نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: کدام روش بهتر است؟ FontAwesome یا استفاده از آیکن؟

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

کدام روش بهتر است؟ FontAwesome یا استفاده از آیکن؟

سلام

برای استفاده از آیکن دارم از مجموعه فونت های FontAwesome نسخه Full استفاده میکنم. برای بار اول که کاربر وارد سایت میشه یکسری فایل دانلود میشه و بیشترین حجم تا 9 مگابایت مربوط به فایل FontAwesome هستش و وقت زیادی میگیره بار اول سایت لود بشه. با توجه به اینکه در هر View و یا صفحه ای که در برنامه وجود داره شاید در مجموع 10 تا 15 آیکن استفاده نشده باشه.

سوالم این هستش که ایا بهتر نیست که بجای استفاده از FontAwesome از تصویرهای PNG با حجم بسیار کم به عنوان آیکن استفاده کنم؟ ممنون میشم اگر دوستان تجربه خودشام را در این موضوع مطرح کنند.

البته موضوع تعداد درخواست هایی که از طرف کاربر به سرور ارسال میشه ایا راه حلی برای هر دو حالت وجود داره؟ یعنی یکبار FontAwesome کش بشه و تصاویر هم همینطور. چون مرورگر ه بسته بشه مجددا در اولین بازدید کاربر باید دوباره فایل ها دانلود بشه.

محل زندگی
    منظومه شمسی

نقل قول: کدام روش بهتر است؟ FontAwesome یا استفاده از آیکن؟

سلام دوستان

شما برای استفاده از فونت چه راه حلی دارید. البته با توجه به اینکه تعداد و تنوع آیکن های برنامه خیلی زیاد نیست و با توجه به اینکه حجم تصاویر آیکن نیز بسیار کمه ترجیح میدم از تصاویر PNG بجای fontAwesome استفاده کنم. البته قابلیتی که در scale و فونت سایز در fontAwesome و رنگ بندی وجود داره در تصاویر از پیش تعریف شده وجود نداره ولی به گمانم دیگه وقفه ای در بارگذاری اولیه سایتم وجود نداره و با توجه به اینکه میتونم براحتی از هر نوع تصویری استفاده کنم و تغییر بدم. البته دوستان از تجربیات خودشون هم عنوان کنند ممنون میشم.

آخرین ویرایش به وسیله mmbguide : دوشنبه 16 خرداد 1401 در 21:11 عصر دلیل: در خط اول بجای آیکن به فونت اشاره شده بود که اصلاح شد

سلام
    بستگی به خودتان دارد
    من از fontAwesome استفاده میکنم و اکثرا پاسخگو هم هستش(کرکش شده اش هم در سایتها موجود است)
    اما بعضی مواقع ناچار هستید خودتان یک عکس را طراحی کنید
    وفقه ای هم من نداشته ام

محل زندگی
    منظومه شمسی

سلام

من با استفاده از fontAwesome مشکلی ندارم و داره کار میکنه. منظورم این بود که در اولین بازدید کاربر باید تمام اطلاعات Font در مرورگر cache بشه که نسخه 5 فکر کنم حدود 4 مگابایت حجم داره. حالا فرض کنیم که در هر صفحه از برنامه من حدود 10 تا آیکن با حجم 10 کیلوبایت بیشتر استفاده نکردم و عمدتا هم آیکن های تکراری هستند مثلا آیکن دکمه Save در تمام برنامه یکی هست و آدرس تصویر هم یکسان پس به نظرم حجم اطلاعات ارسال شده از سرور برای هر کلاینت به مراتب کمتر از FontAwesome هستش. منتها میخواستم ببینم دوستانی که تخصصی کار میکنند چالشی در این خصوص دارند یا خیر و راه حلشون چی بوده؟ تشکر

تاپیک های مشابه

1. سوال: استفاده غیرمجاز از FontAwesome
    نوشته شده توسط Iran58 در بخش ASP.NET MVC
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 06 اردیبهشت 1398, 15:39 عصر
  2. نمایش مربع به جای آیکون در استفاده از FontAwesome
    نوشته شده توسط resident در بخش ASP.NET MVC
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 13 اردیبهشت 1397, 20:58 عصر
  3. نصب fontawesome
    نوشته شده توسط mohsen6500 در بخش Yii Framework
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 27 فروردین 1397, 08:40 صبح
  4. نمایش مربع به جای آیکون در استفاده از FontAwesome
    نوشته شده توسط resident در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 16 بهمن 1392, 19:04 عصر
  5. مبتدی: استفاده از FontAwesome
    نوشته شده توسط mehdi-delta در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 18 دی 1392, 23:45 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •