نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: امکان ذخیره تنظمیات رنگ در فرم برای هر کاربر

امکان ذخیره تنظمیات رنگ در فرم برای هر کاربر

سلام و درود

من یک فایل نمونه پیوست کردم
    test.zip
    که داخل آن یک عکس به نام تغییر رنگ وجود دارد که کاربر می‌تونه رنگ‌هایی که میخواد تو قسمت‌های مختلف فرم از قبیل (بالا و کناره‌های فرم اصلی) رو تغییر بدهد تا اینجای کار مشکلی نیست
    مشکلی که من دارم این شخصی سازی و یا تغییر رنگ رو اگه یک کاربر تغییر بده برای بقیه نیز تغییر میکنه می‌خواستم بدونم امکانش هست که این تغییرات فقط توی کامپیوتر همون کاربر اعمال بشه یعنی در اصل اگه سه تا کاربر داشته باشیم و هر کدام تغییر رنگ‌های مختلفی را در فرمشان ایجاد کنند فقط تو سیستم خودشان این تغییر رنگ مشاهده بشود نه در سیستم همه.
    فکر کنم باید به نحوی این تغییر رنگ در جایی سیو شود که اگه با یوزری وارد شدیم تغییر رنگی که اون ایجاد کرده وارد شود. اصلاً این کار شدنی هست؟
    در فایلی که ضمیمه کردم
    دو تا یوزر دارم
    یکی admin که رمز آن admin هست و یکی ali که رمز آن ali هست.
    پیشاپیش سپاس فراوان

کاربر دائمی آواتار padide55
    محل زندگی
    زاهدان

نقل قول: امکان ذخیره تنظمیات رنگ در فرم برای هر کاربر

نقل قول نوشته شده توسط parsa70 مشاهده تاپیک
    سلام و درود

test.zip
    که داخل آن یک عکس به نام تغییر رنگ وجود دارد که کاربر می‌تونه رنگ‌هایی که میخواد تو قسمت‌های مختلف فرم از قبیل (بالا و کناره‌های فرم اصلی) رو تغییر بدهد تا اینجای کار مشکلی نیست
    مشکلی که من دارم این شخصی سازی و یا تغییر رنگ رو اگه یک کاربر تغییر بده برای بقیه نیز تغییر میکنه می‌خواستم بدونم امکانش هست که این تغییرات فقط توی کامپیوتر همون کاربر اعمال بشه یعنی در اصل اگه سه تا کاربر داشته باشیم و هر کدام تغییر رنگ‌های مختلفی را در فرمشان ایجاد کنند فقط تو سیستم خودشان این تغییر رنگ مشاهده بشود نه در سیستم همه.
    فکر کنم باید به نحوی این تغییر رنگ در جایی سیو شود که اگه با یوزری وارد شدیم تغییر رنگی که اون ایجاد کرده وارد شود. اصلاً این کار شدنی هست؟
    در فایلی که ضمیمه کردم
    دو تا یوزر دارم
    پیشاپیش سپاس فراوان
    اگر چند کاربر کار می کنند .چجوری رنگ به سیستم همه اعمال میشه !!!!
    مگر اینکه تنها همین فایل در شبکه باشه و هر کدوم در زمان خاص با اون کار کنند .
    تیبل و برنامه اصلی از هم جدا نیست ؟
    نحوه استفاده از فایل باید مشخص بشه‌.
    آخرین ویرایش به وسیله padide55 : دوشنبه 10 آذر 1399 در 23:02 عصر

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

سلام و درود

test.zip
    در فایلی که ضمیمه کردم
    دو تا یوزر دارم
    پیشاپیش سپاس فراوان
    سلام
    این موضوع زمانی رخ میدهد که جدول کدهای رنگ برای همه کاربران به اشتراک گذاشته شده باشد . ضمن اینکه در توضیحاتتون اشاره ای نکرده اید برنامتون رو به چه صورتی طراحی کرده اید . آیا جداولی که باید بین کاربران به اشتراک گذاشته شود از برنامه جدا نکرده اید و برنامه رو بطور یکجا در شبکه قرار میدهید یا نه ، برنامه رو در حالت Front End / Back End ( جدا کردن جداول از برنامه ) طراحی کرده اید و جداول را در یک فایل بعنوان بانک اطلاعاتی جهت استفاده کاربران در شبکه به اشتراک گذاشته اید و این جداول رو به برنامه هرکاربر لینک کرده اید ؟ اگر اینگونه عمل کرده اید دیگر مشکل خاصی نباید پیش بیاید .چرا که شما نباید جدول کد رنگها رو با بقیه جداول در فایل بانک اطلاعاتی قرار بدهید که همه بطور مشترک از آن استفاده کنند . این جدول بطور محلی (لینک نشده ) در خود برنامه هر کاربر باید بطور مجزا وجود داشته باشد .در این صورت هرکاربر هر تغییری در خصوص شخصی سازی برنامه ایجاد کند فقط بر روی اینترفیس برنامه خودش اعمال میشود .
    موفق باشید

محل زندگی
    زاهدان

فرم نمونه را مشاهده بفرمایید
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

نقل قول نوشته شده توسط padide55 مشاهده تاپیک
    اگر چند کاربر کار می کنند .چجوری رنگ به سیستم همه اعمال میشه !!!!
    مگر اینکه تنها همین فایل در شبکه باشه و هر کدوم در زمان خاص با اون کار کنند .
    تیبل و برنامه اصلی از هم جدا نیست ؟
    نحوه استفاده از فایل باید مشخص بشه‌.
    سلام اون موقع که تست کردم نه جدا نبود بک اند و فراند اند البته الان سرکار نیستم تست کنم
    جند سوال استاد ممنون میشم جواب بدید
    ۱- اصولش این هست که back end در یک فولدر در شبکه باشه و فرآند اند که شامل فرم هاست در کامپیوتر کاربرها ؟؟؟

۲- نیازی هست فایل رو تبدیل به ACCde کنم و بعدش در شبکه اسپیلیت کنم که فایل شامل فرم در کامپیوتر کاربرها باشه و بک اند در شبکه؟

۳- من فایلم رو اسپیلیت نکرده بودم میدیدم فایل mdb میسازه بعضی وقت‌ها دلیلش همین مورد اسپیلیت نبودن میتونه باشه؟؟ (آفیس ۲۰۱۶)

سپاس
    آخرین ویرایش به وسیله parsa70 : سه شنبه 11 آذر 1399 در 14:58 عصر

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    سلام
    این موضوع زمانی رخ میدهد که جدول کدهای رنگ برای همه کاربران به اشتراک گذاشته شده باشد . ضمن اینکه در توضیحاتتون اشاره ای نکرده اید برنامتون رو به چه صورتی طراحی کرده اید . آیا جداولی که باید بین کاربران به اشتراک گذاشته شود از برنامه جدا نکرده اید و برنامه رو بطور یکجا در شبکه قرار میدهید یا نه ، برنامه رو در حالت Front End / Back End ( جدا کردن جداول از برنامه ) طراحی کرده اید و جداول را در یک فایل بعنوان بانک اطلاعاتی جهت استفاده کاربران در شبکه به اشتراک گذاشته اید و این جداول رو به برنامه هرکاربر لینک کرده اید ؟ اگر اینگونه عمل کرده اید دیگر مشکل خاصی نباید پیش بیاید .چرا که شما نباید جدول کد رنگها رو با بقیه جداول در فایل بانک اطلاعاتی قرار بدهید که همه بطور مشترک از آن استفاده کنند . این جدول بطور محلی (لینک نشده ) در خود برنامه هر کاربر باید بطور مجزا وجود داشته باشد .در این صورت هرکاربر هر تغییری در خصوص شخصی سازی برنامه ایجاد کند فقط بر روی اینترفیس برنامه خودش اعمال میشود .
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز نه اسپیلیت نبود فایلم
    الان این طور که از صحبت‌های جنابعالی برداشت میکنم حتی اسپیلیت هم میکنم باید فایل فرم‌های اصلی برنامم اینجوری باشه درست هست؟؟
    جدول رنگ به فایل فرآنت اند وصل باشه و لی بقیه جداول جدا باشه؟
    سپاس

محل زندگی
    زاهدان

الان این طور که از صحبت‌های جنابعالی برداشت میکنم حتی اسپیلیت هم میکنم باید فایل فرم‌های اصلی برنامم اینجوری باشه درست هست؟؟
    سپاس
    سلام مجدد
    فرم اصلی شما رو به فرم رنگ متصل کردم و با فراخوانی هر کاربر.فرم به رکورد رنگ مربوطه لود میشه
    البته میشد با dlookup هم همین کار رو انجام داد .
    انتخاب رنگ بر اساس کاربر انجام بشه با dlookup .
    ولی برای بهتر رساندن موضوع .لینک انجام دادم .

نقل قول نوشته شده توسط padide55 مشاهده تاپیک
    سلام مجدد
    فرم اصلی شما رو به فرم رنگ متصل کردم و با فراخوانی هر کاربر.فرم به رکورد رنگ مربوطه لود میشه
    البته میشد با dlookup هم همین کار رو انجام داد .
    انتخاب رنگ بر اساس کاربر انجام بشه با dlookup .
    ولی برای بهتر رساندن موضوع .لینک انجام دادم .

ممنون خیلی خوب بود.

سپاس
    اینجوری هم جواب میده و لازم نباشه کارهای پست ۷ رو انجام بدم؟؟

و eb_1345

محل زندگی
    زاهدان

اینجوری هم جواب میده و لازم نباشه کارهای پست ۷ رو انجام بدم؟؟

و eb_1345
    بله
    در تفکیک تیبلها برای اشتراک
    باید موارد اصلی مربوط به هم رو جدا نمود .بقیه تیبل ها در سیستم هر کاربر باشه بهتره.
    مثل تیبل رنگ شما که در تصویر مشخصه که لینک نشده .
    اگر فایلها جدا باشند هر کاربر فایل خودش رو تغییر رنگ میده در سیستم خودش و نیاز به ذخیره رنگ بر اساس کد در یک تیبل اصلی و لینک شده نیست .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •