نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: با تأخیر باز شدن فرم ها در حالتی که پنل و نوار ریبون اکسس مخفی است

با تأخیر باز شدن فرم ها در حالتی که پنل و نوار ریبون اکسس مخفی است

سلام
    من جداول برنامه ام رو در یک دیتابیس جدا منتقل کرده ام و از متد ADO و کانکشن استرینگ با اونها ارتباط دارم . مشکلی که دارم اینست که وقتی برنامه رو در حالتیکه پنل و ریبون اکسس مخفی هستن و اقدام به اجرای فرمی از طریق کلیک بر روی فرم منوئی که برای برنامه ساخته ام میکنم فرم با تاخیر حدود 15 تا 20 ثانیه ای باز میشه ولی اگه همین فرم رو وقتی پنل اکسس نمایان هست مستقیماً با کلیک بر روی نام فرم بر روی پنل اکسس همان لحظه و بدون تاخیر باز میشه . در کل همانطور که عرض شد این حالت با تأخیر باز شدن فرم ها زمانی اتفاق میفته که برنامه بدون پنل و سایر منوهای اکسس از جمله نوار ریبون اجرا میشه ولی زمانی که با گرفتن شیفت وارد محیط اکسس میشم که این موارد نمایان هست اجرای فرم ها بدون تاخیر صورت می گیرد چه اجرا مستقیماً از طریق پنل اکسس صورت بگیره و چه غیر مستقیم از طریق فرمی دیگر.
    ممنون از اینکه راهنمائی میفرمائین

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

نقل قول: با تأخیر باز شدن فرم ها در حالتی که پنل و نوار ریبون اکسس مخفی است

سلام و روز خوش
    با قطعیت نمیشه چیزی گفت ولی بنظر میاد مشکل باید در بازکردن کانکشن و خوندن دیتا باشه و نه وضعیت پنل.
    یک نمونه ساده با مینیموم کد بسازین و ببینین وضعیت همیشه همین هست یا فقط در این برنامه دیده میشه.

نقل قول نوشته شده توسط mazoolagh مشاهده تاپیک
    سلام و روز خوش
    با قطعیت نمیشه چیزی گفت ولی بنظر میاد مشکل باید در بازکردن کانکشن و خوندن دیتا باشه و نه وضعیت پنل.
    یک نمونه ساده با مینیموم کد بسازین و ببینین وضعیت همیشه همین هست یا فقط در این برنامه دیده میشه.
    با سلام خدمت استاد mazoolaghگرامی!
    شاید تعجب کنید که چرا بعد از حدود یکسال مجدداً پیگیر موضوع این تاپیک شدم . راستش همون موقع کلی کلنجار رفتم و موضوع برام لاینحل باقی موند و دیگه بیخیال شدم تا اینکه امروز همبنطوری فکر کردم که شایدبا تأخیر باز شدن فرم ها بخاطر وجود پسورد دیتابیس باشه و اتفاقاً وقتی پسورد دیتابیس رو برداشتم متوجه شدم مشکل برطرف شد. و بخاطر اطمینان اومدم ی نمونه ساده با همون کدهای که برای کانکشن در برنامه ام بکار برده ام ایجاد کردم ولی در کمال تعجب دیدم در این نمونه (فایل ضمیمه) که با وجود پسورد داشتن بانک اطلاعاتی اطلاعات بدون تاخیر لود میشه
    همونطور که اشاره شد در برنامه خودم بدون اینکه کدی رو تغییر بدم کاافیه پسورد بانک اطلاعاتی رو حذف کنم تا مشکل برطرف بشه
    پسورد دیتابیس 125
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط atf1379 مشاهده تاپیک
    با سلام خدمت استاد mazoolaghگرامی!
    شاید تعجب کنید که چرا بعد از حدود یکسال مجدداً پیگیر موضوع این تاپیک شدم . راستش همون موقع کلی کلنجار رفتم و موضوع برام لاینحل باقی موند و دیگه بیخیال شدم تا اینکه امروز همبنطوری فکر کردم که شایدبا تأخیر باز شدن فرم ها بخاطر وجود پسورد دیتابیس باشه و اتفاقاً وقتی پسورد دیتابیس رو برداشتم متوجه شدم مشکل برطرف شد. و بخاطر اطمینان اومدم ی نمونه ساده با همون کدهای که برای کانکشن در برنامه ام بکار برده ام ایجاد کردم ولی در کمال تعجب دیدم در این نمونه (فایل ضمیمه) که با وجود پسورد داشتن بانک اطلاعاتی اطلاعات بدون تاخیر لود میشه
    همونطور که اشاره شد در برنامه خودم بدون اینکه کدی رو تغییر بدم کاافیه پسورد بانک اطلاعاتی رو حذف کنم تا مشکل برطرف بشه
    پسورد دیتابیس 125
    سلام
    فکر کنم در فرمت های mdb این مشکل وجود نداشته باشه . رمز عبور در نسخه های accdb رمز گذاری (Encrypt
    ) میشه که رمزگشائی(decrypt) اون از داخل برنامه قدری زمانبره .
    البته این نظر بنده بر اساس حدس و گمانه و برای اطمینان نیاز به بررسی بیشتر داره
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : شنبه 15 مهر 1402 در 05:59 صبح

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    سلام
    فکر کنم در فرمت های mdb این مشکل وجود نداشته باشه . رمز عبور در نسخه های accdb رمز گذاری (Encrypt
    سلام
    بله ظاهراً مشکل به ورژن آفیس مربوط میشه . برای اطمینان یک دیتابیس با فرمت mdb ایجاد کردم و اطلاعات بانک اطلاعاتی رو به داخل اون انتقال دادم وهمون رمز قبلی برای این بانک اطلاعاتی جدید اعمال کردم و بعد فرم های برنامه رو اجرا کردم و متوجه شدم برعکس حالت قبل تاخیر در لود شدن اطلاعات و باز شدن فرمها به حداقل رسید.
    ولی واقعاً اگه مشکل برمیگرده به ورژن آفیس پس چرا در نمونه ضمیمه که بانک اون رو از نوع accdb قرار دادم این حالت بوجود نمیاد؟
    ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله atf1379 : شنبه 15 مهر 1402 در 12:04 عصر

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

سلام
    با توجه به بررسی های که امروز انجام دادم به این نتیجه رسیدم مشکل دیر لود شدن فرم های برنامه شما صرفاً نمیتونه بخاطر استفاده از رمز در فرمت های accdb اکسس باشه . و به احتمال زیاد مشکل اساسی در جائی دیگه از برنامتونه . شاید کدی در رویداد های open یا load فرم ها وجود داره که باعث ایجاد این مشکل میشه
    من رمز عبور بانک اطلاعاتی همین نمونه ای که آپلود کردی رو حذف و یک رمز عبور ترکیبی وپیچده برای اون قرار دادم ولی با این وجود فرم برنامه بلافاصله باز شد . پس نتیجه می گیریم مشکل صرفاً نمیتونه در رمزگذاری نوع ورژن اکسس باشه. البته همونطور که اشار کردم در فرمت های accdb با توجه به اینکه رمز مربوطه رمزگذاری یا Encrypt میشه باعث بالا رفتن امنیت دیتابیس میشه و در این نسخه چنانچه رمز عبور قدری پیچیده و ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و علامت ها باشه در صورت فراموشی بازیافت اون غیرممکنه .
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : دوشنبه 17 مهر 1402 در 01:03 صبح دلیل: حذف توصیح اضافه

سلام

به نظر من کد شما تو این قسمت rst.Open sql, StrCon, adOpenStatic, adLockBatchOptimistic, adCmdText بجای StrCon باید Conn باشه

یه تغییر جزئی توکدها انجام دادم چک کنید
    ولی در کل فایل شما قبل از تغییرات هم بدون تاخیر باز میشه.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

به احتمال زیاد مشکل اساسی در جائی دیگه از برنامتونه . شاید کدی در رویداد های open یا load فرم ها وجود داره که باعث ایجاد این مشکل میشه
    سلام
    درود بر شما
    دقیقا درسته ، در رویداد load فرم ها کدی بکار برده بودم که در لود شدن اطلاعات تاثیر داشت با حذف این کد مشکل برطرف شد .
    ممنون از شما

مشکل دیر لود شدن فرم های برنامه شما صرفاً نمیتونه بخاطر استفاده از رمز در فرمت های accdb اکسس باشه . و به احتمال زیاد مشکل اساسی در جائی دیگه از برنامتونه . شاید کدی در رویداد های open یا load فرم ها وجود داره که باعث ایجاد این مشکل میشه
    Usual suspect

کاربر دائمی
    محل زندگی
    البرز

Usual suspect

Usual suspect

نقل قول نوشته شده توسط m3343kh مشاهده تاپیک
    من متوجه معنای Usual suspect که استاد mazoolagh بکار بردن نشدم .

من متوجه معنای Usual suspect که mazoolagh بکار بردن نشدم .
    این عبارت که به "مظنونین همیشگی" ترجمه شده و همین ترجمه جا افتاده،
    یک اصطلاح پلیسی هست که وقتی جرم و خلافی روی میده به اولین شخص/اشخاصی که مظنون میشن گفته میشه.

هر خلافکار عمده شگرد کارش برای پلیس شناخته شده هست و همین که افسر آگاهی بیاد به محل میفهمه که کار چه کسی (یا گروهی) هست.

در پرونده دیر باز شدن برنامه ، کدهای startup مظنون همیشگی هست.

این عبارت که به "مظنونین همیشگی" ترجمه شده و همین ترجمه جا افتاده،
    یک اصطلاح پلیسی هست که وقتی جرم و خلافی روی میده به اولین شخص/اشخاصی که مظنون میشن گفته میشه.

هر خلافکار عمده شگرد کارش برای پلیس شناخته شده هست و همین که افسر آگاهی بیاد به محل میفهمه که کار چه کسی (یا گروهی) هست.

در پرونده دیر باز شدن برنامه ، کدهای startup مظنون همیشگی هست.
    احسنت !

تاپیک های مشابه

1. حرفه ای: عدم فعال بودن بیش از یک پنجره در حالتی که پنجره اکسس مخفی است.
    نوشته شده توسط Eng_Boostani در بخش Access
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 02 تیر 1392, 17:16 عصر
  2. مبتدی: در خواست بانک اطلاعاتی اکسس
    نوشته شده توسط masoud-70 در بخش Access
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 02 خرداد 1391, 12:10 عصر
  3. مبتدی: درخواست کمک برای عیب یابی پروژه بانک اطلاعاتی اکسس
    نوشته شده توسط toytown در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 14 مرداد 1390, 19:40 عصر
  4. درخواست پروژه بانک اطلاعاتی ساده با اکسس