سوناتا هیبریدی کاملاً جدید هیوندای روان ، راحت و از همه مهمتر کاملاً مقرون به صرفه است

بررسی اجمالی
علی رغم وجود چند انتخاب در هنگام هل دادن خودرو ، سوناتا هیبرید یک سدان خانوادگی راحت و مقرون به صرفه است
ده سال پیش - جهنم ، حتی پنج - این امکان وجود نداشت. من فقط درمورد این واقعیت نیستم که نسخه تازه تجدید نظر شده هیوندای Sonata Hybrid به طور متوسط ​​5.0 لیتر در هر 100 کیلومتر در طول یک هفته رانندگی مختلط در بزرگراه و شهر داشت. یا اینکه این کار را بدون کوچکترین ذره ای از دست دادن انجام داده است ، این ویژگی آزار دهنده از سرعت نامناسب در موقعیت های نامناسب که رانندگان واقعی هاردکور پریوس ادعا می کردند حق تولد آنها بود.
نه ، آنچه که من در مورد آن صحبت می کنم این است که به طور چشمگیری صرفه جو 5.0 لیتر در 100 کیلومتر میانگین من نیز به میانگین "ترکیبی" که Sonata Hybrid برای آن توسط کانادا رتبه بندی شده است ، ضربه می زند. نه نزدیک ، نه تقریبا ، اما صدا در. هیوندای ادعا کرد که سدان خانوادگی الکتریکی خود باید به طور متوسط ​​در هر 100 کیلومتر پنج لیتر باشد و اگر این دقیقاً همان چیزی نباشد که ابزار دقیق دیجیتال Sonata اعلام می کند ، لعنتی.
این حداقل هرگز برای من اتفاق نیفتاده است. من نزدیک بوده ام ، معمولاً با موتورهای دیزلی و برخی از مدل های اخیر Toyota در Prius بوده ام. با این حال ، اغلب اوقات ، مصرف سوخت در دنیای واقعی و رتبه بندی رسمی من پسر عموی دور است ، متخلفان متخلف - موتورهای چهار سیلندر فورد اکوبوست زودتر از همه بدترین بودند - که اغلب مصرف 50٪ بدتر از آنچه پیش بینی شده بود را در دنیای واقعی ارسال می کنند. سرزنش روشهای تست منسوخ شده یا نیروگاههای محرکه که به طور متحرکانه ای تحت رژیم خاص آزمایش آزمایشگاهی مقرون به صرفه هستند ، اما در صورت تکرار لاستیک با جاده واقعی ، در تکرار آن بی فایده است. چه اتفاقی افتاده است ، نه تنها هیوندای بخاطر تولید یک اتومبیل (در اندازه مناسب) با 5.0L / 100 کیلومتر رتبه بندی ترکیبی مورد استقبال قرار گرفته است ، بلکه در واقع رسیدن به این اعداد ستاره ای نیز مضاعف است.
در اینجا کمی دید لازم است. یک دهه پیش ، یک هیوندای سوناتا مجهز به پایه 2.4 لیتری خطی چهار خود توسط حمل و نقل کانادا به طور کلی 9.4 لیتر در 100 کیلومتر رتبه بندی شده بود. فاکتور گرفتن کمی از فاکتور fudge که همیشه در رتبه بندی رسمی وجود دارد قبل از اینکه آنها به آزمایش 5 چرخه بپردازند - آزمایش اولیه نه تنها آزمایش آزمایش شده بود ، بلکه حتی با توجه به آن استانداردها خیلی دقیق هم نبود - و تصور اینکه میانگین سوناتای اولیه خیلی سخت باشد 10 لیتر یا بیشتر در هر 100 کیلومتر رانندگی. این کاهش 50 درصدی در تست های سلامتی و گازهای گلخانه ای ساطع شده است. به یاد داشته باشید که دفعه بعدی که کسی سعی می کند به شما بگوید که باتری تنها راه برای کاهش CO2 ناشی از لوله های انتهایی اتومبیل است.
همچنین سوناتای برقی مجازات زیادی برای سبز بودنش در نظر نگرفته است. این بسیار سرگرم کننده است - هیوندای کانادا ادعاهای غیر رسمی می کند ، اما هیبرید باید بتواند 100 کیلومتر در ساعت را از زمان استراحت در کمتر از هفت ثانیه برساند - و به راحتی با سرعت 120 کیلومتر در ساعت سفر دریایی می کند ، شما نمی توانید باور کنید که مصرف سوخت آن بسیار کم است در حالی که انجام این کار این یک معالجه را کنترل می کند و لاستیک ها مانند آن دسته از هاکی های "کم مصرف" که برای آراستن هیبریدها استفاده می شدند ، صدا نمی کنند.
مطالعه بیشتر درباره خودرو سوناتا هیبرید 2020