نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: اندروید - Apache Cordova

Question اندروید - Apache Cordova

سلام و وقت بخیر. قصد دارم توسعه اندروید رو شروع کنم؛ میخوام با استفاده از Cordova انجامش بدم به دلیل اینکه به برنامه نویسی تحت وب آشنایی دارم اما احساس میکنم UI که به وسیله Cordova قراره بوجود بیاد کیفیت لازم رو نداره (در مقایسه با برنامه های نوشته شده به زبان جاوا) و فکر میکنم مثل اینه که وبسایت دیجیکالا رو انتخاب کنیم و براش به صورت WebView یه اپ اندروید طراحی کنیم. از طرفی هم اصلا با زبان جاوا ارتباط برقرار نمیکنم یه چندتا کتابم دانلود کردم در مورد توسعه اندروید اما خب All-in-one نبود و بیشتر واسه کساییه که قبلا با جاوا آشنایی کامل دارن و یه سره میره سراغ توضیحات کتابخونه ها یا API ها. سردرگم شدم نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم. و اینکه با توجه به تجربیات خودتون، کاتلین چطوره در مقایسه با جاوا؟ خب توی گوگل کلی لینک هست که مقایسه کرده اما همش اجمالی بودن انگار روی تجربه مقایسه نشده بودن. ممنون میشم راهنماییم کنید

کاربر دائمی آواتار Nevercom
    محل زندگی
    بستک

نقل قول: اندروید - Apache Cordova

اگه آشنایی خوبی با برنامه‌نویسی وب دارید، Flutter یا React Native گزینه‌های بسیار بهتر و مدرنتری هستن
    ضمن اینکه کراس پلتفرم هم هستن و می‌تونید خروجی iOS هم داشته باشید

با توجه به تجربیات خودتون، کاتلین چطوره در مقایسه با جاوا؟
    کاتلین زبان خیلی دوست داشتنی‌ای هست، قابلیت‌هایی داره که باعث میشه همون کاری که در جاوا انجام می‌دادیم رو با کدهای کمتر انجام بدیم، یا خوانایی بیشتری به کدهامون اضافه کنیم. البته توجه داشته باشید که در اندروید نمی‌تونیم از آخرین نسخه جاوا استفاده کنیم، به همین دلیل این تفاوت‌ها بیشتر به چشم میان.
    نکته ی دیگه این هست که در برنامه‌نویسی اندروید، فقط جاوا نیست که اهمیت داره و بسته به تکنولوژی ای که انتخاب می‌کنید، تجربه‌تون می‌تونه متفاوت باشه.
    بعنوان مثال برای طراحی UI می‌تونید از View System استفاده کنید که لایه‌ها رو جداگانه و با XML تعریف می‌کنید یا از Jetpack Compose استفاده کنید که UI Toolkit جدید اندروید هست و تعریف و تعامل با UI تماماً با کد (کاتلین) انجام میشه. تجربه‌ای بسیار شبیه به Flutter و React

نقل قول: اندروید - Apache Cordova

نقل قول نوشته شده توسط Nevercom مشاهده تاپیک
    اگه آشنایی خوبی با برنامه‌نویسی وب دارید، Flutter یا React Native گزینه‌های بسیار بهتر و مدرنتری هستن
    ضمن اینکه کراس پلتفرم هم هستن و می‌تونید خروجی iOS هم داشته باشید

کاتلین زبان خیلی دوست داشتنی‌ای هست، قابلیت‌هایی داره که باعث میشه همون کاری که در جاوا انجام می‌دادیم رو با کدهای کمتر انجام بدیم، یا خوانایی بیشتری به کدهامون اضافه کنیم. البته توجه داشته باشید که در اندروید نمی‌تونیم از آخرین نسخه جاوا استفاده کنیم، به همین دلیل این تفاوت‌ها بیشتر به چشم میان.
    نکته ی دیگه این هست که در برنامه‌نویسی اندروید، فقط جاوا نیست که اهمیت داره و بسته به تکنولوژی ای که انتخاب می‌کنید، تجربه‌تون می‌تونه متفاوت باشه.
    بعنوان مثال برای طراحی UI می‌تونید از View System استفاده کنید که لایه‌ها رو جداگانه و با XML تعریف می‌کنید یا از Jetpack Compose استفاده کنید که UI Toolkit جدید اندروید هست و تعریف و تعامل با UI تماماً با کد (کاتلین) انجام میشه. تجربه‌ای بسیار شبیه به Flutter و React
    ممنونم از راهنمایی خوبتون، لطف کردین. اتفاقا بعد از پستی که گذاشتم راجع به فلاتر تحقیق کردم اگه اشتباه نکنم با دارت نوشته میشه که خیلی شبیه زبان C هست (با سی کار کردم و آشنایی دارم). فرمودین میشه از View System یا حالا فناوری دیگه ای مثل Jetpack Compose استفاده کرد برای UI درسته؟ اینا باید یه نوع زبان مارک آپ ارائه بدن. فقط منبعی هست که آموزش بده چطور میشه با هر زبان مثل کاتلین یا دارت با این فناوری ها تعامل پیدا کرد؟ خودتون میدونید جاوا شدیدا شلوغکاری داره و سرعتش هم نسبت به زبان های دیگه پایین تره(هرچند این موضوع بحثش جداست) اگر راجع به فلاتر (ترجیحا با دارت) تجربه دارین ممنون میشم توضیح کوتاهی ارائه بدین ... چون راستش رو بخواین اصلا با توسعه برنامه های تلفن همراه کوچکترین آشنایی ندارم
    آخرین ویرایش به وسیله erfan_azad : سه شنبه 31 خرداد 1401 در 01:52 صبح

تاپیک های مشابه

1. مبتدی: چگونه در ویژوال استدیو با Apache Cordova فایل apk ایجاد کنیم ؟
    نوشته شده توسط saeedvir در بخش برنامه نویسی موبایل
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 10 فروردین 1395, 16:08 عصر
  2. apache cordova آپاچی کوردوا
    نوشته شده توسط behnaz kimia در بخش Android Studio
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 00:05 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید