وکیل ملکی کیست؟
کسی که با وجود دانش کافی در پذیرفتن سایر دعاوی تمرکز خود را در امور ملکی به کار می برد.


بی شک مردم زمانی که در امور ملکی به مشکل می خورند می خواهند به سراغ بهترین وکیل ملکی بروند و پرونده خود را در اختیار او بگذارند.


بهترین وکیل ملکی می داند چه وقت از چه قانونی و تبصره های آن استفاده کند تا حق موکلش از بین نرود.


بدون تردید نحوه ی طرح دعوا و دیگر مسایل آن از اهمیت بالایی برخوردار است این که مثلا دعوای ملکی حقوقی یا کیفری است و خیلی از موضوعات تخصصی دیگر در توانایی وکیل ملکی است که اشتباه در هرکدام ممکن است به از بین رفتن حق شما منجر شود.


مجموعه ی ما فرصت استفاده از بهترین وکیل ملکی را در تهران برای شما فراهم خواهد آورد.


انواع دعاوی ملکی:
دعاوی ملکی به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم می شود.


مهم ترین دعاوی ملکی حقوقی می توان به دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی مطالبه ی اجرت المثل، دعاوی مطالبه سرقفلی با وکیل سرقفلی حرفه ای، دعاوی خلع ید، دعوای رفع تصرف عدوانی و دعوای الزام به تحویل ملک اشاره کرد


باید توجه داشت که در تمامی دعاوی حقوقی بحثی از ارتکاب جرم در میان نیست.


مهم ترین دعاوی ملکی کیفری: فروش غیر قانونی مال به یک یا چند نفر، کلاهبرداری با استفاده از جعل سند در خصوص ملک، خیانت در امانت در خصوص املاک و دعاوی مربوط به تخریب املاک افراد. • لزام به تحویل ملک
 • الزام به تنظیم سند رسمی
 • الزام به اخذ پایان کار
 • مطالبه خسارت تاخیر تادیه
 • مطالبه سرقفلی
 • نقض مقررات آپارتمان نشینی
 • اثبات مالکیت
 • تصرف عدوانی
 • فسخ معامله
 • فروش ملک مشاع
 • خلع ید
 • فک رهن
 • وکیل ملکی
 • وکیل ملکی تهران

حال باید به نکاتی اشاره کنیم که وکیل ملکی باید به آن ها توجه داشته باشد و شما با سپردن پرونده ی خود به بهترین وکیل ملکی در مجموعه ی ما خیال خود را از این بابت راحت خواهید کرد.


نکته اول: بی شک اولین سنگ بنای این دعوا و هر دعوای دیگری چگونگی تنظیم دادخواست و ارایه ی آن به دفتر دادگاه است، پس وکیل شما باید در لایحه نویسی، شرح کامل ماوقع و تنظیم دادخواست مهارت لازم و کافی را داشته باشد.


نکته دوم: بهترین وکیل ملکی که شما انتخاب می کنید باید به قدری حاذق باشد که از بین انواع دعاوی مربوط به ملک نوع دعوا را به درستی تشخیص دهد.


نکته سوم:بی شک وکیل ملکی که شما انتخاب می کنید باید نسبت به تمامی قوانین مخصوصا قوانین مربوط به ثبت اسناد و املاک شناخت کافی و جامع را داشته باشد که پرونده ی شما را به بهترین نحو ممکن به پیش ببرد.


نکته چهارم: در پایان وکیل ملکی باید نظارت کافی و خوبی بر اجرای حکم صادره از دادگاه داشته باشد، نکته ای بسیار مهم و حیاتی که برای جلوگیری از تضییع حق موکل ضروری است.


با خواندن نکات گفته شده قطعا به این نتیجه می رسید انتخاب بهترین وکیل ملکی در دعاوی ملکی بسیار حایز اهمیت است.


وکیل مدارک و اسناد شما را به طور کامل بررسی میکند ، پرسش هایی که به نظرش باید پاسخ آن ها را بداند از شما خواهد پرسید و دادخواست و لایحه ی لازم را تنظیم می کند.


در دادگاه به بهترین نحو از حق شما دفاع می کند و اگر رای صادره از دادگاه به نفع شما نباشد دادخواست تجدید نظر خود را به دادگاه مربوط تقدیم خواهد کرد.


