol.accdb در پست شماره 3 قرار داده اید تنها و تنها یک جدول که دارای 6 فیلد آی دی - حقوق پایه –پایه سنوات-حق اولاد –حق مسکن-بن کارگری وجود دارد بعد سوال کرده اید :

انصافاً خود جنابعالی در مقام یک پاسخگو به این تاپیک چه جوابی برای این سوال میتوانید داشته باشید ؟ چجوری باید فهمید که فیلد حقوق ماهیانه به مبلغ 2000،000 ریال مشمول بیمه یا مالیات است یا نه ؟ این فیلد عددی با چه عدد دیگری باید مقایسه شود که نتیجه گیری شود این فیلد مشمول بیمه یا مالیات است یا نه . بقول خودتان همه که از ندای درونی همدیگر که خبر نداریم در این فضای مجازی نه صدای همدیگر را میشنویم و نه تصویری از همدیگر. کسی چه میداند که منظور شما اعداد و ارقامی است که در لیست تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی
    اعلام شده
    . حتی اگر شخص پاسخگو هم منظور شما رو بفهمد باز هم باید سوال را طوری مطرح نمود که قابل فهم و استدلال باشد .

باز با این توضیح بسیار ناقص شما و صرفا برداشتی که از سوال پست 1 داشتم جدولی را برای شما تهیه و ارسال نمودم . اما جنابعالی در ابتدای پست بعدی (شماره 7 ) اشاره کردید از توضیحات اضافه خودداری می کنم چون کلا از مسیر منحرف شدیم ...
    معنی این جمله به نوعی این است که با توجه به توضیحاتی که قبلاً داده اید متوجه منظور شما نشده ام . واقعیتش در همان پست بنده از این جمله تا حدودی ناراحت شدم ولی نه در حدی که جنابعالی آن را با اهمیت جلوه داده اید . که در ادامه برای اینکه ثابت کنم که بنده از مسیر منحرف نشده ام ویدئوی را تهیه و ارسال کردم که بعداً خودم متوجه اشتباهی از طرف خودم شدم و سریع آن را حذف کردم .

دوستان سلام روز بخیر با سپاس از زحمات شما ......
    7 عدد فیلد داره

میخواهیم برای 5 فیلد :
    لینک فایل نمونه جدید :
    http://s14.picofile.com/file/8409316...ol2_accdb.html
    جالب اینجاست که در پست شماره 7 که هم خودت و هم بنده را متهم کردید که از مسیر منحرف شدیم قصد داشته اید که این دفعه منظورت را واضح بیان کنید ولی همان سوال پست قبلی را دوباره مطرح کردید . که اینجا بود که سوال پست 11 مطرح گردید .

در ادامه هم مشاهده کردید که دو دوست عزیز atf1379 و padide55 سعی کردند با توضیحاتشون شما را متوجه کنند که توضیحات و فایل شما ناقص است .

خیلی موضوع رو جدی گرفته اید جناب آقای ناصریان عزیز !

و پاسخ پست ..11 و سئوال :
    ""عنوان یک فرد حسابرس و آشنا به قوانین ممکنست بصورت تئوری بفرمائید چگونه باید فهمید که حقوق و مزایائی مشمول بیمه یا مالیات میشود یا نه ؟""" را بدهیم ....
    باید عرض کنم این موضوع تئوری نیست .
    قانونی است که از طرف سازمان عامل درخواست به مجلس اعلام تبدیل به قانون و جهت استفاده در اختیار عموم قرار میگیرد ...در صورت تغییر هم دیگر این مراتب طی نمی شود تنها توسط سازمان عامل تصحیح و اعلام می گردد...
    اگر بخواهیم همین موضوع حقوق رو پیگیری کنیم جدولی وجود دارد حدود 200 آیتم مزدی درآن وجود دارد که خیلی ها آن را ندیده اند و تنها تعدادی از این آیتم های بصورت روزمره استفاده میگردد که در اصناف سازمان ها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند
    به هر روی .....این لیست بصورت مشترک از سمت تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی به دستگاه قانون گذار اعلام شده و هر سازمان بصورت انفرادی اعلام نموده که مثلا از این 200 آیتم 150 تاش بیمه یا مالیات یا هردو..... بهشون تعلق میگیره یا اصلاً هیچکدام به این آیتم ها تعلق نمیگره
    مثلا میگن حق اولاد مشمول بیمه یا مالیات نیست ..البته تبصره هایی هم وجود دارد که بحث اصلاح قانون پس از تاریخ تصویب اولیه است که به سایر موضوعات و عنوان ها و چگونگی واقع شدن رویداد آیتم مزدی بر می گردد ....مثال گفته میشود اگر عیدی یکبار در سال پرداخت گردد فلان قدر مشمولیت مالیاتی دارد ...و اگر بصورت یک دوازدهم هر ماه پرداخت گردد فلان قدر .....اگر مجموع عیدی و حقوق کمترا ز سقف معافیت سالیانه باشد معاف است و صدها زیر قانون دیگر...که با اسناد بالادستی اولیه خیلی فاصله زمانی و سازمانی دارند و البته به موضوع بحث ما هم خیلی ارتباطی ندارد ......این آیتم های مزدی و اینکه ایا مشمول مالیات و بیمه هستند یا نه روی سایت تامین اجتماعی و دارایی قابل دسترس است ...
    هدف از این توضیحات این بود که ...لطفا درگیر موضوع بیمه و مالیات نشویم ...که داستان هزار و یک شب است.
    موضوع سئوال بسیار ساده است ...منتها نمیدونم چرا داره تبدیل به نرم افزار حقوق دستمزد میشه .....(البته بازم بر میگرده به نحوه سئوال من متاسفانه )
    فرض بر این است که در ابتدای سال ایتم های مزدی از طرف اداره کار اعلام شده و ما میخواهیم بعنوان اطلاعات پایه که در همه جای برنامه استفاده می شوند این اطلاعات را از طریق فرمی در یک جدول ذخیره کنیم ....پس برای هر سال فقط یک رکود اطلاعاتی داریم ...عنوان ایتم ها بصورن پیش فرض موجود است ....
    بنده واقعاً متعجبم چرا جناب narpco نمیخواهند قبول کنن که فایلشون ناقصه و توضیحاتشون هیچ کمکی به حل مسئله نمی کنه
    هر دفعه فایلی رو با یک جدول که دارای 5 فیلد عددی است میفرستی و سوال شما اینست که مشخص شود که آیا این عددها مشمول بیمه است یا نه . بعد هم اشاره می کنین که من منظورم لیست بیمه است و قانون x و y
    مگه واقعاً امکان داره به این سوال پاسخ داد ؟
    سوال شما مثل این میمونه که من یک جدول یک رکوردی که شامل همین فیلد های حقوق و مزایا که شما نام برده اید درج کنم و مبالغی در هر کدام وارد کنم و بعد از شما سوال کنم آیا این حقوق و مزایای من هست یا نه . آیا جنابعالی از این سوال بنده خندت نمی گیره و به سالم بودن عقل من شک نمی کنی که آخه این چه سوالیه ؟ من که علم غیب ندارم که بدونم حقوق و مزایای شما چقدر است ؟

آقای narpco عزیز بجای اینهمه قصه گوئی سعی کنید یک بازنگری نسبت به سوالی که کرده ای داشته باشی
    خدا نگهدار

محل زندگی
    کرج

دوست عزیز چون من خیلی متوجه لحن و کلام شما نمیشم و ممکنه قضاوتی بکنم که صحیح نیست اینه که خیلی قصد ندارم موضوع رو به حاشیه ببرم ...احساس می کنم خشم شما غالب بر محیط شده و خیلی خوشایند بنده نیست با خشم و بغض باکسی وارد گفتگو بشم ...

هر چی شما میگی درسته ....همه اشتباهات تقصیر بنده است .....فکر کنم به اندازه کافی و لازم وقتم رو برای توضیح به حضرتعالی صرف نموده ام .....بجای حل مسئله داریم وارد حاشیه میشیم که اصلا ربطی به موضوع نداره .....اینکه کی درست میگه کی غلط الان اهمیتی نداره .....مهم اصلاح ایراد هست حالا چه در سئوال چه در جواب .....
    حالا بنده از شما سئوال می کنم شما اینجا با راه حل هستید ...یا خودتون هم جزئی از مشکلید ....

به اندازه کافی توضیح داده شد که هدف هیچ کدام از مکالمات اتهام زدن به شما یا سایر دوستان نبوده ..اما اگر شما اینچنین میپندارید بنده مسئول فکر شما نیستم ...
    و یک جوری در مور اتهام صحبت می کنید که انگار شما متهم به قتل پادشاه عمان شدید .....فک کنم شما جدی گرفتی داستان رو ....
    یک سئوال ساده شده مثل همه سئوالات دیگه در کمال ادب و احترام ...اگر تمایل دارید پاسخ بدین اگر هم نه که هیچ .....نیازی به این همه هیا هو نیست ..دوست گرامی ..

