نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: فرمول نویسی در textBox

فرمول نویسی در textBox

سلام وقت بخیر. خسته نباشید. بنده قصد دارم که داخل یک textbox فرمولی رو بنویسم . و بعد از زدن کلید محاسبه مقادیر فرمول را محاسبه کند . مثلا یک سری دیتا در دیتاگرید ویو دارم به شکل :a = 200 و b = 20 و c = 2 سپس در یک تکس باکس اگر عبارت (a^2+c) ضرب در b رو نوشتم میخوام محاسبه با توجه به اولویت بندی انجام بشه . یا اگر فرمول را به هر سبکی تغییر دادم خروجی به درستی محاسبه بشه . خیلی در سایت های خارجی سرچ کردم و حتی سایت های داخلی متاسفانه مطلبی که کار منو بخواد راه بندازه رو پیدا نکردم . ممنون میشم روش و منطق چگونگی این کار رو بهم بگید . سپاس .
    تصویر پایین گویای همه چی هست .

نقل قول: فرمول نویسی در textBox

نقل قول نوشته شده توسط plastic مشاهده تاپیک
    سلام وقت بخیر. خسته نباشید. بنده قصد دارم که داخل یک textbox فرمولی رو بنویسم . و بعد از زدن کلید محاسبه مقادیر فرمول را محاسبه کند . مثلا یک سری دیتا در دیتاگرید ویو دارم به شکل :a = 200 و b = 20 و c = 2 سپس در یک تکس باکس اگر عبارت (a^2+c) ضرب در b رو نوشتم میخوام محاسبه با توجه به اولویت بندی انجام بشه . یا اگر فرمول را به هر سبکی تغییر دادم خروجی به درستی محاسبه بشه . خیلی در سایت های خارجی سرچ کردم و حتی سایت های داخلی متاسفانه مطلبی که کار منو بخواد راه بندازه رو پیدا نکردم . ممنون میشم روش و منطق چگونگی این کار رو بهم بگید . سپاس .
    تصویر پایین گویای همه چی هست .

روش های مختلفی وجود دارند، مثلا یکسری Expression Evaluator هایی وجود دارند که کارشون همینه که یک عبارت به عنوان ورودی بگیرند و اجراش کنند و اگر مقداری حاصل میشه برگردونند. که هم نمونه های ساده و کوچک شون هست و هم کتابخانه های پیشرفته و مجهز. برای شروع این لینک خوبیه، چون علاوه بر معرفی یک نمونه لینک به سایر گزینه ها هم داره :
    https://github.com/codingseb/ExpressionEvaluator

بجز Expression Evaluator ها می توانید از یک زبان مفسری جانبی استفاده کنید که قابلیت هایش طبعا بیشتر از صرفا یک Expression Evaluator ئه چون یک زبان برنامه نویسی کامل ئه و البته به سادگی از عهده محاسبه یک عبارت ریاضی بر میاد. مثلا اگر کتابخانه ای که مفسر زبان Lua یا Python یا Javascript رو برای استفاده در برنامه #C شما فراهم می کنه به پروژه تون اضافه کنید، می توانید فرمول ریاضی رو بصورت یک کد برنامه نویسی اون زبان دربیاورید، تفسیر کنید و تا نتیجه بدست بیاد.

روش های دیگری هم هست، مثلا در شرایطی که ویژوال استدیو روی سیستم نصب باشه (NET SDK. و Windows SDK نصب شده باشه) می توانید در خود برنامه #C با استفاده از System.CodeDom.Compiler در یک لحظه یک اسمبلی برای اجرای اون فرمول کد نویسی و کامپایل و اجرا کنید تا نتیجه اش بدست بیاد. طبعا در شرایطی که ویژوال استدیو نصب نباشه همچین کاری شدنی نیست.

برای جستجوی ایده ها #expression evaluator for c رو در گوگل جستجو کنید.

تاپیک های مشابه

1. ساختن textbox با کدنویسی
    نوشته شده توسط MasoudAdmin در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 14 مهر 1398, 15:30 عصر
  2. طول textbox با استفاده از کد نویسی
    نوشته شده توسط vhossein در بخش ASP.NET Web Forms
    آخرین پست: یک شنبه 21 شهریور 1389, 23:08 عصر
  3. گفتگو: روشی برای فارسی نویسی در کنترل textbox سمت سرور در ASP.net
    نوشته شده توسط pezhman_roudkhaneei در بخش ASP.NET Web Forms
    آخرین پست: چهارشنبه 13 آبان 1388, 19:47 عصر
  4. مشکل textbox در کدنویسی sql
    نوشته شده توسط hossei0742 در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 25 تیر 1388, 21:39 عصر
  5. راهنمای برای کد عدد نویسی تو چند تا TextBox
    نوشته شده توسط rezaiy.ali در بخش VB.NET
    آخرین پست: سه شنبه 13 شهریور 1386, 09:39 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •