اگر فردی مبتدی هستید و هیچ تجربه ای در طراحی وب ندارید برای حرفه ای شدن بایستی یک سری مهارت ها و مقدمات طراحی وب را یاد بگیرید. اگرچه مبحث آموزش طراحی سایت فقط به افراد مبتدی و کم تجربه محدود نمی شود. حتی حرفه ای های طراحی سایت نیز به آموزش نیاز دارند. زیرا دنیای وب روز به روز در حال تغییر است و هر کسی که در این حوزه فعالیت می کند برای دریافت آخرین اطلاعات و گرایش های طراحی وب و حرفه ای شدن و حرفه ای ماندن به آموزش نیازمند است.


شما با راهکار های مختلفی می توانید اقدام به آموزش طراحی سایت کنید. با استفاده از کتاب های موجود در بازار و اینترنت، با استفاده از ویدئو های موجود و یا با ثبت نام و شرکت در کلاس ها و دوره های آموزشی طراحی سایت.


آموزش HTML و CSS:
آموزش HTML و CSS قدم اول و ابتدایی آموزش طراحی سایت است. بعد از آن اگر می خواهید به یک توسعه دهنده ی وب تبدیل شوید بایستی شروع به مرور آموزش های PHP کنید و اگر می خواهید به یک برنامه نویس تبدیل شوید که می تواند بر عملکرد وب سایت کنترل و نظارت داشته باشد بایستی آموزش های جاوااسکریپت را دریافت کنید.


آموزش راه اندازی طراحی وب با استفاده از کدنویسی HTML به شما این امکان را می دهد که کنترل بهتری بر فرآیند طراحی داشته باشید و بتوانید وب سایتی حرفه ای راه اندازی کنید. همچنین به شما درک بهتری از وب سایت می دهد. با آموزش HTMLL می توانید هر چه سریعتر وب سایت هایی عالی و کارآمد ایجاد کنید.


HTML به معنای زبان نشانه گذاری ابرمتنی می باشد. HTML یک زبان رایانه ای است که برای ایجاد یک وب سایت لازم است آن را بدانید. HTML در واقع اساس و اسکلت وب سایت شما را تشکیل می دهد.


CSS یک زبان صفحه استایل است که وب سایت شما را سبک و شکل و شمایل می دهد.


HTML و CSS دو عنصر جدا ناپذیر از یکدیگر هستند و با هم کار می کنند. شما با استفاده از HTML می توانید یک صفحه ی وب راه اندازی کنید و با استفاده از CSS جلوه های بصری در آن بکار برید و آن را زیبا سازی کنید.


با شرکت در دوره های آموزشی HTML و CSS آموزشگاه درکوب می توانید یادگیری طراحی سایت را هر چه سریعتر شروع کنید و یک طراح حرفه ای شوید.


اگرچه حرفه ای شدن زمان بر است، اما سخت نیست و برای همه با هر شرایطی امکان پذیر است.


آموزش جاوااسکریپت
پس از اطمینان از کسب مهارت های HTML و CSS، نوبت به آموزش جاوااسکریپت می رسد. جاوااسکریپت یک زبان برنامه نویسی می باشد که بر عملکرد وب سایت کار می کند و به وب سایت شما قدرت تعامل با کاربر را می دهد.


با جاوااسکریپت می توانید:


اعتبار داده ها در فرم ها را بسنجید.


وب سایت را بر اساس بازدید کاربران سفارشی کنید.


اگر می خواهید یک طراح سایت شوید و نه یک توسعه دهنده ی وب، نیاز به حجم خیلی زیادی از آموزش های جاوااسکریپت ندارید. به خصوص اگر می خواهید از وردپرس برای طراحی استفاده کنید، به خیلی از آموزش های جاووااسکریپت نیاز ندارید. زیرا در وردپرس پلاگین ها و ابزار های زیادی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید یک وب سایت راه اندازی کنید.


جاوااسکریپت یک زبان برنامه نویسی و عنصر مهم طراحی سایت است. اگر نمی خواهید یک توسعه دهنده ی وب شوید، آموزش های اصلی جاوااسکریپت و یک درک کلی از آن کفایت می کند.


آموزش PHP
آموزش PHP برای طراحانی که با وردپرس کار می کنند یک گزینه ی انتخابی می باشد.


وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا و پلتفرم محبوب برای طراحی سایت در دنیا می باشد. اگر با وردپرس کار می کنید، آشنایی با PHP برای شما کافی می باشد.


PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور می باشد که وردپرس برای طراحی سایت از آن استفاده می کند.


بدون آشنایی با PHP، طراحی سایت با وردپرس می تواند کمی سخت و گیج کننده باشد.


اگر تازه کار هستید و اخیراً شروع به یادگیری طراحی سایت نموده اید، داشتن یک کامپیوتر و یک ویرایشگر متن (مانند نت پد) برای شروع کافیست. اگرچه، به مرور و با پیشرفت کار ممکن است به ابزار های دیگری نیاز پیدا کنید.
آموزش طراحی سایت حرفه ای