نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: کاربرد نسخه های مختلف DotNet

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

کاربرد نسخه های مختلف DotNet

سلام

دوستان اگر امکان داره در خصوص موارد زیر و اینکه باید چه زمانی استفاده بشه کمی توضیح بدید:

DotNet Framewok
    DotNet Standard
    DotNet Core

1. کاربرد نسخه DotNet Standard رو نمیدونم.
    2. آیا میتونم DotNet Standard را جایگزین DotNet Framework کنم؟
    3. تمام قابلیت ها و کلاس های DotNet Framework در DotNet Standard وجود داره؟
    4. کدومش برای تولید برنامه های وب و یا ویندوز فرم جواب میده؟ آیا Core برای WinForm قابل استفاده است؟
    5. آیا در یک پروژه میشه از همه استفاده کرد؟

هر سه DotNet در دو نوع Runtime و SDK وجود دارند. برای امکان استفاده در زمان برنامه نویسی که Visual Studio دسترسی به کتابخانه ها داره باید کدام نصب باشه و کاربر نهایی که استفاده کننده هست باید کدام را نصب کنه؟ آیا داشتن SDK برای برنامه نویس در زمان برنامه نویسی کافیه؟

ممنون اگر توضیح بدید

نقل قول: کاربرد نسخه های مختلف DotNet

نقل قول نوشته شده توسط mmbguide مشاهده تاپیک
    سلام

دوستان اگر امکان داره در خصوص موارد زیر و اینکه باید چه زمانی استفاده بشه کمی توضیح بدید:

DotNet Framewok
    DotNet Standard
    DotNet Core

1. کاربرد نسخه DotNet Standard رو نمیدونم.
    2. آیا میتونم DotNet Standard را جایگزین DotNet Framework کنم؟
    3. تمام قابلیت ها و کلاس های DotNet Framework در DotNet Standard وجود داره؟
    4. کدومش برای تولید برنامه های وب و یا ویندوز فرم جواب میده؟ آیا Core برای WinForm قابل استفاده است؟
    5. آیا در یک پروژه میشه از همه استفاده کرد؟

هر سه DotNet در دو نوع Runtime و SDK وجود دارند. برای امکان استفاده در زمان برنامه نویسی که Visual Studio دسترسی به کتابخانه ها داره باید کدام نصب باشه و کاربر نهایی که استفاده کننده هست باید کدام را نصب کنه؟ آیا داشتن SDK برای برنامه نویس در زمان برنامه نویسی کافیه؟

ممنون اگر توضیح بدید
    سلام تا چند سال پیش همه از دات نت فریمورک استفاده میکردن اخرین نسخه هم 4.8 بود بعد از اون دات نت کور 3 معرفی شد که نسخه بعد از 4.8 بود واسه اینکه نشون بدن تغییرات اساسی زیادی اتفاق افتاده اسم دات نت کور انتخاب کردن بعد از اون نسخه دات نت کور 3.1 اومد بعد از اون نسخه بعدی که منتشر شد اسمش دات نت 5 بود و نسخه بعدی دات نت 6 خواهد بود...
    دات نت استاندارد زمانی استفاده میشه که شما میخواید برای رنج وسیعی از تکنولوژی های دات نتی برنامه بنویسید عکس زیر بهتر این موضوع رو توضیح میده بصورت خلاصه تر دات نت فریمورک/ کور و... همه جزئی از دات نت استاندارد هستن

2.سوالتون سوال مناسبی نیست، هیچکدوم رو نمیشه جایگزین همدیگه کرد بلکه باید در مواقع مناسب از هرکدوم استفاده کنید. (دات نت استاندارد بیشتر برای ایجاد کتابخونه ها استفاده میشه)
    3.بله (البته برخی API ها در نسخه های جدیدتر دات نت استادارد وجود داره)
    4.دات نت کور برای وب و ویندوز جواب میده بله کور برای ویندوز فرم قابل استفاده هست
    5. بله میتونید کتابخانه هارو با دات نت استاندارد ایجاد کنید و نسخه گرافیکی دسکتاپ رو با دات نت کور یا دات نت فریمورک
    نسخه sdk برای کار با ویژوال استودیو لازم هست که خودش شامل رانتایم هم هست برای اجرا روی سیستم کاربر فقط کافیست نسخه رانتایم نصب بشه/
    (دقت کنید که اگر با دات نت کور برنامه رو ایجاد کنید هنگام پابلیش پروژه میتونید یک Exe همراه با تمام پیشنیاز ها ایجاد کنید که نیاز به نصب هیچ برنامه ای روی سیستم کاربر نداشته باشید)
    (عکس کمی قدیمی هست و علاوه بر uwp و asp پلتفرم های wpf و windos form هم شامل دات نت کور هستن)

