نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: چطور میشه شبیه Aero Glass windows را طراحی کرد که پشت فرم یا بخشی از فرم تار باشه و پشت فرم دیده شه؟

چطور میشه شبیه Aero Glass windows را طراحی کرد که پشت فرم یا بخشی از فرم تار باشه و پشت فرم دیده شه؟

سلام ، میخواستم حالتی شبیه aero glass windows را شبیه سازی کنم ،اگر بحوام بخشی از فرم را تار کنم که پشت فرم دیده بشه شبیه حالت aero glass windows باید همیشه از پشت فرم عکس بگیرم و افکت تار شدن بهش بدم اما چطوری میشه این کار را انجام داد؟ توابعی که در وی بی برای ایجاد aero glass هم هست زمانی مفیده که کاربر این حالت را برای ویندوز فعال کرده باشه اما همیشه این حالت وجود نداره و کاربر ممکنه حالت شیشه ای ویندوز را غیر فعال کرده باشه ، میدونم که توابع زیادی هست واسه عکس گرفتن از فرم یا اسکرین شات گرفتن از صفحه ووو اما یه مشکل اینجاست که زمانی که کاربر فرم را جابه جا میکنه برای ساخت چنین افکتی باید فرم مخفی بشه عکس گرفته بشه و سپس افکت تار شدن نمایش داده بشه و یه همچین کارهایی که کاربر چشمک زن شدن فرم را میتونه راحت ببینه کسی راه حلی داره یا نمونه کدی که بتونه فرم را بدون چشمک زن شدن به کاربر نمایش بده و حالت شیشه ای هم در پشت فرم یا بخشی از اون دیده بشه؟

من اومدم یه نمونه ساختم شبیه این که زیاد جالب نشده :

کاربر دائمی آواتار ROSTAM2
    محل زندگی
    فارس

نقل قول: چطور میشه شبیه Aero Glass windows را طراحی کرد که پشت فرم یا بخشی از فرم تار باشه و پشت فرم

نقل قول نوشته شده توسط Black_Strom مشاهده تاپیک
    سلام ، میخواستم حالتی شبیه aero glass windows را شبیه سازی کنم ،اگر بحوام بخشی از فرم را تار کنم که پشت فرم دیده بشه شبیه حالت aero glass windows باید همیشه از پشت فرم عکس بگیرم و افکت تار شدن بهش بدم اما چطوری میشه این کار را انجام داد؟ توابعی که در وی بی برای ایجاد aero glass هم هست زمانی مفیده که کاربر این حالت را برای ویندوز فعال کرده باشه اما همیشه این حالت وجود نداره و کاربر ممکنه حالت شیشه ای ویندوز را غیر فعال کرده باشه ، میدونم که توابع زیادی هست واسه عکس گرفتن از فرم یا اسکرین شات گرفتن از صفحه ووو اما یه مشکل اینجاست که زمانی که کاربر فرم را جابه جا میکنه برای ساخت چنین افکتی باید فرم مخفی بشه عکس گرفته بشه و سپس افکت تار شدن نمایش داده بشه و یه همچین کارهایی که کاربر چشمک زن شدن فرم را میتونه راحت ببینه کسی راه حلی داره یا نمونه کدی که بتونه فرم را بدون چشمک زن شدن به کاربر نمایش بده و حالت شیشه ای هم در پشت فرم یا بخشی از اون دیده بشه؟

من اومدم یه نمونه ساختم شبیه این که زیاد جالب نشده :

سلام.
    فکر کنم توابع API رو برای Animate و میزان شفافیت در نسخه 6 استفاده می کردیم الآن درست یادم نیست کدوم تابع بود. ی جستجو بین توابع Win32-API
    این تاپیک رو هم ببین شاید بدرد خورد:
    https://www.vbforums.com/showthread....ible-controls)

نقل قول: چطور میشه شبیه Aero Glass windows را طراحی کرد که پشت فرم یا بخشی از فرم تار باشه و پشت فرم

ترانسپرنسی کردن زمانی کاربرد داره که فرم ما یه فرم استانداره وی بی باشه و البته نخوای روی پیکسل های زیر فرم کار کنی صرفا نهایتش میاد یا اون محدوده را با کمک هندلی که داره ترانسپرنت میکنه یا نهایتش میتونی یکم opacity بهش بدی اما اینجا من از کانواس دارم استفاده میکنم و تمام طراحی هام روی اون انجام شده ، البته مشکل الان این نیست مشکل اینه که هر زمانی که فرم باید جا به جا بشه یا حتی بدون نیاز به جا به جا شدن فرم زیر فرم پنجره ها جا به جا بشن یا هر تغییری زیر فرم انجام بشه برنامه باید سریع زیر فرم عکس برداری کرده باشه و حالا با افکت های پیکسل مثل تار کردن که استفاده کردم نتیجه را نشون بده ، مشکل اینه که اگر بخوام چنین کاری انجام بدم نباید فرم ما در عکسی که گرفته میشه وجود داشته باشد پس همیشه باید فرم یه شکلی در اون لحظه ( با توجه به نیاز به تایمر داشتن در هر لحظه) مخفی ، مینیمایز یا خارج ازصفحه دسکتاپ قرار بگیره که همین مساله باعث میشه همیشه یک حالت چشمک زدن به وجود بیاد

در انجمن های دیگه این سوال را دنبال کردم و موقتا حل شد.
    یک تاپیک در مورد استفاده از DirectComposition در وی بی ایجاد کردم که میتونه کمکی باشه در ادامه همین سوال ، اگر پاسخی پیدا بشه شاید بتوان این سوال را با کمک DirectComposition به شکل بهتری حل کرد.
    نام تاپیک: کسی تجربه ای در استفاده از DirectComposition در وی بی داره؟

تاپیک های مشابه

1. حرفه ای: فرم شیشه ای (Aero Glass)
    نوشته شده توسط IamOverlord در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 27
    آخرین پست: چهارشنبه 04 تیر 1393, 11:41 صبح
  2. Simple Aero Glass
    نوشته شده توسط Atlasm در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 13 اردیبهشت 1393, 20:58 عصر
  3. فرم شیشه ای (Aero Glass)
    نوشته شده توسط IamOverlord در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 1