نمایش نتایج 1 تا 22 از 22

نام تاپیک: باز شدن منو پس از لود فرم

کاربر دائمی آواتار انگوران
    محل زندگی
    كرج

باز شدن منو پس از لود فرم

دوستان سلام ـ چطور می شه پس از لود فرم یکی از منو ها رو باز شده مشاهده کنیم .

منوی منظور شما همان منوی شخصی ساخته شده بالای صفحه است؟

محل زندگی
    كرج
    بله 0 فرضاً منوئی به اسم فرمها داشته باشم می خوام پس از لود فرم منو باز شده و فرم دلخواه خودم رو انتخاب کنم .

اگر درست متوجه موضوع شده باشم باید توی مشخصات (پروپرتی)فرم از از other>Menobar
    منوی مورد نظر را برایش انتخاب کنید.

من درست منظور شما رو متوجه نشدم ولی اگر منو باری را بصورت customize بسازید در قسمت command می‌توانید از پنجره سمت چپ Allforms را انتخاب کنید .نام تمامی فرمها در پنجره سمت راست نمایش داده می‌شود.فرم مورد نظرتان را بکشید و روی منوی ایجاد شده رها کنید

محل زندگی
    كرج
    می خوام منو پس از لود فرم به شکل زیر نمایش داده بشه .
    در ضمن پس از انتخاب شکل « وارد نمودن عکس » آدرس عکس رو به شکل e:\mmm وارد نمودم ولی جواب نداد و مجبور شدم عکس رو ضمیمه کنم لطفاً در این مورد نیز راهنمائی کنید .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    • نوع فایل: zip mmm.zip‏ (501.7 کیلوبایت, 295 دیدار)

راه های سخت ----> خیلی سخت
    1- SendMSg به فرم
    2- استفاده از API مربوط به منو
    3- استفاده از Sendkey یا Api مربئطه
    4- استفاده از Api برای حرکت دادن ماس بر روی منو

راههای ساده
    بلد نیستم

محل زندگی
    كرج
    باز خوبه حداقل راه سختو بلدین خیلی ها مثل خود من نه تنها راه سختو بلد نیستن راه سادش رو هم بلد نیستن . در هر صورت از پاسختون خوشم اومد . موفق باشید

ام

فکر کنم متوجه منظور شما شدم . قبل از اینکه فایل ضمیمه را ببینید با توجه به برداشتی که از توضیحات شما طی پستهای بالا دادید، توضیح مختصر می دهم. شما برای هر منویتان یک فرم میخواهید که وقتیکه آن فرم لود شد منوی مختص همان فرم را برای کاربر بیاورد که فرضا منوی فرمها با فرم Formes می آید و منوی گزارشات با فرم report و همینطور منوی امکانات با فرم tools بنابراین سه منو برای اینها و تیک هر سه در بخش منوسازی برداشته میشود.
    امیدوارم درست متوجه شده باشم .

محل زندگی
    كرج
    خیلی سخت می گیرین سوال من ساده است ببینید وقتی فرم لود می شه من روی منوی فرمها کلیک می کنم و منو باز شده و آیتمهای داخل اونو می بینم و یکی رو انتخاب می کنم حالا می خوام وقتی فرم لود می شه قبل از اینکه من روی منوی فرمها کلیک کنم و گزینه های داخل اونو ببینم منو رو باز شده مشاهده کنم .
    دوست عزیز ( صبا 9841 ) روش فوق جواب سئوال من نبود ولی اگه لطف کنین روش انجام اونو توضیح بدین و ضمیمه رو طوری ارسال کنین که بشه کدهای مربوطه رو دید ممنون می شم .

اگر از پستهای قبلیتان صرف نظر کنیم و فقط همین پست آخریتان را با هم مرور میکنیم: "وقتی فرم لود می شه من روی منوی فرمها کلیک می کنم و منو باز شده و آیتمهای داخل اونو می بینم و یکی رو انتخاب می کنم" خوب یعنی اینکه مثلا شما روی فرم Formes منوی "فرم" را دارید و میخواهید وقتیکه این فرم Formes لود شد منوی آن یعنی منوی "فرم" فقط به همراه زیر منوهایش می آید و همینطور دو منوی بعدی هم با فرم خودشان لود میشوند.

محل زندگی
    كرج
    فکر می کنم اگه دوستان یه بار دیگه از ابتدا سوال منو مرور کنن و فایل ضمیمه رو هم ببینن متوجه می شن که من چی می خوام .
    ببینید وقتی در رویداد gotfocus کمبو بنویسیم combonam.dropdown به محض اینکه فوکوس روی کمبو میره کمبو باز شده و محتویات داخل کمبو نمایش داده می شه من می خوام همچین اتفاقی برای منو بیفته امیدوارم دیگه تونسته باشم منظورم رو برسونم .
    در ضمن من در آخرین پست طریقه ساخت و محدود کردن منو رو می خواستم .

در مورد "طریقه ساخت و محدود کردن منو رو می خواستم" اگر فایل menues را نگاه کنید برای 3 فرم 3 منو ایجاد شده که در customiz<toolbars منوها غیر تیک هستند و برای اینکه هر فرم منوی خودش را بیاورد در پروپرتی هر فرم در other>Menobar آن نام منویش معرفی شده است. به اینصورت هر وقت فرم لود میشود منویش هم می آید.
    فایل پیوستی که شما فرستادید فقط یک عکس است اینکه روی کمبویش ... انجام شود متوجه نشدم کدام فایل را میفرمائید.

محل زندگی
    كرج
    ضمن تشکر لطفاً بفرمائید در صورتی که یک منو داشته باشیم و بخواهیم هر فرم آیتمهای خاص خودش را از همین یک منو نمایش بده چکار باید بکنیم .
    مثلاً منوی « فرم » دارای 4 آیتم باشد می خوام فرم 1 آیتم 1 و 2 رو از منوی « فرم » نمایش بده و فرم 2 آیتم 3 و 4 رو از منوی « فرم » نمایش بده .

تا حالا هر چه جستجو کردم متاسفانه برای این موضوع راه حلی پیدا نکردم اما پیشنهاد میکنم زیر منوهای 1 و 2 را در یک منو و زیر منوهای 3و 4 را در منوی دیگر قرار بدهید و فرمهای مذکور را به آنها ربط بدهید(البته شاید راه حلش هم همین باشد) با این حال اگر دوستان تجربه بهتری در این مورد داشته باشند و لطف کنند ممنون میشویم.

محل زندگی
    كرج
    فکر می کنم اگه برای این سئوال یه تاپیک جدید ایجاد کنم و تو این تاپیک جواب سئوال قبلیم رو پیگیری کنم بهتر باشه

این یه مثال با Sendkey
    • نوع فایل: zip db1.zip‏ (7.9 کیلوبایت, 133 دیدار)

با استفاده از شیئ Commandbars شما میتوانید منوهای خود را فعال یا غیر فعال کنید. با توجه به فرم جاری منوهای غیر مرتبط را disable کنید.
    آخرین ویرایش به وسیله MM_Mofidi : سه شنبه 12 دی 1385 در 15:50 عصر دلیل: اشتباه فردی

محل زندگی
    كرج
    دوست عزیز از لطف شما ممنونم دقیقاً چیزی بود که می خواستم
    البته Sendkey رو تو لود فرم قرار دادم و یه مورد اینه که علامت& در caption با اسامی فارسی جواب نداد و من از حرف انگلیسی l یا نقطه بعد از علامت & استفاده کردم که کمی نافرمه اگه روش بهتری دارید ممنون می شم راهنمائی کنید .
    • نوع فایل: zip db1.zip‏ (9.0 کیلوبایت, 94 دیدار)

محل زندگی
    كرج
    نقل قول نوشته شده توسط MM_Mofidi مشاهده تاپیک
    با استفاده از شیئ toolbar شما میتوانید منوهای خود را فعال یا غیر فعال کنید. با توجه به فرم جاری منوهای غیر مرتبط را disable کنید.
    با سپاس مجدد اگه ممکنه در این مورد نیز توضیح بدین یا نمونه بذارین

شیئ Commandbars درسته .البته باید Microsoft office 11... رو در refrence اضافه کنید
    • نوع فایل: zip db1.zip‏ (12.5 کیلوبایت, 109 دیدار)

تو کد یا ماکرو از دستور ShowToolbar استفاده کن و اسم تول بارتو بده بعد hide یا Show کن

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •