نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: تغییر در عملکرد ajax توسط کاربر

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

تغییر در عملکرد ajax توسط کاربر

سلام

من در View برنامه تعداد تابع دارم که باید دستورا ت ajax را اجرا کنند و سوالم این هستش که امکان دستکاری دستورات ajax برای کاربر وجود داره؟ مثلا یک دستور ajax در دل ajax دیگر اجرا میشه و کاربر بخواهد مستقیم ajax داخلی رو اجرا کنه. ایا این دستکاری برای کاربر امکان پذیره؟

محل زندگی
    منظومه شمسی

نقل قول: تغییر در عملکرد ajax توسط کاربر

دوستان کسی اطلاعاتی در این خصوص نداره؟ آیا اطلاعات یک Request که به سمت سرور ارسال میشه رو میشه براحتی دستکاری کرد؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mmbguide مشاهده تاپیک
    سلام

من در View برنامه تعداد تابع دارم که باید دستورا ت ajax را اجرا کنند و سوالم این هستش که امکان دستکاری دستورات ajax برای کاربر وجود داره؟ مثلا یک دستور ajax در دل ajax دیگر اجرا میشه و کاربر بخواهد مستقیم ajax داخلی رو اجرا کنه. ایا این دستکاری برای کاربر امکان پذیره؟

سلام بله امکانش هست کافیه کاربر ajax داخلی رو کپی و در console مرورگر paste و اجرا کنه.

محل زندگی
    منظومه شمسی

سلام. تشکر از پاسخ شما

راه حلی برای امنیت بیشتر از این بابت وجود داره؟ مثلا ممکنه بعضر از دستورات Ajax بنابر اطلاعات موجود، یک پارامتر true ارسال کنه و با توجه به موردی که فرمودید اگر false ارسال کنه، نتیجه درستی حاصل نمیشه. راه حل چیه؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

امنیت باید سمت سرور ایجاد بشه ، داخل مرورگر کدهای جاوا اسکریپتی اجرا میشن و کاربر بهشون دسترسی داره، شما باید سمت سرور چک کنید که آیا کاربر ایجکس اولی رو اجرا کرده؟ در صورت تایید بتونه حالت دوم رو اجرا کنه.
    اگه امکانش هست بفرمایید این دوتا ایجکس تو در تو چیکاری میخوان انجام بدن.

محل زندگی
    منظومه شمسی

مثال 1:
    فرض کنید دستور Ajax یک متد را با پارامتر bool صدا میزنه و مقدار پارامتر ورودی برحسب شرایطی باید true و یا false باشه. میخوام مطمئن بشم که کاربر برای دور زدن برنامه این رو دستکاری نکرده باشه.

مثال 2:
    من توابعی را بصورت عمومی در برنامه تعریف کردم (توابع JS) که هر بخش از برنامه برای اجرای اون باید پارامتر ورودی را بدرستی مقدار دهی کنه تا با ارسال این مقدار به server، برنامه اقدام مناسب را انجام بده. قطعا باید از عدم دستکاری این مقدار مطمئن باشم که اگر این اطمینان نباشه مجبور میشم برای تمام بخش های برنامه توابع جاوا را به تکرار بنویسم.

حالا سوالم این هستش که راه حل درست کدام هست؟

کاربر دائمی آواتار hamzehsh
    محل زندگی
    https://samanhis.ir

سلام
    مقدار رو از کجا متوجه میشوید که true یا false هست؟
    من معمولا این کار رو انجام میدم
    یک ویژگی (ActionFilterAttribute) مینویسم هر متدی که قراره با ajax پاس داده باشه باید این ویژگی رو داشته باشه
    وقتی که دارم view بر میگردانم داخل مدل این مقدار را پاس میدهم (مقدار را از یک جایی میخوانم مثلا پایگاه داده).
    هنگام فراخوانی متد اگر لازمه که اعتبار سنجی انجام بشه مجدد چک میکنم که کاربر تغییر نداده باشه بعد عملیات را انجام میدهم.

محل زندگی
    منظومه شمسی

سلام

من سوالم یک مثال شاید مبهم بود. کلا منظورم این بود که آیا اطلاعاتی که از طریق Ajax به سمت سرور میاد رو چطور میشه از امنیتش مطمئن شد؟ اطلاعاتی که کاربر در یک فرم ثبت میکنه و ارسال میکنه رو میشه قبول کرد که کاربر این اطلاعات را وارد کرده و صحیح است ولی در Front برنامه هم رویدادهایی وجود داره که ممکنه Ajax اون رو به سرور ارسال کنه. البته اینکه برای بررسی هر نوعی از اطلاعات در سمت سرور یکبار با بانک ارتباط برقرار کنم و بررسی های خودم رو انجام بدم قطعا شدنیه. ولی همیشه اطلاعات سمت Front غیر مطمئن و قابل دستکاریه؟

کاربر دائمی آواتار fakhravari
    محل زندگی
    بوشهر

نقل قول نوشته شده توسط mmbguide مشاهده تاپیک
    سلام

من سوالم یک مثال شاید مبهم بود. کلا منظورم این بود که آیا اطلاعاتی که از طریق Ajax به سمت سرور میاد رو چطور میشه از امنیتش مطمئن شد؟ اطلاعاتی که کاربر در یک فرم ثبت میکنه و ارسال میکنه رو میشه قبول کرد که کاربر این اطلاعات را وارد کرده و صحیح است ولی در Front برنامه هم رویدادهایی وجود داره که ممکنه Ajax اون رو به سرور ارسال کنه. البته اینکه برای بررسی هر نوعی از اطلاعات در سمت سرور یکبار با بانک ارتباط برقرار کنم و بررسی های خودم رو انجام بدم قطعا شدنیه. ولی همیشه اطلاعات سمت Front غیر مطمئن و قابل دستکاریه؟

https://learn.microsoft.com/en-us/as...y-csrf-attacks

تاپیک های مشابه

1. سوال: نحوه فراخوانی متد توسط web api ajax از اسمبلی دیگری
    نوشته شده توسط ACorvinus در بخش WCF , Web Services , .Net Remoting
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 24 آذر 1396, 19:53 عصر
  2. ارسال داده های فرم توسط ajax
    نوشته شده توسط saman.1001 در بخش PHP
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 09 اسفند 1393, 13:07 عصر
  3. نمایش نتایج متدهای asp.net توسط Ajax (بدون لود صفحه)
    نوشته شده توسط saeid.d در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 14 فروردین 1392, 18:10 عصر
  4. آموزش: رفرش کردن DIV توسط Ajax
    نوشته شده توسط djsaeedkhan در بخش PHP
    پاسخ: 8
    آخرین پست: شنبه 02 اردیبهشت 1391, 07:31 صبح
  5. سوال: آپلود فایل توسط آژاکس(ajax)
    نوشته شده توسط ameysams در بخش PHP
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 27 فروردین 1388, 22:51 عصر

برچسب های این تاپیک