نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: نحوه تعریف فیلد از نوع Identity

Question نحوه تعریف فیلد از نوع Identity

با سلام

من جدولی دارم که قبلا ایجاد کرده ام و کاربران اطلاعات زیادی را واردکرده اند. من میخواهم یکی از فیلدها را بصورت Identity تعربف کنم .
    من چگونه میتوانم با دستورات Sql ( بدون استفاده از محیط Design ) آن فیلد مورد نظر را بصورت Identity تعریف کنم . لازم بذکر است که داخل فیلد مورد نظر دیتا وجود دارد

با تشکر ...

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

نقل قول: نحوه تعریف فیلد از نوع Identity

سلام و روز خوش
    حتی در ssms هم نمیشه ویژگی identity یک فیلد رو به yes تغییر بدین؛ چون لازمه این کار این هست که جدول فعلی drop و دوباره ساخته بشه و بصورت پیشفرض ssms از انجام این دست تغییرات در جدول جلوگیری میکنه.
    البته میشه در تنظیمات ssms این رو غیرفعال کرد ولی مایکروسافت توصیه اکید کرده که اینکار نشه.

با alter column نمیشه فیلد رو از نوع identity کرد ولی میتونین
    1- یک فیلد دیگه از نوع identity به جدول اضافه و اطلاعات فیلد اولیه رو در اون کپی و دست آخر فیلد اولیه رو حذف کنین
    2- یک جدول دیگه با ساختار مشابه جدول اولیه بسازین که فیلد مورد نظر شما در این جدول identity باشه و اطلاعات جدول قدیم رو در این جدول بریزین و دست آخر هم جدول اولیه رو حذف و جدید رو rename کنین.

من موقعیت مشابه پرسش شما رو قبلا داشتم و هر دو این روشها گرچه درسته ولی برای رکوردهای خیلی زیاد کند هستن.
    بجاش میتونین مشابه روش 2 جدول جدید رو بسازین ولی بجای کپی رکوردها از switch to استفاده کنین.

اگر alter table switch to رو جستجو کنین قطعا نمونه کدهای خوبی همراه با توضیحات کاملتر و بهتر پیدا میکنین.

برای ساخت جدول جدید هم میتونین در خود ssms اسکریپت create table جدول رو بگیرین و فقط فیلد مورد نظر رو برای identity ویرایش کنین.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 6
    آخرین پست: شنبه 20 تیر 1394, 14:31 عصر
  2. مشکل در درج در یک فیلد از نوع کلید خارجی که کلید اصلی متناظر آن از نوع Identity است
    نوشته شده توسط MozenAbasi در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 12 اسفند 1390, 16:16 عصر
  3. تعریف چند فیلد Identity
    نوشته شده توسط sarasara در بخش SQL Server
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 15 مرداد 1387, 07:27 صبح
  4. پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 01 بهمن 1386, 21:41 عصر
  5. مشکل با فیلد از نوع identity
    نوشته شده توسط atf در بخش SQL Server
    پاسخ: 13