نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: مشکل در برنامه نویسی شبکه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    i dont know

مشکل در برنامه نویسی شبکه

سلام
    من میخوام یک نر م افزار مدیریت شبکه بنویسم و یه مشکلی دارم که امیدوارم با کمک دوستان عزیز حلش کنم
    برنامه من الان در مرحله ای است که وقتی یک پیغام رو در شبکه میفرستم برای کل کاربران شبکه میفرسته
    و من میخوام کاری کنم که نام کاربر رو از لیست انتخاب کنم و پیغام رو فقط برای اون کاربر بفرستم

ببینین مشکل اصلی من اینکه نمیتونم کدی بنویسم که پیغام رو برای کاربری با فلان ip بفرسته! نه اینکه برای همه کاربران بفرسته

دوستان اگه در این زمینه تجربه ای دارن کمکم کنن که خیلی بهش نیاز دارم
    در ضمن من از کنترل winsock و پروتکل tcp استفاده میکنم
    به امید یاری سبزتان

بهتر بود سورس برنامه میگذاشتی، یا واضحتر توضیح بدی

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Earth
    اگر از کنترل Winsock استفاده می کنید و برنامه خودتو رو طوری تنظیم کردید که بصورت Server-Client باشه
    در اون صورت در برنامه Client خود باید بعد از اجرا و در هنگام Load یک درخواست برای اتصال به Server بنویسید.
    در این صورت Winsock اون کامپیوتر رو شناسایی کرده و Ip اون رو در اختیارتون می گذاره
    با index سازی برای Winsock برنامه شما می تونه از چند Client پشتیبانی کنه که در اون صورت
    باید از Ip های فرستاده شده به شمت Server شماره ایندکس و همچنین ip ها را لیست کنید تا کنترل فایلهای فرستاده شده به آنها را در اختیار بگیرید.

من برای نوشتم برنامه های تحت شبکه که دیتابیس اکسس استفاده میکنن از خود دیتابیس استفاده میکنم.

دیتابیسو توی همه کلاینت ها بعد از این نرم افزار کلاینت نصب شد اوتوماتیک شر میکنه!

این جوری خلی راحتره
    Winsock درد سر داره.

نقل قول نوشته شده توسط tiktikboom
    اگر از کنترل Winsock استفاده می کنید و برنامه خودتو رو طوری تنظیم کردید که بصورت Server-Client باشه
    در اون صورت در برنامه Client خود باید بعد از اجرا و در هنگام Load یک درخواست برای اتصال به Server بنویسید.
    در این صورت Winsock اون کامپیوتر رو شناسایی کرده و Ip اون رو در اختیارتون می گذاره
    با index سازی برای Winsock برنامه شما می تونه از چند Client پشتیبانی کنه که در اون صورت
    باید از Ip های فرستاده شده به شمت Server شماره ایندکس و همچنین ip ها را لیست کنید تا کنترل فایلهای فرستاده شده به آنها را در اختیار بگیرید.
    با این تفاسیر چه طوری نمیتونی ؟؟؟
    هر کانکشن یک Ip,port,localhost,remotehost,id,....... داره ژس به به راحتی قابل ارسال است

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •