10 نشانه نیاز به مشاوره ازدواج

من به خوبی می دانم که مشاوره - به ویژه مشاوره ازدواج - اغلب به عنوان آخرین راه حل تلقی می شود. وقتی مسائل جدی مانند سوء استفاده، اعتیاد، ترک یا خیانت وجود دارد، به مشاوره ازدواج فکر می کنیم.

اما اگر به شما بگویم که باید ده مرحله قبل از وقوع این اتفاقات مشاوره را در نظر بگیریم، چه؟

اگر قلب مشاور من می توانست یک آرزو داشته باشد، آرزوی من این بود که مردم مدت ها قبل از بروز مشکلات، مشاوره را بخشی عادی از سلامت و رفاه خود بدانند. بگذارید بفهمند که برای حفظ سلامت عاطفی و روانی خود باید روی آن سرمایه گذاری کنید.

متاسفانه آرزوی من هنوز محقق نشده است.

هفته گذشته، در یک موضوع بحث در صفحه فیس بوک من، خواندن داستان به داستان در مورد ننگی که اغلب می تواند در مورد موضوع مشاوره وجود داشته باشد - به ویژه در کلیسا، قلبم را به درد آورد. با این حال، من امیدوارم که ما آرام آرام در مسیر درست حرکت کنیم.

اما تا زمانی که به آنجا برسیم، اجازه دهید کاملاً روشن کنم که مواقعی وجود دارد که مشاوره نباید اختیاری باشد، بلکه باید بسیار مهم باشد.

بیایید با موضوع ازدواج شروع کنیم، زیرا در مورد 10 نشانه ای که نشان می دهد نیاز به مشاوره ازدواج دارید صحبت می کنیم:

شما متوجه می شوید که در یک الگوی تکراری بحث و جدل گیر افتاده اید که با واکنش های احساسی بزرگ به پایان می رسد اما در پایان هیچ راه حلی وجود ندارد.

متوجه می شوید که بیشتر اوقاتی که با هم می گذرانید پر از تنش و عصبانیت است تا لذت.

در جایی از رابطه، یک یا هر دو طرف احساس نمی کنند که می توانند به طور کامل به یکدیگر اعتماد کنند (صرف نظر از اینکه نقض اعتماد وجود داشته باشد یا خیر).

یک الگوی فریب، پنهان کردن چیزها یا پنهان کردن حقیقت، و عدم صراحت و صداقت وجود دارد.

شما یک ضربه روحی، اندوه یا رویدادی را تجربه کرده اید که زندگی را تغییر داده است که یکی یا هر دوی شما را گیر کرده است (مرگ یک کودک، آسیب جدی و غیره).

احساس می کنید از یکدیگر جدا شده اید و در تلاش برای احساس یک ارتباط عاطفی یا فیزیکی هستید.

متوجه می‌شوید که به دنبال فردی خارج از همسرتان می‌گردید تا نیازهای عاطفی‌تان را برآورده کند - برای حمایت، آرامش، تخلیه یا صرفاً برای تفریح.

نسبت به همسرتان احساس بی‌تفاوتی می‌کنید و متوجه می‌شوید که در طول هفته به سختی تعامل یا ارتباط برقرار می‌کنید.

فقدان صمیمیت جسمی و جنسی در ازدواج شما برای مدت قابل توجهی وجود داشته است که شما را نگران می کند.

به طور منظم احساس می کنید که به طور نامناسبی به دیگران (از لحاظ عاطفی، جسمی یا جنسی) جذب می شوید، یا نگران هستید که همسرتان چنین چیزی را تجربه کند.

در حالی که همه این موارد نشانه این است که شما و همسرتان باید زمانی را برای مشاوره ازدواج اختصاص دهید، نداشتن هر یک از این مسائل به این معنی نیست که نیازی به مشاوره ندارید.

هیچ راه بهتری برای مراقبت از ازدواج شما به جز استفاده از "نگهداری پیشگیرانه"، جلوگیری از مشکلات بزرگ قبل از بروز آنها وجود ندارد. اگر فقط در مواقعی که یک مشکل اساسی وجود داشت ماشین هایمان را به مکانیک می بردیم، احتمالاً عمر ماشین خود را نصف می کردیم! حالا تصور کنید ما با ازدواجمان چه می کنیم.

مشاوره فقط برای زوج‌هایی که دچار مشکل هستند نیست، بلکه برای زوج‌هایی است که می‌خواهند ازدواج خود را محکم کنند یا حفظ کنند. بنابراین مهم نیست که در طیف یک ازدواج پر رونق هستید، به شدت توصیه می کنم حداقل 6 تا 8 هفته را برای برنامه ریزی مشاوره ازدواج با یک متخصص دارای مجوز اختصاص دهید. ازدواج شما به خاطر آن از شما تشکر خواهد کرد.