نمایش نتایج 1 تا 1 از 1

نام تاپیک: لوله باز کنی در بومهن

 1. #1

  لوله باز کنی در بومهن

  توالت مسدود شده است، چه کاری در خانه به سرعت و کارآمد انجام شود. چگونه توالت فرنگی را تمیز کنیم؟ انواع گرفتگی و روش های عیب یابی چگونه گرفتگی توالت را باز کنیم
  اگر توالت در خانه مسدود شده است، پس باید هر کاری که ممکن است انجام دهید تا مشکل را در اسرع وقت حل کنید. در 85٪ موارد، نیازی به تماس با لوله کش نیست، زیرا تمام دستکاری های لازم را می توان به طور مستقل و تنها با استفاده از وسایل و ابزار بداهه انجام داد. بدون لوله کشی با کیفیت بالا، ریتم عادی خانواده به اشتباه می رود. در صورت بروز این وضعیت چه باید کرد؟ دلایل اصلی راه بندان چیست و برای رفع هر چه سریعتر چنین مشکل ناخوشایندی چه باید کرد؟لوله باز کنی در پردیس
  علل اصلی وقوع
  اول از همه، قبل از شروع مبارزه با انسداد دیگر، باید به درستی علت وقوع آن را تعیین کنید. پس از همه، تنها از این طریق می توانید بهترین راه را برای حل مشکلات و جلوگیری از عود احتمالی وضعیت در آینده انتخاب کنید. در بیشتر موارد، دلایل اصلی ترافیک عبارتند از:
  نصب یا اتصال کاسه توالت با تخلفات آشکار انجام شد که منجر به خرابی های منظم در عملکرد آن شد.
  هنگامی که چندین لایه از رسوبات نمک تشکیل می شود که هر از گاهی در سطح داخلی لوله ها جمع می شوند، صرف نظر از اینکه آنها از چدن یا فلز ساخته شده باشند.
  نقض قوانین و استانداردهای استفاده از این نوع تجهیزات بهداشتی؛
  همچنین یکی از شایع ترین علل، موارد بهداشت فردی و تلاش منظم برای دفع زباله های خانگی است که به هیچ وجه نمی توان آنها را در زمره زباله های مایع طبقه بندی کرد. همانطور که لوله کش ها توصیف می کنند، رایج ترین مشکل در خارج از کشور، ریختن پوشک بچه در توالت است. ماده خاصی در داخل محصول وجود دارد که تحت تأثیر مایع به سرعت شروع به متورم شدن می کند و در نتیجه حجم آن چندین برابر افزایش می یابد. ناگفته نماند که لوله قطر بسیار کمی دارد که توسط این پایه کاملا مسدود می شود. چنین مشکلاتی می تواند هزینه مناسبی داشته باشد که برای رفع گرفتگی و تمیز کردن لوله های فاضلاب باید به یک متخصص پرداخت کنید.
  بیشتر اوقات، علت انسداد تلاش برای حذف زباله های حیوانات خانگی است که با زباله های گربه یا سگ در توالت ریخته می شود. نه در هر مورد، دلیل آن تنها استفاده نادرست از تجهیزات است. اگر توالت فرنگی گرفتگی داشته باشد، به این معنی نیست که علت آن زباله های بزرگ خانگی بوده است. از دلایل آن نیز می توان به انتخاب اشتباه لوله کشی اشاره کرد که بدون هیچ استانداردی قابل تولید است. در پی طراحی، بسیاری به کاهش عملکرد آن فکر نمی کنند. همچنین ممکن است این اتفاق بیفتد که مدل همیشه فقط به این دلیل که برای استفاده معمولی طراحی نشده است، گیر کند. گزینه های حل مشکل مستقیماً به علت اصلی بستگی دارد.
  تنگناها چیست؟
  لوله باز کنی در پردیس

  روش تمیز کردن به نوع چوب پنبه استفاده شده بستگی دارد. انواع اصلی انسداد عبارتند از:
  انسداد ایجاد شده به دلیل نفوذ اجسام بزرگ؛
  لخته خونی که ممکن است در اثر تجمع اجسام کوچکتر ایجاد شده باشد.
  منشاء ارگانیک
  بیشترین انتظار را می توان با خیال راحت به انسداد بر اساس زباله های آلی نسبت داد. چنین انسدادی به تدریج و با گذشت زمان ایجاد می شود و راهرو را کاهش می دهد که یک لوله فاضلاب وجود دارد. این امر از عبور عادی زباله از آنها جلوگیری می کند. برای پانچ کردن لوله ها اغلب از مواد شیمیایی مختلف استفاده می شود که می توانند انسداد ناشی از زباله های آلی را در کوتاه ترین زمان برطرف کنند. چنین موادی را می توان در هر فروشگاهی خریداری کرد، علاوه بر این، می توان آنها را به این روش ارائه داد:
  փոշի;
  հատիկներ;
  مایعات
  روش های کمتر متداول شامل امکان انسداد به دلیل تجمع زباله های کوچکتر در داخل سیستم است که نور را به طور کامل مسدود می کند. این موارد شامل دستمال توالت و ضایعات مختلف مواد غذایی است. در این مورد، تلاش برای حل مشکل با مواد شیمیایی منطقی نیست. بهتر است از پیستونی استفاده کنید که کاملاً با چنین انسدادها مقابله کند. اگر زباله های زیادی به صورت نخاله های ساختمانی یا حوله های پارچه ای به داخل سیستم وارد شود، پیستون قادر به حل مشکل نخواهد بود. در این صورت باید لوله ها را با کابل مخصوص تمیز کنید.
  نحوه تعیین محل انسداد
  برای تعیین صحیح محل انسداد، باید عملکرد شیرهای نصب شده در حمام و آشپزخانه را بررسی کنید. اگر جریان آب بدون مشکل قابل مشاهده باشد، علت انسداد خود توالت است. اگر تخلیه مایع در هر قسمت مشکل باشد، مشکل در لوله اصلی پنهان است. سپس توصیه می شود بلافاصله با استاد در خانه تماس بگیرید که بدون تجربه او به سادگی نمی توانید انجام دهید.لوله باز کنی در پردیس
  شایان ذکر است که نمی توان عملکرد لوله فاضلاب را که مستقیماً به کاسه توالت متصل است، با استفاده از زهکشی مشترک از مخزن همان دستگاه بررسی کرد. حجم آن به اندازه کافی بزرگ است، بنابراین آبی که نمی تواند وارد لوله شود، روی لبه های کاسه توالت می ریزد و کل اتاق را سیل می کند. اگر آپارتمان در طبقه اول نباشد، می تواند منجر به آبگرفتگی همسایگان شود.
  هنگامی که از روش تعیین انسداد از طریق زهکش استفاده می کنید، به راحتی می توانید محل گرفتگی را تعیین کنید. با رعایت قوانین اولیه و کار تدریجی می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی در مورد یک وب سایت تصمیم بگیرید. پس از تعیین منطقه مشکل ، می توانید شروع به رفع انسداد کنید. بسته به علت انسداد، روش از بین بردن آن بستگی دارد.
  رفع گرفتگی ها با استفاده از ابزارهای مکانیکی
  یک سیلندر باید در هر خانه ای وجود داشته باشد زیرا ارزش آن بر اساس سال ها تجربه ای که هر خانواده دارد بسیار بالا است. ابزار در قسمت مرکزی سوراخ قرار می گیرد، پس از آن چندین حرکت تیز در یک ردیف انجام می شود. برای بهره وری بیشتر از چنین عملیاتی، توصیه می شود تمام سوراخ های تخلیه را از قبل مسدود کنید. برای اینکه قسمت لاستیکی داخل آن گیر نکند، می توان آن را در امتداد لبه ها با میخ میخکوب کرد. اگر انسداد قابل توجهی وجود دارد، توصیه می شود از کابل لوله کشی استفاده کنید. او وارد سینک توالت می شود و با یک دست کابل را صاف می کند و با کمک یک حرکت چرخشی با دست دیگر آن را به سمت توقف فشار می دهد. نتیجه بدون حرکات ناگهانی انجام می شود. در صورت لزوم، این روش چندین بار تکرار می شود.
  استفاده از کابل با پایه فلزی در صورت وجود لوله های کرومی، کانال های پلاستیکی و سایر پوشش های نازک و شکننده که به راحتی در حین تمیز کردن آسیب می بینند، بسیار نامطلوب است. در چنین مواردی، نباید کابل گران قیمت بخرید، زیرا می توان آن را از وسایل بداهه ساخت. برای این کار به یک کابل فلزی مناسب نیاز دارید که انتهای آن کمی خم شده و نرم شده باشد. بنابراین حرکت در داخل لوله های فاضلاب برای او راحت تر خواهد بود. انتهای دوم به شکل یک حلقه پیچ خورده است. شما همچنین می توانید هل دهنده عروسک خود را بسازید که برای آن به پارچه و چوب نیاز دارید.
  با استفاده از پیستون یا معادل آن
  لوله باز کنی در بومهن