اگر میخواهید درستی خودتان رو اثبات کنید ....و اینکه حق باشماست ...من صد هیچ به شما امتیاز میدم ..و زمین رو به شما واگذار می کنم .....شما ثابت شده ای اخوی و اگر اجازه بدین به این بحث ادامه ندیم

"""""انصافاً خود جنابعالی در مقام یک پاسخگو به این تاپیک چه جوابی برای این سوال میتوانید داشته باشید ؟ چجوری باید فهمید که فیلد حقوق ماهیانه به مبلغ 2000،000 ریال مشمول بیمه یا مالیات است یا نه ؟ این فیلد عددی با چه عدد دیگری باید مقایسه شود که نتیجه گیری شود این فیلد مشمول بیمه یا مالیات است یا نه """"

اما اگر هدفتون حل مسئله است ....فقط یک جمله به توضیحات دیگه اضافه می کنم که کنترل اینکه مبلغ ایتمی مشمول بیمه هست یا نه از طریق چک باکس انجام میشه

برای حضرتعالی که کارشناس حسابداری هستین بعیده اینکه واقعا متوجه نشده باشید موضوع چیه ...

به هر حال ما در خدمتیم ....

اگر علاقه به ادامه بحث شخصی دارید لطفا در پی وی ادامه بدید ....سپاسگزارم وقت و انرژی شما هستم ...بزرگوار
    دوستان پست شماره 15 آخرین ویرایش سئوال انجام شده ......ممنون میشم قبل از هرگونه قضاوتی مطالعه بفرمایید .....

محل زندگی
    کرج

بنده واقعاً متعجبم چرا جناب narpco نمیخواهند قبول کنن که فایلشون ناقصه و توضیحاتشون هیچ کمکی به حل مسئله نمی کنه
    هر دفعه فایلی رو با یک جدول که دارای 5 فیلد عددی است میفرستی و سوال شما اینست که مشخص شود که آیا این عددها مشمول بیمه است یا نه . بعد هم اشاره می کنین که من منظورم لیست بیمه است و قانون x و y
    مگه واقعاً امکان داره به این سوال پاسخ داد ؟
    سوال شما مثل این میمونه که من یک جدول یک رکوردی که شامل همین فیلد های حقوق و مزایا که شما نام برده اید درج کنم و مبالغی در هر کدام وارد کنم و بعد از شما سوال کنم آیا این حقوق و مزایای من هست یا نه . آیا جنابعالی از این سوال بنده خندت نمی گیره و به سالم بودن عقل من شک نمی کنی که آخه این چه سوالیه ؟ من که علم غیب ندارم که بدونم حقوق و مزایای شما چقدر است ؟

آقای narpco عزیز بجای اینهمه قصه گوئی سعی کنید یک بازنگری نسبت به سوالی که کرده ای داشته باشی
    خدا نگهدار

بزرگوار شما هم بجای توهین های کوتاه بلند به کسی که نمی شناسی محبت بفرمایید فایل ضمیمه شده پست 15 رو مطالعه کن که فقط یک فرم هست اگر دیده بودید متوجه می شدید که داستان چیه وهمینطور یک عکس ضمیمه شده ....اینقدر سریع بخودتون اجازه ندین هرکسی و هر چیزی رو قضاوت کنید ....

اگر فکر میکنید موضوع سئوال دور از عقل شماست و خندتون میگیره مجبور نیستید در بحث شرکت کنید ....

اگر فکر میکنید فایل ناقص هست و توانایی علمی دارید فایل رواصلاح کنید و ارائه بدید و بگید اینطوری بهتره ...نه اینکه به زمین و زمان ایراد بگیرید ....
    اما نه اگر منتظر نتیجه هستید ...باید صبور باشید ....
    آخرین ویرایش به وسیله narpco : یک شنبه 06 مهر 1399 در 18:02 عصر

محل زندگی
    کرج

"""""انصافاً خود جنابعالی در مقام یک پاسخگو به این تاپیک چه جوابی برای این سوال میتوانید داشته باشید ؟ چجوری باید فهمید که فیلد حقوق ماهیانه به مبلغ 2000،000 ریال مشمول بیمه یا مالیات است یا نه ؟ این فیلد عددی با چه عدد دیگری باید مقایسه شود که نتیجه گیری شود این فیلد مشمول بیمه یا مالیات است یا نه """"

************************************************** **************************************************
    الان یکی از دوستان به نکته جالبی اشاره کرد و بنده متوجه شدم ایراد کار کجاست که موضوع اینقدر جنجالی شده است

قصد ما این نیست که بخواهیم بدانیم مبلغ مثلا حق اولاد چقدر باید باشد که مشمول بیمه یا مالیات بشود یا خیر

هدف خود آیتم هست ...نه مبلغ ....نه مقدارش

موضوع رو خیلی ساده بیان می کنم

میخواهیم به یک سئوال ساده پاسخ دهیم

نام ایتم چیست ؟ جواب ...........حق اولاد

ایا این ایتم مشمول بیمه میشود ؟ بله --خیر
    ایا این ایتم مشمول مالیات میشود ؟ بله --خیر

مبلغ این ایتم بصورت عدد ثابت اعلام شده از طرف دولت چقدر است ؟ مثلا 3.000.000 ریال

حال در هرجای برنامه که این ایتم استفاده شود این کنترل انجام میشود که برای این آیتم با رقم ثابت ......بیمه و مالیات حساب کند یا خیر .........همین !!!!

بسیار امیدوار بودم با دیدن این عکس موضوع حل بشه

اگر به عکس دقت کرده باشید متوجه می شوید که اصلا ایتم مبلغ وجود ندارد و چک باکس ها فقط دارن کار کنترلی انجام میدن کنترل خود ایتم رو نه اینکه مبلغش چقدر هست ....یا اینکه چقدر باید باشه ..یا بین چه مبلغی تا چه مبلغی باشه ..موضوع اصلا و به هیچ عنوان بر سر مبلغ یک ایتم نیست ....برای خود ایتم باید مشخص کنیم که مشمولیت بیمه یا مالیات داره یا نه .... نه مبلغ آن ...

آخرین ویرایش به وسیله narpco : یک شنبه 06 مهر 1399 در 18:37 عصر

محل زندگی
    تهران

دوست عزیز چون من خیلی متوجه لحن و کلام شما نمیشم و ممکنه قضاوتی بکنم که صحیح نیست اینه که خیلی قصد ندارم موضوع رو به حاشیه ببرم ...احساس می کنم خشم شما غالب بر محیط شده و خیلی خوشایند بنده نیست با خشم و بغض باکسی وارد گفتگو بشم ...
    هر چی شما میگی درسته ....همه اشتباهات تقصیر بنده است .....فکر کنم به اندازه کافی و لازم وقتم رو برای توضیح به حضرتعالی صرف نموده ام .....بجای حل مسئله داریم وارد حاشیه میشیم که اصلا ربطی به موضوع نداره .....اینکه کی درست میگه کی غلط الان اهمیتی نداره .....مهم اصلاح ایراد هست حالا چه در سئوال چه در جواب .....
    حالا بنده از شما سئوال می کنم شما اینجا با راه حل هستید ...یا خودتون هم جزئی از مشکلید ....

به اندازه کافی توضیح داده شد که هدف هیچ کدام از مکالمات اتهام زدن به شما یا سایر دوستان نبوده ..اما اگر شما اینچنین میپندارید بنده مسئول فکر شما نیستم ...
    و یک جوری در مور اتهام صحبت می کنید که انگار شما متهم به قتل پادشاه عمان شدید .....فک کنم شما جدی گرفتی داستان رو ....
    یک سئوال ساده شده مثل همه سئوالات دیگه در کمال ادب و احترام ...اگر تمایل دارید پاسخ بدین اگر هم نه که هیچ .....نیازی به این همه هیا هو نیست ..دوست گرامی ..
    اگر میخواهید درستی خودتان رو اثبات کنید ....و اینکه حق باشماست ...من صد هیچ به شما امتیاز میدم ..و زمین رو به شما واگذار می کنم .....شما ثابت شده ای اخوی و اگر اجازه بدین به این بحث ادامه ندیم

اما اگر هدفتون حل مسئله است ....فقط یک جمله به توضیحات دیگه اضافه می کنم که کنترل اینکه مبلغ ایتمی مشمول بیمه هست یا نه از طریق چک باکس انجام میشه

برای حضرتعالی که کارشناس حسابداری هستین بعیده اینکه واقعا متوجه نشده باشید موضوع چیه ...

به هر حال ما در خدمتیم ....

اگر علاقه به ادامه بحث شخصی دارید لطفا در پی وی ادامه بدید ....سپاسگزارم وقت و انرژی شما هستم ...بزرگوار

دوستان پست شماره 15 آخرین ویرایش سئوال انجام شده ......ممنون میشم قبل از هرگونه قضاوتی مطالعه بفرمایید .....

واقعاً آدم فوق العاده بد بینی هستی آقای narpco !
    چرا اینجوری صحبت می کنید ؟ خدای نکرده با کسی دعوات شده ؟ در پست 15 اشاره کرده ای که
    دو روز است به این فکر می کنم که خطایی از بنده سر زده که این همه حب و بغض رو بر سر بنده خالی می کنید و مسلسل وار الفاظی رو با طعنه و کنایه نثار بنده می نماید.
    کجا بنده حب و بغض رو سر شما خالی کرده ام و کجا مسلسل وار الفاظی رو با طعنه و کنایه نثار شما کرده ام ؟ آیا در پیام خصوصی به شما طعنه ای زده ام که خودم خبر ندارم ؟ بنده فقط اشاره کردم که فقط بخاطر آن جمله شما«کلا از مسیر منحرف شدیم» تا حدودی ناراحت شدم و بس و در پست 11 هم از شما سوال زیر را پرسیده ام:

کجای صحبت ها و سوال بنده خدای نکرده با توهین و الفاظ بدی مطرح گردیده ؟
    بنده در پست شماره 18 بجای اینکه وارد حاشیه شوم و موضوعات بی ربطی را مطرح نمایم خواستم خواسته و سوال تکراری که در چند پست مطرح کرده بودی یادآوری کنم و در کمال ادب با طرح سوال ساده و ابتدائی خواستم ذهن شما روشن کنم که طرح سوال بصورتی که شما مطرح کرده ای فاقد جواب است . همین .
    در آخر پست فوق هم بجهت اینکه سوء تفاهم برطرف شود با حالت شوخی و خودمونی نوشتم :
    خیلی موضوع رو جدی گرفته اید جناب آقای ناصریان عزیز !

از بنده سوال می کنید : که شما اینجا با راه حل هستید ...یا خودتون هم جزئی از مشکلید ....
    آیا در این تاپیک بنده با راه حل بوده ام یا جزئی از مشکل ؟
    انتظار میرفت یک کم قدر شناس باشید . اینهمه بنده در تاپیک های مختلف به سوالات و ابهامات شما چه بصورت عمومی و چه بصورت خصوصی پاسخ های قانع کننده داده ام و ساعتها وقت با ارزش خودم را صرف جواب سوالات شما بکنم . به دور از انصاف بود بخاطر یک سوء تفاهم کوچک اینهمه بنده را از جهات مختلف مورد هجمه قرار بدهید .

ادعا میکنی بخاطر اینکه خیلی متوجه لحن و کلام من نیستید نمیخواهید قضاوت کنید و موضوع را به حاشیه ببری ولی عملاً اینکار رو دارید انجام میدهید.
    از درگاه ایزد منان آرزوی صبر و سعه صدر برای شما مسئلت دارم
    یا علی

محل زندگی
    کرج

حق با شماست ....و من الله توفیق باشید برادر ...

محل زندگی
    زاهدان

حق با شماست ....و من الله توفیق باشید برادر ...
    با سلام .
    یک نکته که چند روز پیش هم مطرح کردید برای نرم افزار بیمه تامین .
    متاسفانه سنگین نمودن سوال باعث میشه مثلا بنده وقت بگذارم و یک نرم افزار بیمه درست کنم و نمونه بگذارم تا راه حل مشخص بشه .
    لطف کنید مرحله به مرحله جلو برید .من خودم هر جا معلوماتم جواب بده در خدمتم .
    اگر متوجه باشید در چند پست قبل مشکل انتقال به ساب فرم مربوط به یک سوال رو هر چند نوع سوال دارای پیچیدگی بود ولی باشون مشارکت کردم تا مشکلشون رو تشخیص دادند و در پایان گفتند مشکل حل شد و این برای من خوشحال کننده است . در صورتی که هیچیک از دوستان همراهی ننمودند .

مسئله بعد
    در تمام این تاپیکها و سوالات بنده از موضوع این تاپیک متوجه شدم میتونم راهنمایی کنم خدمتتون . هر چند مشکل بنده در برنامه نویسی با بیسیک رو اعلام میکنم .
    جواب تاپیک شما

هنوز هم میگم اول شما جدولی که بنده گفتم ایجاد کنید .
    بعد بریم سراغ ادامه موضوع

اول باید یک جا تعریف کنید تمام ایتمها رو که کدام مشمول مالیات هست و کدوم نیست .

بعد در زمان ثبت باید هر فیلد که ثبت میشه رو از جدول فراخوان کرد اگر مشمول مالیات بود اونوقت در سر جمع جدا حساب کنه و مبلغ مالیات رو‌جدا کنه .مبلغ بیمه هم همینطور.
    شما یک جمع از صورتحساب ایتمهای مشمول بیمه میخواید .
    یک جمع هم از ایتمهای مشمول مالیات .
    در نهایت میرسیم به درصد مالیات
    که‌میشه موضوع پاسخهای جناب eb_1345
    که محدوده بدست امده شامل چند درصد بیمه میشه.
    یک‌کاری شبیه countif اکسل میخوایم.
    شما جدول رو درست‌کنید ضرر نمیکنید .

