نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: شما از کدام روش برای ثبت تغییرات یک ردیف در بانک اطلاعاتی استفاده میکنید؟

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

شما از کدام روش برای ثبت تغییرات یک ردیف در بانک اطلاعاتی استفاده میکنید؟

سلام

من یک جدول دارم و ممکنه توسط کاربر و به دفعات تغییر کنه. اما می خوام تغییرات را با نام کاربر نگهداری کنم. برای مثال کاربر user1 چه تغییراتی داده و کاربر user2 چه تغییراتی داده. آنچه که به ذهن من میرسه و از تولید جداول اضافه جلوگیری میکنه روشی هست که در زیر اشاره میکنم:

من یک جدول با نام table دارم که با جدول کاربر ارتباط داره
    در جدول table یک ستون با نام parentID دارم و در مراحل بعدی مقدار دهی میشه
    حالا هر زمان که کاربر یک ردیف را update کند، برنامه قبل از بروز رسانی اطلاعات جدید، ابتدا داده های قبلی را مجددا در همان جدول insert می کند و مقدار parentID را معادل شماره ردیف فعالی قرار میدهد.
    انجام مرحله قبلی باعث میشه که اولا اگر ردیف مورد نظر اگر در جداول دیگر استفاده شده باشد، همچنان وجود داشته و تغییرات جدید را هم دارد. ولی ردیف جدید که parentID دارد عملا در دسترس کاربر نیست.
    علت این روش هم اینه که در برنامه های ساخته شده (Web, Windows و ...) برای نمایش تغییرات، دیگر نیاز به ایجاد دستورات جدید نباشد و همان دستوراتی که اطلاعات table را نمایش می دهند می تواند با ارسال پارامتر parentID اطلاعات قبلی آن رکورد را دریافت کنند.

اگر الگوی بهتری برای انجام این کار دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

کاربر دائمی آواتار Touska
    محل زندگی
    ایران زمین

نقل قول: شما از کدام روش برای ثبت تغییرات یک ردیف در بانک اطلاعاتی استفاده میکنید؟

با سلام

برداشت من از سئوال شما اینکه می خواهید از تغییرات کاربران بروی رکورد ها لاگ تهیه کنید.

می تونید از CDC خود MS SQL استفاده کنید که هم سریع هست و خود engine مدیریتش می کنه

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 03 شهریور 1397, 10:31 صبح
  2. پاسخ: 4
    آخرین پست: چهارشنبه 23 دی 1394, 16:17 عصر
  3. پاسخ: 6
    آخرین پست: پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394, 18:24 عصر
  4. تغییر عنوان صفحاتی که از Master Page استفاده کرده اند
    نوشته شده توسط mehrdad_shahian در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 9
    آخرین پست: جمعه 18 آذر 1390, 18:56 عصر
  5. پاسخ: 1