نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: مشاوره برای پیاده سازی یک جستجو در پایگاه داده ...

کاربر دائمی آواتار teymoorei
    محل زندگی
    خراسان رضوی - کاشمر

مشاوره برای پیاده سازی یک جستجو در پایگاه داده ...

سلام دوستان

من یه کارخانه بسته بندی خشکبار دارم که دارم یه نرم افزار حسابداری خودم برای انجام امور مشتری و حسابداری مینویسم .
    بعد حدود ده سال دوباره لپ تابمو از زیر زمین دراوردم ، مثلا ارشد کامپیوترم ولی از جایی که همه چی سر جاشه چند سالی برنامه نویسی رو بوسیدم گذاشتم کنار و اومدم تو بازار خشکبار .

حالا دو تا سوال دارم که نیاز به هم فکری و راهنمایی دوستان دارم .

1- مشتری برای ما بار (خشکبار) میاره و ما براش بسته بندی میکنیم (فرم ثبت مشتری و ثبت بار و فرم خروج بار رو درست کردم ) حالا سوال اینجاست که من میخوام درامد روزانم رو داشته باشم اما مشکل اینه که مثلا متشری ده تن پسته اورده و برای هرکیلو مثلا 1500 تومن دستمزد میگیریم حالا این ده تن رو ممکنه توی سه روز بسته بندی کرده باشیم و ممکنه توی این سه روز یه مقدار از بار یه مشری دیگه رو هم بسته بندی کرده باشیم یعنی روز اول و دوم بار هیچ کدوم از این دو مشتری تموم نشده باشه اما میخوام بدونم روز اول ، دوم و سوم چقدر درامد داشتیم .
    نکته ای که هست اینه که توی فرم خروج بار مشخصه چقد درامد داریم اما وسط کار (باری که هنوز تموم نشده و ادامش افتاده به روز بعد و یه بار نیمه تموم دیگه هم انجام دادیم) رو چطوری مشخص کنم ؟
    آیا نیاز به یه جدول واسطه یه راه حل دیگه ای دارید ؟

2- فرض کنید یه مشتری هر روز بار میار اما بعد تحویل بارش تسویه نمیکنه مثلا ده تا بار اورده اما پولی که میده رو کم کم میاره تا تسویه بشه .
    مثلا 20 میلیون بده کاره و تا الان ده میلیون آورده و مشخص نیست این ده میلیونی که آورد بابت کدوم فاکتورش بوده .
    حالا میخوام ده میلیونی که آوره رو ثبت کنم و مثلا اگه ده تا بار تسویه نشده داشت بیاد خود برنامه به مبلغ ده میلیون فاکتور هایی که تسویه نشده رو پیدا کنه و خودش تیک تسویه بزنه حالا ممکنه از این ده میلیون 3 تا فکتور کامل تسویه بشه و فاکتور چهارم نصفش تسویه بشه و باقی مانده مبلغ فاکتور توی فیلد مانده حساب ذخیره بشه و هر بار هر مبلغی پول آورد به همین شکل مبلغ رو ثبت کنیم و باقی مانده فاکتور ها تسویه (تیک تسویه بخوره) و یا از مانده حساب کم بشه .
    (هر باری که بسته بندی میشه تویه یه رکورد جدید با کل اطلاعاتش ثبت میشه)

امیدوارم منظورمو رسونده باشم

ببخشید که خیلی طولانی شد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

نقل قول: مشاوره برای پیاده سازی یک جستجو در پایگاه داده ...

سلام

حل این مساله علاوه بر دانش برنامه نویسی، نیازمند دانش و تجربه در زمینه حسابداری و انبارداری هم هستش.

شما فرض کن هیچ کامپیوتر و برنامه ای وجود نداره و یک حسابدار میخواهد بصورت دستی این مساله را هندل کند

شما اول ببین یک حسابدار چطور این مساله را رفع و رجوع میکند و الگوریتمش چی هست، سپس اقدام به کد نویسی نمایید.

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

جناب تیموری
    سلام و روز خوش

با توجه به تاپیک هایی که در این چند روز زدین یک راهنمایی دوستانه بهتون میدم و امیدوارم دلگیر نشین!

اگر نرم افزار حاضر و آماده جوابگوی کار شما هست که اون رو تهیه کنین،
    و اگر باید نرم افزار سفارشی داشته باشین که قرار باشه درست و بی دردسر هم کار کنه بهتره یک سری به این سایت های فریلنسری بزنین.

چون در نهایت و پس از صرف هزینه و زمان (اون هم هزینه است) یکی از این 2 راه رو باید برین.

کاربر دائمی آواتار teymoorei
    محل زندگی
    خراسان رضوی - کاشمر

سلام

بله کاملا حق با شماست

اما میخوام خودم درستش کنم چون هم عجله ای ندارم هم همیشه علاقه به برنامه نویسی داشتم و الان بهانه ی خوبیه واسه مرورش .

ضمنا من بخشهای زیادی از برنامه رو درستم کردم و گاها ممکنه سوال هم پیش بیاد .

ضمنا سوالاتی که پرسیده میشه ممکنه سوال خیلی های دیگه هم باشه که بدردشون بخوره ، فکر نمیکنم سوال پرسیدن هم عیب باشه .

به هر حال از لطف و توجه شما به بنده و این سایت بسیار خوب ممنونم

تاپیک های مشابه

1. چگونگی پیاده سازی بازی های استراتژیک تحت وب
    نوشته شده توسط 2undercover در بخش PHP
    پاسخ: 65
    آخرین پست: یک شنبه 15 تیر 1393, 22:47 عصر
  2. سوال: نحوه پیاده سازی امکان جستجو در برنامه
    نوشته شده توسط amirhossein.h در بخش Flash و ActionScript
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 21 شهریور 1391, 22:44 عصر
  3. سوال: مشاوره برای پیاده سازی جستجو
    نوشته شده توسط mehrdad85 در بخش ASP.NET Web Forms