هنگامی که شخصی دریافت ایمیل از شما را انتخاب می کند، به شما اجازه می دهد برای او بازاریابی کنید. بازاریابی ایمیلی مبتنی بر مجوز به خوبی می‌تواند به شما اجازه دهد تا روابط یک به یک را به طور انبوه توسعه دهید، مانند هیچ کانال بازاریابی دیگری. مرحله اول تولید محتوا چیست این است که مشترکین را بدست آورید، سپس با گذشت زمان از طریق ایمیل های پیش بینی شده، شخصی و مرتبط، می توانید آن مشترکین را به خریدارانی پرشور تبدیل کنید. بلافاصله پس از راه اندازی در سال 2008، موسسه بازاریابی محتوا دریافت که مشترکان ایمیل آنها سه برابر سریعتر از غیر مشترکین به روی مشتریان بسته می شوند. از آن زمان، آنها بر روی یک هدف متمرکز شده اند، یعنی رشد پایگاه مشترک ایمیل خود. اکنون به بیش از 90000 رسیده است.

نحوه دریافت مشترکین
برای ایجاد پایگاه مشترک ایمیل، باید چیزی با ارزش در وب سایت خود به عنوان یک تبادل منصفانه برای آدرس ایمیل مشترک جدید ارائه دهید. تعداد کمی از آنها ایمیل خود را برای اضافه شدن به یک خبرنامه رها می کنند، اما بسیاری با خوشحالی ایمیل خود را برای دانلود یک قطعه سفارش تولید محتوا متنی برتر مانند یک کتاب الکترونیکی، یک برگه تقلب یا یک دوره آموزشی در مورد یک موضوع مرتبط رد و بدل می کنند. و برای آنها جالب است. برای به دست آوردن مشترکین بیشتر، محتوای بیشتری مانند این ارائه دهید. یک برگه تقلب ساده یا راهنمای منبعی که در نوار کناری وب‌سایت شما و در فرم‌های پاپ‌آپ تبلیغ می‌شود، خوب عمل می‌کند، اما بهترین استراتژی که من برای افزایش فهرست ایمیل پیدا کرده‌ام، ارتقای محتوا است.
ارتقاء محتوا
اخیراً متوجه شده ام که تعدادی از دوستان بازاریابی باهوش خود محتوای جایزه را به پست های وبلاگ خود اضافه می کنند. برایان دین که یک پست وبلاگ عالی به نام 200 فاکتور رتبه بندی گوگل نوشت، یک چک لیست فاکتورهای رتبه بندی رایگان را به عنوان امتیاز به پست خود اضافه کرده بود. من همچنین دیدم که با تمام پست های وبلاگ سفارش تولید محتوا خود جوایز رایگان می دهد. نه یک جایزه عمومی، بلکه یک جایزه خاص برای هر قسمت از محتوا - چیزی که به خواننده کمک می کند حتی بیشتر از پست استفاده کند و یادگیری خود را به سطح بعدی برساند.

من از همین روش پیروی کردم و همان استراتژی را در وب سایت خودم با شروع قسمت های پادکست خود اجرا کردم. من فوراً از اضافه کردن چند مشترک ایمیل به بیش از 80 مشترک در هر قسمت رسیدم. من اکنون برای هر محتوایی که در وبلاگم پست می‌کنم، ارتقاء محتوا ایجاد می‌کنم، و اگر در مورد ایجاد یک لیست ایمیل جدی هستید، باید آن را نیز انجام دهید.

2. پرسونای مخاطب خود را تعریف کنید
اگر قرار است بازاریابی محتوای شما موفقیت آمیز باشد، باید محتوای خود را طوری برنامه ریزی کنید که خواسته ها و نیازهای مخاطبانتان را برآورده کند، نه خواسته های خودتان. این نکته ی مهمی است. صاحبان مشاغل و بازاریابان اغلب محتوای خود را به تفکر خود خم می کنند. اگر همین کار را انجام دهید، بازاریابی محتوای شما شکست خواهد خورد. قبل از اینکه برنامه بازاریابی محتوای خود را شروع کنید، با ایجاد پرسونای مخاطب، کاملاً مشخص کنید که با چه کسی با محتوای خود صحبت می کنید. اکثر کسب و کارها حداقل یک شخصیت مخاطب خواهند داشت، اما دیگران چندین نفر خواهند داشت.