پس ملاحظه می کنید که حضور وکیل نه تنها در دعاوی ملکی بلکه در سایر دعاوی چه حقوقی چه کیفری مهم و ضروری می باشد.


بهترین وکیل ملکی
بهترین وکیل ملکی
مجموعه ی ما بهترین وکیل ملکی تهران را به شما معرفی خواهد کرد تا کمک حال شما برای احقاق حقوقتان باشد.


حال برای آشنایی شما عزیزان به تعریف برخی از دعاوی ملکی می پردازیم:


دعوای الزام به تنظیم سند رسمی: مطابق قانون ثبت کسی مالک ملک محسوب می شود که نام او در دفتر ثبت املاک به عنوان مالک به ثبت رسیده باشد پس عملی که باید انجام شود این است که فروشنده برای کامل کردن معامله ی ملکی در دفتر ثبت املاک حضور پیدا کند و سند رسمی ملک مورد معامله را به نام خریدار ملک کند. اگر فروشنده مبادرت به این کار نکند وکیل ملکی دعوایی به نام دعوای الزام به تنظیم سند رسمی را اقامه خواد کرد و دادخواست آن را به دادگاه تقدیم می کند.


تخصص بهترین وکیل ملکی در چیست؟
دعوای خلع ید: به طور خلاصه و قابل فهم می توان این گونه گفت که زمانی این دعوا را باید اقامه کرد که مالک مال غیرمنقول مثل خانه نسبت به شخصی که آن خانه را تصرف کرده است و تصرفات او اقامه ی دعوا کند. این دعوا با دعوای رفع تصرف عدوانی متفاوت است.


آراء وحدت رویه
آرای اصراری
ٰآراء شعب دیوان عالی کشور
آراء دادگاه های بدوی و تجدید نظر
شست های قضایی
نظریه های مشورتی
قوانین و مقررات مربوط با موضوع
وکیل ملکی در تهران
دعوای رفع تصرف عدوانی: در این دعوا فرد باید ثابت کند که سابق بر ملک تصرف داشته است و ملک مورد دعوا بدون رضایت او از تصرفش خارج شده است. و در این مورد نکته ی مهم اثبات سابقه ی تصرف است اما در دعوای خلع ید خواهان این دعوا باید مالکیت خود نسبت به ملک را به اثبات برساند.


دعوای الزام به تحویل ملک: اگر در قراردادی که منعقد شده است زمانی مشخص معین شده باشد که فروشنده ملک را به خریدار تحویل دهد باید دقیقا در همان تاریخ این کار به انجام برسد و اگر فروشنده در تاریخ معین شده از این کار سر باز زند خریدار به کمک وکیل ملکی خود اقدام به طرح دعوای الزام به تحویل ملک کند.


چرا به وکیل ملکی نیاز داریم :
به دلیل دانش حقوقی بالا بهترین راهکار را برای شما در نظر می گیرد.
با توجه به تجربه ای که دارد ، می تواند یک دادخواست حرفه ای تنظیم نماید.
یک وکیل ملکی خوب به دلیل فن بیانی که دارد ، می تواند در دادگاه از شما دفاع کند.
دیگر نیازی نیست شما خود شخصا به دادگاه مراجعه کنید.
وکیل روند رسیدگی به پرونده ها را می داند و این کمک می کند که از کجا شروع کند.
در پایان باید گفت که دعاوی ملکی به این موارد محدود نمی شود و تشخیص صحیح نوع دعوا به عهدی ی بهترین وکیل ملکی خواهد بود که مجموعه ی ما در اختیار شما قرار می دهد.


جهت مشاوره حقوقی با وکیل ملکی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا مشاوران ما در گروه وکلای آریا دادیار پاسخگو شما عزیزان باشند.


اشتراک گاز برای سرقفلی به چه صورتی گرفته میشود؟
ابتدا باید مالکیت محرز و اثبات شود و در صورتیکه دادخواست شما به طرفیت وراث تنظیم شود و در دسترس نباشند یک نوبت آگهی خواهد شد و سپس میتوانید با حکم دادگاه اقدامات لازم را انجام دهید.


دریافت خسارت از خریدار مال غیر چگونه خواهد بود؟
در هر صورت اگر فروش مال غیر اثبات شده باشد و زمین متعلق به فروشنده ای به شما فروخته است نبوده باید علیه ایشان و در صورتیکه فوت کرده باشند به طرفیت وراث ایشان و از ماترک ایشان مسترد خواهد شد.