  در لحظه ای که استاد کابل را از روده های توالت خارج می کند، ممکن است مایعی نه چندان تمیز از انتهای آن چکه کند، بنابراین لازم است از قبل مراقبت شود که تمام فرش ها از این اتاق خارج شوند. علاوه بر این، داشتن یک سطل زباله بلافاصله در نزدیکی آن اضافی نخواهد بود. این کار به دفع فوری پارچه کثیف یا سایر اشیاء که باعث انسداد شده است کمک می کند. علاوه بر کابل، یک سیم منعطف خم شده در انتهای آن که به صورت قلاب خم می شود، می تواند مفید باشد. در چنین غیبی، پیستون به کمک خواهد آمد. شایان ذکر است که ابعاد نوک لاستیکی باید کمی بزرگتر از خود سوراخ تخلیه باشد. این باعث ایجاد چکش آب مورد نیاز برای تمیز کردن می شود. . عناصر کمکی یافت نشد، می توانید از یک بطری پلاستیکی استفاده کنید که ته آن برداشته شده و درب آن محکم پیچ خورده است بنابراین می توانید یک استوانه کوچک را خودتان بسازید. انتهای بدون ته در توالت قرار می گیرد، پس از آن به تدریج وارد توالت می شود تا زمانی که هوا شروع به عقب راندن کند. سپس با یک حرکت تند بطری را به سمت داخل فشار داده و آن را از سوراخ خارج کنید. فشار حاصل باید برای شکستن انسداد کافی باشد.
  استفاده از مواد شیمیایی
  در غیاب کمک، مواد شیمیایی مختلفی که منحصراً برای رفع گرفتگی‌ها و تمیز کردن لوله‌ها استفاده می‌شوند، می‌توانند به کمک بیایند. اما اگر هیچ کدام وجود نداشت، می توانید از محلولی ساخته شده از مواد بداهه ای که در هر آشپزخانه وجود دارد استفاده کنید: نوشابه و سرکه. برای انجام این کار، روش زیر را دنبال کنید:
  برای شروع، تمام مایع به صورت دستی از توالت خارج می شود. باید کمی باقی بماند و فقط تخلیه شود.
  نیمی از بسته نوشابه در دهانه ریخته می شود، در حالی که مخلوط تا آنجا که ممکن است به داخل فشار داده می شود.
  سپس یک لیوان سرکه را در توالت بریزید.
  تکمیل واکنش بیش از نیم ساعت طول نمی کشد.
  پس از آن، یک کتری آب جوش در توالت ریخته می شود تا مخلوط شسته شود.
  استفاده از آب جوش بسیار تیز توصیه نمی شود، زیرا لوله کشی مدرن با تعداد زیادی از عناصر پلاستیکی مختلف مجهز شده است که به سادگی نمی توانند در برابر درجه حرارت بالا و منفجر شوند. آب گرم برای شستشو نیز مناسب است. ابزارهای مؤثرتر و در عین حال گران قیمت را می توان به وسایل مختلفی که آنالوگ "مول" هستند نسبت داد. آنها قادرند هر نوع تجمعی (نمک، چربی، آهک، مو) را که در طول سال ها در ضخامت لوله های فاضلاب ایجاد شده اند، حل کنند. اگر قبلاً تمیزکاری منظم انجام نشده باشد و چنین پلاکی مدتهاست مراحل اولیه تجمع را پشت سر گذاشته باشد ، دستیابی به نتیجه مطلوب امکان پذیر نخواهد بود. اگر رسوب قبلاً کلسیفیه شده باشد، حذف آن کارساز نخواهد بود.
  چگونه از تجهیزات خود مراقبت کنید