محل زندگی
    کرج

با سلام .
    یک نکته که چند روز پیش هم مطرح کردید برای نرم افزار بیمه تامین .
    متاسفانه سنگین نمودن سوال باعث میشه مثلا بنده وقت بگذارم و یک نرم افزار بیمه درست کنم و نمونه بگذارم تا راه حل مشخص بشه .
    لطف کنید مرحله به مرحله جلو برید .من خودم هر جا معلوماتم جواب بده در خدمتم .
    اگر متوجه باشید در چند پست قبل مشکل انتقال به ساب فرم مربوط به یک سوال رو هر چند نوع سوال دارای پیچیدگی بود ولی باشون مشارکت کردم تا مشکلشون رو تشخیص دادند و در پایان گفتند مشکل حل شد و این برای من خوشحال کننده است . در صورتی که هیچیک از دوستان همراهی ننمودند .

مسئله بعد
    در تمام این تاپیکها و سوالات بنده از موضوع این تاپیک متوجه شدم میتونم راهنمایی کنم خدمتتون . هر چند مشکل بنده در برنامه نویسی با بیسیک رو اعلام میکنم .
    جواب تاپیک شما

هنوز هم میگم اول شما جدولی که بنده گفتم ایجاد کنید .
    بعد بریم سراغ ادامه موضوع

اول باید یک جا تعریف کنید تمام ایتمها رو که کدام مشمول مالیات هست و کدوم نیست .

بعد در زمان ثبت باید هر فیلد که ثبت میشه رو از جدول فراخوان کرد اگر مشمول مالیات بود اونوقت در سر جمع جدا حساب کنه و مبلغ مالیات رو‌جدا کنه .مبلغ بیمه هم همینطور.
    شما یک جمع از صورتحساب ایتمهای مشمول بیمه میخواید .
    یک جمع هم از ایتمهای مشمول مالیات .
    در نهایت میرسیم به درصد مالیات
    که‌میشه موضوع پاسخهای جناب eb_1345
    که محدوده بدست امده شامل چند درصد بیمه میشه.
    یک‌کاری شبیه countif اکسل میخوایم.
    شما جدول رو درست‌کنید ضرر نمیکنید .
    سلام عزیز ممنون از از شما که پیگیر هستید مثل همیشه
    یک خواهش دارم
    دو تا لینک زیر رو ببینید

و

http://s15.picofile.com/file/8409428...yrol5.rar.html

و توضیحات پست شماره 22 رو

بعد از بررسی اگر پیشنهادتون تغییری نکرد من حتما به روش شما جدول میسازم

هدف منم اول اینکه بتونم درست توضیح بدم چی میخوام .....و دوم اینکه بتونم موضوع رو حل کنم .......

درنهایت اگر به نتیجه نرسیدم من بصورت ویدئویی مشکل رو توضیح میدم فکر کنم روش خیلی بهتری باشه نسبت به نوشتن .....

بازم سپاس از حضور شما

محل زندگی
    زاهدان

شما یک جدول ثبت حقوق و فرم مربوطه درست کنید
    یک جدول تمام فیلدها رو با این موضوع که مشمول بیمه و مالیات میشه یا نمیشه .
    یک فرم هم برای ثبت حقوق در فرم اول .
    نمونه رو بگذارید تا ببینیم چجوری میشه جمع مالیات و بیمه و کل دریافتی رو‌حساب کرد .فایلو اپلود کنید تا ادامه بدیم با دوستان

محل زندگی
    زاهدان

یک نکته
    اگر میخواهید چند ارزش رو در یک فیلد ثبت کنید
    دو‌حالت داره
    یا باید بصورت کد باشه
    یا اینکه بین هر کدوم از ایتمها یک فاصله نشانگر مثلا کاما قرار داد

مثال شما
    مثلا فیلد حقوق پایه
    bm12000
    به مفهوم مشمول بیمه و مالیات 12000ریال
    فیلد حق مسکن بصورت nm30000به مفهوم بیمه نه ولی مایات بلی مبلغ 30000
    اولین کد نشانگر بیمه بلی و خیر .دومین کد نشانگر مالیات بلی و خیر.
    در محاسبه باید شرط بکذارید که اگر کد بلی بود در جمع همون مورد بیاره
    این روش خوبه ولی همه جا کاربرد نداره .
    ولی میشه این کدها رو‌ از روی نوع فیلد از جدولی که گفتم بشناسه .اینجوری بعدا ایتمهای جدید حقوقی رو‌هم میشه بدون دردسر تعریف نمود.

محل زندگی
    زاهدان

یک نکته
    اگر میخواهید چند ارزش رو در یک فیلد ثبت کنید
    دو‌حالت داره
    یا باید بصورت کد باشه
    یا اینکه بین هر کدوم از ایتمها یک فاصله نشانگر مثلا کاما قرار داد

مثال شما
    مثلا فیلد حقوق پایه
    bm12000
    به مفهوم مشمول بیمه و مالیات 12000ریال
    فیلد حق مسکن بصورت nm30000به مفهوم بیمه نه ولی مایات بلی مبلغ 30000
    اولین کد نشانگر بیمه بلی و خیر .دومین کد نشانگر مالیات بلی و خیر.
    در محاسبه باید شرط بکذارید که اگر کد بلی بود در جمع همون مورد بیاره
    این روش خوبه ولی همه جا کاربرد نداره .
    ولی میشه این کدها رو‌ از روی نوع فیلد از جدولی که گفتم بشناسه .اینجوری بعدا ایتمهای جدید حقوقی رو‌هم میشه بدون دردسر تعریف نمود.

محل زندگی
    تهران

************************************************** **************************************************
    الان یکی از دوستان به نکته جالبی اشاره کرد و بنده متوجه شدم ایراد کار کجاست که موضوع اینقدر جنجالی شده است

قصد ما این نیست که بخواهیم بدانیم مبلغ مثلا حق اولاد چقدر باید باشد که مشمول بیمه یا مالیات بشود یا خیر

مبلغ این ایتم بصورت عدد ثابت اعلام شده از طرف دولت چقدر است ؟ مثلا 3.000.000 ریال

حال در هرجای برنامه که این ایتم استفاده شود این کنترل انجام میشود که برای این آیتم با رقم ثابت ......بیمه و مالیات حساب کند یا خیر .........همین !!!!

اگر به عکس دقت کرده باشید متوجه می شوید که اصلا ایتم مبلغ وجود ندارد و چک باکس ها فقط دارن کار کنترلی انجام میدن کنترل خود ایتم رو نه اینکه مبلغش چقدر هست ....یا اینکه چقدر باید باشه ..یا بین چه مبلغی تا چه مبلغی باشه ..موضوع اصلا و به هیچ عنوان بر سر مبلغ یک ایتم نیست ....برای خود ایتم باید مشخص کنیم که مشمولیت بیمه یا مالیات داره یا نه .... نه مبلغ آن ...

اگر از همان ابتدا سؤالت را با توضیحات این پست مطرح کرده بودید قطعاً در همان پست اول جوابت را میگرفتی و نیاز به این همه حاشیه رفتن هم نبود .
    خواسته شما در این پست بطور دقیق در ویدئوئی که در لینک زیر قرار داده ام اجرا میشود ( البته اگر این دفعه متوجه منظور شما شده باشم)
    ان شاءالله دوستان در اجرای این خواسته به شما کمک خواهند کرد . موضوع زیاد پیچیده ای نیست .

http://s15.picofile.com/file/8409465...molMB.rar.html

خدا نگهدار

محل زندگی
    زاهدان

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    ا
    خواسته شما در این پست بطور دقیق در ویدئوئی که در لینک زیر قرار داده ام اجرا میشود ( البته اگر این دفعه متوجه منظور شما شده باشم)
    سلام
    فکر کنم دقیقا همین باشه

در نهایت باید جمع موارد مشمول مالیات جدا گرفته بشه و درصد مالیات متناظر حساب بشه
    برای بیمه هم همینطور .

فقط شما که راهکار رو ایجاد کردید و کاررو انجام دادید .لطف کنید اکسس مربوطه رو هم بگذارید که کار کامل باشه .

محل زندگی
    کرج

سلام بله همین هست ...-تلاش من این بود بتونم تو یک جدول همه چیز رو بیارم - یه تلاشی هم کردم نمیدونم چقدر از نظر اصولی درست هست که همه موارد رو در یک جدول به نحو زیر طراحی کرد.

اینطوری در یک جدول که باشه موقع جستجو هم همه متغیر ها به سمت یک جدول بر میگردند برای جستجوی مبلغ ثابت هر ایتم و اینکه مشمول بیمه و مالیات هستن یا نه ...البته اینکه فکرم درسته یا نه نمیدونم ...

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

سلام بله همین هست ...-تلاش من این بود بتونم تو یک جدول همه چیز رو بیارم - یه تلاشی هم کردم نمیدونم چقدر از نظر اصولی درست هست که همه موارد رو در یک جدول به نحو زیر طراحی کرد.

اینطوری در یک جدول که باشه موقع جستجو هم همه متغیر ها به سمت یک جدول بر میگردند برای جستجوی مبلغ ثابت هر ایتم و اینکه مشمول بیمه و مالیات هستن یا نه ...البته اینکه فکرم درسته یا نه نمیدونم ...
    طراحی جدول درست و انتخاب فیلدها بطور بدیهی همین هست (بجز سال که باید عدد باشه) - فقط شاید اسامی فیلدها طولانی باشه.

محل زندگی
    زاهدان

نقل قول نوشته شده توسط mazoolagh مشاهده تاپیک
    طراحی جدول درست و انتخاب فیلدها بطور بدیهی همین هست (بجز سال که باید عدد باشه) - فقط شاید اسامی فیلدها طولانی باشه.
    جدول پرسنل
    جدول آیتمهای حقوق
    جدول فیش حقوقی

برای جدول فیش فرم درست کنید و حقوق رو تعریف کنید.
    کوئری رو ببینید

مبلغ کل حقوق - جمع کل مشمول مالیات- جمع کل مشمول بیمه

از اینجا به بعد میریم سراغ اینکه جمع کل مشمول چه میزان بیمه و یا مالیات میشه
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

جدول پرسنل
    جدول آیتمهای حقوق
    جدول فیش حقوقی

برای جدول فیش فرم درست کنید و حقوق رو تعریف کنید.
    کوئری رو ببینید

مبلغ کل حقوق - جمع کل مشمول مالیات- جمع کل مشمول بیمه

از اینجا به بعد میریم سراغ اینکه جمع کل مشمول چه میزان بیمه و یا مالیات میشه

سلام
    من هم تا قبل از توضیحات پست 22 فکر میکردم موضوع ، موضوع بیمه و مالیات تعدادی نفر مد نظر است منتها در توضیحات پست 22 اشاره شده که منظور این نیست که حقوق و سایر آیتم های حقوق آقای x و y مشمول بیمه و مالیات میشود یا نه بلکه یک سری آیتم حقوق بصورت کلی و برای یکسال ارائه شده که باید مشخص شود مشمول بیمه و مالیات میشود یا نه.
    من هم این چند روزه با توجه به اینکه با کدهای ویژوال بیسیک هم آشنائی دارم ولی موفق نشدم خواسته آقایnarpco را اجرائی کنم . بنظرم جواب همان است که جناب eb_1345 در ویدئوشان در پست 30 به نمایش گذاشته اند. و ایکاش نمونه خودشون رو در اینجا قرار میدادن ولی احساس می کنم بخاطر دلخوری ای که پیش آمد ایشون از این کار منصرف شدن .

محل زندگی
    کرج

سلام
    من هم تا قبل از توضیحات پست 22 فکر میکردم موضوع ، موضوع بیمه و مالیات تعدادی نفر مد نظر است منتها در توضیحات پست 22 اشاره شده که منظور این نیست که حقوق و سایر آیتم های حقوق آقای x و y مشمول بیمه و مالیات میشود یا نه بلکه یک سری آیتم حقوق بصورت کلی و برای یکسال ارائه شده که باید مشخص شود مشمول بیمه و مالیات میشود یا نه.
    من هم این چند روزه با توجه به اینکه با کدهای ویژوال بیسیک هم آشنائی دارم ولی موفق نشدم خواسته آقایnarpco را اجرائی کنم . بنظرم جواب همان است که جناب eb_1345 در ویدئوشان در پست 30 به نمایش گذاشته اند. و ایکاش نمونه خودشون رو در اینجا قرار میدادن ولی احساس می کنم بخاطر دلخوری ای که پیش آمد ایشون از این کار منصرف شدن .

ممنون از پیگیری شما مشکل از طریق دیگری کامل حل شد .از همه دوستانی هم که درگیر پاسخ به سئوال بودن بسیار سپاسگزاریم....

آخرین ویرایش به وسیله narpco : پنج شنبه 10 مهر 1399 در 15:59 عصر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 12 بهمن 1397, 11:51 صبح
  2. ادیتور در اکسس
    نوشته شده توسط esmaeil2012 در بخش Access
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 13 دی 1390, 12:03 عصر
  3. سوال: چگونه میتوان Add-Ins ساخت و به برنامه اکسس اضافه کرد ؟!!!
    نوشته شده توسط amir179 در بخش Access
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 03 دی 1390, 12:22 عصر
  4. سوال: چگونه میتوان اعمال ریاضی را در اکسس انجام داد
    نوشته شده توسط amir4_1363 در بخش Access
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 13 شهریور 1387, 11:30 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید