نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: ساخت دیکشنری با فرمت mdx با mdxbuilder

ساخت دیکشنری با فرمت mdx با mdxbuilder

سلام من میخواستم یه مجموعه دیکشنری بسازم. مجموعه را ساختم. حالا میخوام با mdxbuilder اون را به mdx تبدیل کنم.
    فرمت text ای که ساختم درست هست.

لغت
    معنس
    </>

منتهی بعد تبدیل، mdict میتونه اون رو بخونه ولی گولدن دیکت نه!
    میخواستم بپرسم چه نکته ای داره که رعایت نکردم؟

a) the first line is keyword
    b) the secod line and following are text, the text here should contain the keyword(for display only), you can use html tags here (but don't include the <html><head><body></body></head></html>). If you need to display phonetic symbols, just use the <font> tag to assign a correct font face.
    c) end the entry with a line:
    </>

( There should be no other lines between "</>" and the next entry, please reference the example.txt )
    examples:
    Whole
    <font size=5>whole</font>
    <br>
    <font face="Kingsoft Phonetic Plain, Tahoma">(hol,hJl; houl)</font>
    </>

ولی خروجی که میده را گولدن دیکت نمیتونه بخونه. یعنی میخونه ولی میگه هیچ لغتی داخلش نیست!
    البته میتونم با این برنامه ی https://github.com/ilius/pyglossary ، برای گولدندیکت فرمتهای دیگه ای هم بسازمو به خوبی نتیجه رو میخونه. ولی میخواستم خرویجمو تست کنم. که بعدا واسه bluedict روی گوشی بتونم استفاده کنم.

نقل قول: ساخت دیکشنری با فرمت mdx با mdxbuilder

نقل قول نوشته شده توسط tarfand121 مشاهده تاپیک
    سلام من میخواستم یه مجموعه دیکشنری بسازم. مجموعه را ساختم. حالا میخوام با mdxbuilder اون را به mdx تبدیل کنم.
    فرمت text ای که ساختم درست هست.

لغت
    معنس
    </>

منتهی بعد تبدیل، mdict میتونه اون رو بخونه ولی گولدن دیکت نه!
    میخواستم بپرسم چه نکته ای داره که رعایت نکردم؟

a) the first line is keyword
    b) the secod line and following are text, the text here should contain the keyword(for display only), you can use html tags here (but don't include the <html><head><body></body></head></html>). If you need to display phonetic symbols, just use the <font> tag to assign a correct font face.
    c) end the entry with a line:
    </>

( There should be no other lines between "</>" and the next entry, please reference the example.txt )
    examples:
    Whole
    <font size=5>whole</font>
    <br>
    <font face="Kingsoft Phonetic Plain, Tahoma">(hol,hJl; houl)</font>
    </>

ولی خروجی که میده را گولدن دیکت نمیتونه بخونه. یعنی میخونه ولی میگه هیچ لغتی داخلش نیست!
    البته میتونم با این برنامه ی https://github.com/ilius/pyglossary ، برای گولدندیکت فرمتهای دیگه ای هم بسازمو به خوبی نتیجه رو میخونه. ولی میخواستم خرویجمو تست کنم. که بعدا واسه bluedict روی گوشی بتونم استفاده کنم.

شکر خدا به نتیجه رسیدم.
    اومدم تعداد کل کلماتمو وارد کردم (قبلا درحد چند ده خط تست میزدم). بعد دیدم گولدن دیکت موقع خوندش این خطا رو میده vector reserve
    سرچ کردم معلوم شد مشکل ار ورژن جدید mdxbuilder هست. نامردا توی ورژن 4 کاری کردن خروجی فقط با mdict خونده بشه. یا حالا شایدم گولدن دیکت هنوز هب آپدیتشون نرسیده!
    خلاصه خیلی گشتم تا بلاخره به سختی یه جا ورزن 2 قدیمیش پیدا شد و کارمو راه انداخت. همینجا اتچ کردم. البته اینم لینک دانلودش اگر از کار نیفته http://gooshkon.ir/dl/mdxbuilder.zip. + دمشون گرم یه توضیح خوب به فارسی هم گذاشته بودن. (میخواستم لینک بذارم گویا بیشتر از یکی نمیشه گذاشت.)

راستی چرا توی فرومتون نمیشه فایل فشرده فرمت 7zip (7z) گذاشت؟ مخصوصا فایلهای برنامه نویسی رو با 7z خیلی بیشتر از winrar میشه فشرده کرد.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •