نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: محاسبه کارانه بر اساس در صد

محاسبه کارانه بر اساس در صد

سلام ظبق عکس میخوام بر اساس درصد بیشترین کارانه و کمترین کارانه به پرسنل تخصیص داده بشه که سقف و کف رعایت بشه

من در کوئری taghsim در فایل ضمیمه نوشتم لطفا راهنمایی کنین
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

نقل قول: محاسبه کارانه بر اساس در صد

مدیران لطفا راهنمایی کنین

.................................................. .................

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

سلام و روز خوش

توضیح کافی در مورد نحوه محاسبه ندادین؛
    شکل پیوست چیزی نشون نمیده.

دقیق بیان کنین که روش محاسبه چی هست و :
    1- یا در تصویر نشون بدین که با دیتا فرضی ورودی خروجی چی باید باشه.
    2- یا این که دیتا نمونه ورودی و خروجی رو پیوست کنین (فقط همین و نه کل برنامه).

سلام و ممنون ما یه تعداد کارمند داریم که در ماه بهشون امتیاز دادیم که در تصویر بالا آوردم حالا یه پولی رو حسابداری بهمون داده مثلا هزار تومان که بین اونا بر اساس امتیازشون تقسیم کنیم
    من اومدم کل امتیازها را با هم جمع کردم هزار تومان رو بر اون تقسیم کردم و عدد بدست اومده رو در امتیاز هر کسی ضرب کردم ولی یه نکته ای داره بیشترین امتیاز 600 تومانو میگیره و همینطور نفر بعد تا جایی که کمترین امتیاز از 100 کمتر نشه
    امیدوارم درست منظورو رسونده باشم

خب الان گرچه بظاهر تکلیف بیشترین و کمترین امتیاز مشخص شده،
    ولی اگر دقت کنین طبق این فرمول که گفتین مشکل در تقسیم عادلانه دارین و هنوز چند نکته مجهول هست که باید مشخص بشه:

1- فرضا در همین دیتای نمونه 600 تومان برای اصغری (بالاترین امتیاز) و 100 تومان برای حسنی کنار میگذارین و 300 تومان باقیمانده رو باید بین 4 نفر دیگه تقسیم کنین که دست کم یکی باید زیر 100 تومن بگیره!
    این یعنی که این 4 نفر با وجود امتیاز بیشتر از حسنی مبلغ کمتری گیرشون میاد.

شما نمیتونین هر دو سر وزن بندی رو مهار کنین، یا باید از بیشترین امتیاز شروع کنین 600 بهش بدین بیاین پایین و ببینین آخرین نفر چقدر میگیره، اگر کمتر 100 شد سقف بالایی رو بیارین پایین و تکرار کنین؛
    یا به کمترین 100 بدین برین بالا اگر بیشتر از 600 شد کف 100 رو ببرین بالا و تکرار کنین.
    البته در هر دو حالت باید قبلش وزن امتیازها رو مشخص کرده باشین.

2- مورد بعدی این هست که اگر چند نفر با هم بیشترین (یا کمترین) امتیاز رو داشتن چجوری تقسیم میکنین؟

اول باید اینها رو مشخص کنین.

ممنون داداش که اینقدر دقیق بررسی کردی قطعا در دیتای واقعی مبلغ بیشتر ازینه من برای سادگی اینطوز نوشتم درست میفرمائین ممکنه هم در کف و هم در سقف و حتی میانه امتیازهای برابر داشته باشیم و باید پاداش بر اساس امتیاز بگیرن ما تو محل کارمون یه مبلغی رو میده حسابداری مثلا پنجاه میلیون برای اینکه انگیزه کار بیستر باشه پاداش اون زحمت کشه باید سقف باشه مثلا هشتصد هزار و اونی هم که کار نمیکنه تنبیه بشه و مثلا دویست هزار بگیره

حالا شما راهکاری که از بیشترین امتیاز شروع میشه رو بگین تا که میره تا آخرین ببینیم منطق کار رو میشه تغییر داد

بازهم ممنون از توجهتون

Question نقل قول: محاسبه کارانه بر اساس در صد

سلام

روش زیر رو هم امتحان کنید

image_2023-02-24_120254299.png

نحوه محاسبه درصد تخصیص : نظر مسئول (مثلا در اولی 75) تقسیم بر جمع کل نظرهای مسئولین (در اینجا 551) ضرب در 100

ممنون باید ببینم تو اکسس میتونم پیاده اش کنم خبر میدم

اگه خواسته باشیم محمدی بیشترین سقف جایزه مثلا سه میلیون بگیره و مبلغ باقیمانده به دیگران تخصیص داده بشه روشش چطوره

سلام من تا اینجاش فکرم میرسه بقیشو کمک کنین مبلغ کلش رو ده میلیون زدم
    jadval.PNG
    SELECT jamenaramasool.SumOfAvgOfnazarmasool, tagmiei.AvgOfnazarmasool, tagmiei.name, tagmiei.AvgOfnazarmasool/jamenaramasool.SumOfAvgOfnazarmasool*100 AS Expr1, pool/Expr1 AS Expr2
    FROM jamenaramasool, tagmiei, bank;

جناب mazoolagh یه کمکی بکنین

تا زمانی که مجهولات بیشتر از معلومات باشه راه حل و جواب قطعی ندارین؛
    بلکه یک دسته جواب دارین که با توجه به اون معلومات اندک همشون هم قابل قبوله.

گام اول اینه که امتیازها رو بر یک اساس معین نرمالایز کنین،
    مثلا آقای دستگردی (پست شماره 8) بر اساس خطی بودن امتیازها اون ها رو نرمال کردن، چون شما وضعیت وزن امتیازها رو مشخص نکردین این بهترین کار هست.
    ممکنه در یک مسئله وزن امتیازها خطی نباشه، فرضا پله ای یا بر اساس توزیع نرمال یا هر فرمول دیگه ای باشه - ولی برای جواب قطعی باید مشخص باشه.

شما مبنا رو همین وزن خطی بذارین، حالا کافی هست یک سر رو مهار کنین (اونی که اهمیت داره و شرط اصلی هست).
    فرضا اگر اول باید یک مبلغ معین بیشترین امتیاز تخصیص و مابقی مبلغ بین بقیه توزیع بشه همینکار رو میکنین و اگر برای کمترین امتیاز شرطی معین شده بررسی میکنین.
    اگر شرط برقرار بود که جواب رو دارین وگرنه باید یا مبلغ اولیه رو کم کنین یا وزن امتیازها رو تغییر بدین.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •