نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: چگونه فرم والد و فرزند را FORM CENTERING کنیم به همراه کد های نمونه ؟

کاربر دائمی آواتار narpco
    محل زندگی
    کرج

Lightbulb چگونه فرم والد و فرزند را FORM CENTERING کنیم به همراه کد های نمونه ؟

یکی از مهترین موارد در طراحی پروژه های اکسس قرار گرفتن همه فرم ها در مرکز مانیتور بصورت اتوماتیک هست --فرض ما بر این است که فرم پدر ما FRM_MAIN هست
    و بقیه فرم ها بر اساس باز شدن این فرم و ابعاد آن در مرکز مانیتورقرا می گیرند –
    من چند روز هست که بدنبال ماژول یا کدی در این رابطه میگردم و دو فایل نمونه پروژه زیر را پیدا کردم که برای مثال قرا میدهم –
    ولی هر کدام داستان خودشون رو دار و خطاهایی هم در اولین اجرا یا بعد از چند بار اجرا نشان میدهند و اینکه استفاده از گزینه AOUT CENTER خود فرم خیلی بدرد بخور نیست و ما نیاز به ماژول یا کد وی بی داریم که دقیق کار کنه

لینک فایل های دارای نمونه کد از منابع خارجی

https://s17.picofile.com/file/8420212542/center.rar.html

اول اینکه دانش کد نویسی من در سطحی نیست که درست و غلط و خطا ها رو درک کنم یا اصلاح کنم به همین خاطر درخواست کمک از عزیزان رو دارم ....
    نکات مهم قبل از شروع بررسی که خواهش می کنم توجه بفرمایید

1. < هدف ما اینه که فرم ها دقیقا در در وسط صفحه نمایش قرا بگیرند حالا هر رزولوشنی که داشتن یا....
    2. اگر رزولوشون رو بطور دستی تغییر دادیم بازم فرم ها بصورت خودکار در وسط صفحه قرا بگیرند
    3. حداقل رزولوشنی که مورد نظر ماست 1280*720 هست با پایین تر از اون کاری نداریم
    4. .کد نهایی باید روی آفیس نسخه 64 و 32 بصورت اتوماتیک شناسایی و اجرا بشه یعنی اینکه اول تشخیص بده بعد اجرا بشه
    5. فایل های بالا فقط نمونه هستن شما اگر ماژول یا کدی دارید که بهتر عمل می کنند ممنون میشم بصورت نمونه بفرستید
    6. اگر ما سایز به فرم داده بودیم مثلا

DoCmd.MoveSize , , 19200, 13780
    همین ابعاد رو اجرا کنه و در سط قرار بده ...

7.کل فرم های دیگر نیز بر اساس باز شدن فرم پدر اولیه FRM_MAIN باز و CENTER شوند

فرض بر این است که برنامه نویس اندازه فرم ها را درست طراحی کرده و با توجه به اینکه برنامه اش در حداقل چه ابعادی باید اجرا شود عمل نموده است ///

نکته اخر اینکه تغییرات و نظرات خود را در قالب یک فایل اکسس ارائه بفرمایید تا تست و نتیجه گیری باشد

اگر شما تجربه و یا روش کاری دیگری به نظرتون میرسه در مورد موضوع این تاپیک و یا روش تجربی دیگه ممنون میشم با ما در میون بزارید

بسیار ممنونم

محل زندگی
    کرج

نقل قول: چگونه فرم والد و فرزند را FORM CENTERING کنیم به همراه کد های نمونه ؟

آدرس سایتی که نمونه فایل ها رو از اون تهیه کردم

https://www.utteraccess.com/topics/1397380

http://www.mendipdatasystems.co.uk/c...een/4595120135

کاربر دائمی آواتار padide55
    محل زندگی
    زاهدان

نقل قول نوشته شده توسط narpco مشاهده تاپیک
    آدرس سایتی که نمونه فایل ها رو از اون تهیه کردم

https://www.utteraccess.com/topics/1397380

http://www.mendipdatasystems.co.uk/c...een/4595120135

سلام
    فعلا این نمونه ابعاد مانیتور رو داشته باشید
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

محل زندگی
    کرج

[QUOTE=padide55;2439134]سلام
    فعلا این نمونه ابعاد مانیتور رو داشته باشید[/QUO

ممنون خوب بود ...برای شناسایی اطلاعات مانیتور ......

محل زندگی
    کرج

خیلی کد در اینترنت هست در این مورد منتها خیلی قدیمی هستن مربوط به سال 2005 تا 2000

و کمی هم خطا دارن و 32-64 رو با هم ...پوشش نمیدن

کاربر دائمی آواتار padide55
    محل زندگی
    زاهدان

[QUOTE=narpco;2439136]
    نقل قول نوشته شده توسط padide55 مشاهده تاپیک
    سلام
    فعلا این نمونه ابعاد مانیتور رو داشته باشید[/QUO

ممنون خوب بود ...برای شناسایی اطلاعات مانیتور ......
    برای محاسبه پیکسل و ... برای جابجایی فرم ها . ابتدا باید ابعاد مانیتور و رزولوشن و تعداد پیکسل در نقطه رو داشته باشین .
    چون هر چه هست مربوط به ابعاد و رزولوشن مانیتور هست .
    تقسیم بر2 کنید . وسط صفحه بدست میاد و...

بعد محاسبات رو باید اعمال کنید .

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

هدف ما اینه که فرم ها دقیقا در در وسط صفحه نمایش قرا بگیرند حالا هر رزولوشنی که داشتن یا....

1. اگر رزولوشون رو بطور دستی تغییر دادیم بازم فرم ها بصورت خودکار در وسط صفحه قرا بگیرند
    2. حداقل رزولوشنی که مورد نظر ماست 1280*720 هست با پایین تر از اون کاری نداریم
    3. .کد نهایی باید روی آفیس نسخه 64 و 32 بصورت اتوماتیک شناسایی و اجرا بشه یعنی اینکه اول تشخیص بده بعد اجرا بشه
    4. اگر ما سایز به فرم داده بودیم مثلا

DoCmd.MoveSize , , 19200, 13780
    همین ابعاد رو اجرا کنه و در سط قرار بده ...
    سلام
    نمونه ضمیمه رو بررسی بفرما!

محل زندگی
    کرج

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    سلام
    نمونه ضمیمه رو بررسی بفرما!

سلام برادر شب خوش ممنون از زحمت شما

بخش اول مرکزیت فرم اول فک نکنم مشکلی داشته باشه

من یک فرم 2 ساختم او در آنلود این کد رو هم اضافه کردم --
    CenterFrm Me
    در فرم یک .....یک دکمه گذاشتم و گفتم فرم 2 رو باز کن

ولی در مرکز باز نشد طبق عکس زیر

https://s16.picofile.com/file/8420383534/SSSSS.png

حالا هدف ما اینه که فرم ها همه در مرکزیت صفحه باز بشن یا در مرکزیت فرم اول
    به نظرم منطقی اینه که فرم اول در مرکز صفحه باز بشه و فرم های دیگه با تو جه به ابعاد فرم پدر (شماره 1) باز بشن

یه کدی هم داره هر چی فک می کن میادم نمیاد چی بود که میگه فرم های 2 به بعد هر کدوم باز شد نسبت به مرکزیت ابعاد فرم پدر باز شود سه خط کد بود تو ان لود همه فرم ها میزاشتیم یا چیزی شبیه به این

حالا ممنون میشم راهنمایی بفر ماییدبرای رسیدن به این مقصود .... راه منطقی چیه و راه حلش چی هست ..بسیار سپاسگزارم

محل زندگی
    تهران

سلام برادر شب خوش ممنون از زحمت شما

بخش اول مرکزیت فرم اول فک نکنم مشکلی داشته باشه

من یک فرم 2 ساختم او در آنلود این کد رو هم اضافه کردم --
    CenterFrm Me
    در فرم یک .....یک دکمه گذاشتم و گفتم فرم 2 رو باز کن

ولی در مرکز باز نشد طبق عکس زیر

https://s16.picofile.com/file/8420383534/SSSSS.png

حالا هدف ما اینه که فرم ها همه در مرکزیت صفحه باز بشن یا در مرکزیت فرم اول
    به نظرم منطقی اینه که فرم اول در مرکز صفحه باز بشه و فرم های دیگه با تو جه به ابعاد فرم پدر (شماره 1) باز بشن

یه کدی هم داره هر چی فک می کن میادم نمیاد چی بود که میگه فرم های 2 به بعد هر کدوم باز شد نسبت به مرکزیت ابعاد فرم پدر باز شود سه خط کد بود تو ان لود همه فرم ها میزاشتیم یا چیزی شبیه به این

حالا ممنون میشم راهنمایی بفر ماییدبرای رسیدن به این مقصود .... راه منطقی چیه و راه حلش چی هست ..بسیار سپاسگزارم

نمونه اصلاح شده بعدی رو بررسی بفرما !
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : پنج شنبه 18 دی 1399 در 05:47 صبح

محل زندگی
    کرج

سلام و صبح بخیر و سپاس فرآوان از شما و وقتی که گذاشتین ....

من فقط تحلیل کنم که خودم بهتر بفهمم در ماژول میگه فرم اصلی رو در مرکز باز کن با توجه به ابعادش و هر فرمی بجز فرم اصلی بود در مرکز فرم اصلی باز کن
    درست فهمیدم ؟

به هر حال بسیار خوشحالیم که همراه ما هستید ......ارادتمند مرام و منش شما هستیم ....

محل زندگی
    تهران

سلام و صبح بخیر و سپاس فرآوان از شما و وقتی که گذاشتین ....

من فقط تحلیل کنم که خودم بهتر بفهمم در ماژول میگه فرم اصلی رو در مرکز باز کن با توجه به ابعادش و هر فرمی بجز فرم اصلی بود در مرکز فرم اصلی باز کن
    درست فهمیدم ؟

به هر حال بسیار خوشحالیم که همراه ما هستید ......ارادتمند مرام و منش شما هستیم ....

سلام
    خواهش میکنم
    تحلیل کد بصورت تئوری :
    برای اینکه فرم های شما در وسط فرم اصلی قرار بگیرند باید فاصله آنها از سمت چپ و بالا بدست آوریم . حالا باید به چه نحو عمل کنیم ؟
    فاصله از سمت چپ :
    اول بیا عرض فرم (فرم فرزند) را از عرض فرم اصلی کم کن و آن را بر 2 تقسیم کن . چرا اینکار را انجام دادیم ؟ با این کار میخواهیم فاصله مساوی فرم فرزند را از دو طرف چپ و راست نسبت به فرم اصلی بدست آوریم ؛ این فاصله که بدست آمد حالا می گوئیم این عدد باید با فاصله سمت چپ خود فرم اصلی اضافه شود
    فاصله از سمت بالا:
    فاصله از سمت بالا هم به همان صورت فاصله از سمت چپ بدست می آید منتها در اینجا بجای عرض ارتفاع فرم (WindowHeight) را باید ملاک عمل قرار دهیم
    شرط مخالف بودن فرمی که باید در وسط قرار بگیرد با فرم اصلی هم کاملاً واضح است که فرمی که باید در وسط فرم اصلی قرار بگیرد خود فرم اصلی نمیتواند باشد . البته در تابع فوق خیلی نیاز به این شرط وجود ندارد و میتوانید آن را حذف نمائید.

ضمناً بنده بنا به این فرض که اندازه فرم اصلی نسبت به اندازه دیگر فرم ها بزرگتر یا مساوی است شرط بزرگتر یا مساوی بودن اندازه فرم اصلی نسبت به اندازه دیگر فرم ها را در تابع فوق قید نکردم
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : پنج شنبه 18 دی 1399 در 12:03 عصر

محل زندگی
    کرج

امروز داشتم کدهای منابع خارجی رو با کد های شما مقایسه میکردم

به یک نتیجه خیلی مهم رسیدم
    اینکه چقدر کد نویسی بلد باشی ده درصد ماجراست
    نود درصد قدرت تحلیل و روش حل مسئله است
    و اینکه شما با بسیار کوتاه تر به حل مسئله رسیدید و ساده تر ......
    جای تبریک داره خدایی ..این سرعت مغز شما ......

ضمناً بنده بنا به این فرض که اندازه فرم اصلی نسبت به اندازه دیگر فرم ها بزرگتر یا مساوی است شرط بزرگتر یا مساوی بودن اندازه فرم اصلی نسبت به اندازه دیگر فرم ها را در تابع فوق قید نکردم
    منطق برنامه نویسی اینه که شما سایر فرم ها رو -همونطور که فرمودین- مساوی یا کوچیکتر از فرم پدر طراحی کنید وغیر از این که کلا غلطه داستان طراحی فرم ها .....

آخرین ویرایش به وسیله narpco : پنج شنبه 18 دی 1399 در 12:50 عصر

محل زندگی
    کرج

این فیلم کوتاه هم خدمات شما بزرگوار
    https://s17.picofile.com/file/8420450884/fffff.rar.html

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 مهر 1393, 11:21 صبح
  2. آموزش: Vertical Centering With CSS - هم تراز کردن بصورت عمودی در سی اس اس
    نوشته شده توسط abolfazl-z در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 20 اسفند 1392, 12:35 عصر
  3. ایجاد client-form و server-form همزمان برای یک table با struts
    نوشته شده توسط shaaadi در بخش Java EE : نگارش سازمانی جاوا
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 04 شهریور 1391, 16:31 عصر
  4. سوال: یک سوال اساسی: فرق bound form و unbound form
    نوشته شده توسط Appolo در بخش Access
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 21 مهر 1388, 00:08 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید