نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: ساخت جدول در sql server با C#‎

ساخت جدول در sql server با C#‎

سلام دوستان
    من یه فرم تعریف مشتری دارم و میخوام برای هر مشتری جدید که تعریف میکنم یه جدول توی sql ساخته بشه با کد این مشتری
    مشکلم اینه که چطوری میتونم نام جدولی که میخوام بسازم رو از یه تکست باکس بگیرم؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

نقل قول: ساخت جدول در sql server با C#‎

این کار نرمال نیست.

ولی اگر بتونید select بگیرید پس مشکلی در اجرای کوئری نباید داشته باشید

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

سلام. به ازای هر مشتری میخواهید جدول بسازید؟ اگر پنچ هزار تا مشتری داشته باشی چی میشه؟ اگر 100 هزار مشتری شد چی؟ البته کمی درخصوص sql command with parameter در C#‎ سرچ کنید حتما جواب را پیدا میکنید. پیشنهاد میکنم یک جدول ایجاد کنید و یک ستون شماره مشتری داشته باشه کارت رو راه میندازه و خیلی طراحی بهینه تری هم هستش.

واسه اینکه گردش حساب هر مشتری رو بتونم ببینم نیاز به یه جدول اختصاصی برای اون مشتری دارم
    یه جدول لیست مشتریان دارم ولی فقط میتونم مانده مشتری رو اونجا آپدیت کنم
    اگه پیشنهاد بهتری دارید راهنماییم کنید
    ممنون

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

سلام

بطور کلی میگم. برای پروژه شما:
    1. میتونید یک جدول داشته باشید و تمام مشتریان را به هماره جزئیات خرید آنجا ذخیره کنید.
    2. هر زمان نیاز داشتید می تونید یک گزارش جامع و یا تجمیع از یک مشتری برای یک دوره خاص بگیرید و در یک جدول دیگه ای ذخیره کنید. ولی جدول دوم هم باید قابل استفاده برای سایر مشتریان باشه
    3. بطور کل جهت ذخیره و نگهداری داده هایی با یک ماهیت مشخص تنها یک جدول کفایت میکنه مگر آنکه برنامه شما نیاز خاصی رو بطلبه
    4. شما میتونید یک جدول برای مشخصات مشتری داشته باشید. برای مثلا یک میلیار مشتری.
    5. اطلاعات خرید و یا هر فعالیت مشتری را برحسب ماهیت اطلاعات در یک جدول نگهداری کنید. مثلا جزئیات خرید برای یک میلیارد مشتری را با فرض اینکه در یک بازه 20 ساله بخواهد خرید داشه باشد و در هر سال 1000 آیتم خرید داشته باشد را جمعا در یک جدول نگهداری کنید و...

به نظرم شما نگران زیاد شدن ردیف های جدول و همچنین وجود اطلاعات مشتریان مختلف در یک جدول هستید. من مثال شاید غیر واقعی زدم ولی با طراحی مناسب بانک اطلاعاتی میتونید همه آنچه را که گفتم انجام دهید. نگران نباشید و SQL خودش اطلاعات را براتون مدیریت میکنه. البته باید طراحی بانک و کار با بانک را هم یاد بگیرید.

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

نقل قول نوشته شده توسط mmbguide مشاهده تاپیک
    سلام

1. میتونید یک جدول داشته باشید و تمام مشتریان را به هماره جزئیات خرید آنجا ذخیره کنید.
    2. هر زمان نیاز داشتید می تونید یک گزارش جامع و یا تجمیع از یک مشتری برای یک دوره خاص بگیرید و در یک جدول دیگه ای ذخیره کنید. ولی جدول دوم هم باید قابل استفاده برای سایر مشتریان باشه
    3. بطور کل جهت ذخیره و نگهداری داده هایی با یک ماهیت مشخص تنها یک جدول کفایت میکنه مگر آنکه برنامه شما نیاز خاصی رو بطلبه
    4. شما میتونید یک جدول برای مشخصات مشتری داشته باشید. برای مثلا یک میلیار مشتری.
    5. اطلاعات خرید و یا هر فعالیت مشتری را برحسب ماهیت اطلاعات در یک جدول نگهداری کنید. مثلا جزئیات خرید برای یک میلیارد مشتری را با فرض اینکه در یک بازه 20 ساله بخواهد خرید داشه باشد و در هر سال 1000 آیتم خرید داشته باشد را جمعا در یک جدول نگهداری کنید و...

به نظرم شما نگران زیاد شدن ردیف های جدول و همچنین وجود اطلاعات مشتریان مختلف در یک جدول هستید. من مثال شاید غیر واقعی زدم ولی با طراحی مناسب بانک اطلاعاتی میتونید همه آنچه را که گفتم انجام دهید. نگران نباشید و SQL خودش اطلاعات را براتون مدیریت میکنه. البته باید طراحی بانک و کار با بانک را هم یاد بگیرید.
    در واقع این دوستمون هیچ آشنایی اولیه با دیتابیس رابطه ای ندارن و احتمالا قبلا با اکسل کار میکردن و در اونجا برای هر مشتری یا سند یک شیت درست میکردن (که همین هم اشتباه هست).
    حالا همین روش نادرست رو میخوان روی دیتابیس پیاده کنن، باید اول دوره های آموزشی مقدماتی رو بگذرونن.

نقل قول نوشته شده توسط mmbguide مشاهده تاپیک
    سلام

ممنون از راهنماییتون
    متوجه اشتباهم شدم

تاپیک های مشابه

1. تفاوت ایجاد دیتابیس در server explorer vb 2010 با SQL Server Management Studio
    نوشته شده توسط sh2007 در بخش مدیریت دیتابیس (Database Administration)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 20 شهریور 1390, 22:36 عصر
  2. سوال: آيا View از يك جدول SQL SERVER 2005 , SQL SERVER 2008 به SQL SERVER 2000 مي توان داد؟
    نوشته شده توسط ali_abbasi22145 در بخش SQL Server
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 11 اردیبهشت 1388, 22:36 عصر
  3. سوال: اتصال XP SQL SERVER به SERVER 2003 SQL SERVER
    نوشته شده توسط the Dead در بخش SQL Server
    آخرین پست: چهارشنبه 30 بهمن 1387, 00:53 صبح
  4. پیغام خطا پس از نصبSQL Server 2000 روی Windows Server 2003
    نوشته شده توسط ravanfar در بخش SQL Server
    آخرین پست: پنج شنبه 03 دی 1383, 23:41 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار