نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: کاهش فعالیت در سایت برنامه نویس

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

کاهش فعالیت در سایت برنامه نویس

سلام به دوستان مخصوصا مسئولین محترم سایت برنامه نویس

چندین مورد را خواستم مطرح کنم و دوستان هم در ادامه همین تاپیک نظراتشون را اعلام کنند. ممکنه موارد مستقیم ارتباطی با هم نداشته باشند و پیوستگی به درستی رعایت نشده باشه ولی قطعا متوجه منظورم خواهید شد.

کاهش فعالیت در سایت برنامه نویس
    1. احساس میکنم فعالیت در سایت برنامه نویس کم شده. الان مدت هاست در بخش محصولات مایکروسافت و برنامه های دات نت به هیچ سوالی جواب داده نمیشه (بخشی که خودم بیشتر کار میکنم). البته نفرات آنلاین زیاد داره ولی اکثرا مهمان هستند و یقینان به دنبال جواب میگردند.

خودم چندین احتمال میدم
    1. نفرات حرفه ای برای خودشان سایت دارند و در سایت خودشان پرسش و پاسخ گذاشتن و دیگه زیاد سراغ سایت برنامه نویس نمیان.
    2. خیلی از برنامه نویس هایی که توانایی خوبی دارند عمدتا مشغول کار هستند و فرصت ندارند. البته دلیل خوبی نیست چون به نظرم شرکت تو گروه های پرسش و پاسخ یکی از عادت های برنامه نویس ها هستش اگر چه که ممکنه کم و یا زیاد بشه ولی احتمالا متوقف نمیشه و شاید هم بخش خیلی زیادی از برنامه نویس ها روزانه این کار را انجام می دهند.
    3. ممکنه خیلی ها تونایی علمی دارند ولی علاقه ای به اشتراک اطلاعات ندارند (شاید کمی توجیه کننده باشه!).
    4. ممکنه هم وقت داشته باشند هم سخاوت ولی مدتهاست که در StackOverflow و امثال اینها وقت صرف میکنند (جهت ساخت رزومه بین المللی) خب قطعا وقت برای سایت دیگه ای نمیذارند که خب طبیعیه.

منابع موجود
    1. سایت barnamenevis.org که تا جایی که میدونم از خیلی سال پیش داره کار میکنه و اطلاعات خیلی خوبی داخلی پیدا میشه که دو دلیل داره. 1) در طول زمان اطلاعات جمع آوری شده و احتمالا برای هر سوالی یه جوابی داخلش پیدا میشه (فارغ از عمر تکنولوژی ها. 2) سال ها قبلتر برنامه نویس های حرفه ای هم در همین سایت فعالیت داشتند و دانش و تجربه خودشون را در همین سایت به اشترا گذاشتند و الان در سایت خودشون دارند این کار را انجام میدهند.
    2. سایت dntips.ir که دائما مطالب به اشتراک میگذاره و هدفش ضمن آموزش باخبر کردن کاربران از آخرین تکنولوژی های روز نرم افزاری هستش که اتفاقا بنیانگذار این سایت هم در همین سایت برنامه نویس عضو هستند.
    3. سایت codehaks.com که آموزش های جالبی از مبانی و علوم برنامه نویسی دات نت ارائه میده و بنیانگذار این سایت هم در همین سایت برنامه نویس عضو هستند.
    4. سایت toplearn.com که با ارائه آموزش های متنوع و با کیفیت های مختلف ارائه میده و قطعا در رشد آموزشی نقش قابل توجهی ایفا کرده و بنیانگذار این سایت هم در سایت برنامه نویس عضو هستند.
    5. سایت git.ir که به نظرم از ملزومات یادگیری برنامه نویسی هستش و قطعا باید ازش استفاده کرد.
    6. سایت fardadars.org و...

نظر پایانی خودم
    1. به نظرم وجود چند سایت مختلف با کارکردها مختلف ضروریه اما سایت پرسش و پاسخ چندان خروجی نخواهد داشت.
    2. به نظر شخصیه خودم یک سایت پرسش و پاسخ مثل سایت برنامه نویس باید حداقل برای ما ایرانی ها همین یک دونه باشه تا کاربر بتونه بیشترین بهره رو از سایت ببره و تمرکز متخصین و حرفه ای ها باشه (مثل StackOverflow).
    3. متاسفانه پراکندگی سایت ها و در نتیجه اون بی انگیزی در استفاده از از سایت برنامه نویس داره نشون میده که حتی میران گروه ها هم گویا حضور فعالی ندارند.
    4. یک سایت مثل dntips.com با توجه به نوع محتوایی که ارائه میده میتونه کمک بزرگی در کنار سایت برنامه نویس باشه.
    5. سایت های با محتوای خوب و قوی زیاد داریم تو ایران ولی اطلاعات دارن تیکه تیکه میشن. یعنی برای دنبال یک سوال گشتن باید در سال های آینده احتمالا به 50تا سایت ایرانی سر بزنیم و احتمالا اگر پیدا نشد یکبار در stackOverflow سرچ میکنیم و پیدا میشه.

پیشنهاد
    1. چرا بنیانگذاران سایت ها فعالیت هاشون را با هم به اشتراک نمیذارن. مثلا سایت toplearn برای پرسش و پاسخ دوره هاش از سایت برنامه نویس استفاده کنه. سایت barnamenevis برای معرفی منابع آموزشی toplearn را معرفی کنه و شاید هر دوی این سایت ها dntips و...
    2. پیشنهاد آخرم اینه خود بنیانگذاران سایت هایی که گفتم و احتمالا خیلی های دیگه که فعالیتشون را مستقل کردند نظر بدند.

باتشکر

محل زندگی
    منظومه شمسی

نقل قول: کاهش فعالیت در سایت برنامه نویس

سلام به دوستان

میگم حالا که سیستم فیلترینگ وجود نداره و مکانیزم قطع اینترنت اجرا شده، همه برگردید به سایت برنامه نویس و اشتراک اطلاعات رو همینجا انجام بدید. بیشتر بدرد خودمان میخوره.

کاربر دائمی آواتار hamzehsh
    محل زندگی
    https://samanhis.ir

سلام
    بسیاری از این مطالب شما صحیح است
    متاسفانه سطح برخی سوالات هم خیلی پایین امده و هم مفهوم نیست.

محل زندگی
    منظومه شمسی

سلام

خب قطعا این سایت برای پرسش و پاسخ برای تمام سطوح برنامه نویس ها هستش. قرار نیست همه سوالات سطح بالا باشه. با توجه به اینکه هر گروه مدیر هم داره. مثل StackOverflow که غلط املایی هم میگیره و اصلاحیه هم زده میشه چه برسه به سطح سوال.

کاربر دائمی آواتار hamzehsh
    محل زندگی
    https://samanhis.ir

سطح پایین منظورم ماهیت سوال یا خطای املایی نیست.
    نحوه نگارش
    برخی سوالهایی که پرسیده شده یک سوال کلی بدون هیچ برنامه مشخصی هست.
    نه گذشته اش را میدانیم و نه آینده اش.

در واقع معلوم ها را مشخص نکرده اند
    و مجهولهای زیادی هم در مساله گنجانده اند.

مدتها به اینجا سرنمیزدم هم مشغله فکری و شغلی بود و هم از سایتهای دیگه استفاده میکردم.
    هر وقت که میام سعی میکنم به سوالات پاسخهای متناسب بدهم زیاد با تجربه نیستم
    آخرین ویرایش به وسیله hamzehsh : سه شنبه 22 آذر 1401 در 14:44 عصر

تاپیک های مشابه

1. سوال: آموزش ساخت سایت زیرنویس باقابلیت بالا
    نوشته شده توسط hsdnhd در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 29 مرداد 1393, 01:49 صبح
  2. پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 25 مرداد 1393, 17:17 عصر
  3. سوال: آیا این سایت ها زیرمجموعه سایت برنامه نویس می باشد ؟
    نوشته شده توسط armansp در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 22 تیر 1393, 04:06 صبح
  4. پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 01:02 صبح
  5. سایت برنامه نویس جزو 10000 سایت پربیننده دنیا
    نوشته شده توسط mpmsoft در بخش گفتگوی عمومی کامپیوتر و فناوری اطلاعات
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 07 مرداد 1389, 14:48 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید