نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: کد کردن ویدیو mp4

کد کردن ویدیو mp4

دوستان سلام خسته نباشید
    من میخوام ویدیو های اموزشی که درست میکنم کد بشه و یچیز مثل قفل سخت افزاری ولی بصورت نرم افزاری باشه یعنی عملا به هیچ عنوان قابل باز شدن روی یک سیستم دیگه نباشه
    رمز بصورت دو مرحله ای باشه که مثلا ای دی ماشین (درواقع همون اطلاعات سیستم طرف باشه) که بصورت انحصاری باشه و عملا استفاده از ویدیو برای شخص دیگه امکان پذیر نباشه قسمت اول کد رو به من بده و قسمت دوم رو از من بگیره و ویدیو دیکریپت بشه برای استفاده
    و اینکه بشه این عمل رو هم بصورت انلاین و هم افلاین انجام داد یعنی احراز هویت هم از طریق سایت بشه انجام بشه و هم بشه افلاین انجام داد
    فایل بعد از دیکریپت شدن در رم باشه که به هیچ عنوان قابل کپی شدن نباشه
    و در انتها هم یه پلیر اخصاصی باشه که فقط فایل ها رو که مثلا با فرمت enc رو بعد از احراز هویت باز کنه و به دوستان نمایش بده
    ایا این کار انجام شدنی هستش بنظرتون ؟

نقل قول: کد کردن ویدیو mp4

نقل قول نوشته شده توسط milad221 مشاهده تاپیک
    دوستان سلام خسته نباشید
    من میخوام ویدیو های اموزشی که درست میکنم کد بشه و یچیز مثل قفل سخت افزاری ولی بصورت نرم افزاری باشه یعنی عملا به هیچ عنوان قابل باز شدن روی یک سیستم دیگه نباشه
    رمز بصورت دو مرحله ای باشه که مثلا ای دی ماشین (درواقع همون اطلاعات سیستم طرف باشه) که بصورت انحصاری باشه و عملا استفاده از ویدیو برای شخص دیگه امکان پذیر نباشه قسمت اول کد رو به من بده و قسمت دوم رو از من بگیره و ویدیو دیکریپت بشه برای استفاده
    و اینکه بشه این عمل رو هم بصورت انلاین و هم افلاین انجام داد یعنی احراز هویت هم از طریق سایت بشه انجام بشه و هم بشه افلاین انجام داد
    فایل بعد از دیکریپت شدن در رم باشه که به هیچ عنوان قابل کپی شدن نباشه
    و در انتها هم یه پلیر اخصاصی باشه که فقط فایل ها رو که مثلا با فرمت enc رو بعد از احراز هویت باز کنه و به دوستان نمایش بده
    ایا این کار انجام شدنی هستش بنظرتون ؟
    از ابتدا فرض کنیم که هیچ دستکاری ای در برنامه تون نشه چون کلا هر حفاظت نرم افزاری و سخت افزاری با دستکاری برنامه تون بی تاثیر میشه.
    در نظر بگیرید که سیستم آفلاین یک ایراد بزرگ داره، اگر کسی یکبار بتونه برای یک ماشین مجازی ازتون اکانت بگیره با تکثیر اون ماشین مجازی کد اول میتونه ثابت باشه و نه متوجه می شوید و نه می توانید جلوی استفاده مجدد از او کد دوم رو بگیرید. فقط در سیستم آنلاین ئه که می توانید استفاده مجدد از یک کد رو تشخیص بدهید.

تکثیر داده هم چیزی نیست که بشه جلوشو گرفت برای همین ممکنه فایل رمزگشایی شده از حافظه پروسه برنامه کپی بشه و تمام.
    اون بخش "فایل بعد از دیکریپت شدن در رم باشه که به هیچ عنوان قابل کپی شدن نباشه" رو فراموش کنید. داده داخل حافظه RAM امنیتی که شما میخواهید نداره.

بجایش باید روی فرمت اختصاصی برای داده ویدئویی متمرکز بشید که شباهتی به هیچ Codec شناخته شده ای نداشته باشه و در نتیجه کسی نتونه فایل ویدئویی رمزگشایی شده رو با هیچ Player ای باز کنه، بجز برنامه شما که تنها منبعی است که میدونه اون فرمت رو چطور باید به صوت و تصویر تبدیل کنه.
    اینطوری دیگه نباید نگران این باشید که فایل بعد رمزگشایی شدن یک فایل ویدئویی استاندارد بوده که لو رفته. وقتی فرمت فایل رمز گشایی شده غیر استاندارد باشه لو رفتنش اهمیتی نداره.
    خلاصه روی اینکه فایل mp4 با Codec های شناخته شده ای رو رمزنگاری کنید و بعد در حافظه RAM از حالت رمزی خارج اش کنید حساب باز نکنید.
    اگر خودتون فرمت ویدئویی اختراع کنید شاید فشرده سازی خوبی نداشته باشه، یا پخش اش با سیستم ضعیف لگ داشته باشه یا پلیر اش خیلی ابتدایی باشه، ولی حداقل امنیتش بیشتر میشه.

ممنون از شما که پاسخ دادید یعنی با این چیزی که فرمودید عملا احراز هویت افلاین کنار میره و میمونه انلاین
    حالا چطوری این کار رو انجام بدیم که به کمترین حد از دزدی از فایل بشه یعنی از کدگزاری استفاده شه که فقط پلیر و نرم افزار دیکد ما بتونه این فایل رو شناسایی کنه و از الگوریتم های پیچیده رمزنگاری استفاده کنیم نظر شما برای حفاظت از فایل ویدیویی چیه که کپی نشه و کمترین دسترسی به ویدیو داشته باشه و محدود شه
    من که خودم به شخصه نمیتونم فرمتی ابداع کنم که صوت و تصویر رو انتقال بدم بدون اینکه مشکلی داشته باشه مجبورم از همین داده هایی که الان هستن استفاده کنم و به بهترین شکلی که میشه ازشون مراقبت کنم در قبال کپی برداری و فروش به غیر
    حالا میخوام بدونم از کجا شروع کنم و چطوری از فایل هام مراقبت کنم
    یچی مثل این که سامانه انلاین هم داشته باشه و همه چی خودکار انجام بشه

کسی نیست پاسخ من رو بده ؟

کسی نیست پاسخ من رو بده ؟
    سلام
    حقیقتش فایلی که یک بار پخش بشه رو میشه ضبطش کرد .
    ساختن قفل و محافظت ، یک مسیر دو طرف هست.
    همیشه برگشتی درش هستش، حتی اگر سخت به نظر بیاد . البته این موضوع بستگی به ارزش محصول شما و توانایی شخص کرک کننده داره

نقل قول نوشته شده توسط pe32_64 مشاهده تاپیک
    سلام
    حقیقتش فایلی که یک بار پخش بشه رو میشه ضبطش کرد .
    ساختن قفل و محافظت ، یک مسیر دو طرف هست.
    همیشه برگشتی درش هستش، حتی اگر سخت به نظر بیاد . البته این موضوع بستگی به ارزش محصول شما و توانایی شخص کرک کننده داره
    به چه صورت هستش فایلی که یکبار پخش شه چطوری باید این فایل رو ساخت ؟

به چه صورت هستش فایلی که یکبار پخش شه چطوری باید این فایل رو ساخت ؟
    انگار پاسخم رو متوجه نشدید.
    هر کاری بکنید و هر قفلی که بزنید ،فایده ای نداره . چون در لحظه ای که ویدعو پخش بشه سریع میشه اون فایل رو(ضبط)کپی کرد.

نقل قول نوشته شده توسط pe32_64 مشاهده تاپیک
    انگار پاسخم رو متوجه نشدید.
    هر کاری بکنید و هر قفلی که بزنید ،فایده ای نداره . چون در لحظه ای که ویدعو پخش بشه سریع میشه اون فایل رو(ضبط)کپی کرد.
    نه عزیز جان میشه کدی نوشت که موقعی که رکوردر فعال میشه صفحه بصورت خودکار بسته میشه و اجازه ضبط نمیده ولی خوب با گوشی میشه فیلم گرفت که اونم خودش باگ حسساب میشه
    ولی میشه رکورد رو کاری کرد که وقتی پروسس به اسم record.exe باز شد خودکار فایل ویدیویی بسته بشه

نه عزیز جان میشه کدی نوشت که موقعی که رکوردر فعال میشه صفحه بصورت خودکار بسته میشه و اجازه ضبط نمیده ولی خوب با گوشی میشه فیلم گرفت که اونم خودش باگ حسساب میشه
    ولی میشه رکورد رو کاری کرد که وقتی پروسس به اسم record.exe باز شد خودکار فایل ویدیویی بسته بشه
    درود مجدد
    اولا که بی نهایت رکوردر نرم افزاری داریم و شما نمیتونی با این روشی که گفتی همشون رو تشخیص بدی. دوما مرحله بعدی رکوردر های سخت افزاری هستن .که مابین خروجی کارت گرافیک سیستم و ورودی مانیتور قرار میگیره و هیچ برنامه ای بهشون دسترسی نداره.
    البته اینها در صورتی هست که ویدعو هاتون ارزش داشته باشه که کسی خودش رو به زحمت بندازه . وگرنه بدون قفل هم کسی سراغش نمیره.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 21 شهریور 1395, 20:07 عصر
  2. مبتدی: رزولوشن تبدیلی ویدیو ها در سایت اشتراک ویدیو
    نوشته شده توسط yas9693 در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 24 دی 1392, 18:25 عصر
  3. پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 24 دی 1392, 02:04 صبح
  4. لینک دانلود ویژوال استدیو و اس کیو ال بای اندروید
    نوشته شده توسط mhq1368 در بخش Android Studio
    پاسخ: 6