نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: گزینه debug دقیقا چه مشکلاتی را می یابد؟

Question گزینه debug دقیقا چه مشکلاتی را می یابد؟

من در یک فایل اکسس که مدتهاست روی آن-و با کمک دوستان البته- کار میکنم قبل از تبدیل به accde دیباگ را زدم و هیچ مشکلی نیافت اما حالا که آن را تست میکنم به این نتیجه رسیدم که همه ارورها را پوشش نمیدهد؟ سوالم اینه که آیا دیباگ فقط ارورهای منطقی را در می یابد؟ اگه اینجوری باشه باید بشینم خط به خط همه کدها رو بخوانم که!
    خیلی ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله Shahramdindoust : یک شنبه 28 دی 1399 در 21:38 عصر دلیل: غلط=ارور

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: گزینه debug دقیقا چه مشکلاتی را می یابد؟

نقل قول نوشته شده توسط Shahramdindoust مشاهده تاپیک
    من در یک فایل اکسس که مدتهاست روی آن-و با کمک دوستان البته- کار میکنم قبل از تبدیل به accde دیباگ را زدم و هیچ مشکلی نیافت اما حالا که آن را تست میکنم به این نتیجه رسیدم که همه ارورها را پوشش نمیدهد؟ سوالم اینه که آیا دیباگ فقط ارورهای منطقی را در می یابد؟ اگه اینجوری باشه باید بشینم خط به خط همه کدها رو بخوانم که!
    خیلی ممنون
    فرایند دیباگ کردن در برنامه نویسی:

Debugging به فرایند مشکل یابی یک نرم‌افزار یا اپلیکیشن گفته می شود. زمانی که ما کدنویسی می کنیم، معمولاً در حین کدنویسی برخی خطاها را مرتکب می‌شویم که در نهایت منجر به این می‌شوند تا برنامه ی ما آن طور که باید و شاید کار نکند. به طور کلی، ما معمولاً چند نوع مشکل در برنامه‌های خود داریم که عبارتند از:
    - ارورهای سینتکسی: به نوشتار کدهای یک زبان برنامه نویسی Syntax گفته می شود. گاهی اوقات برنامه نویسان در حین نوشتن برخی دستورات، غلط املایی مرتکب می شوند. مثلاً به جای نوشتن دستور print، می‌نویسند pritn.

- ارورهای سمنتیک: این دست ارورها زمانی رخ می‌دهند که کدهای شما درست است اما نتیجه ی مطلوب را دریافت نمی شود مثل زمانی که عددی را بر صفر تقسیم کنید (در ریاضیات چنین عملی امکان پذیر نیست!)

- ارورهای منطقی: این دست از ارورها جزو ارورهای سخت هستند . در این اروها سینتکس برنامه درست است و برنامه می بایست همان‌ طور که انتظار می‌رود اجرا شود اما واقعیت این گونه نیست
    به‌طور کلی ارورهای موجود در فرآیند برنامه‌نویسی به دو دسته‌ی کلی Compile-Time Error و Run-Time Error تقسیم میشوند.
    سه نوع ارور اشاره شده در دو دسته‌ی فوق قرار میگیرند که ارورهای سینتکسی به عنوان Compile-Time و ارورهای سمنتیک و منطقی در دسته‌ی Run-Time قرار میگیرند.

بنابراین با توضیحات فوق نتیجه می گیریم که عمل Debugging درفرایند تبدیل به accde معمولاً ارورهای سمنتیک و منطقی که در دسته‌ی Run-Time قرار می گیرند تشخیص داده نمیشوند.
    و به همین خاطر برای جلوگیری از بروزمشکلات و ایجاد خطاهای ران تایم ( درحین اجرا) حتماً و حتماً خطاها باید مدیریت شود.

نقل قول: گزینه debug دقیقا چه مشکلاتی را می یابد؟

مثل همیشه کامل و جامع و قانع کننده
    ممنون که همیشه هستین استاد عزیز
    متوجه شدم
    آخرین ویرایش به وسیله Shahramdindoust : دوشنبه 29 دی 1399 در 22:39 عصر

تاپیک های مشابه

1. سوال: خطا هنگام publish با گزینه DEBUG
    نوشته شده توسط majid.sh در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 31 مرداد 1396, 14:01 عصر
  2. پاسخ: 15
    آخرین پست: یک شنبه 26 اردیبهشت 1395, 09:39 صبح
  3. سوال: وقتی Debug میکنم با مشکل مواجحه میشوم
    نوشته شده توسط m.ghorbani2000 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 20 مرداد 1392, 22:27 عصر
  4. سوال: کوپی مقدار یک متغیر از نوع کلاس در Debug و جایگزینی در اجرا های بعدی
    نوشته شده توسط abasfar در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 10 شهریور 1391, 14:24 عصر
  5. پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 02 مرداد 1391, 04:44 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •