نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: مشکل آپدیت نشدن دیتا بیس در sql server 2000

مشکل آپدیت نشدن دیتا بیس در sql server 2000

یه سایت دارم که با
    asp.net طراحی شده دیتا بیسش هم sqlserver 2000 وقتی که تو برنامه دستور آپدیت یا اضافه کردن رکورد دارم انجام نمیشه در ضمن هیچ پیغام خطایی هم نمیده یعنی برنامه روند کار خودشو انجام میده ولی هیچ اطلاعاتی در پایگاه داده ذخیره نمیشه قبلا که دیتا بیس اکسس بود بدون هیچ مشکلی کار میکرد ولی وقتی تبدیل کردم به sqlserver2000 این مشکل پیش اومده البته دوباره رفتم تو خود Enterprice manager جداول رو از اول ساختم بازم نشد
    تمام سطح دسترسی ها رو هم کنترل کردم مشکلی نداشت در از خود یوزر ویندوز برای کانکشن استفاده میکنم، سیستم عامل هم
    windows xp pro نسخه دات نت هم 2005

چون مدیر از من خاست که تاپیک رو درست بزنم من این پست رو زدم ( متاسفانه اشکال از سیستم فروم است نه من!!!)
    یه سایت دارم که با asp.net طراحی شده دیتا بیسش هم sqlserver 2000 وقتی که تو برنامه دستور آپدیت یا اضافه کردن رکورد دارم انجام نمیشه در ضمن هیچ پیغام خطایی هم نمیده یعنی برنامه روند کار خودشو انجام میده ولی هیچ اطلاعاتی در پایگاه داده ذخیره نمیشه قبلا که دیتا بیس اکسس بود بدون هیچ مشکلی کار میکرد ولی وقتی تبدیل کردم به sqlserver2000 این مشکل پیش اومده البته دوباره رفتم تو خود Enterprice manager جداول رو از اول ساختم بازم نشد
    تمام سطح دسترسی ها رو هم کنترل کردم مشکلی نداشت در از خود یوزر ویندوز برای کانکشن استفاده میکنم، سیستم عامل هم windows xp pro نسخه دات نت هم 2005 است.

کاربر تازه وارد آواتار Y2K
    محل زندگی
    56
    ایمان جان اگه اون کد آپدیت یا اینسرت رو هم بذاری ممنون میشیم

مطمئن باشید که تمام ذستورات درسته، اشکال از sqlserver چون دیتابیس برنامه اکسس بود درست کار میکرد ولی وقتی دیتا بیس رو تغییر دادم این مشکل پیش اومد، در ضمن برای اطمینان بیشتر بگم که کدی هم خودم نزدم خود sqldatasource کد آپدیت و اینزرت رو تولید کرده ولی در هر صورت مطمن باشید که اشکال از کد ها نیست چون با موتور اکسس کار میکنه ولی با sqlserver نه

اطلاعاتی را حتما از بانک می خوانی ودر textboxهایی ذخیره می کنی وبرای ویرایش مقادیر درون textbox را تغیر می دهی و دکمه ویرایش را کلیک می کنی در این حین مقادیر تغیر یافته در بانک ویرایش نمی شود بلکه مقادیر اولیه که هنگام load شدن صفحه در textbox بایند مشود را در بانک اعمال می کند لذا شما کدی که مقادیر اولیه را در textbox بایند می کند در دستور if not ispostback then end if قرار دهید مشکل حل می شود

نخیر

نقل قول نوشته شده توسط eshaghi
    اطلاعاتی را حتما از بانک می خوانی ودر textboxهایی ذخیره می کنی وبرای ویرایش مقادیر درون textbox را تغیر می دهی و دکمه ویرایش را کلیک می کنی در این حین مقادیر تغیر یافته در بانک ویرایش نمی شود بلکه مقادیر اولیه که هنگام load شدن صفحه در textbox بایند مشود را در بانک اعمال می کند لذا شما کدی که مقادیر اولیه را در textbox بایند می کند در دستور if not ispostback then end if قرار دهید مشکل حل می شود
    نخیر، لطفا پست های قبل رو بخونید، مشکل از ویرایش نیست حتی برای اضافه کردن رکورد جدید هم همین مشکل هست. درضمن گفتم که خود برنامه صحیح و سالم است و درست کار میکنه البته تا موتور اکسس،
    من فکر کنم چون sqlserver رو روی ویندوز xp نصب کردم این مشکل پیش اومده
    ، چون خودم یه نسخه از sqlserver رو داشتم که رو ویندوز xp نصب نمیشد، ولی این نسخه که جدید دارم رو ویندوز xp بدون هیچ مشکلی نصب شد، به نظر شما مشکل از این نیست؟

الان برنامه رو با sql server 2005 تست کردم درست کار میکنه هیچ مشکلی نداره، ولی چون باید تحویل بدم پروژه رو حتما باید sql 2000 باشه

یه سوال داشتم اینه که وقتی از یوزر خود ویندوز برای کانکت به اس کیو ال استفاده میکنیم کدوم یوزر تو sql میشه؟
    من رفتم تو قسمت security دیدم یه یوزر به نام builtin\administrator هست این یوزر رو به دیتابیسم اضافه کردم تمام سطح دسترسی ها رو هم بهش دادم به اون 2 تا یوزری که از قبل خودشون بودن یعنی guest,pub هم تمام سطح دسترسی ها رو دادم دیگه واقعا نمیدونم اشکال از کجاست

sqlserver را دوباره نصب کنیدودر هنگام نصب sqlserver 2000 آیکن xmod را تیک بزنیدوبا authintication windows یک کانکت بسازید ویا با کد زیردر رشته اتصال
    server=localhost;
    data base=" نام بانک";
    و یا از طریق ویزارد یک کانکت که ui,passsآن blank با تیک windowsauthenticatin باشد
    در ضمن برای ویرایش از جمله sqlباید استفاده کنی

مشکلاتم حل شد، اشکال از provider بود، تو ویزارد sqldatasource وقتی sql server رو انتخاب میکنیم زیرش یه انتخاب دیگه داره که از کدام پروایدر استفاده کنه، من گزینه پیش فرض رو انتخاب کرده بودم در صورتی که باید گزینه دوم رو انتخاب می کردم که یه کلمه native توش بود. این کارو کردم درست شد.

تاپیک های مشابه

1. SQL Server 2000 بهتره یا SQL Server 2005 برای VB6
    نوشته شده توسط mahmood744 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 13 دی 1386, 17:52 عصر
  2. Link Server & Import Data In SQL Server 2000
    نوشته شده توسط A.Farzin در بخش SQL Server
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 01 دی 1386, 13:53 عصر
  3. پیغام خطا پس از نصبSQL Server 2000 روی Windows Server 2003
    نوشته شده توسط ravanfar در بخش SQL Server
    آخرین پست: پنج شنبه 03 دی 1383, 23:41 عصر
  4. نصب SQl Server 2000 بر روی ویندوز Net Server 2003.
    نوشته شده توسط zehs_sha در بخش مسائل مرتبط با نصب و راه اندازی
    آخرین پست: پنج شنبه 24 مهر 1382, 13:38 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •