نمایش نتایج 1 تا 24 از 24

نام تاپیک: سئوالاتی در باب محاسبات ریاضی در continuous form به همراه فیلم توضیحی و فایل نمونه

کاربر دائمی آواتار narpco
    محل زندگی
    کرج

Lightbulb سئوالاتی در باب محاسبات ریاضی در continuous form به همراه فیلم توضیحی و فایل نمونه

سلام بر دوستان شب بخیر...
    یک مشکلی داشتم که ممنون میشم اگر وقت داشتین لطفا ملاحضه بفرمایید بسیار هم ممنونم از شما

موضوع سئوالات :
    چگونه در یک continuous form جمع کل ایجاد کنیم؟
    چگونه جمع ایجاد شده را به فرم پدر منتقل کنیم ؟
    چگونه در هنگام insert کردن توسط دستورات sql عملیات محاسباتی انجام دهیم ؟
    چگونه در continuous form دکمه ای تعبیه کنیم که یکسری عملیات محاسباتی را روی همه رکوردها انجام دهد تا نیازی به انجام این عملیات بصورت تک تک نباشد؟

فایل فیلم توضیحی
    https://s16.picofile.com/d/841599831...SUBFORMSUM.rar

فایل اکسس نمونه
    .......
    آخرین ویرایش به وسیله narpco : چهارشنبه 12 آذر 1399 در 11:30 صبح

محل زندگی
    کرج

نقل قول: سئوالاتی در باب محاسبات ریاضی در continuous form به همراه فیلم توضیحی و فایل نمونه

یکی از مشکلاتی که در حین بررسی باهاش برخوردم اینه که جمع زمان در ستون به این دلیل غلط هست که جمع از توان و ظرفیت فرمت زمان که 24 ساعت هست بالاتر میره
    مثلا جمع زمان میشه 1254 ساعت و 10 دقیقه--- خوب فرمت 00:00 قطعا اینو نشون نمیده
    حالا یکی از سئوالات در این تاپیک همین بوده وقتی جمع زمان از 24 ساعت بیشتر میشه در یک تکیت باکس unbound چی باید نوشت که جمع ساعت و دقیقه رو درست نشون بده ممنونم----در تصویر زیر جمع سمت راست بدلیل اینکه زیر 24 ساعت هست درست نشون داده میشه ولی سمت چپ چون جمعش بیشتر از 24 ساعت هست کلا خطا نشون میده حتی اگر فرمتش رو shorttime تعریف کنیم ...که منطقاٌ نباید هم شورت تایم باشه چون دوباره داستان محدودیت به 24 ساعت اتفاق میوفته ...

هدف ما بدست آوردن جمع هر ستون و تبدیل آن به دقیقه است .....
    آخرین ویرایش به وسیله narpco : چهارشنبه 12 آذر 1399 در 10:52 صبح

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: سئوالاتی در باب محاسبات ریاضی در continuous form به همراه فیلم توضیحی و فایل نمونه

نقل قول نوشته شده توسط narpco مشاهده تاپیک
    یکی از مشکلاتی که در حین بررسی باهاش برخوردم اینه که جمع زمان در ستون به این دلیل غلط هست که جمع از توان و ظرفیت فرمت زمان که 24 ساعت هست بالاتر میره
    مثلا جمع زمان میشه 1254 ساعت و 10 دقیقه--- خوب فرمت 00:00 قطعا اینو نشون نمیده
    حالا یکی از سئوالات در این تاپیک همین بوده وقتی جمع زمان از 24 ساعت بیشتر میشه در یک تکیت باکس unbound چی باید نوشت که جمع ساعت و دقیقه رو درست نشون بده ممنونم----در تصویر زیر جمع سمت راست بدلیل اینکه زیر 24 ساعت هست درست نشون داده میشه ولی سمت چپ چون جمعش بیشتر از 24 ساعت هست کلا خطا نشون میده حتی اگر فرمتش رو shorttime تعریف کنیم ...
    سلام جناب ناصریان!
    بنده همان دیروز فایلتون رو اصلاح کردم ، ولی ارسال نکردم گفتم اجازه بدهیم دوستان دیگر هم شاید تمایل داشته باشند نظری ارائه نمایند ؛ ولی از آنجائیکه تا حالا نظری از طرف دوستان ارائه نشده فایل رو در ضمیمه قرار داده ام . بررسی بفرمائید که آیا مواردی که در فیلم اشاره کرده بودید برطرف شده یا نه !
    فکر کنم در فیلم به سه مورد زیر اشاره کرده بودید :
    1- جمع زمان ساعت خروج در سمت راست
    2- ستون کارکرد ناخالص (تفاوت ساعت ورود و خروج) که وقتی بر روی آن کلیک می کردید زمان رو بصورت long time نمایش میداد
    3- جمع زمان موارد سمت چپ در فرم اصلی و سابفرم
    توضیح اینکه برای بدست آوردن زمان ، تابعی رو در قسمت ماژول ها تهیه کردم و در تکست های جمع این تابع فراخوانی میشود
    ضمناً با توجه به اینکه برای محاسبه ستون های سمت چپ نیاز به یکسری محاسبات خواهید داشت از جدول tbl_rollcall_B یک کوئری با نام qry_rollcall_B ایجاد کردم و آن را بعنوان رکورد سورس سابفرم قرار دادم
    بررسی بفرما اگر مشکل برطرف نشده بود بفرما تا اصلاح کنم
    ضمناً اعداد وارده درستون های سمت چپ برای تست جمع ها میباشد
    بعلت بالا بودن حجم فایل نتوانستم آن را در اینجا ضمیمه کنم
    https://s16.picofile.com/file/841607..._SUM1.rar.html

محل زندگی
    تهران

..................

محل زندگی
    کرج

سلام عزیز اولا بسیار ممنونم که زمان میزارید برای پاسخ به بنده ..دیگه واقعا نمیدونم چطور تشکر کنم که در شان و منزلت حضرتعالی باشه
    من فایل رو دانلود کردم و بروی چشم همین الان خط به خط بررسی می کنم پاسخ میدم

وقتی فرم اجرا میشه این خطار رو میده :

محل زندگی
    تهران

سلام عزیز اولا بسیار ممنونم که زمان میزارید برای پاسخ به بنده ..دیگه واقعا نمیدونم چطور تشکر کنم که در شان و منزلت حضرتعالی باشه
    من فایل رو دانلود کردم و بروی چشم همین الان خط به خط بررسی می کنم پاسخ میدم

وقتی فرم اجرا میشه این خطار رو میده :

بر روی کامپیوتر بنده این خطا صادر نمیشه . شاید بخاطر محاسبه فیلد کارکرد ناخالص که در کوئری است باشه . از فرمول فوق فرمت رو بردار ببین درست میشه یا نه
    از تابع format استفاده کرده ام که مشکل مورد دوم پیش نیاید
    ضمناً محاسبه فیلد کارکرد ناخالص هم در همون کوئری انجام میشه نیاز به کلید محاسبه در فرم نیست

محل زندگی
    تهران

خطای فرمت در حالت فوق شاید بخاطر این باشد که از کسر دوفیلد در تابع فوق استفاده شده . شما ایندفعه بجای قرار دادن کسر دو فیلد نتیجه کسر دو فیلد ( RCb_karkard_NA_khales) در تابع فوق قرار بده و اون رو در کنترل سورس فیلد مربوطه در فرم قرار بده ببین نیجه میده !
    مطابق دو تصویر زیر عمل کن!
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: png 1.png‏ (14.8 کیلوبایت, 30 دیدار)
    • نوع فایل: png 2.png‏ (26.8 کیلوبایت, 31 دیدار)

محل زندگی
    کرج

بستم دوباره اجرا کردم مشکل کوئری رو نداد مشکل مجددی داد mso.dll که پیدا کردم add کردم ..فعلا که که بدون خطا داره کار می کنه ...انشالله مشکلی پیش نیاد

و بازم سپاس از شما

یک سئوال برای من خیلی مهم :

ما برای ورود اطلاعات به جدول فرم رو به جدول مستقیم وصل می کنیم
    و برای پرس و جو از جدول از کوئری استفاده می کنیم ....این چیزی هست که تو اموزش ها میگن

حالا سئوال اینه که ایا میشه داخل کوئری هم اطلاعات وارد کرد ؟

من جدول tbl_rollcall_B رو خالی کردم که عملیات رو دوباره از اول انجام بدم و 30 تا ردیف ماه رو بسازم خوب باخطا مواجه میشم چرا که در ابتدا ساب فرم به جدول tbl_rollcall_B وصل بوده الان به کوئری وصل هست ....دیگه نمیشه عملیات INSERT را انجام داد .......حرفم درسته یا من دارم کار اشتباهی می کنم ؟ ممنون

من فرمت رو کلا از روی فیلد کوئری برداشتم که داره کار می کنه و خوب نتیجه تفریق رو درست نشون نمیده ...حالا اول مشکل insert حل کنیم تا من تست کنم ممنون

امکان این هست بدون بحث کوئری در همین حالت که فایل اولیه که دادم بود
    در پایین ساب فرم sum رو انجام بده فرمت عدد بدست اومده رو تغییر بدیم که نتیجه رو درست نشون بده یا خیر ؟

پست 7 رو هم انجام دادم کوئری درست نشد ....
    آخرین ویرایش به وسیله narpco : چهارشنبه 12 آذر 1399 در 12:50 عصر

محل زندگی
    تهران

بستم دوباره اجرا کردم مشکل کوئری رو نداد مشکل مجددی داد mso.dll که پیدا کردم add کردم ..فعلا که که بدون خطا داره کار می کنه ...انشالله مشکلی پیش نیاد

و بازم سپاس از شما

یک سئوال برای من خیلی مهم :

ما برای ورود اطلاعات به جدول فرم رو به جدول مستقیم وصل می کنیم
    و برای پرس و جو از جدول از کوئری استفاده می کنیم ....این چیزی هست که تو اموزش ها میگن

حالا سئوال اینه که ایا میشه داخل کوئری هم اطلاعات وارد کرد ؟

من جدول tbl_rollcall_B رو خالی کردم که عملیات رو دوباره از اول انجام بدم و 30 تا ردیف ماه رو بسازم خوب باخطا مواجه میشم چرا که در ابتدا ساب فرم به جدول tbl_rollcall_B وصل بوده الان به کوئری وصل هست ....دیگه نمیشه عملیات INSERT رد انجام داد .......حرفم درسته یا من دارم کار اشتباهی می کنم ؟ ممنون

نقش کوئری بعنوان یک پرسشگر و تقاضا کننده از پایگاه داده ها(یک یا چند جدول) اینست که داده هائی رو از یک یا چند جدول گردآوری و تحلیل میکند و در اختیار فرم یا گزارش برای نمایش آن داده ها قرار میدهد.
    جدول‌ها ساختار فیزیکی داده‌ها هستند، ولی کوئری ها یا به عبارتی
    پرس‌وجوها جدول‌های منطقی هستند که از روی جدول‌های فیزیکی ساخته می‌شوند.داده ها که مستقلاً در کوئری ذخیره نمیشوند که بعنوان رکورد سورس فرم ها یا گزارشات از اونها نتوان استفاده کرد . کوئری فقط نقش یک واسط بین جدول/ جداول و فرم یا گزارشات رو ایفا می کند و اتفاقاً استفاده از کوئری بعنوان رکورد سورس فرم یا گزارش در مواردی که استخراج داده های خاصی از یک یا چند جدول مد نظر است بهتر است چرا که شرایط جستجو را تعیین کنید و دقیقاً داده‌هائی که باید در فرم یا گزارش نمایش داده شود رو پیدا می کند .

مزایای استفاده از پرس‌وجو (Query)

1. با پرس‌وجو فقط داده‌های موردنظر خود را مشاهده می‌کنید، در صورتی که وقتی یک جدول را باز می‌کنید، تمام داده‌ها را مشاهده می‌کنید. پرس‌وجو یک روش مفید برای صرفه جویی در انتخاب داده‌ها است.
      نکته: یک پرس‌وجو فقط به داده‌ها اشاره می‌کند و آنها را ذخیره نمی‌کند.
    2. پرس‌وجوها می‌توانند اطلاعات را از چندین جدول استخراج کنند. یک جدول فقط داده‌های ذخیره شده را نشان می‌دهد. یک پرس‌وجو به شما امکان می‌دهد داده‌هایی را از منابع مختلف انتخاب و نحوه ترکیب این داده‌ها را مشخص کنید.
    3. با پرس‌وجو می‌توانید اطلاعات را برحسب چند فیلد مرتب سازی و فیلتر کنید.
    4. با پرس‌وجو اعمال محاسباتی از قبیل مجموع، میانگین، بزرگترین، کوچکترین و… را می‌توانید انجام دهید.

شما میتوانید هر عملیاتی از قبیل اضافه کردن حذف کردن ، آپدیت کردن و ....بر رو کوئری انجام بدهید که در نهایت نتیجه این اقدامات مستقیماً بر روی جدول/ جداول اثر گذار خواهد بود ( به همان علت که عرض کردم در کوئری اطلاعات ذخیره نمیشود و اطلاعات کوئری همان اطلاعات جداول است )
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : چهارشنبه 12 آذر 1399 در 12:56 عصر

محل زندگی
    کرج

درکل یک سئوالی در باب تجریه ......این نحو طراحی فیلد برای ورود ساعت و دقیقه به نظر شما صحیح هست یا ساعت و دقیقه رو جدا کنیم و تهش جمع بزنیم راحت تره ؟

ما الان ساعت و دقیقه رو تو یک فیلد داریم ..ما از دید برنامه نویسی می بینیم ....کاربر مهمه این وسط ....سرعت ورود اطلاعات مهمه .....

توضیحات در کورد کوئری خیلی خوب بود ..ممنونم
    آخرین ویرایش به وسیله narpco : چهارشنبه 12 آذر 1399 در 13:10 عصر

محل زندگی
    تهران

درکل یک سئوالی در باب تجریه ......این نحو طراحی فیلد برای ورود ساعت و دقیقه به نظر شما صحیح هست یا ساعت و دقیقه رو جدا کنیم و تهش جمع بزنیم راحت تره ؟

ما الان ساعت و دقیقه رو تو یک فیلد داریم ..ما از دید برنامه نویسی می بینیم ....کاربر مهمه این وسط ....سرعت ورود اطلاعات مهمه .....
    منطقی اینستکه از هم جدا نباشند
    راستی یک سوال :
    آیا شما این برنامه ای که دارید تهیه میکنید برای جائی است که فاقد دستگاه حضور و غیاب و یا ورود خروج کاکنان میباشد ؟ چون با وجود دستگاه ورود و خروج این عملیات و محاسبات در سیستم بطور اتوماتیک انجام میشود .

کاربر دائمی آواتار padide55
    محل زندگی
    زاهدان

توضیحات در کورد کوئری خیلی خوب بود ..ممنونم
    سلام
    مبحث ساعت رو قبلا مطرح نموده بودید .
    چرا تمام محاسبات رو به دقیقه انجام نمیدهید و در نهایت نتیجه رو به فرمت مورد نظر نمایش دهید ؟
    چون معمولا ساعت کار کارکنان بصورت فرمت 000:00 محاسبه میشه . مثلا 175:20 و با فرمت 00:00 خطا داریم .
    حتی کارکرد رو بر اساس روز هم محاسبه نمیکنند (در طول یک ماه) برای پرداخت ها و محاسبه اضافه کاری و ...

ضمنا
    1-در کوئری هم میشه اطلاعات وارد کرد -در فایل نمونه در کوئری تغییر داده میشه مگر مواردی که فرمول داره
    2-نکته : اگر ارتباط ریلیشن داشته باشیم . اطلاعات تیبل اصلی از طریق کوئری عوض نمیشه.
    3-در کوئری هم میشه فرمول وارد کرد که بصورت یک فیلد جدا نمایش داده میشه

همانطور که دوست گرامی فرمودند

( در کوئری اطلاعات ذخیره نمیشود و اطلاعات کوئری همان اطلاعات جداول است )
    فقط در کوئری امکان فرمول نویسی و گزارش گیری داریم که دسترسی به دیتا رو راحت تر میکنه

در فایل نمونه .کوئری ها رو اجرا کنید و ببینید در کدام فیلدها امکان تغییر وجود داره.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله padide55 : چهارشنبه 12 آذر 1399 در 13:54 عصر

محل زندگی
    کرج

خوب ممنون از دوستان ببخشید من یکی از مشکلاتم تلفنی صحبت کردن با مدیرانی است که روده درازی دارند به هرحال ببخشید از تاخیر

درپاسخ به دوست خوبم جناب eb باید عرض کنم که ما حقوق و دستمزد رو تو اکسل حساب کتاب میکردیم مشکلی هم نبود ...مجموعه ها زیاد شد و داستان کار با اکسل هر روز پیچیده تر شد ..چند تا نرم افزار حقوق دستمرد هم تست کردم دیدم کلا دوستان برنامه نویس بودن نه حسابدار ..اینه که چند وقتی است کار رو ارجاع دادم به کارمندان و خودم نشستم برپایه الگوریتم نرم افزار تامین اجتماعی حتی المکان ساده ولی کاربردی با طراحی امکانات مورد نیاز برای سیستم هایی که حقوق دستمزد تک شیفت معمولی دارند ..برنامه ای بنویسم که کارمجموعه خودم رو راه بندازه یعنی عملا دارم برای خودم ابزار کار تولید می کنم .....خیلی تو فاز فروش نیستم ....به این نتیجه رسیدم که در کار حسابداری امروز باید برنامه نویسی و بدی به مشتری دیتا رو وارد کنه ...بعد فایل دیتا بیس رو بیاری خونه و تبدیل به سند حسابداری کنی .....اما وارد کردن اطلاعات با برنامه ای که خودت نوشتی خوبیش اینه که دیگه حرف نمیزنی و رویه های مالی و ورود اطلاعات رو تو برنامه قرار دادی و اونها مجبورند طبق دستور العمل برنامه کار کنند ...خیلی هم تجریه موفقی بوده برای من ....در هر حال دیتا بیس اصلی رو که خدمتتون فرستادم .....مشاهده میفرمایید ...حالا تموم شد بیشتر درموردش صحبت می کنیم ....البته چون پی وی شما بسته است ....متاسفانه صحبت های شخصی رو هم عمومی مطرح کرد .. به هر حال ....

یک الگوریتم ساده است پرسنل>اطلاعات پایه سال>قرارداد>خلاصه لیست > ریز کارکرد .....الان رسیدم به ریز کارکرد ....که فرمش رو در این تاپیک داریم در موردش بحث می کنیم .....و دوست خوبم
    میفرمایند که چرا با دقیقه کار نمی کنم ...دقیقا همه محاسبات در برنامه بر حسب دقیقه است ...در تاپیکی که قبلا درمورد محاسبات زمان انجام دادیم .....در نهایت همه چیز تبدیل به دقیقه شد

در این تاپیک هم هدف اینه که اول اطلاعات insert بشه سی تا ردیف بعد تا حد امکان اطلاعات تکمیل باشه و کاربر فقط مورادی رو که میخواد تغییر بده .....یکجا کل ماه مربوط به یک پرسنل رو ببینه .....و در نهایت جمع ساعت دیده بشه تبدیل به دقیقه بشه فرستاده بشه در فرم محاسبات حقوق ........حالا ببینیم به کجا میرسیم ...اگر نشد که ساعت و دقیقه رو جدا میکنم ....به هر حال ممنونم از شما دو بزرگوار ......

الان چند روزی هست منابع خارجی رو بررسی می کنم اونا کلا ساعت و دقیقه رو جدا می کنند بعد تهش تبدیلات رو انجام میدن ولی اصلا چیزی در مورد جمع زدن ستون زمان در کانتینیوز فرم پیدا نکردم ...انگار فقط مشکل منه در کره زمین :))))))))
    آخرین ویرایش به وسیله narpco : چهارشنبه 12 آذر 1399 در 14:27 عصر

محل زندگی
    زاهدان

در تاپیک فرم و ساب فرم قبلی جمع از ساب فرم و نمایش در فرم داشتیم .
    حالا برای کانتینیوز فرم
    برای فرم هدر و فوتر بگذارید .جمع کل کانتینیوز شما رو در هدر و یا فوتر جمع میکنه .
    الان کامپیوتر دم دستم نیست ولی انجامش راحته .
    شما که ساب فرم رو جمع می زدید اینجا مشکل چیه ؟

محل زندگی
    کرج

سلام پی وی تون رو چک کنید لینک فایل خودم براتون ارسال شد

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    منطقی اینستکه از هم جدا نباشند
    در ابتدا منظور شما رو دقیق متوجه نشده بودم ،فکر کردم منظور شما اینست که خروجی ساعت و دقیقه که باید در کنار هم باشند از هم جدا شوند
    برای برای بدست آوردن زمان نهائی بهتر است ساعت و دقیقه جدا از هم محاسبه شوند

محل زندگی
    کرج

پس نظر حضرتعالی اینه که ستون ساعت و دقیقه در فرم کلا مجزا باشید درسته ؟

یا فیلدی اضافه کنیم که ساعت و دقیقه رو از هم جدا کنه و جداگانه نمایش بده >>> 12:30====30 و 12 >>> تبدیل به دقیقه >>733

و اینکه کلا کاربر ساعت و دقیقه رو بتونه در در دو فیلد مجزا درج کنه
    درست فهمیدم ؟

محل زندگی
    تهران

پس نظر حضرتعالی اینه که ستون ساعت و دقیقه در فرم کلا مجزا باشید درسته ؟

یا فیلدی اضافه کنیم که ساعت و دقیقه رو از هم جدا کنه و جداگانه نمایش بده >>> 12:30====30 و 12 >>> تبدیل به دقیقه >>733

و اینکه کلا کاربر ساعت و دقیقه رو بتونه در در دو فیلد مجزا درج کنه
    درست فهمیدم ؟

در یک فیلد ، ولی محاسبه ساعت و دقیقه باید جداگانه انجام گردد . دقیقاً همانند ستون کارکرد ناخالص که بدون اینکه ساعت و دقیقه رو از هم جدا کنید و در دو فیلد قرار بدهید با تابعی که نوشته بودم جمع زمان بدست اومد

محل زندگی
    زاهدان

سلام
    هر چند قرار بود ابتدا ساعت و دقیقه با هم تبدیل به دقیقه میشد و جمع نهایی دوباره بهدفرمت مورد نظر نمایش داده میشد.
    ولی چون مدنظرتون کلا کار با ساعته .
    فرصت بدین .فردا کد مناسب جمع ساعت رو براتون درست میکنم .

محل زندگی
    کرج

جناب eb----سلام مجدد من خیلی تست کردم فکر میکنم یدون درگیری با کوئری و فقط به کمک همون ماژول در فرم میشه جمع رو بدست اورد منتها یک زحمتی دارم
    ماژول الان درست کار میکنه به شرطی که فیلد ها پر باشن
    اگر فیلد ها خالی باشن از توی خود مازول خطا میگیره من هرچی nz هم گذاشتم درست نشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. همون ماژول طوری بشه که اگر خالی بود کاری نکنه قضیه حله ..و ممنون میشم به همون روش قبلی لینک بفرستین ممنونم

محل زندگی
    کرج

عزیز ممنون که وقت میزاری شما پست شماره 2 این تاپیک رو ببین و عکس رو هم ملاحضه بفرمایید کامل مسئله روشن میشه

ما یک سری ستون داریم داخل فیلد هاش یکسری زمان درج میشه حالا با دست یا اتوماتیک

هدف ما اینه که جمع کل این ستون ها رو اول بدست بیاریم بصورت ساعت و دقیقه مثلا = 368:11 بعد کلا تبدیل کنیم به دقیقه ..همین

لطفا اگر روی فایل خودم کار میکنید بصورت پی وی برای بفرستین بسیار ممنونم

محل زندگی
    تهران

عزیز ممنون که وقت میزاری شما پست شماره 2 این تاپیک رو ببین و عکس رو هم ملاحضه بفرمایید کامل مسئله روشن میشه

ما یک سری ستون داریم داخل فیلد هاش یکسری زمان درج میشه حالا با دست یا اتوماتیک

هدف ما اینه که جمع کل این ستون ها رو اول بدست بیاریم بصورت ساعت و دقیقه مثلا = 368:11 بعد کلا تبدیل کنیم به دقیقه ..همین

لطفا اگر روی فایل خودم کار میکنید بصورت پی وی برای بفرستین بسیار ممنونم

سلام
    جناب ناصریان ! مگر در فایل اصلاح شده هنوز ایرادات مربوطه برطرف نشده است ؟
    تبدیل کردن زمان به دقیقه مورد جدید است یا جزء موارد مطرح شده در فیلم بوده که بنده به آن توجه نداشته ام ؟

محل زندگی
    کرج

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    سلام
    جناب ناصریان ! مگر در فایل اصلاح شده هنوز ایرادات مربوطه برطرف نشده است ؟
    تبدیل کردن زمان به دقیقه مورد جدید است یا جزء موارد مطرح شده در فیلم بوده که بنده به آن توجه نداشته ام ؟
    ---------------------------------------
    موضوعات تاپیک همانی بود که در فیلم بود در پست شماره 2 من به بحشی از مشکل پی بردم توضیح دادم یک جمله ای رو با رنگ قرمز نوشتم که موجب سردرگمی نشود

الان هم اتفاق خاصی نیوفتاده ......دارم با ماژولی که شما زحمت کشیدید جلو میرم منتها یک مشکلی داشت که خواهشم این بود که برطرف بشه و اون این بود که اگر فیلد ها خالی بودن یا صفر بودن به خطا میخورد که خواهش کردم اگر امکانش بود برطرف بشه

بسیار هم ممنونم

مطالب جالب هستند و بررسی شون و تستشون روی فایل اصلی زمان می بره وگرنه مورد خاصی نیست اگر باشه حتما اطلاع میدم ...

محل زندگی
    تهران

الان هم اتفاق خاصی نیوفتاده ......دارم با ماژولی که شما زحمت کشیدید جلو میرم منتها یک مشکلی داشت که خواهشم این بود که برطرف بشه و اون این بود که اگر فیلد ها خالی بودن یا صفر بودن به خطا میخورد که خواهش کردم اگر امکانش بود برطرف بشه
    فیلدهای زمان میتوانند خالی باشند ولی فکر نمی کنم صفر باشه چون فرمت 00:00 اجازه ورود صفر رو نمیدهد
    مقدار رکوردست رو در تابع NZ قرار بده!
    بصورت زیر:

interval = interval + Nz(rs(RecName), 0)

ضمناً برای نمایش صحیح تکست باکس های زمان بصورت 00:00 دو خط کد زیر رو هم به آخر کدهای تابع اضافه کن

If Len(Split(GetTimeTotal, ":")(0)) < 2 Then GetTimeTotal = "0" & Split(GetTimeTotal, ":")(0) & ":" & Split(GetTimeTotal, ":")(1)
    If Len(Split(GetTimeTotal, ":")(1)) < 2 Then GetTimeTotal = Split(GetTimeTotal, ":")(0) & ":0" & Split(GetTimeTotal, ":")(1)

آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : چهارشنبه 12 آذر 1399 در 23:21 عصر

تاپیک های مشابه

1. سوال: مشکل حداکثر عرض فرم در حالت نمایشی Continuous Form
    نوشته شده توسط alirezabahrami در بخش Access
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 03 شهریور 1394, 16:18 عصر
  2. سوال: فیلتر کردن یک continuous form
    نوشته شده توسط Appolo در بخش Access
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 24 مهر 1388, 22:32 عصر
  3. ایجاد ردیف در فرمهای continuous form
    نوشته شده توسط AHMAD-AHMAD در بخش Access