نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: افزودن ستون UniqueId در جدول AspNetUsers در Identity2

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

افزودن ستون UniqueId در جدول AspNetUsers در Identity2

سلام

موضوع: تمام اطلاعاتی که کاربر در جداول بانک اطلاعاتی ثبت می کند باید متعلق به خودش باشد و می خواهم این کار با ارتباط کلید اصلی از جدول AspNetUsers با جدول مورد نظر باشه.

روشی که پیاده کردم: من در کلاس ApplicationUser یک ستون با نام UniqueId از نوع Int اضافه کردم که Identity اون Yes و Unique هستش (در بانک SQL) و هر کاربر جدیدی که به جدول AspNetUsers اضافه میشه یک مقدار عددی براش در نظر میگیره. این کار را برای سهولت ارتباط باسایر جداول انجام دادم تا از کد GUID که کلید اصلی هستش در سایر جداول استفاده نکنم.

حالا سوالم این هستش که با توجه به اینکه من یک DataLayer در یک پروژه جداگانه دارم که بصورت یک اسمبلی به برنامه وب خودم اون را اضافه کردم، چطور میتونم در طراحی به روش CodeFirst ارتباط یک به چند برقرار کنم (ِDataLayer در یک پروژه و کلاس های Identity در پروژه وب ایجاد شده)؟ البته زمانی که کاربر اطلاعاتی را ثبت می کند می تونم به مقدار ستون UniqueId بعد از Authenticate شدن کاربر دسترسی داشته باشم و میتونم به عنوان یک مقدار به بانک ارسال کنم (که بعدها با شماره UniqueId کاربر اطلاعات را واکشی کنم). ولی هیچ Relationی بین جداول برنامه با جدول AspNetUsers وجود نداره و تنها میتونم مقدار UniqueID را در سایر جداول ذخیره کنم.

سوال: آیا امکان ایجاد ارتباط وجود داره؟ اگر وجود نداره و یا خیلی پیچیدگی داره آیا روشی که اجرا کردم قابل اعتماد هست؟

ممنون میشم اگر دوستان راه حلی برای این موضوع دارند ارائه کنند. تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله mmbguide : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400 در 22:51 عصر دلیل: اصلاح غلط املایی در بخش سوال

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

نقل قول: افزودن ستون UniqueId در جدول AspNetUsers در Identity2

اگر نیاز به دستکاری های عمقی در ساختار جدول های مرتبط با Identity دارید از روشی که در پکیج آموزش ASP.NET MVC - سطح 3: آموزش کامل ASP.NET Identity و سیستم کنترل دسترسی کامل انجام دادم استفاده کنید. با استفاده از اون روش، هم کنترل کاملی رو ساختار جداول برای ارتباط برقرار کردن دارید، هم اینکه می توانید به صورت Extension Method هایی که برای دسترسی به اطلاعات Identity می نویسید (چند نمونه از متدهای فوق در همون آموزش هست) به هر گونه اطلاعاتی که نیاز دارید دسترسی داشته باشید.

تاپیک های مشابه

1. واکشی اطلاعات از جدول Aspnetusers
    نوشته شده توسط piter11 در بخش ASP.NET Core
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 19 مرداد 1399, 09:51 صبح
  2. تغییر نام جداول AspNetUsers و سایر جداول مربوط به کاربر
    نوشته شده توسط reza_devel0per در بخش ASP.NET Core
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 19 بهمن 1398, 19:57 عصر
  3. پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 31 تیر 1395, 22:51 عصر
  4. سوال: نحوه ایجاد و یا فعال سازی log ورود و خروج کاربران در Identity2