  برای جلوگیری از مشکلات در آینده، تمام لوله کشی ها نیاز به مراقبت منظم و با کیفیت دارند. پس از استفاده، ابزارها به طور کامل در زیر آب فشار قوی یا در یک ظرف، اما با افزودن مواد شوینده شسته می شوند. تمام قطعات فلزی باید به طور مرتب با روغن ماشین روغن کاری شوند تا از زنگ زدگی جلوگیری شود. پس از خشک شدن سطح آن با پارچه، آن را در دهانه ای می پیچند. بنابراین، این ابزار فضای زیادی را اشغال نمی کند و حتی در یک کابینت کوچک برای نگهداری ابزار کاملاً جا می شود. این تنها راه برای افزایش قابل توجه طول عمر محصولات فلزی است.
  در حین استفاده، باید به دقت نظارت کنید که چنین زباله هایی وارد توالت نشوند.
  پرکننده های مورد استفاده برای توالت حیوانات خانگی؛
  پوشک استفاده شده؛
  باقی مانده سیگار؛
  قرص ها و داروهای مختلف؛
  دستمال کاغذی و محصولات بهداشتی زنانه؛
  زباله های ساختمانی؛
  باقی مانده های آلی
  29.06.2017 1 4 042 بازدید
  مربا مشکل رایجی است که هر خانم خانه دار حداقل یک بار با آن مواجه شده است. اگر توالت فرنگی گرفتگی دارد، چگونه خودتان انسداد را برطرف کنید؟
  پاسخ به این سوال به رفع مشکل و جلوگیری از عواقب ناخواسته کمک می کند.
  دلایل مشکل
  گرفتگی زمانی اتفاق می افتد که لوله های فاضلاب مسدود می شوند. و این ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد.
  لوله باز کنی در رودهن
  ورود اشیاء خارجی به توالت: لباس، اسفنج، اسباب بازی های کودکان، پارچه های پارچه ای، حوله. اگر بلافاصله پس از افتادن آنها را جدا نکنید، خراب می شوند و گرفتگی ایجاد می کنند.
  تلاش برای دفع ضایعات غذایی بیش از حد بزرگ یا چرب در توالت. به عنوان مثال، ذرات بزرگ و نامحلول می توانند گیر کرده و در لوله ها جمع شوند. و ذرات چربی که در آب سرد فاضلاب حل نمی شوند، روی دیوارها پلاک ایجاد می کنند و نور را باریک می کنند.
  رسوب نمک در لوله ها آنها به دلیل لوله کشی بسیار سخت یا آب فاضلاب و عدم وجود فیلترهای تخصصی مناسب تشکیل می شوند.
  تلاش برای شستشوی وسایل بهداشتی که قصد تخلیه آنها در زهکشی را ندارند. اطلاعاتی در مورد غیرقابل قبول بودن پرتاب آن در توالت روی بسته بندی وجود دارد، اما همه از چنین توصیه هایی پیروی نمی کنند.
  علت انسداد می تواند کاغذ توالت ، مثلاً خیلی ضخیم و به مقدار زیاد .
  به جای دستمال توالت از ورق های ضخیم معمولی استفاده کنید. آنها برای این اهداف در نظر گرفته نشده اند، و هنگامی که خیس می شوند، حل نمی شوند، اما متورم و مسدود می شوند.
  عدم شستشوی به موقع توالت فرنگی نیز منجر به رکود زباله و آلودگی زیاد می شود.
  آخرین ویرایش به وسیله khonehman : چهارشنبه 06 مهر 1401 در 16:18 عصر
قوانین ایجاد تاپیک در تالار

 • شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
 • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
 • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
 •