محل زندگی
    منظومه شمسی

سلام. ممنون از توضیحات شما

پس اینطور که من متوجه شدم، میشه کلاس های برنامه رو با DotNet Standard بصورت dll ایجاد کرد تا هر زمان DotNet Core و یا Xamarineهم خواست با اون کار کنه امکان اشتراک گذاری کلاس ها در قالب dll وجود داشته باشه ولی UI برنامه را میشه با هر تکنولوژی که کار میکنم ایجادش کنم.

نقل قول نوشته شده توسط mmbguide مشاهده تاپیک
    سلام. ممنون از توضیحات شما

پس اینطور که من متوجه شدم، میشه کلاس های برنامه رو با DotNet Standard بصورت dll ایجاد کرد تا هر زمان DotNet Core و یا Xamarineهم خواست با اون کار کنه امکان اشتراک گذاری کلاس ها در قالب dll وجود داشته باشه ولی UI برنامه را میشه با هر تکنولوژی که کار میکنم ایجادش کنم.
    بله همینطوره

محل زندگی
    منظومه شمسی

سپاس از راهنمایی شما

نقل قول نوشته شده توسط barnamenevisjavan مشاهده تاپیک

یه سوال، من الان پروژه WPF رو با Dot NET CORE 3.1 و Dot NET 5 کدشو میزنم، چطوریه که WPF تو این عکس بالا ذکر نشده؟

نقل قول نوشته شده توسط md3848 مشاهده تاپیک

یه سوال، من الان پروژه WPF رو با Dot NET CORE 3.1 و Dot NET 5 کدشو میزنم، چطوریه که WPF تو این عکس بالا ذکر نشده؟
    توی پست بالاتر توضیح دادم که عکس قدیمی هست و علاوه بر uwp و asp ویندوز فرم و wpf هم هست

نسخه های .net framework نسخه 4.5 از نسخه های 3.5 جدا نصب داره؟

نقل قول نوشته شده توسط farsamw مشاهده تاپیک
    نسخه های .net framework نسخه 4.5 از نسخه های 3.5 جدا نصب داره؟
    دانلود Microsoft .NET Framework 4.8 - 1.1 تمام ورژن های دات نت فریم ورک (soft98.ir)

یه سوالی، این Dot NET CORE 3.1 و Dot NET 5 رو چه سیستم عامل هایی نصب میشن؟ مثلا ویندوز7 به بالا یا فقط 10 یا...
    و این که اینا فایل نصب دارن؟ ( برا سیستم سمت یوزر میگم )

نقل قول نوشته شده توسط md3848 مشاهده تاپیک
    یه سوالی، این Dot NET CORE 3.1 و Dot NET 5 رو چه سیستم عامل هایی نصب میشن؟ مثلا ویندوز7 به بالا یا فقط 10 یا...
    و این که اینا فایل نصب دارن؟ ( برا سیستم سمت یوزر میگم )
    دات نت 5 روی ویندوز 7 هم اجرا میشه من تست کردم جواب داد 7 به بالا نصب میشه
    برا سیستم یوزر شما باید نسخه runtime رو نصب کنید ولی اگر هنگام خروجی گرفتن برنامه اون رو بصورت self-contained خروجی بگیرید تمام پیش نیاز ها کنار فایل اجرایی قرار میگیره و دیگه نیازی به نصب هیچ چیزی ندارید
    Download .NET (Linux, macOS, and Windows) (microsoft.com)

تاپیک های مشابه

1. Dotnet Reactor 2.9.0.5
    نوشته شده توسط regbyte در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 17 شهریور 1386, 16:47 عصر
  2. شروع در DotNet
    نوشته شده توسط gozari در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 17 شهریور 1386, 07:13 صبح
  3. DotNet v 3.0
    نوشته شده توسط Milad.a.p در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 11 مرداد 1385, 02:21 صبح
  4. وارد کردن dll قدیمی در dotnet
    نوشته شده توسط mom alone در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 10 آبان 1384, 05:27 صبح
  5. در رابطه با dotnet
    نوشته شده توسط zarrin_306 در بخش VB.NET
    پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 18 شهریور 1384, 18:49 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار