نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: ساخت دیکشنری برای قراردادن در وبلاگ

ساخت دیکشنری برای قراردادن در وبلاگ

دوستان من قصد دارم برای وبلاگی در سایت بلاگر یا بلاگ اسپات یک فرهنگ لغات یا دیکشنری ساده با لغاتی که خودم دارم بسازم اما همانطور که میدونید در بلاگر امکان استفاده از پی اچ پی یا اپلود فایلها و کد ها نیست. با html تا حد کمی اشنام اما با بقیه زبانها نه. دوستان و اساتید راه حلی برای این موضوع دارید ممنون میشم.

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: ساخت دیکشنری برای قراردادن در وبلاگ

اگه کد js میتونی بنویسی میتونی با ایجکس درخواست بدی به سرور دیگت که فایل php روشه و جواب رو دریافت کنی نشون بدی

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

ساخت دیکشنری با javascript خالص (فقط clientside) کلا کار ساده ای هست و کدش هم خیلی جمع و جور میشه.
    هم برای تعریف دیتای glossary و هم برای جستجو راه های متنوعی هست.

تنها مشکلی که ممکنه بهش برخورد کنین اندازه فایلهای html/javascript هست که blogger ممکنه اونها رو محدود کرده باشه.
    این هم با آزمون مشخص میشه ولی فکر نکنم برای یک دیکشنری ساده و جمع و جور (مثلا 2-3 هزار واژه) موردی پیش بیاد.

ممنونم دوست عزیز روش ساخت یا قراردادن کدها در بلاگر رو لطف میکنید بگید یا لینکی معرفی کنید که بتونم مطالعه کنم؟

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

آشنایی با بلاگر ندارم،
    ولی بطور متعارف این سرویس های بلاگ قالب های مشخصی (layout) برای اجزای مختلف صفحه دارن (header,footer,post,menu,...)

و وقتی هر بخش رو تعریف میکنین و میسازین باید یک option برای اضافه کردن چیزهای مختلف برای هر بخش باشه که یکی از این ها میتونه کدهای html و javascript باشه (اگر اجازه بده)

شما اول باید کدهای خودتون رو بصورت یک فایل html کامل تست کنین و مطمئن باشین که درست کار میکنه.
    بعد فقط کدهای html (بدون تگ های html/head/body) و کدهای جاوااسکریپت (اینا باید در تگ script باشن) و احتمالا اگر style هم داشته باشین در اون بخش کپی کنین.

این روال منطقی کار هست ولی احتمالا سرویس دهنده های مختلف به شکل های متنوعی ممکنه اون رو پیاده کنن.

بخش جستجو در یک مجموعه از واژه ها رو اگر مشکل دارین میتونم کمکتون کنم،
    ولی قرار دادنش در بلاگر داستان دیگه ای هست که به دلیل بسته بودن این سرویس اینجا نمیشه بهش لینک داد!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •