نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: مشکل تاریخ در نت فرم ورک 4 به بالا

Talking مشکل تاریخ در نت فرم ورک 4 به بالا

سلام دوستان وقت بخیر.مشکلی که من دارم تبدیل تاریخ شمسی و میلادی به همدیگه هستش اونم در دانت فرم ورک 4 به بالا توی سری های پایین تر از کدهای عزیزان استفاده شده میخواستم بدونم آیا برای نسخه های 4 به بالاتر فانکشنی وجود داره؟ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول: مشکل تاریخ در نت فرم ورک 4 به بالا

می تونید از متدهای کلاس PersianCalendar استفاده کنید

https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/api/system.globalization.persiancalendar?view=net-5.0

https://www.codenevisan.com/128-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%88-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C/

سلام دوستان وقت بخیر.متاسفانه جواب نداد امکانش هست راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیزممنونم از محبتتون.میتونم بپرسم چجوری باید استفاده بشه؟من هنوز با vb.2010 کار میکنم.ممنون میشم راهنمایی کنید

کدی که شما نوشتی و کار نکرده چیه؟

دوست عزیز مشکل من اینجاست نتونستم از این کلاسها در دات نت فرم ورک 4 به بالا استفاده کنم

Class Sample
    Public Shared Sub Main()
    Dim jc As New PersianCalendar()
    Dim thisDate As DateTime = DateTime.Now

'--------------------------------------------------------------------------------
    ' Properties
    '--------------------------------------------------------------------------------
    Console.WriteLine(vbLf & "........... Selected Properties ....................." & vbLf)
    Console.Write("Eras:")
    For Each era As Integer In jc.Eras
    Console.WriteLine(" era = {0}", era)
    Next
    Console.WriteLine(vbLf & "TwoDigitYearMax = {0}", jc.TwoDigitYearMax)
    ' Methods
    Console.WriteLine(vbLf & "............ Selected Methods ......................." & vbLf)

Console.WriteLine("GetDayOfYear: day = {0}", jc.GetDayOfYear(thisDate))
    Console.WriteLine("GetDaysInMonth: days = {0}", jc.GetDaysInMonth(thisDate.Year, thisDate.Month, PersianCalendar.PersianEra))
    Console.WriteLine("GetDaysInYear: days = {0}", jc.GetDaysInYear(thisDate.Year, PersianCalendar.PersianEra))
    Console.WriteLine("GetLeapMonth: leap month (if any) = {0}", jc.GetLeapMonth(thisDate.Year, PersianCalendar.PersianEra))
    '-------------------------------------------------------------
    Console.WriteLine("GetMonthsInYear: months in a year = {0}", jc.GetMonthsInYear(thisDate.Year, PersianCalendar.PersianEra))
    Console.WriteLine("IsLeapDay: This is a leap day = {0}", jc.IsLeapDay(thisDate.Year, thisDate.Month, thisDate.Day, PersianCalendar.PersianEra))
    Console.WriteLine("IsLeapMonth: This is a leap month = {0}", jc.IsLeapMonth(thisDate.Year, thisDate.Month, PersianCalendar.PersianEra))
    Console.WriteLine("IsLeapYear: 1370 is a leap year = {0}", jc.IsLeapYear(1370, PersianCalendar.PersianEra))

' Get the 4-digit year for a year whose last two digits are 99. The 4-digit year
    ' depends on the current value of the TwoDigitYearMax property.

Console.WriteLine("ToFourDigitYear:")
    Console.WriteLine(" If TwoDigitYearMax = {0}, ToFourDigitYear(99) = {1}", jc.TwoDigitYearMax, jc.ToFourDigitYear(99))
    jc.TwoDigitYearMax = thisDate.Year
    Console.WriteLine(" If TwoDigitYearMax = {0}, ToFourDigitYear(99) = {1}", jc.TwoDigitYearMax, jc.ToFourDigitYear(99))
    End Sub
    End Class

من میخوام که قابلیت این رو داشته باشم که تاریخ میلادی رو از تاریخ شمسی که بهش میدم استخراج کنه و بلعکس بتونه تاریخ شمسی بدم و میلادی رو برام محاسبه کنه و بتونم تفاضل تاریخ رو بدست بیارم و همچنین روزها رو کم و یا زیاد کنم

کاربر دائمی آواتار a_mohammadi_m
    محل زندگی
    زنجان

با سلام
    این برای تبدیل میلادی به شمسی

Public Function MiladiToShamsi(ByVal MDate As Date) As String
    MiladiToShamsi = ""

Dim pc As New Globalization.PersianCalendar
    Dim Sal As Integer = pc.GetYear(MDate)
    Dim Mah As Integer = pc.GetMonth(MDate)
    Dim Roz As Integer = pc.GetDayOfMonth(MDate)
    MiladiToShamsi = Format(Sal, "0000") & "/" & Format(Mah, "00") & "/" & Format(Roz, "00")
    Return MiladiToShamsi
    End Function

'طریقه استفاده از تابع
    ' Msgbox(MiToShamsi(Now()))
    ' Return Sample : 13980301

برعکسش کن برای شمسی به میلادی

سلام دوست عزیز.من از ویندوز 10 استفاده میکنم و تنظیمات ویندوز و موقعیت ثبت شده اون ایران و فارسی هستش.متاسفانه این کد شما در نت فروم ورک 4 به بالا جوابگو نیست.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. موفق باشید
    Untitled.jpg

کاربر دائمی آواتار ROSTAM2
    محل زندگی
    فارس

سلام. منم 2010 استفاده می کنم ولی صحیح برمی گردونه. ی سوال پیش میاد اینجا دقیقا کدوم نسخه از دات نت فریم ورک رو استفاه می کنید؟!

df.jpg
    آخرین ویرایش به وسیله ROSTAM2 : سه شنبه 28 دی 1400 در 14:44 عصر

سلام دوست گرامی من از نسخه 4 خود ویژوال استفاده میکنم
    Untitled.jpg

محل زندگی
    فارس

سلام. منم برای اینکه بدونم نسخه 4 رو انتخاب کردم و همون تصویری که فرستادم نتیجه اش بود

سلام دوست عزیز نسخه ویندوزی که دارید استفاده میکنید چند هستش؟

محل زندگی
    فارس

نقل قول نوشته شده توسط hamidrezax1 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز نسخه ویندوزی که دارید استفاده میکنید چند هستش؟
    سلام. ویندوز 10 آپدیت 2019 هستش

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •