نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: چگونه میشه کاری کرد اتو نامبر بعد از حذف کردن یک فیلد به طور خودکار تصحیح شود؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

Lightbulb چگونه میشه کاری کرد اتو نامبر بعد از حذف کردن یک فیلد به طور خودکار تصحیح شود؟

چگونه میشه کاری کرد اتو نامبر بعد از حذف کردن یک فیلد به طور خودکار تصحیح شود؟

کاربر دائمی آواتار padide55
    محل زندگی
    زاهدان

نقل قول: چگونه میشه کاری کرد اتو نامبر بعد از حذف کردن یک فیلد به طور خودکار تصحیح شود؟

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: چگونه میشه کاری کرد اتو نامبر بعد از حذف کردن یک فیلد به طور خودکار تصحیح شود؟

نقل قول نوشته شده توسط padide55 مشاهده تاپیک
    کد هائی که در تاپیک فوق ارائه نموده ام مربوط به مرتب نمودن فیلد از نوع نامبر است نه اتونامبر
    از کدهای زیر استفاده کنید :

DoCmd.RunSQL "ALTER TABLE table1 DROP column ID"
    DoCmd.RunSQL "ALTER TABLE table1 ADD column ID autoincrement"

در کدهای فوق فرض شده نام تیبل table1 و نام فیلد اتونامبر id است
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    کد هائی که در تاپیک فوق ارائه نموده ام مربوط به مرتب نمودن فیلد از نوع نامبر است نه اتونامبر

خیلی عالی جناب eb_1345

مثل قدیما دیگه اون دکمه تشکر نیست که با انتخاب اون تشکر کنیم حالا که نیست بهتره دست بزنیم دیگه

سلام
    من دقیقاً همه موارد رو درست میرم ارور ۳۲۸۰ میده چرا
    تو قسمت رفرنس vba برنامه لازم هست چیزی را فعال کنم؟؟

نقل قول نوشته شده توسط parsa70 مشاهده تاپیک
    سلام
    من دقیقاً همه موارد رو درست میرم ارور ۳۲۸۰ میده چرا
    تو قسمت رفرنس vba برنامه لازم هست چیزی را فعال کنم؟؟
    یعنی وقتی نمونه پست 3 هم اجرا می کنید این ارور صادرمیشه ؟ یا کدها رو در برنامه خود بکار بردی و ارور میده ؟

برای من نمونه هم کار نمی کنه

1. نقل قول نوشته شده توسط atf1379 مشاهده تاپیک
      یعنی وقتی نمونه پست 3 هم اجرا می کنید این ارور صادرمیشه ؟ یا کدها رو در برنامه خود بکار بردی و ارور میده ؟

تو برنامه خودم این مشکل رو داره دقیقاً همین جوری کد ها رو میزنم یعنی نام تیبل و ردیف رو برای برنامه خودم میزنم کدها مشکلی نداره

نقل قول نوشته شده توسط atf1379 مشاهده تاپیک
    سلام
    این مشکل به خاطر این بود که نباید فیلد ID یا ردیف index باشه یا primary key
    ۳ تا سوال
    ۱= ما اگه توی جدولامون پرایمری کی نداشته باشیم سرعت فایل میاد پایین یا خیر؟؟ یکی بهم میگفت که تو هر جدول کیلید اصلی داشته باش که سرعت دیتابیس نیاد پایین.
    ۲= این کار باعث میشه تو سرعت فایلمون هم تاثیر داشته باشه و بیشتر بشه؟
    ۳= ما معمولاً اولین فیلدمون ردیف هست معمولاً سمت راست جدول قرار داره وقتی این کد ID رو پاک میکنه و از نو میسازه میره آخرین ردیف جدول اینو میاره و اسم کپشن هم ID انگلیسی میزاره اون اسم هم میشه تغییر داد و یا بگیم سمت راست جدول باشه و Left to right نباشه؟
    سپاس

برای من هم ارور3211رو میده چکار کنم

نقل قول نوشته شده توسط 145451159 مشاهده تاپیک
    برای من هم ارور3211رو میده چکار کنم
    سلام این به خاطر اینه که شما تیبل رو open میزاری باید ببندید. و فقط از فرم استفاده کنید.

کاربر دائمی آواتار narpco
    محل زندگی
    کرج

برای منم یک سئوال ایجاد شد ..وقتی که compact and repair میکنیم مگر شماره ردیف های اتو نامبر مرتب سازی نمیشن ؟
    یا من دارم اشتباه می کنم ؟

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط narpco مشاهده تاپیک
    برای منم یک سئوال ایجاد شد ..وقتی که compact and repair میکنیم مگر شماره ردیف های اتو نامبر مرتب سازی نمیشن ؟
    یا من دارم اشتباه می کنم ؟
    compact and repair کردن زمانی باعث مرتب نمودن دوباره فیلد اتونامبر میشود که کل اطلاعات جدول رو حذف کنی و مجدداً از اول بخواهی در آن جدول اطلاعات وارد کنی.
    استفاده از کد نمونه پست 3 زمانی قابل استفاده است که یک یا چند ردیف از جدول حذف شده و کاربر بخواهد بدون حذف اطلاعات جدول فیلد اتو نامبر مجدداً مرتب شود .
    البته دوستان این موضوع رو باید مد نظر داشته باشند که مرتب کردن مجدد فیلد اتونامبر بعد از حذف در زمانی ضرورت پیدا میکند که از فیلد اتونامبر فقط و فقط بعنوان ردیف استفاده کنیم .
    دوستان عزیزی که با نرم افزارهای حسابداری بخصوص آن قسمتی که مربوط به صدور سند است کارکرده اند مشاهده نموده اند که در سیستم صدور سند علاوه بر شماره سند یک شماره عطف هم در زمان صدور سند بصورت خودکار ایجاد میشود که این شماره عطف از نوع اتو نامبر است در حالی که شماره سند از نوع نامبر میباشد و قابل مرتب شدن میباشد ولی شماره عطف در اینجا نباید چنین حالتی داشته باشد.
    شماره سند قابليت تغيير دستي توسط كاربر را دارد و با حذف آن ، شماره عطف آن نيز حذف شده و این شماره عطف به سند ديگری اختصاص نمي‌يابد.
    كاربرد كد عطف جهت نگهداري رابطه پرينت فيزيكي سند با شماره ثبت شده در نرم افزار است. فرض كنيد سندي را امروز با شماره 20و كد عطف 20ثبت و پرينت گرفته و بايگاني كنيم. در زمان ديگري به فرض انجام عمليات مرتب سازي يا تغيير دستي شماره سند رابطه بين پرينت فيزيكي و شماره ثبت شده در نرم افزار با كد عطف نگهداري مي شود و اگر كد عطف نباشد با تغيير شماره سند پرينت قبلي غير معتبر شده و نياز به پرينت مجدد خواهد بود.

آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : پنج شنبه 06 آذر 1399 در 15:07 عصر

محل زندگی
    کرج

compact and repair کردن زمانی باعث مرتب نمودن دوباره فیلد اتونامبر میشود که کل اطلاعات جدول رو حذف کنی و مجدداً از اول بخواهی در آن جدول اطلاعات وارد کنی.
    استفاده از کد نمونه پست 3 زمانی قابل استفاده است که یک یا چند ردیف از جدول حذف شده و کاربر بخواهد بدون حذف اطلاعات جدول فیلد اتو نامبر مجدداً مرتب شود .

ممنون ..ولی کلا نکته های جالبی داشت این پست ممنون از شما ...

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط narpco مشاهده تاپیک
    ممنون ..ولی کلا نکته های جالبی داشت این پست ممنون از شما ...
    جناب narpco عزیز ! بلحاظ ویرایش مطالب، لطفاً مجدداً پست فوق رومرور بفرمائید

سلام از کد شما در اکسس خودم استفاده کردم ولی کار نمی کنه و ارور میده باید چکار کنم؟

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط 145451159 مشاهده تاپیک
    سلام از کد شما در اکسس خودم استفاده کردم ولی کار نمی کنه و ارور میده باید چکار کنم؟
    سلام دوست عزیز
    نمیدونم به چه صورتی از کد فوق استفاده می کنید که در هنگام اجرا با خطا مواجه میشوید . زیادهم توضیح نمی دهید که به چه نحو عمل می کنید .
    علی ایحال نمونه دیگری برات تهیه کردم . شما بدون اینکه جدول رو باز کنید از داخل فرم یکی از ردیف های سابفرم رو انتخاب و حذف کن و بعد بر روی کمند باتن کلیک کن تا نتیجه رو ببینی
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

محل زندگی
    کرج

ممنون از توضیحات جامع فهمیدم چی شد نمونه فایل هایی هم که گذاشتین چک کردم متوجه شدم قصه چیه ......به نظرم مورد ضروری برای یک دیتا بیس هست فک کنم در ایندکس کردن اطلاعات هم تاثیر داره و سرعت رو بالا میبره این کار
    یادم قدیم ها تو فاکس پرو اصلا باید یک همچین چیزی مینوشتیم که بهش میگفتیم مرتب سازی .....کاربر اخر وقت باید میزد مرتب سازی میکرد رکوردها و ایندکس ها رو ..........به هر حال ممنون موضوع خوبی بود

تاپیک های مشابه

1. پاک کردن گرافیک فقط تو یک مختصات
    نوشته شده توسط Fire_Falcon در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 16 آذر 1390, 12:46 عصر
  2. سوال: اتصال چند درخت تو یه گراف
    نوشته شده توسط root88 در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 27 مرداد 1389, 13:19 عصر
  3. کمک در حذف تو فایل تصادفی
    نوشته شده توسط Gitano در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 24 دی 1388, 12:44 عصر
  4. سوال: اتصال گرید ویو تو در تو
    نوشته شده توسط VS2010 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 12 شهریور 1388, 09:34 صبح
  5. آموزش: اتصال فولدرهای تو در تو هارد به TreeView
    نوشته شده توسط abadanboy در بخش ASP.NET Web Forms